Discover and read the best of Twitter Threads about #انتخابات

Most recents (24)

استیضاح وزیر کشور؟

گویا ۲۰۰ نمایندهٔ مجلس خواستار استیضاح #وزیر_کشور شده‌اند.
انگیزهٔ آنها نامهٔ معاون سیاسی وزیر کشور به مسئولان استانی برای بی‌اعتنایی آنها به دخالت نمایندگان در امور اجرایی در سالِ انتخابات اعلام شده است.
وزارت کشور دولت #رئیسی کارنامهٔ تأسف‌باری دارد.
۱/
عملکرد نمایندگان مجلس هم البته کمتر از آن تأسف‌بار نیست. با این همه، بروز اختلاف بین آنها نتیجهٔ آشکار شدن خطراتِ نمونه‌ای عامیانه و بعضاً عوامفریبانه از امر نمایندگی درکشور ماست که بر اثر فقدان نقش احزاب سیاسی توانمند و فراگیر در انتخابات و #نظارت_استصوابی شورای نگهبان پدید آمده
و روز به روز عواقب مخرب آن عریان‌تر می‌شود تا جایی که برای مدیران دولت آقای رئیسی در وزارت کشور هم عیان شده است.
بدون تحولی کیفی و عمیق در نظام انتخابات کشور، نمی‌توان بر این نوع مشکلات که در سال #انتخابات به اوج خود می‌رسد، غلبه کرد.
Read 5 tweets
ما هي توقعاتك لنتائج الانتخابات المقبلة في #تركيا؟!
أكثر سؤال وجه لي في الأسابيع القليلة الماضية بشكل منطقي ومتوقع.
وسأحاول هنا الاجابة بشيء من التفصيل. (يتبع)
٢)كتبت سلسلة من المقالات عن الانتخابات التركية، ويمكن أن يكون ملخصها أن الانتخابات المقبلة معقدة ومركبة وفيها الكثير من العوامل المتداخلة التي يمكن أن تؤثر في النتيجىة، ما يصعّب محاولات توقعها.
لكن لسان حال الكثيرين يقول: دعك من المقالات والتحليلات وقل لنا توقعك بشكل مباشر.
٣) تمتاز الانتخابات المقبلة في تركيا من وجهة نظري بميزتين أساسيتين متربطتين ببعضهما البعض،
الأولى تراجع حضور الأيديولوجيا نسبياً في صناعة التحالفات وصياغة قرار الناخبين
والثانية تحولها لاستفتاء على أردوغان والنظام الرئاسي، ولعل الثانية هي سبب الأولى
Read 9 tweets
#الانتخابات_تركيا
14 مايو 1950
🔴هو بداية حقبة مهمة في تاريخنا السياسي.

في هذا اليوم قبل 73 عام ،انتهت دكتاتورية حزب الشعب الجمهوري التي استمرت27عام.
بنتيجة انتخابات حرة ونزيهة وشفافة وغير دموية

📌جاء الحزب الديمقراطي إلى السلطة بقوله
"كفى والكلمة للأمة"

1/
وخدم البلاد لمدة عشر سنوات حتى أطاح بهم المتآمرون بالانقلاب في ليلة أخرى من مايو.

📌وهو التاريخ الذي تم فيه منح النساء والرجال الأتراك رسميا، حق التصويت والترشح للانتخاب.

كانت #انتخابات 1950 نقطة تحول في تاريخ الديمقراطية في #تركيا وخاصة في الشرق الأوسط.
1/2
كان عدنان مندريس في المقدمةبصفته"صوت الشعب"وخرج منتصرا
وشعاره
"كفى! "الكلمة للأمة"
هو الرمز الذي لا يزال قائم حتى يومنا هذا ويتطابق مع عمليةالتغيير.

وبعد يومين فقط من فوزه أعاد الأذان باللغةالعربية،لقد أحيا كلمةالله في المآذن وأدخل الدروس الدينيةوأطلق تنمية شاملةعمت البلاد
1/3
Read 6 tweets
در گفتگویم با @EtemadOnline: با انباشت #نارضايتی‌ها مواجه هستيم كه در مدتی طولانی شكل گرفته است. #حاكميت توجهی به همه #هشدارهای_قبلی دلسوزان، كارشناسان و اساتيد دانشگاه و... نكرد که كار به اينجا كشید. نارضايتی‌های انباشته‌شده با جرقه ماجرای #مهسا_امينی حالت انفجاری به خود گرفت./١
حاكميت و نيروهای دخيل در آن، #آينده را برای بخش قابل توجهی از مردم #مبهم و #تيره و تلاش‌ها برای تغيير اين #چشم‌انداز را نقش بر آب كرده‌اند. مهمترين نماد اين موضوع، #نااميد كردن مردم از #صندوق‌های_رأی بوده و نتيجه آن، بسته شدن #روزنه‌های_اميد مردم و پيش‌آمدن #وضع_موجود است./٢
حتی اگر در ظاهر نشانه‌هايی از كاهش تجمعات وجود داشته باشد، به معنای كمتر شدن اعتراضات و نارضايتی‌ها نيست. اعتراض در زير پوست رخدادها همچنان وجود دارد، اما ممكن است ظهور آن به صورت آشكار با افت و خيزها و فراز و نشيب‌هايی مواجه شود./٣
Read 22 tweets
#رشتو
حمیدرضا جلایی‌پور:
1/در سال‌های منتهی به #انقلاب اسلامی هم شاه اقداماتی انجام داد. اما آن زمان برای اصلاحات دیر شده بود. #شاه باید همین اقدامات را در اوایل دهه ۵۰ انجام می‌داد و نه در سال ۵۷. #مهسا_امینی #Iran
2/گفته می‌شود که ۷۰ درصد مردم از عملکرد حکومت ناراضی هستند، اما به آلترناتیوها هم امیدی ندارند. به همین دلیل، می‌فهمیم که ایران، هنوز وارد وضعیت انقلاب نشده است. البته این به این معنا نیست که این وضعیت در آینده نیز رخ نخواهد داد.
3/راه‌حل این است که حکومت چشم‌انداز امیدبخشی را نشان دهد، اما ممکن است چنین نکند. اگر این اتفاق رخ ندهد، همین افرادی که در رسانه ملی به آنها اغتشاش‌گر می‌گویند به مردم چشم‌انداز می‌دهند. چشم‌انداز آنها هم تغییر است. این‌گونه ما به وضعیت انقلابی نزدیک می‌شویم.
Read 20 tweets
چند هفته ایه که صفحه منشور #حقوق_شهروندی از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری تو مرورگر بازه و هر چند وقت یکبار بهش نگاه میکنم.
تا از اینجا
president.ir/fa/96859
برش نداشتن، بیایید باهم مرور کنیم:
۱
#به_نام_خدای_رنگین_کمان
مقدمه:
۲
الف- حق حیات، #سلامت و کیفیت #زندگی

ماده ۱- شهروندان از حق حیات برخوردارند. این حق را نمی‌توان از آن‌ها سلب کرد مگر به‌موجب قانون!!!
۳
ب- حق #کرامت و #برابری انسانی

ماده ۷- شهروندان از کرامت انسانی و تمامی مزایای پیش‌بینی‌شده در قوانین و مقررات به نحو یکسان بهره‌مند هستند.

ماده ۸- اعمال هرگونه #تبعیض ناروا به‌ویژه در دسترسی شهروندان به خدمات عمومی نظیر خدمات بهداشتی و فرصت‌های شغلی و آموزشی #ممنوع است.
Read 26 tweets
در گفتگویم با پایگاه خبری جماران: حکومت هر بار به جای پرداختن به #ریشه‌های_نارضایتی صرفا در صدد #کنترل_اوضاع برآمد. /#نسل_جوان خواسته‌هایش را در #خیابان #فریاد می زند چون راه #پیگری_مطالبات از طریق #صندوق_رأی، #مسدود است. /١

#مهسا_امینی

مشروح گفتگو:
telegra.ph/%D9%85%D8%AD%D…
ابتدا جان باختن تعداد زیادی از هموطنان‌مان طی حوادث اخیر در جای‌جای کشور را #تسلیت عرض می‌کنم. در موقعیتی نیستم که نظر اصلاح‌طلبان را بیان کنم، اما نظر خودم را به عنوان یک اصلاح‌طلب بیان می‌کنم. اتفاقات یک ماه و نیم اخیر که همچنان هم جریان دارد، غیر منتظره نبود. /٢
از سالها قبل مکرر به حکومت #هشدار داده شد که #نارضایتی جامعه در حال #انباشته_شدن است و درصورت عدم چاره‌اندیشی #ریشه‌ای، #حالت_انفجاری پیدا خواهد کرد. حوادث سالهای ۸۸، ۹۶ و ۹۸ با تفاوت‌هایی که داشتند بروز چنین نارضایتی نهفته‌ای بودند که به آنها توجه نشد و به وضعیت امروز رسیدیم. /٣
Read 24 tweets
امروز جملاتی قابل تأمل از #کارل_پوپر خواندم.

او می گوید:

«دموکراسی، نه به معنای حاکمیت مردم است، نه حاکمیت اکثریت.
مردم یا اکثریت هیچ وقت حکومت نکرده اند ⬇️
مبنا و معیار دیگری نیاز است.
آنچه #دموکراسی را دموکراسی می‌کند، توانایی و #حقِ_عزلِ حاکمان است از سوی مردم، بدون خونریزی و براندازی.

آنچه دیکتاتوری را دیکتاتوری می‌کند، بی‌نصیب ماندن مردم از این توان و حق است مگر با #انقلاب و سرنگونی.

دموکراسی این سؤال افلاطونی را که ⬇️
«چه‌کس باید حکومت کند؟» کنار می‌زندوبه جای آن می‌پرسد«چگونه باید حکومت کرد؟»

چنان بایدحکومت کردکه #شرورترین و #رذل‌ترین حاکم رابتوان پایین آورد.

براین اساس،خطاست اگر دموکراسی را به مجلس و رای وچیزهایی از این جنس، تقلیل دهیم.

صندوق رای وپارلمان،دموکراسی را تضمین نمی‌کنند.⬇️
Read 5 tweets
تخوض #نقابة_الصحافة_البديلة انتخابات نقابة المحرّرين بمرشّحة واحدة: إليسار قبيسي، بدورٍ رقابي وسياسيّ للإشراف على #انتخابات نقابة غائبة عن دورها تجاه العاملين والعاملات في الصحافة.
./1
@NakabaBadila
@elissarkobeissi
الانتخابات التي تُعقد اليوم الأربعاء شهدت حتّى اللحظة مخالفات عدّة، سجّلتها الجمعية اللبنانيّة من أجل ديموقراطيّة الانتخابات (#لادي). كما حذّرت #نقابة_الصحافة_البديلة من «استمرار الاستهتار بالنظام الداخلي للنقابة (بالرغم من ملاحظاتنا عليه) والقوانين المرعية الاجراء».
2/2
The Alternative #Press Syndicate has one candidate, Elissar Koubeissi, running in the #elections of the Order of Press Editors.
./1
#Lebanon
@NakabaBadila
@elissarkobeissi
Read 6 tweets
انتخُب المرشّح عن لائحة «#نقابتي_سندي» #ج_ سلوم نقيباً للصيادلة أمس الأحد، مع مجموع 1134 صوتاً وبفارق 139 صوتاً عن منافسه #فرج_سعادة المرشّح عن لائحة «#الصيادلة_ينتفضون».
./1
#انتخابات #نقابة_الصيادلة #لبنان Image
وقد شهدت #الانتخابات تحالفاتٍ حزبية غريبة، إذ حصل سلّوم، وهو مرشّح #الكتائب_اللبنانية، على دعم #التيار_الوطني_الحر و #القوات_اللبنانية في الجولة الأولى، ودعم #تيار_المستقبل و #حركة_أمل في الجولة الثانية.
./2
كما حصلت «#نقابتي_سندي» على عشرة مقاعد في مجلس النقابة، من أصل 17، فيما حصلت لائحة «#الضمير_المهني» على خمسة مقاعد، وهي مدعومة من تحالف الثنائي الشيعي مع تيار المستقبل والحزب السوري القومي الاجتماعي، وحصلت لائحة «#الصيادلة_ينتفضون» على مقعدَين، وهي تضمّ مرشّحين مستقلّين.
./3
Read 10 tweets
نجح مناصرو «#الثنائي_الشيعي» بإلغاء #انتخابات #نقابة_أطباء_الأسنان، أمس الأحد، عبر تكسير صناديق الاقتراع وبعثرة الأصوات على الأرض بعدما أتت النتائج على عكس ما يشتهون.
./1
#لبنان
وكان مرشّح «#النقابة_تنتفض» #رونالد_يونس في الصدارة، فيما كان مرشّح الثنائي في المركز الثالث، عند فرز الصندوق الرابع قبل افتعال الإشكال.
./2
وفيما عجزت #قوى_الأمن_الداخلي عن حماية الصناديق، مكتفيةً بالتفرّج على تشبيح «الثنائي»، عُرفَ من بين الأطبّاء الشبّيحة مهدي أيّوب الذي سحب صندوقَي اقتراع ورماهما أرضاً، إضافةً إلى كل من الأطبّاء علي حاج حسن ومحمد سرور وحسن قصير.
3/3
Read 7 tweets
«نظریه سوگواری» کوبلر میگه آدما در مواجهه با «از دست دادن» (مرگ عزیزان، ترک همسر و...) و برای کنار اومدن با غم اون، ۵ گام رو به ترتیب طی میکنن: «انکار»، «خشم»، «مصالحه یا چانه‌زنی»، «افسردگی» و «پذیرش»
درباره نسبت این نظریه و #انتخابات یه گپی زدیم. ببینید:
instagram.com/p/CQWAHZgDAiE
۲/
حکومت، نظریه‌پردازان و طرفدارانش؛ در مواجهه با غمِ از دست‌دادنِ اعتمادعمومی و شکاف با بخش قابل‌توجهی از جامعه و عدم مشارکت نیمی از مردم در بزرگترین رویداد سیاسی خود، در مرحله‌ی «انکار» باقی‌مونده و نمی‌خواد به مرحله‌ی «پذیرش» واقعیت برسه.
۳/
کرونا، ناکارآمدی دولت اخیر، کارشکنی وزارت کشور در انتخابات و... اگرچه هرکدوم می‌تونن دلیلی برای بخشی از سردی انتخابات اخیر باشن اما محدودکردن علل و تأکید بیش از حد بر این‌ها، نشونه‌های مرحله‌ی «انکار» در سوگواری‌ست.
انکار کنندگان امروز، افسردگان فردا خواهند بود...
Read 4 tweets
ادامۀ ماجرای ثبت در تاریخ!

سال 84 محمود #احمدی‌_نژاد و تیمش نزد طیف‌های روشنفکری و حامیان اصلاحات، "مخوف‌ترین" نیروی حاضر در انتخابات محسوب می‌شدند.
با این حال، در ابتدا، نظرسنجی‌ها از جایگاه او در قعر جدولِ داوطلبان ریاست جمهوری حکایت داشت
و محمدباقر #قالیباف به عنوان کاندیدای بلوک اصلی قدرت به حساب می‌آمد.من همانطور که در سال 76 نگرانی خاصی از پیروزی #ناطق_نوری در #انتخابات نداشتم از احتمال پیروزی قالیباف در سال 84 نیز نگران نبودم.
قالیباف اما در آن سال برای جذب رأی طبقۀ متوسط و شهرنشین شعارهایی داد که به مذاق پایگاه اجتماعی جناح محافظه‌کار بخصوص در بین نیروهای #بسیجی خوش نیامد به طوری که با متهم کردن او به مشی لیبرالی از او روگردان شدند و در اقدامی به نظر من خودجوش و حتی تا اندازه‌ای تمردجویانه
Read 16 tweets
#انتخابات و منطق باورپذیری وعده‌های پوچ!
برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران، افزایش یارانه‌ی نقدی به طبقات محروم، کاهش هزینه‌ی درمان و خدمات برای عموم مردم و پرداخت حقوق ماهیانه به زنان خانه‌دار را وعده می‌دهند.
این نوع وعده‌ها در شرایطی که کسری بودجه‌ی کشور به بزرگ‌ترین معضل اقتصادی در #جمهوری_اسلامی تبدیل شده است، سبب تمسخر کارشناسان و افراد آشنا به وضعیت اقتصاد #ایران می‌شود. به گمان این دسته از افراد، وعده‌ی افزایش کلان یارانه‌ی نقدی حتی برای تودۀ مردم نیز باورپذیر نیست
و تکرار آن از سوی نامزدهای انتخاباتی، نوعی ضد تبلیغ برای آنها خواهد شد.با این‌حال، کاندیداهایی که افزایش #یارانه را در شرایط تنگنای مالی و کسری بودجه‌ی بی‌سابقه در کشور وعده می‌دهند، تحت تأثیر ریشخند کارشناسان قرار نمی‌گیرند و از تکرار قول خود پرهیز نمی‌کنند.
Read 24 tweets
برای ثبت در تاریخ!

وقتی نوشتم "از ریاست جمهوری ابراهیم #رئیسی نباید وحشت‌زده شد" برخی از مخاطبان با انتقاد از این موضع‌گیری، آن را نوعی "سندروم استکهلم" تلقی کردند و برخی دیگر یادآور شدند که در سال 84 نیز در مورد پیروزی محمود #احمدی_نژاد، همین را گفته بودم اما بعد دیدیم چه شد!
این داستان طبعاً بحث بسیار مفصلی می‌طلبد و امیدوارم به زودی از طریق #کلاب_هاوس امکان بازشکافی آن را پیدا کنم.در اینجا اما به اجمال لازم است یادآوری کنم که وقتی می‌گویم از ریاست جمهوری سید ابراهیم #رئیسی نباید وحشت کرد، عمدتاً منظورم هشدار نسبت به غلبۀ افسردگی و نومیدی محض
به افرادی است که گمان می‌کنند اگر کاندیدای مورد نظر آنها در قدرت نباشد، دیگر روزنه‌ای برای حیات باقی نمی‌ماند!به هر حال، چه بخواهیم چه نخواهیم، آرایش #انتخابات به گونه‌ای است که آقای رئیسی به احتمال قریب به یقین رئیس جمهور خواهد شد.
Read 15 tweets
1/سقوط ارزش پول ملی مزورانه ترین روش تخریب بنیان اقتصاد کشورست وادعای سازنگیِ عاملان ویرانی،تحمیق ملت ومضحکه تلخ!
امید واهی ست انتظار خدمت و فَرَجِ معیشت از موجوداتی سالها بر مسند،بیتفاوت بفاقه وناله ملت وشهره به جنایت وغارت (#بورس بانک).
#انتخابات #ایران #اصفهان #معلم #قم #کارگر ImageImageImageImage
2/در نظامی بارشد تصاعدی #بدهی_ملی (۹٪ پایان دهه۸۰ تا ۳۵.۷ درصدِ کل تولیدناخالص داخلی دهه۹۰ -۲۲۷میلیارد دلار)وسیر صعودی در ۵سال اینده بیش از ۴۲.۴٪(پیش بینی بانک جهانی)،و سقوط ظریب کفایت سرمایه (۴.۵٪سال ۹۸ نشان ازنارسایی عملکرد وعدم ثبات مالی #بانک و
#تهران
ImageImageImageImage
3/موسسات اعتباری,بحران ورشکستگی)،و افزایش شاخص فلاکت (صعود نرخ تورم ونرخ بیکاری)،و افزایش ظریب جینی(اختلاف طبقاتی)و افت نرخ مشارکت اقتصادی…،هرگونه تعهد مالی به ملتی درمانده، تدلیس ست و سرخوشی افیون/مستمری۲۶ میلیون #زن خانه دار!
#شیراز #دانشجو #تبریز #مشهد
ImageImageImageImage
Read 4 tweets
«فخرفروشی و فقرفروشی»
#انتخابات ۱۴۰۰

بسیاری از اقتصاددانان آفریقایی امروز معتقدند که از دلایل اصلی اینکه قاره آفریقا، علیرغم منابع طبیعی و‌‌ نیروی انسانی بی‌نظیرش، تا کنون قادر نبوده خودش را از منجلاب فقر بیرون بکشد،../۱
برچسب «فقر»ی است که سالیان سال به آن زده‌اند تا همیشه این قاره عظیم خود را «محتاج» کمک‌های سازمان‌های خیریه غیردولتی و سخاوتمندی دولت‌ها و شهروندان خارجی ببیند./۲
مالنس بارت ویلیامز (Mallence Bart-Williams) - اقتصاددان و فعال اجتماعی سیرالئون - در سخنرانی‌ مشهوری، خود را اهل ثروتمندترین کشور جهان معرفی می‌کند؛.../۳
Read 22 tweets
«هیجده سالم بود. یه برگ کاغذ بمون دادن که یه اسمایی روش بود و ما باید دور اسم کاندیداهایی که می‌خواستیم بشون رای بدیم رو خط می‌کشیدیم. من دور هیچ اسمی خط نکشیدم. روی همه اسمها هم خط زدم که رایم بره تو آرای باطله اما واقعیت این بود که هیچ فرقی نداشت به کی رای میدیم ..
۱/۸ ⬇️
اصلا رای ما اهمیتی نداشت، فقط شرکت تو رای‌گیری و #مناسک_انتخابات مهم بود. روز انتخابات خیابونا مرتب و منظم بود. آدم‌ها با لباس مرتب، پشت میزها نشسته بودن و جعبه‌های رای مرتب و شیک و قشنگ بودن. چندسال بعد که بزرگ‌تر شدم، دیگه نمی رفتم رای بدم اما تلاش می‌کردم کسی نفهمه ...
۲/۸ ⬇️
سال‌های آخر حکومت، دیگه حتی تظاهر به رای دادن هم نمی‌کردم و به دیگران هم می‌گفتم که رای نمیدم. اون چیزی که به اسم انتخابات داشتیم، هیچ چیزش با عقل جور درنمیومد. از سالی که رای ندادم همیشه برام سوال بود که یعنی اینا می‌فهمن من رای ندادم؟ ...
۳/۸ ⬇️
Read 8 tweets
1/سیه بختی ملت پیامدِ فسادی ست دیرینه، نهادینه ولگام گسیخته،از زمامدار وقانونگذار تا داردس و داور و ناظر
و درمان، نه عوامفریبی و سیاهه اقتصادی، بل، #فسادستیزی ست/#امیرکبیر و قطع ید ومجازات قاطع بدکاران و تبهکاران و عیّاران، از #فقیه و وزیر تا #سردار و کفیل..
#رشتو #ایران #اصفهان ImageImageImageImage
1/انتخابات، برخلاف تصور خشک اندیشان ارزشی #بسیجی، تغییری ست در چهره نه رویکرد وعملکرد!به بیانی، میراث الهندی وتداوم سیاست ۴۲ ساله طرّاران غدّارنهادِ خط امامی، نوسانِ چرخه مخربِ”دشمن فرضی و خودتحریمی“، بهانه گسترش عامدانه فقر وحاشیه امنِ تجارت فرزند ومعشوقه،وپیامد،درد و مصیبت ملت! ImageImageImageImage
2/مشارکت واقعی(میانگین زیر۲۳٪) تاکیدِ مؤکدست بر عدم مشروعیت،و زنگ خطر پایتخت #تهران، زیستگاهِ بظاهر حامیان نظام (رانتخواران جهادی ومعرکه گیران انقلابی)، نشان از افتابی ست برلب بوم، و حاکمیت،چو پیرشغالی در مرداب! لذا، همنشینی سکاندار با همکیشانِ جهادی وادامه غارت حماقتی ست مرکبار! ImageImageImageImage
Read 7 tweets
1/وطن بر پرتگاه!
عدلیه به جور، زمامدار به فجور، نظمیه به شرارت،
فضائل به رذائل، علم به خرافه، نخبگان به سیاهچال، عاشقان خدمت بجلای وطن و گورستان، و شیفتگان قدرت بر مسند و فریفته به رشوه و عشوه!
ارزشها فنا، انسان به خسار، و نیرنگ به ریش و سرانداز و دستار، فساد بشرع و جنایت بدیانت
2/انسانیت غریب، جامعه به زوال، وطن به دمار و خاکی سوخته!
ملت به فقر، کودک به بردگی و نسلی تباه #اعتیاد #خودکشی
خرافه بتار و پود، فکر باسارت و عوام به وهم و خیال، یکسو، دل به سرابِ تُرشیده #دین و ظهور ناجی، و دگر، اوهام دوران همایونی و ازادی عَفَنِ غرب!
#قم
3/ویرانی وطن، پیامدِ غده سرطانی #فساد ست، میراثِ همایونی، متاثر از ولع و انحصارطلبی زمامداران (کانون عفونت) و فساد و نارسایی عدلیه، بازرسی و اطلاعات (گسترش فساد)، و پیامد، غارت و حیف و میل ثروت ملی، رکود بازار، زوال بهره وری…
#ایران #اصفهان #تهران #شیراز
Read 10 tweets
1/صادرات مخالفین مجعول مسبوق بسابقه ست، از دهه ۶۰ و فرار دلقکان استاد نما، مستور در خیلِ اساتید شرافتمند اخراجی #دانشگاه، تا نسل جدید سبز و بنفش سران طرّار خط امامی، همه با بیرق سلطنت و شاغل در مراکز پژوهشی سازمان سیا!
#اصفهان #تهران ImageImageImageImage
2/#بشیرتاش_گیت تلاش #اصلاح_طلبان ست در تطهیر نواده قجری پهلوی (مزورانه ترین مهره شجره خبیثه خط امامی وکارت برنده کرسی خلافت) پس از رسوائی سالها رقصِ ضحاک ستیزی و براندازی بساز شیاد خالق شهید آبراهام لینکلن!
#مشهد #تبریز #شیراز #قم
ImageImageImageImage
3/بلاد نفتخیز جهان سوم لقمه چرب ونرم سیاستمداران وسرویسهای امنیتی غرب ست،وانتظارانتخاب زمامداربه رای ملت،تحقیقاناممکن! تاریخ #ایران زمین مؤید نفوذ فراماسونری،نه فقط درکادر رهبری بل،اهمّ مناصبِ کشوری ولشکریست،عامل به فتنه گری،جنگ افروزی وشوراندن ملت در نیل باهداف شوم( #خودتحریمی) ImageImageImageImage
Read 11 tweets
برطبق نتایج #نظرسنجی #گمان (۲۹بهمن تا ۸ اسفند۹۹)، حدود ۷۸٪ جامعه (افراد باسواد بالای ۱۹سال) اعلام کرده‌اند در #انتخابات۱۴۰۰ رای نخواهند داد.
همچنین برطبق نتایج این نظرسنجی، میزان مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ۹۸ حدود ۲۶٪ بوده است (سطح اعتبار ۹۵٪ و فاصله اعتبار ۵٪)
بر طبق نتایج #نظرسنجی #گمان، میزان (تمایل به) مشارکت در #انتخابات، در مناطق روستایی بیش از مناطق شهری، و در میان رده سنی ۳۰ تا ۴۹ سال بیش از رده‌های سنی دیگر است.
برطبق نتایج #نظرسنجی #گمان، حدود ۵۳٪ خواهان براندازی جمهوری اسلامی، ۲۶٪ خواهان تحولات ساختاری و گذار از جمهوری اسلامی، ۱۳٪ خواهان حفظ اصول و ارزشهای انقلاب و ۸٪ خواهان اصلاحات تدریجی هستند. براندازی در میان رده‌های سنی کمتر و افراد فاقد تحصیلات دانشگاهی محبوبیت بیشتری دارد.
Read 4 tweets
پدرام سلطانی(۱): تصور من این است یک چراغ سبز از سوی #آمریکا داده شود تا ما بتوانیم قدری بیشتر #نفت صادر کرده وبخشی از #مطالبات_ارزی خود را آزاد کنیم، اما اگر ایران همکاری نکند، این گشایش در همان حد محدود می ماند یامتوقف می شود/راه امروز
rahemrooz.ir/fa/news/62038/
سلطانی(۲): نیمه نخست ۲۰۲۱ را سالی با شیب ملایم #کاهش_نرخ‌ها در #بازارها پیش‌بینی می‌کنم،اما در ادامه امکان دارد تا پایان سال ۲۰۲۱ نرخ مجددا تقویت شود؛با این حال پیش‌بینی می‌شود، یک افزایش ۳۰تا ۴۰ درصدی #صادرات را در ۱۴۰۰ تجربه کنیم
rahemrooz.ir/fa/news/62038/
سلطانی(۳): #نرخ_تعادلی_ارز در کشور حدود ۲۴ و ۲۵ هزار تومان است اگر کمتر از این نرخ قرار بگیرد، ناشی از #عرضه بازیگران خرد یاناشی از عرضه بالای #بانک_مرکزی در بازار است
rahemrooz.ir/fa/news/62038/
Read 5 tweets
#تحلیل
#کد_اوکراین
۱_همانطور که بر همگان تقریبن ثابت شده است به جز غافلان،خائنان و جانیان
این رژیم نماینده مستقیم #گلوبالیسم وایادی آنها در جهان هست و #پدرخوانده ایرانی مثل همه پدرخوانده ها با روشهای آنها در سیاست عمل می کند،درکلوب #بیلدربرگ اینها رسمن عضویت دارند Image
۲_و هرماه گزارشات خودرامفصل ارائه می دهند.
باآمدن #ترامپ اختلاف دراین جمع افتاد
ترامپ یک #وطن_پرست حقیقی بود وهیچ تمایلی نداشت دربازی آنها شرکت کند
ترامپ وعده داده بودسربازان آمریکایی را به خانه برمی گرداند،امابرگشتن آنها به خانه بدون برطرف کردن مشکل اصلی در
خاورمیانه ممکن نبود. Image
۳_بعداززدن هواپیمای بدون سرنشین آمریکاییها درخلیج فارس ترامپ تصمیم گرفت به۵۲ نقطه درایران حمله کند
امابه ناآگاه درآن فضای بسیاروهم آلود
تصمیم ترامپ بصورت ناگهانی عوض شد !
چرا؟وبه چه علت این حمله انجام نگرفت ؟! چرادرآن هنگام هواپیمای خطوط اوکراینی توسط سپاه با #خطای_انسانی زده شد! Image
Read 11 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!