Discover and read the best of Twitter Threads about #استارتاپ

Most recents (5)

چند هفته ایه که صفحه منشور #حقوق_شهروندی از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری تو مرورگر بازه و هر چند وقت یکبار بهش نگاه میکنم.
تا از اینجا
president.ir/fa/96859
برش نداشتن، بیایید باهم مرور کنیم:
۱
#به_نام_خدای_رنگین_کمان
مقدمه:
۲
الف- حق حیات، #سلامت و کیفیت #زندگی

ماده ۱- شهروندان از حق حیات برخوردارند. این حق را نمی‌توان از آن‌ها سلب کرد مگر به‌موجب قانون!!!
۳
ب- حق #کرامت و #برابری انسانی

ماده ۷- شهروندان از کرامت انسانی و تمامی مزایای پیش‌بینی‌شده در قوانین و مقررات به نحو یکسان بهره‌مند هستند.

ماده ۸- اعمال هرگونه #تبعیض ناروا به‌ویژه در دسترسی شهروندان به خدمات عمومی نظیر خدمات بهداشتی و فرصت‌های شغلی و آموزشی #ممنوع است.
Read 26 tweets
🧵 #مهسا_امینی
چند سال پیش توی یه #استارتاپ کار می‌کردم. روزهای سختی رو می‌گذروندیم. سرمایه‌گذار خیلی فشار میورد، کارها پیش نمی‌رفت، صنفی که در اون زمینه کار می‌کردیم به خاطر احساس خطر از دیجیتالی شدن فرآیند از ما شکایت کرده بود، سرویس‌هایی که از خارج از کشور نیاز داشتیم
(۱/۱۲)
ایران رو تحریم کرده بودن و مدیرعاملمون از خستگی شب‌ها توی دفتر میخوابید. یادمه یه شب ساعت ۱۰ برگشتم خونه، اومدم کلید بندازم توی در، گوشیم از دستم افتاد. چند لحظه خشکم زد. ترسیدم از اینکه برش دارم و صفحه‌ش شکسته باشه. بعد از اون نگرانی چند ثانیه‌ای دلم ریخت.
(۲/۱۲)
با خودم گفتم واقعا حق ما اینه؟ حق من اینه که ساعت ۱۰ شب از سرکار بیام خونه بعد اینطور وحشت کنم که نکنه گوشیم شکسته باشه و پول این رو نداشته باشم که تعمیرش کنم؟ همونطور توی راهرو نشستم بدون اینکه گوشیم رو بردارم. یاد مکالمه چند روز قبلمون توی دفتر افتادم.
(۳/۱۲)
Read 11 tweets
با هاش دشمنی داری؟
طرف کاسبه؟ استارتاپ داره؟
کاری نداره که
پس از محدودیت جدید #بانک_مرکزی تو تعداد #تراکنش کارت بکارت، کافیه ۲۰ تا یک هزارتومنی هرروز براش کارت بکارت کنی و با این کار اون روز بدبختش کنی،
دیگه هیچ واریزی کارت بکارتی رو دریافت نمی‌کنه!
واقعا این طرح جدید #بانک_مرکزی در محدود کردن #تراکنش های بانکی تحت عنوان مثلا مبارزه با #قمار حماقت محضه و هدف فقط و فقط نابود کردن کسب‌وکارهای خونگی و #استارتاپ ها و گرفتن #مالیات هستش که منجر به افزایش قیمت‌ها هم خواهد شد!
۲/
کافی بود قبل از دادن چنین طرح‌های آنی فکر نشده، با چهار نفر متخصص مالی و اقتصادی و استارتاپی و فین‌تک و .. مشورت می‌کردند
و الا قماربازایی که همشون هم عمدتا درگاه دارند، با این طرح چه مبارزه‌ای باهاشون میشه؟
کدوم قماربازی رو دیدین که بگه کارت بکارت کن؟!
۳/
Read 5 tweets
چطور #VC ها تصمیم گیری می کنند؟
این عنوان مقاله و تحقیقی هست که با همکاری دانشگاه هایی مثل هاروارد و استنفورد و همچنین انجمن VC های آمریکا به بررسی 900 سرمایه گذار خطر پذیر پرداخته.
از جهاتی این کامل ترین تحقیقی هست که تا امروز در مورد VC ها شده 1/15
#استارتاپ
#سرمایه_گذاری
سوال اول این هست که چرا اساسا دانستن روش تصمیم گیری VC ها مهم هست؟در سال 2015 (زمان شروع پروژه)، 20% ارزش شرکت های سهامی عام و 44% بودجه R&D شرکت ها توسط این گروه تامین شده.پس VCتاثیر مهمی در فضای کلی کسب و کار دارند (طبیعتا در آمریکا) 2/15
#سرمایه_گذاری_خطرپذیر
اولین موضوع پژوهش این بوده که VC ها چطور سرمایه پذیرها را پیدا می کنند؟تقریبا 90% مواقع اونها شرکت/فرد/موضوع سرمایه گذاری را از شبکه دوستان/همکاران پیدا می کنند.(30%همکاران سابق،20%معرفی همکاران،8%معرفی سرمایه پذیرهای قبلی)3/15
Read 15 tweets
۱. این رشته توییت درباره‌ی دیدگاه‌های من به شتاب‌دهنده‌ها در ایران، سمت و سوی و میزان سرمایه‌گذاری آن‌ها، درصدی که مطالبه می‌کنند و ارزشی که ایجاد می‌کنند است را دنبال کنید:

#استارتاپ #کارآفرینی #سرمایه‌گذاری #اکوسیستم #شتاب‌دهنده
۲. همینطور که بارها گفته‌ام، از بیش از ۶۰ شتاب‌دهنده‌ای که روی کاغذ لیست می‌شوند، تعداد کمی واقعا فعال هستند؛ و به نظر من شاید ۴-۵ تای آن‌ها برای استارتاپ ها ارزش جدی ایجاد کنند.

#استارتاپ #کارآفرینی #سرمایه‌گذاری #اکوسیستم #شتاب‌دهنده
۳. نخست در مورد دور (round) ای که شتاب‌دهنده‌ها، معمولا، سرمایه‌گذاری می‌کنند، دور Pre-Seed است، که هنوز هم بسیاری، به‌اشتباه، با Seed، یکی می‌گیرند.

#استارتاپ #کارآفرینی #سرمایه‌گذاری #اکوسیستم #شتاب‌دهنده
Read 22 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!