Discover and read the best of Twitter Threads about #بازار

Most recents (5)

امروز روز ویژه‌ای برای بورس کالا بود. در شرایطی که عرضه کالاها بنابه دلایل متعددی مختل می‌باشد (برای خودرو این اختلال ناشی از کمبود ارز است)، هرگونه رویه‌ای که به مکانیزم بازار احترام می‌گذارد کالا را مستقیماً به مصرف‌کننده نهایی می‌رساند و دست دلال‌ها را کوتاه می‌کند، مبارک است.
بعضی می‌گویند این سود از جیب دلال‌ها به جیب سهامداران شرکت رفته است. این ادعا البته درست نیست چراکه قیمت کشف‌شده در بورس کالا همچنان زیر قیمت بازار است. اگر قیمت کشف شده برابر با قیمت بازار می‌بود، می‌توانستیم چنین ادعایی کنیم! Image
یعنی مازاد قیمت کشف شده تا قیمت بازار به جیب خریداران رفته است. بعضی‌های دیگر می‌گویند قیمت این خودروها در مقایسه با نمونه خارجی خود بسیار بالاست. اینجا دو نکته متصور است، اولاً تا جایی که من در جریان اعداد و ارقام هستم، سود گروه بهمن (فیدلیتی و دیگنیتی) خیلی هم عجیب و غریب نیست. خبرگزاری ایرنا https://www....
Read 11 tweets
خودروی برقی، کلاه‌برداری بزرگ؟

چند وقت پیش نوشته بودم چطور مدیرهای شرکتها (مخصوصا آمریکا) پاداششون بر پایه سهام شرکت هست. اینطوری همه تلاششون رو میکنن که قیمت سهام شرکت بالا بره (مثل ماسک و تسلا).
یکی از مسایلی که پیش میاد اینطوریه:
سهامداران شرکت
Workhorse
الآن از شرکت شکایت 👇
کردن که شما اون اوایل که گفته بودید قراره یک قرارداد بزرگ با شرکت پست آمریکا ببندید و کلی محصول بهشون بفروشید، همش دروغ بوده تا اینکه قیمت سهام بره بالا، و وقتی هم قیمت رفت بالا سود کنید.
چطور؟ چرا الآن این شکایت پیش اومد؟
چون یک سری اطلاعات از خرید و فروش سهام رو شده که نشون👇
میده ظاهرا مدیرهای ارشد این شرکت، چند روز بعد از اینکه بایدن گفت آمریکا به سمت خودروهای برقی میره و سهام این شرکت 30% رفت بالا، تا جاییکه که میتونستن سهامشون رو فروختن و میلیونر شدن. تا اینجاش ایرادی نداره، ولی ایراد از اینجا شروع میشه که قبل از این اتفاقات، ظاهرا مدیرها👇
Read 6 tweets
#رشتو
📌مغز شما به کل فرآیند معاملات دستور می‌دهد. چه تازه کار باشید و چه یک متخصص.

می‌خواهید بیاموزید که چگونه به طور موثر از آن استفاده کنید. این آگاهی و کاربردهای مغز است که تاجر تازه کار را از متخصص متمایز می‌کند.

برای درک اینکه چگونه معامله‌گران با تجربه، می‌توانند
۱
ضرر و زیان خود را محدود کرده و به سرعت یک فرصت خوب یا بد را تشخیص دهند، باید فرآیندهای قابل توجه مغز را که هر بار استدلال منطقی یا شهودی را اعمال می‌کند ارزیابی کنیم.

به طور کلی، مغز به دو بخش تقسیم می‌شود، طرف چپ و راست عملکردهای مختلفی دارند و تعادل بین آنها به طور طبیعی
۲
در هر یک از ما متفاوت است.
در قسمت چپ، مغز ما مسئول تصمیمات تحلیلی، منطقی و عملی است که روزانه می‌گیریم. از طرف دیگر سمت راست مسئول خلاقیت، شهود و احساسات ما است.
دو طرف مغز به طور مداوم با هم ارتباط برقرار می‌کنند و بدون اینکه حتی از آن آگاهی داشته باشیم، یک نبرد دائمی با هم
۳
Read 18 tweets
مواد اولیه حیاتی اروپا

مثل همه مناطق، اتحادیه اروپا هم تحقیقات زیادی در مورد توسعه پایدار و امنیتش انجام میده. یکی از این موارد، مواد خام اولیه و مهم هستن.
کمیسیون اروپا برای اولین بار لیست مواد اولیه حیاتی برای اروپا رو در سال 2011 چاپ کرد و هر سه سال اون رو بروز میکنه. 👇
برای امسال، 30 ماده اولیه درنظر گرفته شدن (برای مثال، از 2017 تا الآن 5 ماده جدید به لیست اضافه شدن).

اما چطور یک ماده به عنوان ماده حیاتی در لیست قرار میگیره؟ دو معیار اتحادیه اروپا "اهمیت اقتصادی" و "ریسک در تولید" هستن. برای مثال، در سال 2020 "هلیم" از لیست به دلیل 👇
کاهش اهمیت اقتصادی بیرون رفت.

منابع تولید کننده این مواد خیلی متراکم هستن. وابستگی اتحادیه اروپا در واردات اغلب فلزات بین 75 تا 100% هست. برای مثال، چین 98% از عناصر کمیاب زمین که اروپا نیاز داره رو تامین میکنه، ترکیه 98% از بورات، آفریقای جنوبی 71% از پلاتونیوم و ... نمودار 👇
Read 11 tweets
#رشته_توییت #استانداردِ_بیت‌کوین
1. می‌توان #بیت‌کوین را یک نرم افزار توزیع شده دانست که به منظور انتقال ارزش با استفاده از ارزی خاص طراحی شده که این ارز بدون نیاز به وجود یک موجودیت واسط، در برابر تورم غیرمنتظره محافظت شده است.
2. هر چند خودِ #بیت‌کوین یکی از ابداعات نسل دیجیتال محسوب می‌شود اما مشکلاتی که انتظار می‌رود بیت‌کوین آنها را حل کند –یعنی عرضه‌ی نوع خاصی از پول که تحت کنترل کامل صاحب آن قرار دارد و احتمال حفظ ارزش آن در بلندمدت زیاد است– طول عمری به اندازه قدمت جامعه بشری دارند.
3. انتخاب‌های افراد بستگی به طرزفکر آنها دارد و بنابراین نمی‌توان گفت که انتخاب یک نوع پولِ خاص کاملاً درست یا کاملاً غلط است؛ هر چند این انتخاب‌ها عواقبی هم دارند.
Read 134 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!