Discover and read the best of Twitter Threads about #برابری

Most recents (8)

بازخوانی:
من دبیرستانم رو جای پولداری تهران بودم. یادمه سالای ۸۸-۹۰ اینا بود یکی از دوستایی که قبلن همکلاس بودیم تعریف می کرد که حاج آقاشون با یه سری دارن یه جا جلسه می گذارن و سیاست اقتصادی و اینا تبیین می کنن. یه اسمی هم از شیکاگو آورد.
⬇️
من اون موقع خب گوسفند چیزی از شیلی و پینوشه و بچه‌های شیکاگو نمی دونستم. خوشحال بودم که اصلاح‌طلبی داره نتیجه می ده در سطح لابی درونی نظام.
اما خب الان خیلی خوب می دونم که بچه‌های شیکاگو طراح‌/مجریان سیاست اقتصادی نئولیبرال پینوشه بودن.
⬇️
چیزی که در سال‌های بعد از پینوشه و تا پینیه‌را ادامه داشت و توزیع ثروت رو توی جامعه شیلی وحشتناک نامتعادل کرد. درواقع شیلی همرده آفریقای جنوبی در نابرابری در توزیع ثروت کشور است. همونقدر که سانتیاگو و ژوهانسبورگ شهرهای "غربی" و زیرساخت دار هستند.
⬇️
Read 13 tweets
بازنشر متن خواندنی و مهم دسگوهاراں
«دادخواهی، زن بلوچِ سیاسی و روایتگر»
متن کامل را در تصاویر دنبال کنید.
#اندیشه #برابری #زن
#بلوچستان #زں_بلوچ #دسگوهاراں
#جنین_زند_آجویی
• بخش‌هایی از متن را به گزینشی دلبخواهی در هر توییت می‌نویسم. متن کامل را حتمن بخوانید.
⬇️ Image
"بیش از صد روز از جنبش ژینا می گذرد. بی تردید در این صد روز بیش از چند دهه به‌پیش آمدیم. این پیشروی همراه با ریخته شدن خون جان‌های بسیاری در سراسر ایران بویژه در بلوچستان بوده است."
⬇️ ImageImage
"دادخواهی در سراسر جهان از آن کنش‌‌های سیاسی است که با رنج آغاز می شود. کورسویی است در تاریکی و تباهی دولت‌های استبدادی و اقتدارگرا. در زمانه‌ای که مرجعی برای تظلم‌خوهی نیست، پافشاری بر دادخواهی پرسش‌های بنیادینی را طرح می کند."
⬇️ ImageImage
Read 6 tweets
بازنشر از کانال تلگرام neurosic :
در خصوص فعالیت‌های «ریزوماتیک»

#ریزوم اصطلاحی است که توسط ژیل دلوز و گاتاری از زیست‌شناسی به فلسفه مدرن وارد شد.

شباهت‌های مفهوم ریزوم با جنبش #ایران شگفت‌انگیز است!
ریزوم ریشه‌های فرعی گیاه است که در میان ریشه اصلی می‌روید.
⬇️
1/12
گیاه ریزوم‌دار به صورت افقی رشد کرده و با قطع بخشی از ساقه ریزوم، گیاه نه می‌خشکد و نه از بین می‌رود، همان‌جا در زیر خاک گسترش می‌یابد و جوانه‌های تازه ایجاد می‌کند.
⬇️
ریزوم، برخلاف درخت حتی اگر تمام شکسته یا از هم گسسته شود باز هم می‌تواند حیات خود را از سر بگیرد و در جهات دیگری رشد کند.
برخلاف ریشه اصلی درخت که اساساً رو به زمین در دل خاک در یک جهت خاص سیر می‌کند، #ریزوم به هر سو سَرک می‌کشد و روی خاک در جهات گوناگون پیش می‌رود.
⬇️
Read 12 tweets
همونطور که می‌بینید، هیچ بخشی از مملکت کارکرد درست نداره، و باید همزمان نگران همه‌چی باشیم خودمون، بازداشتی‌ها هم درختای ولیعصر هم جنگل هیرکانی، هم دانش‌آموز و هم عابر پیاده. رسمن هیچ موجود زنده‌ای بجز آخوند و فاشیعیست‌ها در ایجا امکان زیست ندارند. باید همه خودمون فعال شیم،
⬇️
لازمه که هرکسی در هرتخصصی که داره شروع کنه به روشنگری و مبارزه کردن. هفتاد و چند روز صبر کردیم برای یه ائتلاف، چندتا جوون از دست دادیم؟ کافی نیست؟ چندتا خون دیگه باید ریخته بشه تا افراد(اونایی که ازشون ائتلاف می خوایم) دست از دلبستگی‌ها و خصومت‌های شخصی بردارن؟
⬇️
به نظرتون ائتلافی که ضرورت #جمعه_خونین و #زندان_لاکان و #مهاباد و #جوانرود و #اشنویه و #بوکان و #سنندج و #رشت و #ساری و #گرگان رو برای ائتلاف کردن ندیده، ارزش اینو داره که امید ببندیم بهشون؟ خودمون باید شروع کنیم، هیچکی به اندازه خودمون از مشکلات درون ایران خبر نداره،
⬇️
Read 5 tweets
چند هفته ایه که صفحه منشور #حقوق_شهروندی از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری تو مرورگر بازه و هر چند وقت یکبار بهش نگاه میکنم.
تا از اینجا
president.ir/fa/96859
برش نداشتن، بیایید باهم مرور کنیم:
۱
#به_نام_خدای_رنگین_کمان
مقدمه:
۲
الف- حق حیات، #سلامت و کیفیت #زندگی

ماده ۱- شهروندان از حق حیات برخوردارند. این حق را نمی‌توان از آن‌ها سلب کرد مگر به‌موجب قانون!!!
۳
ب- حق #کرامت و #برابری انسانی

ماده ۷- شهروندان از کرامت انسانی و تمامی مزایای پیش‌بینی‌شده در قوانین و مقررات به نحو یکسان بهره‌مند هستند.

ماده ۸- اعمال هرگونه #تبعیض ناروا به‌ویژه در دسترسی شهروندان به خدمات عمومی نظیر خدمات بهداشتی و فرصت‌های شغلی و آموزشی #ممنوع است.
Read 26 tweets
#نئو_سرخ ها #نئوکمونیست ها از کجا آمدند و چکار دارند؟
نام کمونیست بیش از هر چیز تداعی کننده شوروی است. نمادی از خفقان، دروغ، سرکوب، تقلب، پروپاگاندا، بی سلیقگی، بی هنری، بردگی جمعی، شعارهای توخالی #برابری و...
چه بر سر این مفاهیم آمد در دنیایی که شوروی (لنینیسم) دیگر وجود ندارد؟
بیش از ۴دهه تحقیق شبانه روز بر روی دشمن باعث شد که آمریکایی ها کمونیسم رو حتی بهتر از خود روسها بشناسند. محققان غربی متوجه شدند بقای نیم قرنی شوروی بیش از هرچیز مرهون روشهای بسیار کارآمد در کنترل جامعه بود. این روش چنان وسوسه انگیز بود که بعد از فروپاشی شوروی این طمع در ذهن
عده ایی شکل گرفت که اگر شوروی با یک دهم ثروت و قدرت بلوک غرب نیم قرن بر پهنه عظیمی از دنیا حکومت کرد یا #چین بر ۱میلیارد انسان مسلط شد پس غرب با همان فرمول قطعا میتواند دنیا را ببلعد! این استارت پروژه #گلوبالیسم جهانی است و آغاز شراکت با سلطان بیگاری جهان یعنی حزب مائوئیست چین
Read 21 tweets
#یونان_باستان
#سقراط قسمت پنجم

3- روح، اثبات جاودانگی روح، تناسخ

تا اینجا در مورد تعاریف کلی و استقرا، دربخش اول و مساله اخلاق (و تو دل این مساله، فضیلت، معرفت، سعادت و البته سیاست) در بخش دوم تفکرات سقراط نوشتیم

ولی اخرین بخش تفکرات سقراط 👇
در مورد روح و جاودانگی روح و تناسخه

بیشتر تفکرات سقراط در مورد روح، تو رساله #فایدون اومده، افلاطون تو این رساله داستان دادگاه و اخرین روزهای زندگی سقراط رو نوشته، انقدر این رساله زیبا و دلنشینه که

👇
به نظر من اوج هنر افلاطون رو نشون میده، چون جدا از فلسفی بودن اخرین گفتگوهای سقراط، این رساله یه شاهکار ادبیه، تو این رساله سقراط تو اخرین بحث های عمرش با دونفر به اسم کبس و سیمیاس در مورد روح و جاودانگی روح حرف میزنه
👇
Read 25 tweets
چپها چطور در دنیا دوام آورده اند؟
اگر قصد خواندن این #رشته_توییت رو دارید لطفا دقایقی استاد درون و سواد اینترنتی خودتون بزارید کنار و روی جملات دقت و تفکر کافی کنید چون ممکنه در ابتدا #نژادپرستانه، زن ستیزانه و... بنظر بیاید. اما آنچه میخوانید خود خود خود واقعیت است! و تلخ!
۲- واقعیتی که قصد دارم با استفاده از لغاتی که چندان بی ادبانه نباشه بگم اینه که چپها و گلوبالیستها از اقلیتهای #بازنده هوادار جمع میکنند و علیه نظم و طبقه #برنده با شعار دروغین #عدالت و #برابری موضع میگیرند!
۳-دسته اول زنان. اولین گروه حامی چپها زنان هستند. تمام سران فمنیسم بدون استثنا چپ هستن. اینها با شعارهای کلیشه ایی خود را لیدرهای خود خوانده زنان مینامند. یک زن بدون آرایش، شیو نکرده که مثل خر کار کند و از مردها و بویژه از زنان زیبا و آرایش کرده متنفر باشد گزینه عالی برای چپهاست!
Read 13 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!