Discover and read the best of Twitter Threads about #انقلاب_ملی

Most recents (18)

#رشته_توییت مهم

آنها به دنبال سهم خود از آینده ایران هستن
ما به دنبال سهم ایران از آینده جهان

لطفا این رشته توییت رو بخونید و اکه دوست داشتید نشر بدید

#انقلاب_ملی_ایران
#جاوید_ایران
1_ در این یکی دو ماه اخیر که اعتراضات خیابانی کمتر شده ما در فضای سیاسی تایم لاین می‌بینیم که گروهای خارج از ایران دست به تخریب چهرهای شناخته شده مخصوصا شاهزاده رضا پهلوی میزنند
گروهای که در اوایل شروع #انقلاب_ملی به دنبال اتحاد بودند! /...
2_ این اشخاص با دروغ پراکنی نسبت به کسی که بیشترین امتیاز را بین مردم دارد، قصد دارند چهره این شخص که بزرگترین شانس برای گذر از جمهوری اسلامی هست رو بین مردم خراب کنن
حالا میگم چرا /...
Read 12 tweets
از قلب ایران با شما میگویم، #زن_زندگی_آزادی هیچ وقت یک انقلاب نبود، نهایتا یک جنبش خودجوش فمنیستی بود،چیزی شبیه جنبش زنان در اروپا برای گرفتن حق رای، اما کسانی که اصرار داشتند و دارند که حجاب دیوار برلین نظام است، دوست داشتند آن را بعنوان یک انقلاب جا بزنند.
پیداست که در .../۱
گفتمانم از واژه های ماضی استفاده میکنم، چون این جنبش به شکل قدرتمند و فراگیر آن تمام شد و به شکل یک مقاومت مدنی برای کسب حقوق زنان آن هم در سطح نازل انتخاب نوع پوشش تبدیل شده، در حالت ایده آل آن، بعد از چند سال زنانی خواهیم داشت برابر مردان، تحت ستم حکومت.
این فرصت را کسانی.../۲
چون فرانک عمیدی @faranak_amidi و مسیح علینژاد @AlinejadMasih  ربودند که اصرار داشتند این انقلاب زنانه است و با رفتار فمنوفاشیستی شان در طول زمان عملا حمایت نیمی از جامعه (مردان) را از دست دادند.
این فرصت را گروهک های قومی و مسلح با سابقه تروریستی چون @komalaKurdI
.../۳
Read 14 tweets
۱/ در این رشته توییت میخوام مختصری از درگیریها و جنایتهای احزاب تروریست کردستان رو که منجر به کشته و آواره شدن هزاران نفر از مردم کردستان شد رو بگم.
همون احزابی که اسی و مصی و اینترآشغال و لشگر کمدساز و گولاخشون دارن به اسم میهن‌پرست و آزادیخواه تو پاچه #ملت_ایران میکنن.
۲/ جنگ داخلی کردستان مجموعه‌ای از درگیریهای نظامی بین حزب دموکرات کردستان و کومله بود که از سال ۱۳۶۳ و با حمله حزب دموکرات به رهبری عبدالرحمن قاسملو و مصطفی هجری به نیروهای حزب کومله در اورامان آغاز شد و با آتش‌بس یکجانبه از طرف کومله در ۱۳۶۷ پایان یافت.
۳/ رهبری حزب کومله در آن زمان به عهده ابراهیم علیزاده، منصور حکمت و عبدالله مهتدی بود که بغیر از حکمت که سال۸۱ به سبب ابتلا به سرطان در لندن ریق رحمت رو سرکشید دو تروریست دیگه از آغاز #انقلاب_ملی ایدان بارها توسط اینترآشغال و آیت‌الله پی‌پی‌سی پروموت شدن.
Read 21 tweets
#رشتو
خیابون هارو چطوری باختیم؟
اینجا میخوام براتون بگم که چطوری پروژه ابتذال و سیاست حکومت تونست خیابونهارو از مردم بگیره و مردم رو ببره پشت پنجره هاشون.
روزهای اول کشته شدن #مهسا_امینی نازنین کشور در شوک فرورفت و احساسات تمام مردم جریحه دار شد.
در اینجا دو نقش خیلی پررنگ شد👇 Image
یکی نقش طرفداران حکومت (عرزشی ها)
و دیگری نقش اپوزیسیون فیک(صادراتی ها)
اینجا شاهد این بودیم که طرفداران حکومت ادعا داشتند که مهسا سکته کرده و حکومت در فوت مهسا نقشی نداشته.
این وسط مهره صادراتی رژیم هم دست به کار میشه و دقیقا همان موضع عرزشی هارو به دنیا مخابره میکنه👇 ImageImage
اما این پایان کار نبود و مردم خوب میدونستن چه اتفاقی افتاده، و بلافاصله به خیابانها اومدن و شعله انقلابی که از دی 96 و آبان 98 شروع شده بود دوباره خروشان شد
به طوری که حتی چندین شهر کشور تا ساعاتی کاملا در دست مردم افتاد.
و هشتگ #مهسا_امینی در حال ترند جهانی بود اما Image
Read 13 tweets
رشتو1/4
اتیکت سایبری،یک‌تکه کلام درتوئیتر بدل شده
که هرکسی روکه ازش خوشت نیومدیاحزب سیاسیش موردقبولت نبود بهش این اتیکت روبچسپونی،اما ازادی بیان ودموکراسی اینه؟که اگرصدایی خوشمون نیومد بگیم ساکت شو،نه،آرتش بیشتر توییت حمایت ازشاهزاده،شاهنشاه ورضاشاه⬇️
@aryammehr
#انقلاب_ملی
بزرگ بوده،جناح سیاسیش هم‌مشخصه
حتی اگر ما یا هر ادمی اشتباه هم بکنه
که من خودمم کردم کسی حق نداره
دستور بده که چکار کنیم‌یا نکنیم
مردم ایران خودشون عقل شعور دارن که بدونن
یک اکانت میتونه سایبری باشه یاشخصا
من به کسی نمیگم سایبری،من میگم‌جناح سیاسیش فرق داره⬇️
یکبار گفتم یکنفر سایبری اونم‌فرشید بابایی بود که به شاهزاده توهین کرد بود بعد منشور
اما در اخر مردم یاد بگیرم خودمون تصمیم بارها در دایرکت من گفته شده فلانی سایبری
من گفتم من نمیدونم اگه تو خودت تشخیص میدی بلاک‌کن ولی من نظرم‌این نیست
پس شما بایدتصمیم گیرنده خودتون باشید
Read 4 tweets
درسی که از ناکامی #منشور_همبستگی می‌توان گرفت این است که بردن «بازی» اپوزیسیون (اجماع اپوزیسیون) به معنای بردن «بازی» خیابان نیست، بلکه برعکس به معنای باختن بازی خیابان است. این همان ریشه بحران امروز ماست که اجماع میان اکثریت نیروهای اپوزیسیون بازتاب خیابان نیست. #جاوید_ملت_ایران
اگر اجماع اپوزیسیون به معنای باختن بازی خیابان و مردم است، تلاش برای اجماع میان اپوزیسیون نامتجانس هزینه‌اش از فایده‌اش بیشتر نیست؟ به گمانم که هست. راه‌حل: اکنون هنگام آن است که نیروهای ایران‌گرا به اجماعی دست بزنند که هم بتوانند بازی اپوزیسیون را ببرند و هم بازی خیابان را.
برای بردن بازی دولایه خیابان و اپوزیسیون باید با گروههایی که ایدئولوژی آنها ملت ایران را به رسمیت نمی‌شناسد و تحقق آرمان‌های آنان کابوس مردم ایران است، مرزبندی قاطع ایدئولوژیک کرد. همیشه گفته‌ام که برنده این بازیِ دولایه میهن‌دوستی آزادیخواهانه است.
Read 7 tweets
تو علم بوم شناسی یا اکولوژی بحثی هست به نام foot print که اشاره است به تاثیر انسان یا یه عامل محیطی روی اطرافش. همین ایده رو قرض بگیریم تو علوم سیاسی اجتماعی فوت پرینت ج.ا رو بخوایم دربیاریم به این موردها برمیخوریم از روز 01:
-نابودسازی هویت ایرانی
-نابودسازی نخبه های ملی
-نابودی
گونه های حیوانی-گیاهی-آثار باستانی با بی توجهی عمدی(بودجه نگهداری از۳۲هزار اثر تاریخی۲۳۰میلیارد-یه دونه جامعه المصطفی۸۹۰میلیارد)
-گسترش فقر سیستماتیک،با هدف فقیر کردن قشر متوسط جامعه تا اعمال محدودیت ها راحت تر بشه(یه vpnنتونه بگیره)
-گسترش خرافه گرایی-مبارزه با علوم انسانی(دهه۷۰
۸۰هرکسی علوم انسانی انتخاب میکرد،طوری چیده بودن نفر احمق به نظر برسه،شاگرد ضعیفا و کسایی که مهندسی و تجربی نتونستن برن گزینه اخر برن انسانی،درحالیکه ع.انسانی غول تمام رشته های کشورهای مدرنه،پایه اینده ی جامعست,خامنه ای دشمن اصلی ع.انسانیه
-گسترش اضطراب و ناامنی با بمباران کردن
Read 12 tweets
"می‌توان با صورتک‌ها رخنه‌ی دیوار را پوشاند"
وقتی این عکس رو بر می‌داشتم، خط‌های همین شعر فروغ، پس و پیش، انگار از کنار ویزور دوربین سُر می‌خوردن روی صورت خودم... می‌توان زیبایی یک لحظه را با شرم،
۱/۱۵
#مهسا_امینی
#انقلاب_ملی
مثل یک عکس سیاهِ مضحک فوری، در ته صندوق مخفی کرد. می‌توان با صورتک‌ها رخنه‌ی دیوار را پوشاند، می‌توان با نقش‌هایی پوچ‌تر آمیخت. می‌توان همچون عروسک‌های کوکی بود، با دو چشم شیشه‌ای دنیای خود را دید.
این چند خط رو با بغض و خشم می‌نویسم،
۲/۱۵
بین بیم و امید، و برای دوستان هنرمند و روشنفکری که در ششمین ماه انقلاب ملی، هنوز نفهمیدن چه روزهای حساسی رو می‌گذرونیم.
هیچکس نگفته توی راه رسیدن به آزادی، باید از بغل‌دستی‌تون حتمن خوشتون بیاد،
۳/۱۵
Read 15 tweets
وطن ما به یک معنی، سرزمینی‌ست پر از صحراهای فراخ و کوه‌های بلند و رودها که در درازای زمان بارها زیر پای مهاجمان کوفته شده و باز به‌پاخاسته ولی ما وطن دیگری هم داریم که در ذهنمان جای دارد. وطنی که رودکی در آن چنگ می‌نواخت و فردوسی از خِرد و دلاوری قهرمانانش سخن می‌گفت،
۱/۲
وطنی که خیام سرگردانی انسان را در آن بازمی‌نمایاند و نظامی و سعدی و مولوی و حافظ، از ظرایف روان انسان سخن می‌گویند. این وطن را می‌توان از گزند حوادث در امان داشت.
- از احسان یارشاطر که می‌تواند چراغ راه ایران‌دوستانی باشد که از میهن دوراند، تا هر کنش ما برای وطن باشد.
#مهسا_امینی
پ‌ن: کمی جستجو کردم و سازنده‌ی ویدئو یا کاربری که برای بار نخست اون رو منتشر کرده، نیافتم. اگه از دوستان کسی خبر داشت، ممنون می‌شم بنویسه.
#انقلاب_ملی
#فقر_فساد_گرونی_میریم_تا_سرنگونی
Read 4 tweets
ساسان چمن‌آرا از زندانیان سیاسی که به تازگی از بند رها شده، در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

سخنی از اعماق وجودم

قبل از بیرون آمدنم از زندان با خودم و هم بندیانم عهد کردم که با همان شور و حرارت داخل زندان به راهی که براستی ایستادن در نقطه ی درست تاریخ است ادامه داده و به هیچ...
...عنوان در مقابل استبداد و فساد حکومت ج.ا کوتاه نیایم و هیچگاه آن ندامت نامه ی مضحک را قبول نکرده و در مقابلشان بایستم.
برای برادرانم #محمد_حسینی و #محمدمهدی_کرمی که سمبل یک ایرانی نجیب و با شرافت بودند، جایگاه شما آرزوی من است و تا زنده هستم در مقابل ظلم حکومت ظالم و ستمگر...
... ج.ا #سر_خم_نخواهم_کرد و راه شما برادرانم را ادامه خواهم داد. من #دادخواه خون شما و هزاران جوان برومند سرزمینم هستم، چه در زندان باشم و چه بیرون از آن من هوارم را سر خواهم داد، چاره ی درد مرا باید این داد کند...!
به امید آزادی #مادرمان_ایران »

instagram.com/sasan_chamanar…
...
Read 4 tweets
با گذشت ۶۸ روز از دستگیری دوست عزیزمان هادی (عباس) میرزایی در تاریخ ۱۹ آذر در خ ستارخان هنوز وضعیتش در ابهام قرار دارد و امکان هرگونه حکم سنگین ناعادلانه برای این هنرمند نخبه وجود دارد.
او دانش آموخته برق قدرت دانشگاه بهشتی و کارشناسی ارشد موسیقی از دانشگاه هنر است و به عنوان... Image
... یکی از خبره‌ترین کارشناسان تمبر و اسکناس ایران فعالیت می‌کند که ۵ کتاب نیز در این زمینه به چاپ رسانیده است.
هادی که ۱۴ روز در انفرادی ۱ الف با تهدید به اعدام از طرف بازجوها بوده واکنون در زندان تهران بزرگ حبس است. هفته گذشته در یک شبه دادگاه کوتاه به ریاست قاضی صلواتی با...
...اتهام جاسوسی بخاطر فیلمبرداری در خیابان مواجه شده. این درحالیست که او هیچگونه ارسال تصاویر به فرد دیگری را نداشته و فقط در خیابان (نه یک مکان امنیتی) اقدام به ضبط تصویر کرده. همچنین علیرغم تعیین قرار وثیقه توسط دادسرا، از پذیرش آن امتناع می‌کنند.
هادی گیاه‌خوار بوده و ...
Read 4 tweets
«در راهپیمایی شهر وین در یازدهم فوریه برادر و خواهری بودند که از ربوده شدن برادرشان، محمود مهرابی، در ایران سخن می‌گفتند.
طبق اطلاعات دریافتی، محمود مهرابی، شهروند معترض ایرانی، در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ در منزل شخصی خود، با حمله شبانه نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی دستگیر شد...
...ماموران حدود یک ساعت و نیم از ایشان در منزل‌شان، بازجویی کرده و کتاب‌ها، دوربین‌ها، لبتاب، کامپیوتر، موبایل و وسایل دیگر محمود مهرابی را همراه خود برده‌اند.
خانواده آقای مهرابی از آن بازداشتش تا کنون هیچ اطلاعی از ایشان در ندارند. نهاد بازداشت‌کننده و مکان نگهداری ایشان...
...نامشخص است.
به گفته خانواده مهرابی، مادر ایشان از زمان حمله دچار شوک شده و نمی‌تواند حرف بزند. علیرغم پیگیری‌های مستمر مادر و خواهر این زندانی، مقامات جمهوری اسلامی هیچ پاسخی به خانواده نداده‌اند...
Read 4 tweets
دادستان تهران از صدور کیفرخواست برای متهمان پرونده آرمان علی‌وردی بسیجی کشته‌شده در اکباتان جریان خیزش سراسری خبر داد.

علی صالحی، دادستان تهران اضافه کرد: «پرونده متهمان قتل این بسبجی، در شش جلد منتهی به صدور کیفرخواست شده...
...و به دادگاه کیفری یک تهران ارسال شده است.»

از نظر حقوقی ارسال یک پرونده به دادگاه کیفری به این معناست که اتهام متهمان قتل بوده و دادستان از دادگاه کیفری، درخواست صدور حکم کرده است.

این خبر امروز در حالی منتشر شد که روز گذشته علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی بر سر مزار...
...این بسیجی طلبه حاضر شد.

ساکنان شهرک اکباتان با شروع خیزش سراسری یکی از فعال‌ترین معترضان بوده‌اند و این موضوع ترس نهادهای امنیتی را چنان افزود که ماموران چندین بار بلندگو به دست ساکنان این شهرک را تهدید به قتل و ...کردند.

پس از کشته‌شدن این بسیجی، پلیس تهران اعلام کرد...
Read 7 tweets
سال و نیم حبس برای « توی كوچه رقصيدن »

آستياژ حقيقی متولد ١٣٨٠ و نامزدش اميرمحمد احمدی متولد ١٣٧٩، دو بلاگر در فضای مجازی صبح روز دهم آبان ماه همراه با ضرب و شتم در منزل شخصی خود توسط مامورين لباس شخصی بازداشت شده و به بند ٢٠٩ وزارت اطلاعات منتقل شده‌اند.
در طی اين سه ماه...
...خانواده‌ی اين دو نفر تحت فشار نيروهای امنيتی سكوت كرده‌اند.
بازداشت آستياژ و اميرمحمد در پی انتشار کلیپ رقصيدنشان در نزديكی ميدان آزادی در پيج شخصيشان اتفاق افتاده‌است.

دادگاه آن‌ها در شعبه ١٥ به ریاست قاضی صلواتی، برای بررسی اتهامات تشويق به فساد و فحشا، اجتماع و تبانی به...
... قصد برهم زدن امنيت ملی و فعالیت تبليغی عليه نظام برگزار شده و در نهايت هر کدام به ده سال و نيم حبس تعزيری، دو سال ممنوعيت استفاده از فضای مجازی و دو سال ممنوع‌الخروجی از كشور، محكوم شده‌‌اند. در این دادگاه، آستياژ حقيقی توسط قاضی صلواتی مورد تهديد و تحقير قرارگرفته است...
Read 4 tweets
#رشته_توییت: #انقلاب_زنانه

۱)

+ زنده باد، پیروز باد #انقلاب_زنانه در ایران!

- زنده باد، پیروز باد. ولی این #انقلاب_زنانه که گفتی یعنی چی؟ یعنی فقط زنان در انقلاب شرکت می‌کنند؟!

+ ای بابا، معلومه که نه! یک نگاه به فیلم‌ها و عکس‌ها و کشتگان انقلاب بیانداز. کلی مرد می‌بینی.
۲)

- بله دیده‌ام. پس #انقلاب_زنانه که گفتی یعنی چی؟

+ معلومه دیگه؛ یعنی هدف اصلی انقلاب آزادی و حقوق زنان است.

- بسیار خوب! پس هم زنان و هم مردان در انقلاب شرکت می‌کنند، اما هدف اصلی آزادی و حقوق زنانه؟

+ بله!
۳)

- خوب آمار جانباختگان و اعدامیان نشون میده که بیش از ۸۰٪ جانباختگان مرد هستند. پس گویا مردان با ضریب ۴ یا ۵ برابر بیش از خود زنان حاضرند برای آزادی و حقوق زنان فداکاری کنند! به نظرت عجیب نیست؟

+ من نمی‌فهمم تو‌ چه اصراری داری انقلاب رو زنونه-مردونه کنی و تفرقه بیاندازی؟!
Read 11 tweets
1️⃣این اصطلاح «اقوام» که اسماعیلیون به عنوان پاس گل به متحد کمونیست خود مهتدی از حزب تروریست کومله میدهد همان «ملل» در تز «حق تعیین سرنوشت ملل» لنین است. یعنی برای فهمیدن غرض پس پرده ی کلمه‌ی اقوام کافی ست هرکجا آن را شنیدید به جای آن از واژه «ملل» استفاده کنید. ⬇️
#انقلاب_ملی
2️⃣با این تفسیر وقتی اسماعیلیون میگوید که هریک از اقوام ایران باید سخنگویی داشته باشد جدای ازین که دارد از یک تروریست دلجویی میکند که چرا او را برای توییت زدن دعوت نکرده اند منظورش این است که ایران ملت ندارد، ملت ندارد پس شهروند ندارد.⬇️
#شهروند_ایران
3️⃣چون اگر شهروند می داشت بنابر اصل برابری حقوقی شهروندان وقتی انقلابی ملی است یعنی برای همه‌ی شهروندان برابری میخواهد اما وقتی از اقوام و ملل سخن به میان می‌آید منظور این است که باید برای عده ای از شهروندان حقوق متمایزی با دیگران قائل شد.⬇️
#پرچم_ملی_شیر_و_خورشید
Read 4 tweets
زندان وکیل آباد یا آلکاتراز مشهد!
ابتدا لوازمی مانند ساعت انگشتر کفش کمربند و غیره رو باید تحویل بدی ( که معمولا بعد آزادی لوازم ارزشمند رو دیگه نمیبینی) بعدش باید واسه خودت دمپایی و کاسه بشقاب بخری که معمولا تعطیل هست و در نهایت پابرهنه به بازرسی بدنی هدایت میشوی👇
#مهسا_امینی
و اگه زرنگ باشی دمپایی زندانی های آزاد شده جلو درب ۳ رو میتونی برداری مگر نه پابرهنه میمونی!
اگه پول نقد همراهت باشه میدی باجه بانک سامان و برات یه کارت زندان صادر میشه
اگرم پول نداشتی کارت همراهت بود که تا روز ملاقات باید بدبختی بکشی!
بعد اون میفرستنت بازرسی بدنی👇
#انقلاب_ملی
تو بازرسی بدنی با تحقیر لختت میکنن و تمام لباس هات رو میگیرن برای شستشو و با یه رو پوش که تن زندانی قبلی بوده و خیلی کثیفه میفرستنت سمت حموم قرنطینه مدت حموم ده دقه هست و بعد بیرون اومدن 👇
#امید_عمران
Read 17 tweets
درباره‌ی ناامیدی برخی دوستان از #تهران و شهرهای بزرگ ایران:
گئورگ زیمل جامعه‌شناس آلمانی درباره‌ی تغییر کالبد شهری به عنوان موجودی زنده توسط حکومت‌های توتالیتر معتقد است بیگانه‌سازی انسان با شهر با هدف کاهش اثر شهروندان بر شهر انجام می‌شود.
۱/۷
#مهسا_امینی
عکس توییت قبل، همدلی مبارزان تهرانی در خیل شجاعان خیابان‌های ایران است با عزیزان #مهاباد بر بیلبورد اتوبان ستاری، جایی که زمانی به میدان نور می‌رسید؛ یکی از تنفس‌گاه‌های شهروندی در غرب تهران که در راستای پروژه‌ی امنیتی تغییر کالبد تهران تخریب شد.
#مهسا_امینی
۲/۷
تغییر کالبد شهری و تخریب یا تغییر کاربری فضاهایی که شهروندان در آن قادر به تجربه‌ی احساس یا کنشی مشترک باشند در تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز و اهواز از دهه‌ی هفتاد پی گرفته شد؛ سیاستی از سوی رژیم برای تسلط بیشتر بر فضا و جداسازی شهروندان از فضاهای شهری.
#مهسا_امینی
۳/۷
Read 7 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!