Discover and read the best of Twitter Threads about #برجام

Most recents (24)

شما را به خدا گوش کنید!

در پی حادثۀ خونین و جگرخراش #شاهچراغ، مسئولان کشور در مورد ارادۀ دشمنان ایران برای ایجاد ناامنی و هرج و مرج در کشور هشدار داده‌اند.
بدون شک، ایران در خارج از مرزهای خود دشمنانی از جمله برخی کشورها و برخی گروه‌های تروریستی دارد
۱/
که مترصد ضربه زدن به امنیت و موجودیت آن هستند. اما در این میان، خود مسئولانِ کشور برای حفظ امنیت و ثبات پایدار ایران چه کرده‌اند؟
این وضع نتیجۀ عملکرد چه کسانی است؟ این رابطۀ خطرناک با #روسیه و ارسال پهپاد انتحاری به مسکو کار کیست؟
۲/
تعلیق مذاکرات #برجام و ادامۀ تحریم‌های سنگین علیه کشور از کجا آب ‌خورد؟ چشم بستن بر گسترش فقر و تبعیض در کشور به چه دلیلی است؟ بی‌اعتنایی به هشدارهای مکرر و بی‌وقفۀ عموم کارشناسان حوزه‌های مختلف در مورد بحرانی شدن شرایط جامعه در صورت ادامۀ سیاستهای مرسوم با چه منطقی صورت گرفت؟
۳/
Read 13 tweets
قطعا #هلیم خوردن هیچ بنی بشری به من ربط نداره،من که با چنگال می خورم بدون شکر بدون نمک،لذتی که در خوردن هلیم با چنگال هست رو فقط موقع خوردن بورانی بادمجون وبورانی اسفناج با چنگال تجربه کنید ولاغیر ؛اما حالا به حرف من که اندازه کله مورچه ای ؛سر سوزنی #غذامذا تجربه دارم گوش کنید
هم خوردن هلیم با چنگال رو تجربه کنید هم آداب این مدلی سبزی پلو با میگو رو.#میگو پوست کنده رو توی یه مقدار تخم مرغ زده شده وپودر تخم گشنیز وپودر خردل وفلفل آسیاب شده ویه چشم گنجشک زعفرون ویه کمی پودر انبه بخوابون تو یخچال.
سبزی پلو رو دم کن با سیر وگشنیز زیاد.تقریبا پلو آماده بود
که آماده بود سالاد شیرازی رو ردیفش کن به وفور.با نمک وآبغوره ونعناع خشک.حالا که پلو وسالاد آمادست.روغن بزار داغ بشه.میگو هارو بنداز سرخ بشه.
نه جانم؛نمک یادم نرفته.اون پودر انبه علاوه بر بوی خوشش شوری هم داره؛اگر شوری خور هستی؛یه کمی نمک اضافه کن بپا خیلی شور نشه.میگو ظرف چند
Read 7 tweets
hammihanonline.ir/4317/
یادداشتم در روزنامۀ هم میهن در بارۀ کنفرانش مطبوعاتی سید #ابراهیم_رئیسی با عنوان "تکرار به جای امیدآفرینی"
در نتیجه گیری این یادداشت آمده است:
"مصاحبۀ مطبوعاتی آقای رئیسی نیز از این قاعدۀ کلی مستثنی نبود. او مواضع همیشگی و کلیشه‌شدۀ خود را تکرار کرد
نکتۀ روشنی که پیام‌آور امیدی برای گشایش در فضای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و سیاست خارجی کشور باشد، در صحبت‌هایش شنیده نشد. آقای رئیسی حتی از وعدۀ احیای سریع #برجام نیز طفره رفت و آن را به تحقق اموری خارج از حوزۀ اختیاراتِ رسمی طرف‌‌های مذاکره در وین مشروط دانست.
و او همچنین برخلاف نخستین مصاحبۀ مطبوعاتی‌‌اش در مقام ریاست جمهوری که احتمال دیدار با #جو_بایدن رئیس‌جمهور آمریکا را با تک‌واژۀ «نه» رد کرد، این‌بار به صورت تفصیلی و اکید هرگونه دیدار و تماس با آقای بایدن را منتفی دانست.
Read 4 tweets
🔴گفتارنامه
◾برجام باشه چی میشه نباشه چی میشه:
اگر #برجام سر‌بگیره ج.ا روسی وارد یک بازه زمانی ویژه برای افزودن به زمان ماندگاریش میشه.
◾گام دوم انقلاب کندتر پیش میره و ج.ا باید گماشتگان باختر و شایدی کودتای پیشدستانه رو بیخ گوشش تاب بیاره.
◾تا چند سالی براندازی[عقب]پس میفته
۱
◾ج.ا برای فرجام دادن به پروژه جانشین رهبری شاید میتونه کمی با چالش و دشواری روبرو بشه.
◾روسیه میتونه از ج.ا برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کنه و در جبهه‌ی دیگری وارد درگیری نظامی نشه.
◾پشتیبانی مالی و جنگ‌افزاری ج.ا از گروهک‌های تروریستی افزایش پیدا میکنه و بالا میگیره.
۲
◾ج.ا میتونه با بخشی از پولی که بدست میاره به داخل هم نگاهی داشته باشه و تا اندازه‌ای بخشی از مردمی که برای شرایط بد اقتصادی با براندازان همسو شدن رو از بدنه براندازان جدا کنه.
◾نا امیدی از براندازی در مردم تا اندازه‌ای افزایش پیدا میکنه.
۳
Read 12 tweets
مواضع احتمالی مخالفان برجام پس از پذیرش احتمالی آن!

حالا آمدیم و ج.ا درروزهای آینده،توافقنامۀ احیای #برجام را امضا کرد.درآن صورت این طیفی که خود رابه عنوان حامی پابه رکاب نظام معرفی کرده ودرعین حال برجام را ازهرجهت فاجعه‌بار وخسارت‌بارخوانده است،میخواهد چه موضعی دربرابرآن بگیرد؟
به گمان من هر یک از آنها بنا به خلق و خوی‌یشان موضعی متفاوت از یکدیگر خواهند گرفت اما بعید می‌دانم مجموعۀ موضع‌گیری‌های آنها خارج از هفت گمانۀ زیر باشد:
1. برجام را ابتدا #حسن_روحانی و #جواد_ظریف به نظام تحمیل کردند و توافقنامۀ جدید هم در واقع، ادامۀ ناگزیر همان تعهداتی است
که آنها به طرف غربی دادند. بنابراین، پذیرش توافقنامۀ جدید از سوی دولت آقای #رئیسی، پیامد ناخواستۀ همان امضای اولیه و بنا به اصل "اوفوا بالعقود" صورت گرفته و در هر حال، مقصر خسارات وارده به کشور بر اثر احیای دوبارۀ برجام دولت حسن #روحانی است!
Read 10 tweets
سرمایه گذاری در اقتصاد و #برجام
کاهش سرمایه‌گذاری و خروج سرمایه از ایران که به‌شدت برای ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی به سرمایه‌گذاری احتیاج دارد، دو پدیده شومی هستند که باید علت‌یابی و علاج شوند.
کاهش سرمایه‌گذاری و خروج سرمایه‌های مالی یک پیامد فاجعه بار دیگری به دنبال دارد و
آن خروج سرمایه‌های انسانی است.
وقتی رکود باشد، وقتی موقعیت شغلی با درآمد کافی وجود نداشته باشد،امید به آینده کم می‌شود.
در نتیجه جوانان و متخصصانی که بتوانند در بازارهای جهانی به‌طور مستقیم یا با عبور از دوره‌های دانشگاهی جذب شوند، کشور را ترک می‌کنند. سرمایه‌های انسانی مهاجرت
می‌کنند و توان و ظرفیت نیروی انسانی کیفی کشور برای توسعه و اداره امور اداری و اقتصادی کاهش می‌یابد.
باید سرمایه‌گذاری افزایش یابد تا رونق، شغل، رشد و امید به آینده ایجاد شود.
سرمایه‌گذاران یک ملت هم فضایی می‌خواهند که برای سرمایه‌گذاری مناسب باشد.فضایی که در آن تعامل اقتصادی و
Read 5 tweets
🔵جو بایدن با لیدر ری استارت ، لج کرد!

لیدر ری استارت در تلگرام نوشته بود که برای #برجام با دموکراتها به هیچ وجهٔ قراردادی امضا نخواهد کرد و رژیم ایران در مورد برجام با خیال آسوده عمل کند و بعد از این مطلب سفیر مذاکرات ایران به #روسیه رفت ! Image
#جو_بایدن بعد از افشاگری لیدر ری استارت در مورد مدیران توییتر و سوء استفاده دموکراتها از اسم ری استارت بر روی میز مذاکرات برجام ، یک ایرانی را بزور سفیر کرد !…

هنوز معلوم نیست این #ایرانی چرا صدها هزار صفحه ری استارتی ها را در رسانه ها ی اجتماعی می بسته...
و چرا لیدر ری استارت را در لیست #سانسور جهانی قرار داده است و #سوال_دوم اینه که پول اولیه جهت مطرح شدن این ایرانی بیسواد!… از چه طریقی بدستش رسیده است و #سوال_سوم اینه که چرا پراگ و محل رسمی #رادیو_فردا 😊…

t.me/Pastonews/43805
Read 4 tweets
@AsharqNews

I said:
1. #Iran accelerates enrichment of Uranium & is close to weapon's grade.
Iran advanced centrifuges to developing reactor's fuel.
The Mullah's main goal is #Nuclear #BOMB.

2. It's a threat & risk for the stabilty of the #MiddleEast
2.@JoeBiden needs to get though with #Iran because the mullahs are preparing the Bomb & has an aggressive approach.
Iran [the most dangerous #Terrorist power] supports terrorist Islamic groups in the region.
Iran needs Nuclear Bomb to preserve their outlaw regime!
@UANI @ODNIgov
3. If Iran build the bomb this summer, it'll challenge the security of the region. It's a serious threat & risk.

4. #Israel's covert operation are effective.

5. @POTUS wastes the time for #JCPOA & negotiations with terrorist mullahs. Instead, can support #RegimeChange in Iran.
Read 4 tweets
1) «مایک پامپئو»؛ #بایدن «گند زد».

«مایک پامپئو» در گفت‌‌وگو با برنامه «آینده» شبکه «فاکس‌نیوز» گفت: #مذاکرات دولت #بایدن با جمهوری اسلامی ایران درباره #برجام، ثبات منطقه غرب آسیا را بر باد خواهد داد و همه را در معرض خطر قرار می‌دهد.
وی افزود: بایدن با تلاش برای...👇 Image
2) دستیابی به توافق هسته‌ای جدید با رژیم ایران که بزرگ‌ترین تهدید در منطقه به حساب می‌آید، ثبات در منطقه غرب آسیا را نادیده گرفته است.
پامپئو با انتقاد از توافق هسته‌ای ادامه داد که دولت بایدن همان موقع «گند زد» که تصمیم به عقب‌نشینی از توافقات ابراهیم و بازگشت به توافق ...
3) هسته‌ای «احمقانه» رژیم ایران گرفت که این باعث بالاتر رفتن قیمت‌های انرژی در آمریکا و «سخت‌تر شدن زندگی برای تمامی مردم آمریکا شد».
وی در این خصوص گفت: «ثباتی که ما در طول دوران چهارساله خود به وجود آوردیم هم‌اکنون بر باد رفته است. آن‌ها همه ما را در معرض خطر قرار داده‌اند» ...
Read 8 tweets
۱) از یک طرف رژیم نیاز مبرم به احیای #برجام و گشایش اقتصادی دارد، از طرفی نشانه ها حاکی از مرگ برجام است، بعید است که نظام از مغز تهی شده باشد. اما برای من سوال شده که چرا #جمهوری_اسلامی که حیاتش به گشایش اقتصادی گره خورده هیچ اراده ای برای احیای برجام ندارد.
۲) دوستی تحلیل میکرد که یا عواملی در داخل نظام مامور هستن به جلوگیری از توافق به قصد فروپاشی نظام از داخل و یا اینکه جمهور اسلامی به #بمب_اتم نزدیک شده و مطعن است که هر اعتراضی را در هر اندازه ای سرکوب می‌کند .
۳) من اما گمان میکنم که نظام از مغز تهی شده و دچار بحران تصمیم‌گیری است، حلقه تصمیم سازان جمهوری اسلامی فرسوده و گیج شده، رهبر دیگر حرف آخر را نمی‌تواند بزند، جنگ قدرت آغاز شده و نظام اسلامی چونان فردی سرمست که عقلش ضایع شده تلوتلو خوران دور خود میچرخد .
Read 4 tweets
۱/اصلی‌ترین دلیلی که طراحان وحامیان #طرح_صیانت مطرح می‌کنند، حاکمیت ملی در #فضای_مجازی و جلوگیری از انتشار محتوای جنسی و فحشا است اما روح حاکم بر طرح صیانت، کنترل ومهار جامعه وجلوگیری از ساختارشکنی اجتماعی است. تجربه نشان داده،نه دراهداف اعلامی، نه درسیاست اعمالی، موفقیتی ندارند!
۲/ طراحان و حامیان این طرح، ریشه مشکلات کشور و افزایش جرم و جنحه و لاابالی‌گری و دین‌گریزی و زوال فرهنگ و اخلاق در جامعه را #فضای_مجازی می‌دانند و خیال می‌کنند که با اعمال قدرت و بستن فضای مجازی و راهبرد #کنترل_انسان‌ها و #مهار_جامعه می‌توانند مشکلات فرهنگ و اخلاق را حل کنند.
۳/ آنان خیال می‌کنند می‌توان با اعمال قدرت و سیاست سانسور، بایکوت، صیانت و #فیلترینگ، جلوی حرکت‌ها و جنبش های اعتراضی و اجتماعی را بگیرند. آنان نارضایتی فعلی جامعه را نتیجه فضای مجازی می‌دانند. خیال می‌کنند با اعمال صیانت می‌توانند جلوی این سیل اعتراضات جامعه را بگیرند!
Read 8 tweets
«منظور از دیپلماسی #تله_بدهی چیست و آیا منجر به #استعمار_چینی می‌شود؟»

۱.گفته می‌شود چین کشورهای فقیر را وادار کرده تا پشت هم وام بگیرند و زیرساخت‌های گران‌قیمت و کم‌منفعتی بسازند که از عهده هزینه‌های آن برنمی‌آیند، با این هدف که نهایتا پکن کنترل این دارایی‌ها را از آنها بگیرد.
۲.از این زاویه، چین در پروژه‌های بین‌المللی خود نظیر #جاده_ابریشم صرفاً پی نفوذ ژئوپلیتیک نیست؛ بلکه فراتر از آن، زمانی که کشوری زیر فشار وام‌های چینی می‌رود، مانند یک قمارباز بدبخت که از مافیا وام گرفته، تبدیل به عروسک خیمه‌شب‌بازی پکن می‌شود و در معرض خطر قطع عضو قرار می‌گیرد.
۳.نمونه بارز این روایات #بندر_هامبانتوتا در سریلانکا است:

پکن #سریلانکا را به وام گرفتن از بانک‌های چینی برای پرداخت هزینه‌های پروژه‌ای سوق داد که چشم‌انداز تجاری موفقیت‌آمیزی نداشت. شرایط طاقت‌فرسا و کاهش درآمدها، نهایتا سریلانکا را به سوی حالت پیشفرض (استعمار چینی) سوق داد...
Read 38 tweets
چنین نیست که تخریب‌کنندگان جنابان @JZarif و @araghchi الان که خودشان در گود هستند تکان خورده باشند و نظرشان راجع به #مذاکرات_وین و #برجام تغییر کرده باشد. خیر، از اول حق را می‌دانستند، اما به‌خاطر رقابت داخلی، تن به هر باطلی دادند. با این وجود، به سه دلیل نخواهند توانست کار/۱
را پیش ببرند و #برجام را آن‌طور که باید و شاید احیاء کنند. ۱- سواد کافی ندارند؛ شوخی نیست، آقایان حتی از ابتدایی‌ترین ابزار مذاکره که زبان انگلیسی باشد بی‌بهره‌اند؛ انگار کسی که عاشق فوتبال است ولی پا نداشته باشد را بگذاری نوک‌حمله تیم‌ملی! دوم اینکه شرایط تغییر کرده و #بایدن
دیگر نمی‌خواهد به #برجام برگردد. حضرات گلایه می‌کنند که اگر غرب حسن‌نیت دارد و واقعاً قصد نتیجه از #مذاکرات_وین دارد، چرا پیشنهاداتی که #ایران روی میز گذاشته را قبول نمی‌کند؟ گلایه می‌کنند که چرا باید «ما» بپذیریم فشار و تحریم فقط به‌طور موقت از روی مردم زجرکشیده ‌و گرسنه‌مان/۳
Read 12 tweets
بند۳ضمیمهBقطعنامه۲۲۳۱ میگوید تنها محدودیت برای"#موشک_بالستیک طراحی شده جهت حمل سلاح هسته ای"است. این شاهکار #ظریف و تیمش باعث شد تا دلاورمردان سپاه هرگاه خواستند،در میان مذاکرات قبلی و فعلی، موشکهای خود را تست کنند و کسی هم نتواند ما را بابت این تستها در شورای امنیت محکوم کند
درحالیکه طبق بند۹قطعنامه ۱۹۲۹(خرداد۱۳۸۹)که آخرین و خطرناکترین قطعنامه قبل #برجام به شمار میرود، ایران به صورت نامحدود از تست هر نوع #موشک_بالستیک منع شد و به همه کشورها دستور دادند تا به هر نحو جلوی انتقال تکنولوژی و قطعات را هم بگیرند،همین مجوزی برای بازرسی کشتی و هواپیمای ما شد
دفاع قاطعانه #ظریف از توان موشکی ایران
Read 3 tweets
طبق #برجام قرار شد تا در مجموع 22 دوربین علاوه بر توافقات پادمانی و معمول میان ایران و آژانس و به عنوان دوربینهای برجامی کار نظارت بر تاسیسات هسته ای ایران را برعهده داشته باشند. از این 22دوربین ، 4عدد در مجتمع ساخت سانتریفیوژهای پیشرفته ایران موسوم به " تسا" در کرج قرار داشتند/1
2تیر1400 در جریان یک خرابکاری پهپادی، بخشی از تاسیسات تسا از جمله این 4دوربین آسیب دیدند. ایران اعلام کرد درصورتی اجازه تعویض دوربینها توسط آژانس را میدهد که اولا حادثه را محکوم کند، انیا بررسیهای امنیتی به پایان برسد و ثالثا ایران قبل از نصب دوربینها بتواند آنها را بررسی کند/2
حالا مشخص شده که هر سه شرط ایران به صورت کامل یا نسبی محقق شده و ایران در توافقی که می تواند به روند مذاکرات در وین نیز کمک زیادی کند اجازه نصب مجدد این دوربینها را به آژانس داده است/3.
Read 6 tweets
رئیس‌جمهور #اسرائیل: جمهوری اسلامی برای دستیابی به #بمب_اتم به مذاکرات وین بازمی‌گردد/ رئیس‌جمهور اسرائیل در سفر خود به بریتانیا عنوان کرد: #جمهوری_اسلامی با هدف احیای توافق هسته‌ای به مذاکرات بازنمی‌گردد، بلکه برای دستیابی به بمب اتم به مذاکرات #برجام در وین می‌آید. ۱/۵ Image
به گزارش آواتودی، روزنامه تایمز اسرائیل به نقل از اسحاق هرتزوگ که برای رایزنی به بریتانیا سفر کرده است، نوشت: برداشت ما این است که جمهوری اسلامی برای توافق به وین نخواهد آمد، بلکه برای مشروعیت دادن به تلاش برای دستیابی به بمب اتم می‌آید. ۲/۵
وی در جریان دیدار با بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا و گروهی از قانونگذاران این کشور، از آنها خواست اطمینان حاصل کنند که دولت بریتانیا در آستانه از سرگیری مذاکرات هسته‌ای در روز دوشنبه هفته آینده، در قبال جمهوری اسلامی "سخت‌گیر" خواهد ماند. ۳/۵
Read 5 tweets
سه کشور اروپایی: #جمهوری_اسلامی هیچ توجیه غیرنظامی برای توسعه غنی‌سازی ندارد/ سه کشور اروپایی دخیل در #برجام با انتشار بیانیه‌ای مشترک، درباره توسعه فزاینده برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی، هشدار دادند. ۱/۵ Image
۲/۵ به گزارش آواتودی، فرانسه، بریتانیا و آلمان در بیانیه‌ای مشترک خطاب به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ضمن اشاره به اینکه جمهوری اسلامی هیچ توجیه غیرنظامی قابل قبولی برای غنی‌سازی ۲۰ درصدی و ۶۰ درصدی ندارد،
۳/۵ هشدار دادند: تولید اورانیوم غنی‌شده در این سطح برای کشوری که برنامه تسلیحاتی ندارد، بی‌سابقه است. این کشورها با انتشار بیانیه مذکور از اینکه جمهوری اسلامی با توسعه فعالیت‌های هسته‌ای خود به صورت غیر قابل بازگشت،
Read 5 tweets
#مذاکرات_وین؛ ایران در مسیر تحول

بعد از مدت‌ها ابهام‌آفرینی سرانجام تاریخ دقیق آغاز مذاکرات جمهوری اسلامی با کشورهای عضو برجام اعلام شد.
#علی_باقری و اتحادیۀ اروپا به طور جداگانه از توافق دو طرف برای آغاز مذاکرات ایران و کشورهای موسوم به ۱+۴ در تاریخ ۸ آذر در وین خبر داده‌اند.
تردیدی نیست که مسیر مذاکرات ایران با طرف‌های مقابل #برجام، راهی پرسنگلاخ و حتی وضعیتی بسیار شکننده است چرا که شمار زیادی از بازیگران داخلی و بین‌المللی در جهت شکست یا موفقیت آن تلاش خواهند کرد.
این تلاش‌ها شاید از همین امروز به صورت های پیچیده و مخفی و گمراه کننده آغاز شود.
از همین رو، لازم است هر تحرکی در این زمینه به دقت مورد رصدِ ناظران و کارشناسان قرار گیرد.
موضع و جهت‌گیری بازیگران بین‌المللی در مورد برجام کم و بیش روشن است. طبعاً روسیه، چین، اروپا و آمریکا هر کدام از منظر منافع خاص خود، خواهان موفقیت مذاکرات و دستیابی به توافق‌اند
Read 16 tweets
رشته توئیت:
🗞اختصاصی #روزنامه_اعتماد
🔖جزئیاتی از روند بررسی #برجام

☑️برگزاری جلسات در وزارت خارجه به ریاست #علی_باقری

☑️عدم حضور #عباس_عراقچی در ترکیب تیم جدید

☑️حضور #کاظم_غریب‌آبادی در تیم‌ مذاکره‌کننده

☑️تداوم ابهام درباره نقطه آغاز مذاکرات
دولت در جمع‌بندي‌هاي خود در سه مورد به قطعيت رسيده است:
1. بازگشت به وين.
2. پيگيري پرونده در وزارت خارجه تحت نظارت شوراي عالي امنيت ملي.
3. تغيير چهره رييس تيم مذاكره‌كننده و واگذاري اين مسووليت به معاون سياسي جديد وزارت خارجه (علي باقري). /۲
شنيده‌هاي «اعتماد»حاكي از آن است كه علي باقري مسووليت مذاكرات را برعهده خواهد داشت و تاكنون نيز چند جلسه با حضور او در وزارت خارجه پيرامون بررسي وضعيت فعلي مذاکرات با حضور برخي اعضاي تيم مذاكره‌كننده در دولت يازدهم و دوازدهم برگزار شده‌است./۳
Read 6 tweets
▪️معاون مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا به ايران مي‌آيد

✅در انتظار «بله» تهران

▪️تل‌آويو ارجاع پرونده ايران به شوراي امنيت را پيگيري مي‌كند

✍️سارا معصومي

etemadnewspaper.ir/fa/main/detail…
مقام‌هاي دولت سيزدهم از وزير خارجه تا سخنگوي اين وزارتخانه و رييس سازمان انرژي اتمي در پاسخ به پرسش تكراري «چه زماني به وين بازمي‌گرديد؟»پاسخ تكراري «به زودي» را مطرح مي‌كنند اما تندروهاي نشسته در تل‌آويو و واشنگتن در حال سوءاستفاده از طولاني شدن روند جاري در تهران هستند/۲
تهران مي‌گويد روند بازنگري ۶ دور مذاكره در وين در دولت ۱۳ام قطعا كمتر از زماني خواهد بود كه دولت بايدن براي آغاز مذاكرات در وين طي كرد اما واقعيت آن است كه از آخرين دور رايزني‌ها در وين ۳ ماه مي‌گذرد و تاكيد شفاهي هر روزه تهران بر بازگشت به وين از ابهام موجود نكاسته است/۳
Read 5 tweets
#رشتو
حضور #علی_باقری_کنی در معاونت سیاسی #وزارت_امور_خارجه به معنای به محاق رفتن #برجام خواهد بود؟
اخبار تایید نشده حکایت از سکانداری باقری کنی در معاونت سیاسی وزارت خارجه است و همزمان با توجه به حضور او در کنار #سعید_جلیلی نگرانی ها پیرامون سرنوشت برجام در دولت رئیسی افزایش👇👇
2/افزایش یافته است اما به نظر نگارنده این نگرانی ها بلاموضوع است
هر چند آداب مراودات دیپلماتیک و یک لبخند یا یک حرف نا به جا می تواند، در روند مذاکرات اخلال ایجاد کند و بطور طبیعی باقری کنی نسبت به همتایان قبلی در مذاکرات از این حیث دچار ضعف است اما حضور او در تیم مذاکرات آینده👇
3/حضور او در تیم مذاکره کننده بر خلاف گمانه زنی های معطوف به گذشته، وجه مثبت و راهگشایی خواهد داشت. مهم در واقع عزم و اراده برای حصول توافق در سطوح کلان است که اگر این گزاره موجود باشد، چون این بار متن از پیش توافق شده ای نیز وجود داشته و سر فصل ها تا حدود زیادی مشخص است👇👇
Read 6 tweets
۱. خیلی وقته احساس عجیبی دارم، هیچ‌چیز با هیچ چیز جور نیست! مگه میشه؟ بچه‌ که بودم تو سن راهنمایی، فکر میکردم کی گفته الان خواب نیستیم؟ و بیداری واقعی، موقعی هست که خوابیم!

ولی الان یهو یاد فیلم «ترومن شو» افتادم.
۲. نمیشه واقعا همه‌ی این اخبار و اتفاقات واقعی باشه! انگاری یکی مو به مو داره کارگردانی میکنه! انگار یه سیستمی داره هرچی میخواد رو بهم تزریق میکنه. همه‌ی اینها نمیتونه واقعی باشه! حتی توی خواب.
#صیانت، #مهاجرت، #بی‌آبی، #تورم، #طالبان، #آمریکا،#اروپا، #برجام #پاندمی، #اقتصاد
۳. اعلام جدول #خاموشی_برق!
یهو #طالبان افغانستان کل رو میگیره.
روزی ۷۰۰ نفر میمیرن از #کرونا.
یه سری پرشک کماکان مخالف واردات #واکسن هستن و پشت هم توییت میکنند.
سفیر #روسیه میگه طالبان کابل رو امن‌تر کرده.
قیمت #هویج به ۳۰ هزار تومن میرسه.
#سرم نیست! #دارو نیست.
Read 8 tweets
#رشتو2 #برجام #ایران_آمریکا #ایران_چین
در همین ارتباط مقاله شورای سردبیری روزنامه وال استریت ژورنال به تاریخ 18 جولای قابل توجه است.این روزنامه برآورد می کند که از زمان روی کار آمدن بایدن،ایران حدود 26 بار به مواضع ایالات متحده در عراق حمله کرده است
و در آخرین عملیات نیز دو پرسنل اداری و غیرنظامی ارتش آمریکا مجروح شده اند.ظاهرا در این شکاف ادراکی و سوتفاهمات فزاینده است که دولت بایدن تصمیم گرفته است برای پیشبرد سیاست بلندمدت خود در قبال تهران از محللی به نام چین استفاده کند.
البته به نظر می رسد راهبرد افزایش هزینه های عدم توافق با آغاز دور هفتم مذاکرات از طریق قرار دادن کارت های دیگر روی میز تقویت خواهد شد و یکی از این کارت های طلایی ارسال پرونده ایران به شورای امنیت و بازگشت تمامی قطعنامه های قبل از قطعنامه 2231 است.
Read 6 tweets
1/#افغانستان زخمی ست دیرینه بر پیکر مام میهن، دشنه اجنبی بدست زمامداران خائن بیکفایت ماژپرست!
شکست جنگ افروزان جنایتکار در برافروختن اتشی در مرزهای شمال و جنوب، مسبب انتقال فتنه به سرحدات شرق ست و زبانه به کرانه نیلگون #خلیج_فارس
درحقیقت،خروج امریکا از افغانستان...
#اصفهان #تهران ImageImageImageImage
2/نه در راستای صلح #خاورمیانه،بل،زمینه سازشرارتی ست چوشقاوت اوباش سازمان سیا #داعش/سوریه عراق
نیازبجنگی ست بین دوکشور،نه #ایران وفرقه تروریست،اینست تلاش تبهکاران cia دربقدرت رساندن همکیشان جهادی #طالبان ونسل کشی شیعیان،دامی جهت دگم اندیشان ارزشی! #جنگ_مقدس
ImageImageImageImage
3/مدتهاست نسخه بروزشده اباطیل زمینه سازظهور قابل رویتست!
دیدارتروریستهای طالبان باوزرای خارجه امریکا/ایران زیربنای فتنه ونشان ازهماهنگی تکرار وقایع روزهای پایانی فساد همایونی ست،از ازادی کاسبان #زندان(نه منتقدین واقعی)تا گرانی،قطع برق
#کردستان #لرستان #قم
ImageImageImageImage
Read 11 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!