Discover and read the best of Twitter Threads about #اقتصاد

Most recents (3)

با فرارسیدن #تحریم های نفتی و بانکی و شاخ و شانه کشیدن طرفین برای یکدیگر؛ در این #رشته_توییت می‌خواهم به بررسی اثرات تحریم‌ها بر #اقتصاد ایران و زندگی روزمره #مردم بپردازم:
⬇️
1. زمانی که #برجام امضا و عملیاتی شد؛ شاهد رفت و آمد سران کشورهای مختلف به تهران و ابراز علاقه آنها برای سرمایه‌گذاری در ایران بودیم. قول و قرارهایی رد و بدل شد اما در نهایت هیچ لقمه دندان‌گیری به دهان هیچ‌کس نرسید؛ چرا که هیچ چیز در هیچ کجا تغییر نکرده بود.
2. از این طرف هنوز کسانی بودند که به هر روش سعی در حفظ و تشدید تخاصم داشتند؛
از سرمقاله و تیترهای آتشین، تا شعار «مرگ بر» و سخنرانی در هر تریبون ممکن.
از حمله به #کنسولگری_عربستان تا پرتاب #موشک با نوشته عبری!
خلاصه اینکه از ایران پیامی قوی مخابره شد: "در به همان پاشنه می‌چرخد"
Read 47 tweets
در این روزهایی که همه در «جو احساسی» #سقوط_دلار دارند غرق میشوند، اجازه بدهید چند فکت رو در این #رشته_توییت در مورد مشکوک بودن این حرکت با شما بررسی کنم تا حداقل در تاریخ ثبت شود (هر چند که بعضی ها خوششان نیاید)
⬇️
1. یکی از مهمترین دلایل روی آوردن مردم به خرید #دلار «عدم اطمینان به عملکرد اقتصادی دولت» و «پیش بینی حوادث اقتصادی در آینده» بود تا بتوانند حساب #سرمایه های خود را از حساب #اقتصاد ریالی جدا نگه دارند.
2. اما «عدم توانایی دولت در عرضه ارز» مطابق با نیاز بازار باعث شد تا قیمت هر روز بالاتر برود، در این بین جو روانی سفته بازان نیز در افزایش قیمت بی تاثیر نبود.
Read 26 tweets
افسوس «#هسته‌ای» و افسون «#تجدیدپذیر»
بارها شنیدیم:
«جهان داره میره به سمت تجدیدپذیر» «#انرژی_هسته‌ای داره تو دنیا منسوخ می‌شه» «لزوم جذب سزمایه‌گذاری برای نیروگاه #بادی و #خورشیدی»
این رشته توئیت حاصل مطالعه گسترده من هست در مورد مسیر اشتباهی که با سرعت داریم طی می‌کنیم! (۱)
۲- با یک نمونه فاجعه رسانه‌ای شروع می‌کنیم. تحلیل‌های اشتباه و اطلاعات ناقصی که به مرور تفکر مردم و مسئولان را شکل می‌دهد.صحبت‌های وزیر انرژی آلمان را با تصویر رویایی رسانه‌های ایرانی از انرژی تجدیدپذیر آلمان مقایسه کنید. درباره اینکه چه اتفاقی در آلمان افتاده بیشتر حرف می‌زنیم.
۳-مهم‌ترین دغدغه‌ای که باعث می‌شود به سمت انرژی پاک برویم کاهش آلایندگی هوا و جلوگیری از گرمایش جهانی هست. بر اساس آخرین یافته‌ها میزان تولید دی‌اکسیدکربن در فرآیند تولید انرژی خورشیدی ۴ برابر بیشتر از هسته‌ای است!
Read 30 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!