Discover and read the best of Twitter Threads about #اروپا

Most recents (19)

🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۴ فروردین ۱۴۰۲:
⬇️
🟥ایالات متحده #آمریکا در یک الگوی تنش منطقه ای بین ج.ا و #اسرائیل گرفتار شده است. شبه نظامیان تحت حمایت ج.ا در ۳ اسفند با یک پهپاد انتحاری به نیروهای آمریکایی در شمال شرق #سوریه حمله کردند و یک آمریکایی را کشتند.
defense.gov/News/Releases/…
⬇️
ج.ا احتمالاً در تلافی حملات هوایی اخیر #اسرائیل به اهداف مورد حمایت ج.ا در #سوریه، دستور این حمله را صادر کرده است. اسرائیل چندین حمله از این دست را در روزهای اخیر انجام داده است،/
⬇️
Read 65 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۱ فروردین ۱۴۰۲:
⬇️
🟧علی خامنه‌ای، بحث‌های درون رژیمی درباره اصلاحات سیاسی را برای رسیدگی به نارضایتی‌های معترضان تعطیل کرد و به جای آن این بحث‌ها را در سخنرانی نوروزی در ۱ فروردین به اقتصاد محدود کرد.»
⬇️
خامنه ای تصریح کرد: دشمنان ایران با «تغییر قانون اساسی یا ساختار نظام» به دنبال تحول در ج.ا هستند و برخی افراد در ایران نیز این شعار را تکرار کرده اند.
⬇️
Read 45 tweets
سه نقطه ضعف استراتژیک رژیم که باید بر آن تمرکز کرد! #رشتو
ایندفعه فرق دارد! اینو هر بچه ایی متوجه شده است در جبهه رژیم یک چیزی انگار کم شده به جبهه مردم اضافه شده.
با نگاهی به تقویم سیاسی رژیم دو سال گذشته ۲ موضوع خودنمایی میکند:
۱- #قرارداد_۲۵ساله_با_چین
۲- #کنوانسیون_خزر
رژیم با عبور از برجام و چسبیدن به شرق در مقابل جبهه غرب قرار گرفت. با دخالت مستقیم در مناقشه اکراین وارد مسیر بی بازگشتی شده که در طول زمان بیشتر و بیشتر در آن فرو میرود. از دست دادن حمایت دمکراتهای آمریکا همه ماجرا نیست. رژیم و #اروپا وارد فاز درگیری شده اند! پیش بینی ما درست
بود! رژیم با مداخله در اکراین امنیت اروپا را تهدید کرد. آخرین کسی که از خارج از اروپا امنیت اروپا را تهدید کرده بود #قذافی بود. این اولین استراتژی برنده است:
۱- یکپارچه کردن جبهه مقاومت ملی ایران و اکراین! چسباندن پوتین و خامنه‌ای کنار هم در مرکز سیبل تا الان عالی جواب داده! همین
Read 9 tweets
چرا ایران مخالف کریدور #زنگه‌زور است؟
آیا واقعا فکر میکنند با باز شدن #کریدور مسیر ایران #ارمنستان بسته میشود؟
برخلاف ظاهر ساده این سوال، جوابش چندان هم ساده نیست.
ایران از قدمهای بعدی #علی‌اف و #اردوغان هراسان است.
#رشته_توئیت
#روسیه یکی از مشتاقان باز شدن کریدور زنگه‌زور است. در تسلیمنامه نوامبر #ارامنه تضمین امنیت کریدور به روسیه محول شده است. با طولانی شدن جنگ #اوکراین، روسیه نیاز حیاتی به کریدور زنگه‌زور برای ارتباط زمینی با #ترکیه دارد. دور زدن تحریمهای کمرشکن غرب از طریق این ارتباط زمینی میسر است
کریدور زنگه‌زور مسیر جدیدی برای صادرات محصولات #چین به #اروپا مهیا میکند. نه تنها این مسیر یازده روز سریعتر از مسیر دریایی فعلی است، در صورت وقوع هر گونه تقابل بین #آمریکا و چین در دریای چین، این مسیر میتواند مسیر نفس چین را باز نگه دارد. سیطره سیاسی چین در #آسیای_مرکزی
Read 22 tweets
بنابر گزارش شبکه خبری DW، نفرات آکادمیک بر اساس توافقات علمی بین #آلمان و #چین باعث انتقال جدیدترین نوع تکنولوژی و علم به صنایع نظامی #چین شده است.

#رشته_توییت Image
۱- یکی از این نفرات یک فیزیکدان متخصص فیزیک ذرات نظری بوده که پس از دریافت مدرک دکترا از چین چند سال در #ایتالیا و #آلمان دوره دیده و پس از بازگشت به چین در موسسه ای متعلق به ارتش چین که بر روس سلاح های اتمی کار می کند مشغول به کار شده است.
۲- به گفته Alex Joske محقق انتقال فناوری که بر روی #چین تمرکز دارد، چینی ها بارها عملیات های خرابکاری و جاسوسی اطلاعاتی برای دستیابی به جدید ترین نوع تکنولوژی ها به خصوص بخش اتمی را مدیریت کرده اند و نفرات آکادمیک با ملیت چینی نفرات اصلی انجام چنین اعمالی بوده اند.
Read 11 tweets
#رشتو:
۱-از نظر سیاسی،بعد از فروپاشی شوروی،دیگر بلوکی بنام،«#بلوک_شرق» وجود ندارد.اتحاد شوروی و کشورهای کمونیست اروپای شرقی تشکیل بلوک شرق را میدادند که دیگر چنین چیزی وجود ندارد.تمام اروپا متحد و«#بلوک_غرب»را حفظ و گسترش داده است.تاریخ غرب پر از جنایت ها،کشتارها و استثمار مردم
۲-
خود،همسایگان اروپایی و کشورهای شرقی بوده است و جنگ های فراوانی به راه انداختند ولی بعد از «#جنگ_جهانی_دوم»،به خود آمدند،مردم کشورها را به دست افراد شایسته سپردند،روابط دولت های اروپایی با همدیگر دوستانه و سازنده شد،معاهده های همکاری امنیتی،اقتصادی و ..بین خود بستند و میشه گفت
۳- انگار اروپا تبدیل به یک«#ملت» و یک کشور شده است،توسعه کشور همسایه را توسعه خود میدانند،مرزهای خود به روی بقیه کشورها باز شده نیاز به ویزا ندارند حتی ساختارهایی را تعریف کرده اند که با ویزای صادر شده«#شینگن»توسط هر کشوری برای هر فرد شرقی،آن شخص میتواند به دیگر کشورها هم برود
Read 14 tweets
آخرین تحولات مربوط به تنش میان روسیه و اوکراین
روسیه جمهوری‌های خودخوانده شرق اوکراین را به رسمیت شناخت، غرب گفت که ساکت نخواهد ماند.

#روسیه #اوکراین #غرب
independentpersian.com/node/217536/%D…
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی تلاش کرد موضعی خنثی در مورد تحولات اوکراین داشته باشد و گفت که «با حساسیت موضوعات مرتبط با این کشور را پیگیری می‌کنیم.»

#اوکراین #روسیه #ایران
او گفت که موضع جمهوری اسلامی دعوت به خویشتنداری در هر دو سمت است و «باید ازهرگونه اقدامی که به تشدید تنش ها منجر شود اجتناب کرد».
او البته روایت #روسیه از بحران را تایید کرد و گفت که «مداخلات و اقدامات تحریک آمیز ناتو با محوریت آمریکا شرایط را در این منطقه پیچیده تر کرده است.»
Read 118 tweets
۱. خیلی وقته احساس عجیبی دارم، هیچ‌چیز با هیچ چیز جور نیست! مگه میشه؟ بچه‌ که بودم تو سن راهنمایی، فکر میکردم کی گفته الان خواب نیستیم؟ و بیداری واقعی، موقعی هست که خوابیم!

ولی الان یهو یاد فیلم «ترومن شو» افتادم.
۲. نمیشه واقعا همه‌ی این اخبار و اتفاقات واقعی باشه! انگاری یکی مو به مو داره کارگردانی میکنه! انگار یه سیستمی داره هرچی میخواد رو بهم تزریق میکنه. همه‌ی اینها نمیتونه واقعی باشه! حتی توی خواب.
#صیانت، #مهاجرت، #بی‌آبی، #تورم، #طالبان، #آمریکا،#اروپا، #برجام #پاندمی، #اقتصاد
۳. اعلام جدول #خاموشی_برق!
یهو #طالبان افغانستان کل رو میگیره.
روزی ۷۰۰ نفر میمیرن از #کرونا.
یه سری پرشک کماکان مخالف واردات #واکسن هستن و پشت هم توییت میکنند.
سفیر #روسیه میگه طالبان کابل رو امن‌تر کرده.
قیمت #هویج به ۳۰ هزار تومن میرسه.
#سرم نیست! #دارو نیست.
Read 8 tweets
گفتگوبا شورای روابط خارجی پیرامون راهبرد جدید #چین در سوریه

به نظر می رسد چین از ثبات نسبی در #سوریه اطمینان پیدا کرده و به دنبال آن است حمایتهای صرفا سیاسی ۱۱ ساله خود از سوریه را نقد کند.رویکرد جدید چین‌ در سوریه بخشی از پروژه کلان پکن درخاورمیانه است

scfr.ir/fa/?p=134942
یکی از کریدورهایی که چین را به #مدیترانه و #اروپا وصل می‌کند از مسیر سوریه می‌گذرد. چین سال‌هاست که این پروژه را دنبال می‌کند و اکنون فرصت مناسبی است که گام دیگری بردارند.
ضمن اینکه هم‌زمان که با سوریه مذاکرات را پیش می‌برند،در دو سال گذشته شاهد مذاکراتی میان چین با ایران، پاکستان و #عراق هستیم تا پازل کریدوری که قرار است به مدیترانه وصل شود، تکمیل گردد.به نظرمی‌رسد همه بازیگران تاثیرگذار منطقه واقف هستند که نفوذ چین در آینده #خاورمیانه قطعی است
Read 4 tweets
آمریکا گوشه رینگ؛ بایدن در انتظار معجزه!

۱/۹- بسیاری میپرسند درگیری لفظی بایدن وپوتین چه سودی میتواند برای آمریکا داشته باشد؟بایدن ضمن قاتل خواندن پوتین او رابه مداخله درانتخابات اخیرآمریکا متهم کرده که این اتهام واکنش شدید روسیه را درحوزه های دیپلماتیک ورسانه ای درپی داشته است.
۲/۹- نظر بنده را بخواهید این اظهارات عامدانه است و بر اساس یک ضرورت واقعی بیان نشده است. آنچه مسلم است #آمریکا به تازگی دورنمایی از افول خود را احساس کرده و تنها شدنش در عرصه بین الملل هر روز بیشتر به چشمش می آید که این موضوع سران ایالات متحده را آزار میدهد.
۳/۹- رقیب اصلی آمریکا #چین است، و دیدیم که چندی پیش همین آقای بایدن برای چین هم کُری خواند ولی پس از اندکی که فهمید چین فراتر از تصوراتش پیش رفته و جنگ لفظی با این کشور به صلاحش نیست فیتیله را پایین کشید و سراغ #روسیه رفت.
Read 9 tweets
همایش ایران-اروپاوبوی کباب

۱- هماهنگی همایش تجاری ایران-اروپا که به تعویق افتاد، با “فروم ایران-اروپا” است که اسفندیار باتمانقلیچ آن را مدیریت می‌کند. او می‌گوید هدف همایش‌ها فراهم کردن فرصت گفتگو بین فعالان اقتصادی است ولی در اصل این همایش‌ها، محل لابی اقتصادی پساتحریم است. Image
۲-اولین دوره همایش مهر ۹۳ در لندن برگزار شد.نهاوندیان، رئیس دفتر وقت روحانی حامی مهم آن بود. همایش‌ها تا آبان ۹۶ ادامه داشت، در تهران، فرانفکورت و ژنو و تعداد میهمانان بازرگان + دولتمردان به صدها نفر رسید، ولی هنوز گزارش دقیقی از هزینه کلان برگزاری این نشست‌ها منتشر نشده است.
۳- بعد ازاردیبهشت ۹۷ که ترامپ از برجام خارج شد، بساط این همایش‌ها جمع شد. حالا با توجه به احتمال بازگشت بایدن به برجام و رفع برخی تحریم‌ها، دوباره سفره کباب دلالی پهن شده است تا شرایط پساتحریم را مدیریت کند. این یک قاعده طبیعی اقتصاد ایران است: دلال‌ها زودتر از دیگران می‌رسند.
Read 4 tweets
مواد اولیه حیاتی اروپا

مثل همه مناطق، اتحادیه اروپا هم تحقیقات زیادی در مورد توسعه پایدار و امنیتش انجام میده. یکی از این موارد، مواد خام اولیه و مهم هستن.
کمیسیون اروپا برای اولین بار لیست مواد اولیه حیاتی برای اروپا رو در سال 2011 چاپ کرد و هر سه سال اون رو بروز میکنه. 👇
برای امسال، 30 ماده اولیه درنظر گرفته شدن (برای مثال، از 2017 تا الآن 5 ماده جدید به لیست اضافه شدن).

اما چطور یک ماده به عنوان ماده حیاتی در لیست قرار میگیره؟ دو معیار اتحادیه اروپا "اهمیت اقتصادی" و "ریسک در تولید" هستن. برای مثال، در سال 2020 "هلیم" از لیست به دلیل 👇
کاهش اهمیت اقتصادی بیرون رفت.

منابع تولید کننده این مواد خیلی متراکم هستن. وابستگی اتحادیه اروپا در واردات اغلب فلزات بین 75 تا 100% هست. برای مثال، چین 98% از عناصر کمیاب زمین که اروپا نیاز داره رو تامین میکنه، ترکیه 98% از بورات، آفریقای جنوبی 71% از پلاتونیوم و ... نمودار 👇
Read 11 tweets
اسرائیل دوست است یا دشمن؟ #رشته_توئیت
از اونجایی که #اسرائیل به نوعی صندوقچه اسرار سر به مهر بخشی از تاریخ معاصر حساب میشه هیچوقت کارشناسان از روی غرض یا مصلحت پاسخ واضحی به این سوال نداده اند. من برای پاسخ، بخشهای قابل عنوانی از تاریخ رو براتون به شکل یک پازل رسم میکنم.
۲.حدودا نیم قرن به عقب برمیگردیم به زمانی که تیم فوتبال ایران در دو فینال پیاپی جام ملتها و آسیایی #اسرائیل را شکست میدهد و قهرمان میشود. این درحالیست که اعراب و حتی چین و کره شمالی مقابل اسرائیل بازی نمیکنند. پرچمهای اسرائیل در امجدیه به آتش کشیده میشود. شیشه مغازه های یهودیان
۳.شکسته میشوند. جو جهود ستیزی به راه می افتد. شایعات بی پایه در مورد جهودها پخش میشود، مثلا همه بلیطهای استادیوم رو خریدن تا ایرانیهارو راه ندن. مثلا عتیقه های ایران رو دارن میخرن میفرستن اسرائیل! اینکه پدرتون هنوز ضد جهوده یادگار همون دوران است. عامل این شایعات و خرابکاریها کیه؟
Read 19 tweets
سرنوشت #اسنپ_بك به فرجام #دابل_وتو بستگي دارد
سرنوشت اسنپ بك و فعال كردن #بند_ماشه به اين بستگي دارد كه آمريكا توان استفاده از دابل وتو را خواهد داشت يا خير.دابل وتو رويه حقوقي در شوراي امنيت است كه بر اساس ماده ١٠٩منشور ملل از سال ١٩٤٦به اين سو بارها مورد استفاده قرار گرفته است.
اين اتفاق زماني رخ مي دهد كه اعضاي دايم #شوراي_امنيت پيرامون يك مساله اختلاف نظر شديدي دارند و امكان اجماع به هيچ شكل وجود ندارد.در مورد اخير نيز در مورد صلاحيت #آمريكا در استفاده از #قطعنامه_٢٢٣١ و فعال سازي #بند_ماشه اختلاف نظرها آنچنان است كه تصور اجماع بعيد به نظر مي رسد.
از همين رو مخالفان در نفي حق امريكا در استفاده از #اسنپ_بك #قطعنامه_رويه اي يا آيين نامه اي را در قالب يك نوتيفيكشين مطرح خواهند كرد.قطعنامه هاي رويه اي برخلاف قطعنامه هاي بنيادين ذيل بند٢٧منشور ملل. تعريف مي شوند
Read 22 tweets
#آمريكا چگونه مي خواهد #مکانیسمماشه را فعال كند؟

آمريكا براي پيشبرد سياست يكجانبه خود عليه #ايران و #برجام بر چند موضوع تكيه مي كند:
الف-#قطعنامه #٢٢٣١سندي مستقل از #برجام است و بدليل عضويت آمريكا در #شورای_امنیت برغم خروج از توافق هسته اي اين كشور مي تواند با توسل به اين قطعنامه اسنپ بك را فعال كند.
ب-در #قطعنامه #2231از لفظ (participant states)دولت هاي مشاركت كننده يا شركت كننده در برجام به جاي (members of JCPOA)اعضاي #برجام استفاده شده است و #أمريكا آمريكا هم يكي از دولت هاي مشاركت كننده در برجام بوده است.
Read 18 tweets
1/حاکمیت #دین و #سلطنت دو روی یک سکه مندرس منسوخ ست، احکام منقرض عهد عتیق و مناسک/اداب مضحک قرون وسطی، زبان برکذب، عمل به ریا/روضه وعوامفریبی، و هدف، #سودجویی
#ایران
#اصفهان
#تهران #شیراز
#تبریز
#احمدی_نژاد
#دانشجو #دانشگاه
#زاهدان #کردستان #لرستان
#زنجان #رشت #مازندران #گیلان ImageImageImage
2/هردو بر مرید ومرادی ست، تملق و دستبوسی نه شایسته سالاری، قائم به جهل وخرافه نه دانش ومنطق،وپیامد،تبعیض،نه عدالت. به بیانی، دروازه های تمدن همایونی و مدینه فاضله معنوی سرابیست درفریب عوام!
ولایت، خلافت، پادشاهی/#مشروطه وغیر..نسخه های متنوع اسارت واستثمار
Image
3/مخلوقاتیست برده نامیده/رعیت عوام،توسط موجودات شیادی غریبه بادانش وتلاش معروف به فرهیختگان حکومتی/اعیان،خواص
ناممکن ست #رفاه #امنیت #عدالت_اجتماعی باچکمه #پادشاه وفتوای #فقیه
گوش فلک کرست از فریاداعتراض مردم #اروپا به رسوایی مالی اخلاقی وهزینه های نجومی خاندان سلطنتی/انگلستان... ImageImageImageImage
Read 6 tweets
🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️ وااای باز یک گل‌واژه دیگه:
نه عزیز، لوگوی #سازمان_بهداشت جهانی ربطی به #ابن_‌سینا نداره. #مار هم ٪شراب نمیخوره. بیمار هم به معنی بی ‌مار نیست، ریشه پهلوی داره vîmâr (به معنی پژمردن).
اصولا این #لوگو یک سازمان اروپایی است که از حدود قرن ۱۸ در #اروپا سر و کله‌اش برای #بهداشت پیدا شده. اروپایی‌ها هم شور هیجان زیادی در تقلید از #روم و #یونان داشتند. نه در از #ایران.
این لوگو تلفیقی است از جام #هیجیا، الهه تمیزی و تندرستی؛ و ماری که دور عصای #اسقلبیوس، خدای پزشکی یا درمان، دیده می‌شود.
Read 3 tweets
#یادداشت_امروز
ماه جون تموم شد و می‌خوام تو این رشته یه بازگشت و تأمل داشته باشم به مسئله #مهاجرت :
یادم میاد قدیما یه برنامه می‌داد تلویزون به اسم سراب؛ در مورد ایرانی‌هایی که به #اروپا مهاجرت کرده بودن و گیر افتاده بودن و نه راه پیش داشتن نه پس
/
پیام کلی برنامه این بود که مهاجرت کار اشتباهیه.
الان بعد از گذشت این چند ماه می‌خوام بگم اگه من می‌دونستم که مهاجرت این قدر سطح زندگی آدم رو ارتقا می‌ده و خوش می‌گذره، تو بیست سالگی مهاجرت می‌کردم! اصلا شاید لیسانس هم نمی‌گرفتم!
/
به جای چهار سال درس خوندن، چهار سال کار می‌کردم و بعد ویزای کار می‌گرفتم. البته خوب مثل الانم نمی‌شدم. الان این شرکت ما نمی‌تونست راحت چونه بزنه که این آقا مهندسه و فوق ام‌بی‌ای داره! ولی در نهایت یه کم بدتر از اینی که هست می‌شد...
/
Read 7 tweets
١/کشورهایG7 و رشد منفی پایدار #جمعیت موازنه ابرقدرتی را در دهه آینده تغییر خواهد داد. Image
٢/از سال ٢٠٠٠ میلادی آمار مرگ و میر از تولد در #ژاپن فاصله گرفته است و با ترند قابل توجهی این مسیر پایدار است
٣/همچنین #اروپا به شکل شدیدتر در مسیر اضمحلال تمدنی و رشد منفی جمعیت گام بر می‌دارد و بر اساس پیش بینی جمعیت شناسان ظرف دهه های آتی توسط شرقی ها و اهالی #خاورمیانه و ترک‌ها تسخیر فرهنگی و جمعیتی خواهد شد
Read 6 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!