Discover and read the best of Twitter Threads about #افغانستان

Most recents (24)

سرنوشت این دو نخست‌وزیری که در حال امضای مهم‌ترین موافقتنامه تاریخی #معاهده_آب میان #ایران و #افغانستان در #کابل، عجیب شبیه هم‌ شد. پس از امضای منتقدان هر دو نخست‌وزیر را متهم به خیانت می‌کردند. هر دو چند سال بعد پس از تغییر نظام سیاسی در کشورشان، اعدام شدند. اما حالا که نیم قرن… twitter.com/i/web/status/1… Image
در واقع این دو از بهترین نخست‌وزیران تاریخ معاصر کشورشان بودند و هر دو در سال ۱۹۷۹ شفیق پس از انقلاب چپی و هویدا پس از انقلاب اسلامی اعدام شدند.

#موسی_شفیق، شاعر، روشنفکر و سیاستمداری که آخرین صدراعظم در دهه #دموکراسی در افغانستان (۱۹۶۳-۱۹۷۳) به مدت کوتاه ۷ ماه شد. او در دانشگاه… twitter.com/i/web/status/1… Image
✅ معاهده بین ایران و افغانستان راجع به آب رود هیرمند (‌هلمند) دولتین ایران و افغانستان با آرزومندی رفع دایمی کلیه اسباب اختلاف در مورد آب رود هیرمند (‌هلمند) و به منظور (‌بسایقه) حفظ روابط حسنه‌بین‌المللی و احساسات ناشی از برادری و همسایگی تصمیم گرفتند که معاهده‌ای را به این… twitter.com/i/web/status/1…
Read 44 tweets
◽️بازی برتر◽️
🟨چگونه شاهنشاهی ایران با ورود در جنگ رقابتی روسیه و بریتانیا، پایانش را رقم زد؟
🟨چرا برای تجارت بریتانیا، ایران متحد و مقتدر یک ضرورت است؟
🔴واکاوی یک محاسبه اشتباه و سقوط پادشاهی در ایران🔴
1/20
@SamanthaIrani Image
◽️بازی برتر، نامی که برای رقابت در آسیای میانه، میان بریتانیا و روسیه در قرن 19 میلادی انتخاب شد.
✅️آرزوی روسیه رسیدن به آبهای گرم و
✅️گسترش مرز هندوستان تحت بریتانیا
❌️دو امپراطوری مقابل هم قرار میداد
◽️در میانه جنگ جهانی دوم، شوروی آگاه از رقابت برای بمب اتم دست به کار شد ImageImage
🟩از 1939، امریکا، آلمان و بریتانیا در رقابت ساخت بمب اتمی بودند.
🔙فلیوروف در 1942 در نامه ای به استالین خواهان آغاز برنامه ابر سلاح میشود.
✔️با استفاده بمب اتمی روی ژاپن، جنگ به پایان میرسد اما #چرچیل نگران از توسعه توسط #شوروی ،بدنبال راه حلی برای عدم پیروزی استالین است.
3/20 Image
Read 21 tweets
تصمیم و تدبیر نظام جمهوری اسلامی در اعلام بی‌طرفی در جنگ داخلی دوسال پیش #افغانستان (بین طالبان و دولت سابق‌شان) کاملاً درست و بجا بود. اما اینکه الان طالبان باید تنبیه شود بحث دیگری است؛ باید با تدبیر سیاسی، امنیتی و نظامی، گوشمالی سختی داده شود تا حساب کار دست‌شان بیاید اما ..
اما هوشیار باید باشیم که دولت‌های بیگانه(عامدانه) و برخی جریانات داخلی(ساده‌اندیشانه) میخواستند و می‌خواهند ایران در مرزهای شرقی و شمالی باآذربایجان درگیر شود. نمی‌توان دست‌های پیدا وپنهان را نادیده گرفت. سیاست تفرقه‌‌افکنی و نفوذ انگلیس در بخشی از هیئت حاکمه افغانستان مشهود است.
تدبیر و کیاست و شجاعت می‌خواهد که ضمن تنبیه و گوشمالی طالبان، جلوی بحران را بگیرد. طالبان باید بداند ابرقدرت‌های جهان مقابل جمهوری اسلامی غلطی نکردند، آنها که کسی وچیزی نیستند واین تهدید را جداً دریافت کند تا سر جای خود بنشیند!
Read 4 tweets
🟡رشتو 1/17
✔️عملیات #اپرا
✅️نخستین تاسیسات هسته ای در دوران جنگ سرد توسط #ایالات_متحده تحت آنچه برنامه هسته ای #صلح‌آمیز نامیده می شود، در #اسرائیل و #پاکستان آغاز بکار کرد.
✅️در همان سالهای دهه1️⃣9️⃣5️⃣0️⃣ #ایران هم با همراهی امریکا خواستار تاسیسات هسته ای شد.
@SamanthaIrani
در سال1️⃣9️⃣7️⃣4️⃣، پسا معاهده NPT، تصمیم شاه برای ساخت #بمب_اتم علنی شد، در حالیکه نیروگاه بوشهر یک سال بعد توسط #شوروی راه اندازی شد.
✅️با نگرانی غربی ها از اتمی شدن ایران روند سقوط شاهنشاهی سرعت⏮️ گرفت و با اعتصابات شرکت نفت و عدم توانایی مالی ایران درپرداخت مبلغ قرارداد
2/17
بختیار در سال 1️⃣9️⃣7️⃣9️⃣ تحویل جنگنده های f16 را لغو کرد و چند روز بعد شاهنشاهی در ایران سقوط کرد.
◀️اما در همان زمان یک راکتور دیگر به نام تموز-۱ پس از تصمیم #فرانسه به فروش راکتور به عراق در سال 1️⃣9️⃣7️⃣6️⃣، موجب نگرانی شده بود. (تموز یا تیر، ماه4️⃣ام)
3/17
#مهسا_امینی
@SamanthaIrani
Read 17 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۳ فروردین ۱۴۰۲:
⬇️
🟧خامنه‌ای با تمرکز افکار عمومی و دولت بر بهبود اقتصاد، رژیم ج.ا را به دام انداخته است - موضوعی که به نظر نمی‌رسد او هنوز مایل به پرداختن جدی به آن نیست.
⬇️
خامنه‌ای به جای پرداختن به مسائل فرهنگی-اجتماعی که به اعتراضات #ژینا_ئه‌مینی/#مهسا_امینی دامن زد، بحث های درون رژیم را به اقتصاد محدود کرد و در سخنرانی نوروزی خود در ۱ فروردین، راه حل های مختلفی را برای مشکلات اقتصادی ایران پیشنهاد کرد.
⬇️
Read 54 tweets
#امريكا
تقرير تقييم المخابرات الأمريكية للمخاطر والتحديات لعام 2023:

ركز التقرير على المخاطر الخاصة بالأوبئة والتغير المناخي والهجرة، كما ركز على الصين ثم روسيا ثم ايران. وذكر التقرير مايلي فيما يخص بعض الدول

#العراق
بعد عام من الجمود السياسي وتصاعد العنف بين الشيعة في أعقاب
انتخابات 2021 ، انتخب رئيسا جديدا ورئيسا للوزراء موال لإيران، وتعهد مقتدى الصدر بعدم المشاركة في الحكومة

من شبه المؤكد أن الميليشيات الشيعية العراقية ستستمر في تشكيل تهديد حقيقي للقوات الأمريكية في العراق ودول الشرق الأوسط

#افغانستان
من المحتمل أن يستمر العلماء في استخدام
نفوذهم لتوجيه سياسة طالبان

احتمالات المقاومة التي تهدد طالبان على المدى القريب منخفضة فقد سئم عدد كبير من الأفغان الحرب لكنهم يفتقرون الى القيادة القوية والدعم الخارجي.

يفتقر قادة طالبان إلى الموارد والقدرات التقنية اللازمة لتعزيز الانتعاش المستدام للاقتصاد الأفغاني. تعتمد
Read 8 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۱۲ اسفندماه ۱۴۰۱:

⬇️
🟧🟥روحانی برجسته اهل سنت مولوی عبدالحمید اظهار داشت که رژیم ج.ا ممکن است در حملات شیمیایی اخیر به دانش آموزان مدرسه در سراسر کشور مسئول یا همدست باشد. عبدالحمید این حملات را "نوعی سرکوب اعتراض" توصیف کرد که به معنای هدف قرار دادن کودکانی بود که به رژیم اعتراض کردند.
⬇️
◀️عبدالحمید همچنین اظهار داشت كه این رژیم به دلیل مشاركت اعتراضی مدارس در جنبش ژینا تمایلی به محافظت از این دانش‌آموزان مدرسه ای نداشته است.
⬇️ ImageImage
Read 61 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۱:

#مسموم_کردن_دانش‌آموزان
#مسمومیت_دانش‌آموزان
⬇️
🟥رژیم ایران ظاهراً اقدامات لازم را برای محافظت از مدارس انجام نداده است.
۴۶ گزارش جداگانه در مورد مسمومیت های شیمیایی که دانش آموزان دختر دانش آموز را در سراسر کشور در ۱۰ اسفند گزارش شده، گویای این ناتوانی است.
⬇️
کاربران شبکه‌های اجتماعی حملات دیگری به مدارس دخترانه و یک خوابگاه را در استان‌های #اردبیل و #البرز در ۱۱ اسفندماه مستند کردند.

مقامات ج.ا، رسانه‌ها و نهاد روحانیت نسبت به حملات مداوم علیه دانش‌آموزان ایرانی ابراز نگرانی کردند.
https://t.co/n6ZgR1I5u5
⬇️ twitter.com/i/web/status/1…
Read 64 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۲۱ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟦نیروی قدس سپاه احتمالاً در حال تقویت حضور نظامی خود در شمال #سوریه تحت پوشش امداد رسانی بشردوستانه پس از زلزله ۱۷ بهمن است. سردار سرتیپ اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه در وارد شمال سوریه شد.

⬇️
◀️تیم CTP قبلاً در مورد - محمدرضا زاهدی، از مقامات سپاه قدس- که قبلاً رابط حزب‌الله #لبنان و اطلاعات ارتش #سوریه برای ارسال تسلیحات بود، گزارش داده بود.
نیروی قدس - فعالیت های مرگبار مخفی در خارج از ایران، از جمله جنگ نامتقارن و عملیات ویژه است - برای امدادرسانی مناسب نیست.
⬇️
Read 45 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۱۹ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟥اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه ۱۹ بهمن به شهر #حلب #سوریه سفر کرد.
◀️رسانه‌های دولتی #ایران از سفر قاآنی خبر دادند و ویدئویی از نظارت وی بر عملیات‌های بشردوستانه در واکنش به زلزله ۱۷ بهمن که جنوب #ترکیه و شمال غرب #سوریه را ویران کرده بود منتشر کردند.
⬇️
◀️یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی طرفدار رژیم نیز تصاویری از دیدار قاآنی با یک فرمانده میدانی ایرانی نامشخص منتشر کرده است.
🟣دای‌کتو:در خبر صداسیما و توییت درون تصویر زیر به حضور نماینده قاآنی اشاره شده
⬇️
Read 34 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۱۸ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟥چندین جناح سیاسی ایران، از جمله تندروها، به این ارزیابی رسیده‌اند که رژیم ارتباط خود را با مردمش از دست داده است.
حسن روحانی به تشدید شکاف‌ها بین رهبری ایران و جمعیت آن به عنوان یک تهدید فوری ادامه داد و گفت که خامنه‌ای،نتوانسته است به اندازه کافی به این شکاف‌ها رسیدگی کند.
⬇️
روحانی تلاش خامنه‌ای برای عفو و تخفیف مجازات «ده‌ها هزار» زندانی و معترضان دستگیر شده را «نقطه شروع» توصیف کرد.
◀️روحانی از رژیم خواست تا سیاست‌هایی را با هدف رسیدگی به نارضایتی‌های معترضان، از جمله احیای مشترک اقدام جامع و کاهش محدودیت‌های جاری اینترنت، دنبال کند.
⬇️
Read 46 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۱۶-۱۷ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟥خامنه ای در روزهای اخیر اقدامات متعددی را در معرض دید عموم انجام داده است که احتمالاًبه جهت کاهش ناامیدی عمومی نسبت به رژیم است. خامنه‌ای در ۱۴ بهمن با جمعی از دانش‌آموزان #دختر دیدار کرد و طی آن از نقش #زنان در تاریخ و جامعه ایران تجلیل کرد.
⬇️
رسانه‌های ایران به طور گسترده تصاویری از این رویداد را نشان دادند که تلاش های تبلیغاتی رژیم را به نمایش گذاشت. خامنه‌ای احتمالا تا حدودی به انتقادات عمومی از بدرفتاری رژیم با #زنان در جریان اعتراضات #مهسا_امینی/#ژینا_ئه‌مینی پاسخ می داد.
⬇️
Read 44 tweets
اکثر رسانه‌های بین‌المللی در نگاه به سال میلادی سپری‌شده قبل از هر چیز جنگ #اوکراین را می‌بینند. اما ۲٠۲۲ برای #ایرانیان معنای دیگری دارد: سالی که مردم برای نخستین بار هم‌صدا شدند تا به دنیا بفهمانند: "ما #جمهوری_اسلامی را نمی‌خواهیم
به قول #آلن_فراشون، #روزنامه‌نگار کهنه‌کار #لوموند، بارزترین خصوصیت سال ۲٠۲۲ عدم قطعیت، یا به زبان ساده‌تر بلاتکلیفی بود.
بدین ترتیب چشم‌انداز سال ۲٠۲۳ نیز بر زمینه‌ای از دشواری‌های #اقتصادی – تورم، گرانی #انرژی، رشد ناچیز – و تغییرات غیرمنتظرۀ آب و هوا، همراه با نگرانی‌های #جنگ و ابهامات بزرگ #سیاسی گشوده می‌شود
Read 11 tweets
بایدن و تیم فوتبال آمریکا و خدا!

#جو_بایدن رئیس جمهور آمریکا پس از برنده شدن تیم فوتبال کشورش در برابر ایران گفته است: "خدا آنها را دوست دارد."
در بارۀ این جملۀ رئیس جمهور بایدن مقداری فکر کردم، اما منظورش را دقیق متوجه نشدم.
آیا منظور #بایدن این بوده است که خدا تیم فوتبال آمریکا را دوست دارد، همانطور که همۀ تیم‌های #فوتبال دیگر را دوست دارد؟ اگر این باشد که سخن لغوی است، چون امتیازی که فراگیر و شامل همگان باشد، ایجاد تخصیص برای آن بی‌هوده و عبث است.
آیا منظور آقای بایدن این بوده است که خدا به طور ویژه وخاص تیم فوتبال آمریکا رانسبت به همۀ تیم‌های فوتبال کشورهای دیگر دوست دارد؟اگر منظورش این بوده باشد قاعدتاً تیم آمریکا باید قهرمان #جام_جهانی بازی‌های قطر شود و اگر نشود،آقای بایدن باید توضیح قانع کننده‌تری دربارۀ جملۀ خود دهد!
Read 13 tweets
جهان غرب و جمهوری اسلامی

اینکه درست در بحبوحۀ #اعتراض‌های_خیابانی در ایران، آمریکا و متحدان اروپایی‌اش علامت‌های آشکاری از تمایل خود به ادامۀ تعامل و معامله با جمهوری اسلامی ارسال می‌کنند، تا اندازه‌ای متأثر از نوع رفتار برخی گروه‌های اصطلاحاً #اپوزیسیون خارج از کشور است.
#آمریکا و اروپا در کنار اظهارنظرهای رسانه‌ای خود، قطعاً برآوردهای مشخصی هم از وضعیت ایران در پشت پرده دارند و بر اساس همان برآوردها نیز سیاست عملی خود را تنظیم می‌کنند.
آنها وقتی مشاهده می‌کنند که عده‌ای به نام اپوزیسیون جز دشنام‌گویی هنری ندارند
وحتی حضور گزارشگر BBC را هم در فاصله‌ای دور ازمحل تجمع خود تحمل نمی‌کنند وبا فحاشی واهانت او را به برخورد فیزیکی تهدید میکنند،با خود می‌گویند خب، با وجود افرادی با این سطح از مدنیت و فرهنگ،قرار است با "تغییر رژیم"در ایران چه نوع نظمی مستقر شود که ماخود را درگیر هزینه‌های آن کنیم؟
Read 13 tweets
#سنبله۹
دافغانستان داسلامی امارت لمړۍ کلیزه او دامرییکه شکست دې ټولو افغانانو ته مبارک!
غواړم هاغه خاطرات ولیکمه چې پروسږ کال دطالبانو راتګ سره په کابل کې مونږ کابل میشت څه تاثرات درلود.
پروسږکال جون/جولای زما د ژوند تر ټولو تریخی، دخفګان،زیار او سټړتیا ډکې ورځی وې..
1-to-80?🧵
مونږ یو ناروغ درلود، داسې ورځې هم پکې وی چې۳هفتې په متواتر ډول ویښه ومه پرته له ۵دقیقی یالس دقیقی خوب په ۲۴ساعتو کې (دې څو دقو کې مې هم یو ځلی خوب ولید چې امریکه شکست خوړلې وی اودکابل کوڅو کې ورنه څه پاتې وی او ټول لکه سپی لګیا دی کوم نظامی سامان لټوی سرګردانه دی چې وتښتی..)
2/n
تلویزیون یا خبرونو نه خبر نه ومه، انترنت صحیح سګنال هم نه درلود، خو که انترنت به مې کاروله هم یوازی به می څو دقیقی د ناروغ ضرورت متعلق کله کاروله، خو پوهیدمه چې حالات ښه نه ول، او د یرغلګرو د مخ تورې ورکیدو لپاره مې همدې حالت کې هم ډیرې دعاګانې کولې،
3/n
Read 86 tweets
۱-حجاب اجباری
دیروز ایران و امروز #افغانستان

با الزام حکومتی پیرو حجاب (به هرترتیب و نوعی) چهرۀ شهرها و روستاها کاملا تغییر خواهد کرد. این میل ذاتی اقتدارگرایان و حاکمان است که می‌خواهند به طوری شهودی حضور خودشان را زبانمند و تغییرات وارده را برای محکومان نشان‌دار و ملموس کنند
۲-از این وجه، هیچ‌چیزی،در حکومت‌های اسلامی مهمتر از حجاب نیست. وقتی زنان حجاب می‌پوشند؛یعنی قطعا حذف می‌شوند و این یعنی که جامعه به باتلاقی با نقش‌های تحمیلی مبدل خواهد شد

دختران اگر مکتب بروند، دانشگاه بروند،لباس دلخواه‌شان را بپوشند؛یعنی دیگر نیروی بازدارنده‌ای نیست
#افغانستان
۳- سال‌ها قبل در ایران با دستور مستقیم حکومتی حجاب رسمی شد و خیلی‌ها گفتند؛ خب حجاب که مشکل خاصی نیست.انواع تفکیک جنسیتی در اماکن مختلف که چیزی نیست و.‌‌..
در نهایت، امروز مردم به مرحله‌ای رسیدند که برداشتن روسری از سر،مثل انداختن یک بمب در داخل مقر پولیس حساسیت تولید می‌کند؛
Read 8 tweets
۱ - در آستانه‌ی تحولی دیگر

#افغانستان در حال دیگرگونی است. امشب، ۱۷ ثور ۱۴۰۱، عملیات سرتاسری جبهه مقاومت، در چندین ولایت و در ولسوالی‌های مختلف صورت گرفته است.
۲ - ابتدا، ولسوالی "دره" در پنجشیر که نقش یک منطقه استراتژیک برای این ولایت را دارد، سپس ولسوالی‌های "آبشار، عبدالله‌خیل، حصه اول، خینج" و چند ولسوالی‌ دیگر به دست نیروهای جبهه مقاومت افتاده است.

#افغانستان
۳- با این که طالبان نیروهایی را از طرف کابل به سوی پنجشیر روانه کرده بود، کاروان‌های این نیروها، در نقاط مختلفی که در مسیر راه وجود داشت از سوی نیروهای جبهه مقاومت با کمین مواجه شده و بر سر راه شان مانع افتاد.

#افغانستان
Read 7 tweets
#افغانستان در حال تبدیل شدن به #سومالی دیگریست

۱- پس از خروج نیروهای نظامی #آمریکا و ائتلاف بین المللی از افغانستان و شرایط بحرانی امنیتی ایجاد شده در این کشور که دامن قومیت های مختلف این کشور منجمله قوم #هزاره را گرفته، این کشور به سمت شرایط مشابهی مانند سومالی می رود. Image
۲- پس از خروج نیروهای سازمان ملل متحد از سومالی طی ماموریت UNOSOM II در تاریخ ۲۸ مارس ۱۹۹۵ وضعیت این کشور بیش از پیش بحرانی تر گشت و عدم کارایی نیروهای بین المللی در ایجاد نظم و همچین بافت سنتی قومی و جنگ سالاران وضعیت کنونی در این کشور را رقم زد. Image
۳- افغانستان نیز به دلیل داشتن بافت قومی مذهبی و نبود ساختار ریشه دار دولت قانون به دلیل سال ها جنگ و خون ریزی مواجه است ، راهی مشابه وضعیت سومالی را در پیش گرفته است. موردی که ۲۰ سال حضور و تلاش نیروهای بین المللی نتوانست شرایط را دگرگون سازد.
Read 5 tweets
دادگاه ایالتی #برلین مشغول رسیدگی به اتهامات دو برادر اهل #افغانستان|ه که بنا بر کیفرخواست خواهرشون رو «با انگیزه‌های ناموسی» و به این دلیل که تن به سبک زندگی مورد نظر خانواده‌ش نمی‌داد در برلین به قتل رسونده‌اند و بعد با قطار به شهری در بایرن منتقل کرده و دفن کرده‌اند.
بنا بر ادعای دادستان یوسف (۲۷ ساله) و مهدی (۲۳ ساله) خواهرشون مریم (۳۴ ساله) رو در خانه خودش در برلین خفه کرده‌اند و با چاقو گلوش رو بریده‌اند. جنازه‌ش رو در یک چمدان پنهان کرده‌اند و با قطار به مونیخ و از اونجا به محل اقامت در شهر Donauwörth منتقل کرده و دفن‌ کرده‌اند.
تصاویر ایستگاه قطار Südkreuz در برلین دو برادر رو نشون می‌ده که چطور یک چمدان که رو به نظر سنگین می‌آد و باد کرده به قطار می‌رسونند و در میان بار سایر مسافرها در قطار جا می‌دهند. پلیس بعدا همین چمدان رو که حاوی پیکر مریم بود و در جنگلی در Donauwörth دفن شده بود پیدا کرد.
Read 8 tweets
د ویاړلې او سرلوړې افغانستان اسلامي امارت شپږ میاشتینی سوه!
مبارکي راکړئ عالمه زما د خوښې "امپراطوري" خپلواکه #افغانستان ۶ میاشتینی سوه! داسې یی بوله چې افغانستان له کوما ووته! شعور یی بیا راژوندئ سو، لاس او پښې کې دمه پیدا سوه، سترګې راغړوی، غږ اوری، بیا خبرې کوي،
۱-۷۳ ټریډ 🧵👇
لاس او پښی خوځوی، مسکا کوی،خاندی او اوښکې هم تویوی..،بیا به د دریدلو هڅه کوي، راپورته کیږي،په منډو به سي، خپل شلیدلی ګریوان به راټول کړي خپل زخمونه ټکوروي، دبدن هغه غړي چې یی شهید، یتیم، کونډه او معیوب سوي، د هغه د پرهارونو او بی وزلیو پوښتنه کوي،۲/۷۳
#دکب_لسمه
#Afghanistan #IEA
خپل د کور، کلي اوملکیت پوښتنه کوي،د چور او تالا حساب اخلي، پګړۍ یی په خیال او اوچته شمله په سر ده،د بورې مور،خور ټکرئ به ورپه سر کړي، حیا به یی خوندي کړي، دتعلیم او تحصیل په زیور به یی سمبال کړي او دعزت مقام ته به یی ورسوي،زما، زما د ابا او نیکه امپراطوري به د سیالانو سیال سي! ۳
Read 82 tweets
#رشتو:
۱-از نظر سیاسی،بعد از فروپاشی شوروی،دیگر بلوکی بنام،«#بلوک_شرق» وجود ندارد.اتحاد شوروی و کشورهای کمونیست اروپای شرقی تشکیل بلوک شرق را میدادند که دیگر چنین چیزی وجود ندارد.تمام اروپا متحد و«#بلوک_غرب»را حفظ و گسترش داده است.تاریخ غرب پر از جنایت ها،کشتارها و استثمار مردم
۲-
خود،همسایگان اروپایی و کشورهای شرقی بوده است و جنگ های فراوانی به راه انداختند ولی بعد از «#جنگ_جهانی_دوم»،به خود آمدند،مردم کشورها را به دست افراد شایسته سپردند،روابط دولت های اروپایی با همدیگر دوستانه و سازنده شد،معاهده های همکاری امنیتی،اقتصادی و ..بین خود بستند و میشه گفت
۳- انگار اروپا تبدیل به یک«#ملت» و یک کشور شده است،توسعه کشور همسایه را توسعه خود میدانند،مرزهای خود به روی بقیه کشورها باز شده نیاز به ویزا ندارند حتی ساختارهایی را تعریف کرده اند که با ویزای صادر شده«#شینگن»توسط هر کشوری برای هر فرد شرقی،آن شخص میتواند به دیگر کشورها هم برود
Read 14 tweets
یادداشتی‌ کوتاه‌ درباره‌ عملکرد‌ ضعیف واحدهای عملیات ویژه ارتش #روسیه در #اوکراین

نیروی عملیات ویژه همان‌طور که از اسمش پیداست، وظیفه‌اش انجام عملیات‌هایی هست که یگان‌های رزمی معمول نیروهای مسلح یک کشور قادر به انجامش نیستند و برای انجام وظیفه‌شان، تمرینات سختی را انجام می‌دهند.
در جریان درگیری‌های اخیر بین ارتش روسیه و اوکراین شاهد استفاده روسیه از واحدهای مختلف عملیات ویژه ارتش این کشور موسوم به «اسپتزناز» بوده‌ایم که شهرت تاریخی برای شرکت در جنگ‌های #افغانستان، #چچن و #سوریه را در کارنامه خود دارند
و همواره یکی از پر افتخارترین واحدهای ارتش روسیه شناخته می‌شوند.اما در جریان درگیری‌های صورت گرفته در روزهای اخیر، شاهد عملکرد بسیار ضعیف این نیروها در میدان جنگ بوده‌ایم که در اینجا بر اساس تصاویر و ویدیوهای ضبط شده،
Read 14 tweets
حصل خلال النوم ليلا":
١- رفع الكونغرس الاميركي من سقف الدين العام وتجنب التخلف عن السداد
٢- اقر مجلس النواب قانون "منع العمل القسري لاقلية الايغور المسلمة في #الصين "
٣- اقر مجلس النواب قانون "مكافحة الاسلاموفوبيا"
٤- احال النواب مارك مادوز كبير موظفي #ترمب سابقا" الى القضاء
سيحصل خلال اليوم:
١- سيقر الكونغرس موازنة الدفاع للعام ٢٠٢٢ والتي ستتضمن بنودا متعلقة بالصين و #روسيا و #سوريا و #افغانستان و #اوكرانيا وغيرها…
*كما ذكرت في تقارير سابقة وردا" على الاسئلة بشأن #السودان:تم الاتفاق على ان يتم التصويت على العقوبات على حدة (بعيدا" عن موازنة الدفاع)-
بعد اقرارها في لجنة الشؤون الخارجية في النواب، الخطوة التالية تصويت في مجلس النواب، وتصويت في اللجنة الخارجية في الشيوخ (لم يتم تحديد موعد بعد)
Read 4 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!