Discover and read the best of Twitter Threads about #اعتصاب

Most recents (11)

🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۶-۸ اسفندماه ۱۴۰۱:
⬇️
🟧فعالیت اعتراضی در ایران در حال افزایش است و به سطحی نزدیک می شود که از پایان سال ۲۰۲۲ مشاهده نشده است. CTP در هفته‌های اخیر اعتراضاتی را مشاهده کرده که بیشتر بر بدتر شدن شرایط اقتصادی در ایران متمرکز هستند.
⬇️
◀️قیمت تمام شده کالاها و خدمات در سال گذشته بیش از ۵۳ درصد افزایش یافته است و ارزش ریال ایران همچنان به شدت کاهش می یابد.
iranintl.com/en/202302220413
◀️ریال در ۷ اسفندماه به پایین ترین حد خود رسید و در حدود ۶۰۰،۰۰۰ ریال به ازای هر دلار آمریکا ارزش گزاری شد.
reuters.com/markets/curren…
⬇️
Read 66 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۱۶-۱۷ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟥خامنه ای در روزهای اخیر اقدامات متعددی را در معرض دید عموم انجام داده است که احتمالاًبه جهت کاهش ناامیدی عمومی نسبت به رژیم است. خامنه‌ای در ۱۴ بهمن با جمعی از دانش‌آموزان #دختر دیدار کرد و طی آن از نقش #زنان در تاریخ و جامعه ایران تجلیل کرد.
⬇️
رسانه‌های ایران به طور گسترده تصاویری از این رویداد را نشان دادند که تلاش های تبلیغاتی رژیم را به نمایش گذاشت. خامنه‌ای احتمالا تا حدودی به انتقادات عمومی از بدرفتاری رژیم با #زنان در جریان اعتراضات #مهسا_امینی/#ژینا_ئه‌مینی پاسخ می داد.
⬇️
Read 44 tweets
1/25
🔆توصیه های "رابرت گرین" در مورد شرایط اکنون به مردم ایران
❣رشته توییتی که اگر برای خواندنش چند دقیقه وقت صرف کنید
میتواند کمک زیادی به تصمیم گیری شما در حرکت #انقلاب۱۴۰۱ بکند
من کلی نشستم تایپ کردم شما هم لطفا بخونید نشر بدید🙏🏽
در 2 رشته توییت✌🏽
2/25
رابرت گرین نویسنده چندین کتاب پرفروش بین المللی و تحلیلگر برجسته آمریکایی
در پاسخ به درخواست های انقلابیون #ایران در مورد چگونگی عملکرد مردم اینگونه میگوید:

در این مدل از نظام های تمامیت خواه و #دیکتاتوری شاید خیلی قدرتمند بنظر برسند
3/25
و با سرکوب های خشن مقابله کنند اما به طرز باورنکردنی ترسو هستند
فقط قدرتمند بنظر میرسند و پراز نقاط ضعف مختلفی هستند
از نقاط ضعفشون این است که آنها انحصاری پول و ثروت کشور را در دست دارند
سلاح و قدرت نظامی را در دست دارند و از دست دادن آن برایشان سخت است
Read 32 tweets
1. اگر می‌خوایم از اون سه روز نتیجه بگیریم باید از الان کار کنیم.
در این پست کارهایی که باید روش فوکوس کرد و گروه تشکیل داد رو میگم و کسانی که مایل بودن زیر هر رشته برای اون مورد اعلام آمادگی کنن و یک نفر گروه رو تشکیل بده و بقیه رو عضو کنه.
#مهسا_امینی
#فراخوان_۱۴_۱۵_۱۶_آذر
2.🛑فقط ده‌باره تاکید می‌کنم هیچ حرفی جز موضوع تشکیل گروه باهم نزنید. هم برای امنیت خودتون و هم برای بقای گروه مهمه که این اصل رعایت شه."هیچ حرف دیگری با هم نزنید"
در این فضای پر از سوتفاهم شروع به حرف زدن بکنید گروه از هم می‌پاشه، تمرکز کنید روی کار و باهم بحث کنید و خروجی بدید.
3. اولین گروه مربوط میشه به #خیزش_محله_محور و وظیفه اعضا اینه که تحقیق کنن ببینن تا الان کدوم محله‌ها در #تهران شلوغ شده. بعد طراح‌ها، پوستر و تراکت به نام هریک از محله‌ها بزنن برای اون سه شب فراخوان رو اعلام کنن. بعد میشه این فراخوان رو به روش‌های مختلف به دست اهالی اونجا رسوند.
Read 12 tweets
فراخوان سراسری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای #اعتصاب و تعطیلی #مدارس دولتی و غیردولتی در روزهای یکشنبه و دوشنبه:
"به نام خداوند رنگین کمان!
به نام #زن_زندگی_آزادی
#معلمان و #دانش_آموزان حق‌طلب و مردم مبارز ایران
علی‌رغم اینکه #اعتراضات به‌حق مردم وارد/۱
سومین ماه خود شده است. همانطور که همه شاهد هستیم، حاکمیت به جای شنیدن صداهای حق‌طلبانه مردم، بی‌رحمانه‌تر از همیشه، سر و سینه فرزندان ما را با شلیک مستقیم گلوله می‌شکافد. لیست جان‌های پرپر شده‌ عزیزان ما را هر روز و هر ساعت، بلندتر و خونین‌تر می‌کند و زنجیره‌ای از جنایت‌های/۲
هولناک با آدم‌ربایی و خشونت و کشتن مردم بیگناه در سراسر کشور به راه انداخته است. حاکمیت در جدیدترین اقدام مذبوحانه لباس شخصی‌های سردار و سرکوبگر و بسیجیان مزدور، در #ایذه و #سقز ۴ کودک به نام‌های:
#کیان_پور_فلک
#آرتین_رحمانی
#سپهر_مقصودی
#دانیال_پابندی
را با ضرب مستقیم گلوله/۳
Read 9 tweets
کارکنان رسمی شرکت نفت و گاز پارس در ۳۷ سکوی گازی در منطقه #پارس_جنوبی از چند روز پیش در اعتراض به اجرا نشدن ماده ۱۰، اصلاح نشدن جداول بدو استخدام و تحقق نیافتن سایر مطالبات خود، گزارش های روزانه میزان استخراج، تولید این سکوها و فرم های/۱
#اعتراض
#اعتصاب
دستور کار تعمیرات را به مقامات بالاتر ارسال نمی کنند.
هر سکو روزانه حدود ۲۸ میلیون متر مکعب گاز و میعانات گازی تولید می کنند که برابر مقررات کاری باید به طور روزانه میزان تولید به مدیران گزارش شود تا وزارتخانه برای مصارف شهری در استان ها، کارخانه ها و خوراک صنایع برنامه ریزی/۲
کند. ارسال نشدن این گزارش ها، وزارت نفت را با مشکلات جدی مواجه می کند.
همچنین قرار شده است که کارکنان رسمی از ۱۶ آبان نیز در ادامه اقدامات اعتراضی؛ به طور گسترده و هماهنگ در همه واحدها غذای روزانه محل کار را دریافت نکنند.
کارکنان رسمی می گویند چگونه در کمتر از یک ساعت، مجلس/۳
Read 6 tweets
"پیشروی ما، #کارگران در گرو تشکل یابی و سازماندهی است.
ما کارگران در چند دهه گذشته بی وقفه برای  کسب خواسته ها و مطالبات خود  #اعتراض #اعتصاب و #تجمع سازمان داده و جنگیده ایم.
ما کارگران برای ایجاد تشکل های مستقل خود مبارزه کرده و موفقیت هایی بدست آورده ایم./۱
کارگران برای ایجاد تشکل، هزینه داده اند، و البته این روند با زندانی کردن کارگران و فعالین کارگری ادامه دارد،  اما هیچگاه طبقه حاکمه و صاحبان سرمایه موفق نشده اند که کارگران را به سکوت بکشانند.
بیشمارانی از کارگران، #دانش_آموزان #دانشجویان #خبرنگاران #معلمان #بازنشستگان #زنان
جوانان و ... در زندان ها اسیرند و در شرایط سختی قرار دارند.
تشکل های معلمان و بازنشستگان و دیگر تشکل های اجتماعی همراه با تشکل های کارگری کماکان برای تامین معیشت و داشتن زندگی انسانی و شایسته، کاهش ساعت کار،  دسترسی به تحصیل و آموزش رایگان، بهداشت و درمان رایگان، امنیت شغلی،/۳
Read 15 tweets
"در همبستگی با مبارزات مردمی دست به #اعتصاب می زنیم"
شورای سازماندهی اعتراضات #کارگران پیمانی نفت :گروهی از همکاران پروژه ای نفت و پتروشیمی تحت عنوان صنعت گران نفت و گاز در همبستگی با مبارزات مردمی و علیه سرکوبگری های حکومت از کمپینی برای #اعتصاب_سراسری
#مهسا_امینی
در حوزه نفت و گاز خبر داده و آغاز این اعتصاب از روز شنبه هفتم آبان، با ترک دسته جمعی کارگاه ها اعلام شده است. شورا همانطور که در اعتراض به سرکوبگری های حکومت، بر آزادی بازداشت شدگان اخیر و همکاران بازداشتی و تمامی زندانیان سیاسی تاکید کرده و اولتیماتوم داده بود که در برابر/۲
این شرایط کارگران ساکت نخواهند ماند و از تدارک اعتراضات گسترده خبر داده بود، همصدا با اعلام کنندگان این کمپین از روز شنبه ۷ آبان فراخوان به اعتصاب سراسری می دهد. شورا تمامی همکاران شاغل در مراکز نفتی و وابسته به نفت از جمله همه کارگران قراردادی و پیمانی و رسمی/۳
Read 7 tweets
واقعا چرا کسی اعتصابات رو همراهی نمیکنه؟#رشتو
مردم متوجه شدن این #اعتصابات با این شیوه‌ای که در جریانه فقط هزینه اونها رو زیاد میکنه و هیچ دردی از دردهاشون رو علاج نمیکنه.
-کامیوندار اعتصاب میکنه کرایه‌ش زیاد میشه مشکلش مقطعی برطرف میشه قیمت جنس زیاد میشه مردم گرانتر میخرن
۱
-نانوا اعتصاب میکنه نان گران میشه مشکلش مقطعی برطرف میشه مردم باید گرانتر بخرن
-معلم اعتصاب میکنه حقوقش زیاد میشه مشکلش مقطعی برطرف میشه هزینه تحصیل فرزندان مردم زیاد میشه باید بیشتر پول بدن
-کارگر اعتصاب میکنه حقوقش بیشتر میشه مشکلش مقطعی حل میشه قیمت جنس زیاد میشه
۲
مردم باید جنس رو گرانتر بخرن
-بازنشسته اعتصاب میکنه حقوقش زیاد میشه مشکلش مقطعی حل میشه مردم باید سهم بیشتر بیمه و مالیات پرداخت کنن هزینشون زیاد میشه
-اداره برق اعتصاب میکنه حقوقش زیاد میشه مردم پول برق بیشتری باید بدن
-راننده تاکسی اعتصاب میکنه کرایه‌ش زیاد میشه مردم باید
۳
Read 7 tweets
قابل توجه همکاران محترم رسمی صنعت نفت:
#مهم
همانگونه که در روزهای اخیر شاهد بودید، رسانه های معاند در اقدامی مسبوق به سابقه و در ادامه سیاست فریب کارانه خود، در حال سواستفاده مکرر از مطالبات قانونی "کارکنان رسمی صنعت نفت" و ترویج دروغین کلید واژه #اعتصاب هستند.👇
این در حالیست که تمام جهادگران عملیاتی صنعت نفت بر خود می بالند که در خط مقدم جبهه اقتصادی فعال بوده و خط قرمزشان #حفظ_تولید_پایدار و #سربلندی_ایران_عزیز است.
مطالبه گران رسمی صنعت نفت به موجب قانون متقن،
👇
پیگیر حقوق و مطالباتی هستند که مجلس شورای اسلامی مصوب، شورای نگهبان تایید، رئیس جمهوری امضا و جهت اجرا به وزیر نفت ابلاغ شده است اما پس از گذشت ۹سال، بخش هایی کلا اجرایی نشده و بخش اندکی بصورت ناقص اجرا شده است(ماده ده قانون وظایف و اختیارات نفت)
👇
Read 6 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!