Discover and read the best of Twitter Threads about #بغداد

Most recents (24)

🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، 15 فروردین 1402
⬇️ ImageImage
🟠علی خامنه‌ای روز 15 فروردین در دیدار با مقامات ارشد نظام بر تعهد خود به اجرای قانون حجاب اجباری تاکید کرد.
خامنه‌ای حجاب را هم به عنوان یک واجب سیاسی و هم به عنوان یک واجب مذهبی در نظر گرفت.
⬇️ ImageImageImageImage
وی افزود که مسئله حجاب «قطعاً حل خواهد شد»، اما مشخص نکرد که مقامات رژیم دقیقاً چگونه باید برای اجرای حجاب اجباری اقدام کنند.
⬇️
Read 47 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، 11 فروردین 1402
⬇️
🔴رژیم ج.ا موافقت خود را با اجرای بدون سازش قانون حجاب اجباری در 10 فروردین‌ماه اعلام کرد.
وزارت کشور 9 اسفند در بیانیه‌ای درباره حجاب نوشت: «هیچ گونه عقب نشینی یا تساهل در اصول و احکام دینی و ارزش های سنتی صورت نگرفته و نخواهد گرفت».
⬇️
شورای عالی انقلاب فرهنگی پیش از این در 18 دی ماه بیانیه ای درباره حجاب صادر کرده بود، همانطور که قبلا CTP گزارش داده بود.
🟣دای‌کتو: در متن خبر از واژه بی‌حجاب استفاده شده که اشاره به نافرمانی مدنی شهروندان به قوانین غیرانسانی دارد)
understandingwar.org/backgrounder/i…
⬇️
Read 58 tweets
🟡رشتو 1/17
✔️عملیات #اپرا
✅️نخستین تاسیسات هسته ای در دوران جنگ سرد توسط #ایالات_متحده تحت آنچه برنامه هسته ای #صلح‌آمیز نامیده می شود، در #اسرائیل و #پاکستان آغاز بکار کرد.
✅️در همان سالهای دهه1️⃣9️⃣5️⃣0️⃣ #ایران هم با همراهی امریکا خواستار تاسیسات هسته ای شد.
@SamanthaIrani
در سال1️⃣9️⃣7️⃣4️⃣، پسا معاهده NPT، تصمیم شاه برای ساخت #بمب_اتم علنی شد، در حالیکه نیروگاه بوشهر یک سال بعد توسط #شوروی راه اندازی شد.
✅️با نگرانی غربی ها از اتمی شدن ایران روند سقوط شاهنشاهی سرعت⏮️ گرفت و با اعتصابات شرکت نفت و عدم توانایی مالی ایران درپرداخت مبلغ قرارداد
2/17
بختیار در سال 1️⃣9️⃣7️⃣9️⃣ تحویل جنگنده های f16 را لغو کرد و چند روز بعد شاهنشاهی در ایران سقوط کرد.
◀️اما در همان زمان یک راکتور دیگر به نام تموز-۱ پس از تصمیم #فرانسه به فروش راکتور به عراق در سال 1️⃣9️⃣7️⃣6️⃣، موجب نگرانی شده بود. (تموز یا تیر، ماه4️⃣ام)
3/17
#مهسا_امینی
@SamanthaIrani
Read 17 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، 10 فروردین ۱۴۰۲:
⬇️
🟧ج.ا و نیروهای نیابتی آن ممکن است نیروهای #آمریکا را در #سوریه در تلافی حملات هوایی متعدد #اسرائیل به نیروهای ج.ا و تحت حمایت ج.ا در سوریه در 10 فروردین هدف قرار دهند.
⬇️
نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) در 30 مارس دو حمله هوایی را با هدف قرار دادن یک افسر ایرانی یا نیابتی و یک مرکز شبه نظامی مورد حمایت ج.ا در نزدیکی دمشق انجام دادند.
⬇️
Read 38 tweets
#مصطفی_بارزانی در بارزان که اون زمان جزو خاک عثمانی بود به دنیا اومد وقتی سه ساله بود قبیله اش شورش کردو همه افتادن زندان و پدربزرگ،پدر و یک برادرش اعدام شدند. سنش خیلی کم بودش که برادرش فرستادش به جنگ جی اچ بیل دیپلمات انگلیسی که کشته شد.
مصطفی وبرادرش احمد تو سالهای ۱۹۳۱ #رشتو
بر علیه #بغداد شورش کردند که بغداد از بریتانیا کمک گرفت و بمبارانشون کرد.سال ۱۹۳۲ شیخ احمد که مغلوب شده بود تسلیم ترکیه شد و شیخ مسعود و برادرش صادق بعد از یکسال جنگ سال ۱۹۳۳ تسلیم بغداد شدند. با اینحال سال ۱۹۳۹ حزب امید را تشکیل داد تاسال ۱۹۴۳ تحت نظر بود تا اینکه جنگ دوم جهانی
عراق را تحت تاثیر قرار داد و بارزانیها تونستند همراه سه هزار نفر به ایران فرار کنند . سال ۱۹۴۵ وارد #اشنویه شدند در ماه دسامبر دولت کرد #جمهوری_کردی_مهاباد با حمایت شوروی به رهبری #قاضی_محمد تشکیل شد و بارزانی شد وزیر دفاع و فرمانده ارتش. ماه آگوست سال ۱۹۴۶ #حزب_کردستان_عراق هم
Read 23 tweets
#صدام VS خمینی #رشتو
ژنرال شوارتسکف (فرمانده پیروز جنگ خلیج فارس) میگوید صدام نه استراتژیست است، نه یک مدیر، نه یک ژنرال نه یک سرباز. اما یک جنگجو است. میخواهم اینرا بدانید!
واکنش صدام به هر تهدیدی همواره تهاجمی بود. خودش میگفت از حصار من رد شوید وارد خانه تان میشوم.
صدام تنها دوبار در زندگیش در جنگیدن تعلل کرد اول در جنگ اول خلیج فارس، انتظار همه از صدام حمله پیشگیرانه قبل از کامل شدن نیروهای متفقین بود و دوم در لحظه دستگیری در سال ۲۰۰۳. احتمالا در هردو مورد فریب خورده است. من عدم واکنش صدام به #عملیات_اوپرا رو بدلایلی جز این لیست نمیاورم.
صدام همواره در حسرت و آرزوی دو نفر بود. ۱-جمال عبدالناصر ۲-محمدرضا شاه
اما درواقع تنها چیزی که بود یک استالین عرب بود! صدام حسین عصاره تمام رذائل انسانی بود اما دو ویژگی دیگر هم داشت ۱-شجاع بود ۲- دوستدار میهن و ملتش که البته نابودش کرد.
حزب بعث و شخص صدام بعنوان یک سوسیالیست و
Read 23 tweets
خطر آشوب فراگیر در #عراق و دست بستۀ تحلیل‌گران در ایران

آشوبی که بر #بغداد و برخی دیگر از شهرهای عراق حاکم شده است،بدون حلاجی وواکاوی سیاست خاورمیانه‌ای جمهوری اسلامی قابل تحلیل نیست.
واکاوی تحلیلی سیاست خاورمیانه‌ای جمهوری اسلامی دررسانه‌های داخلی اما منطقه‌ای کاملاً ممنوعه است
به طوری که حتی نزدیک شدن به آن نیز خطر برخوردهای امنیتی و پیگرد قضایی را به دنبال دارد!
هرگاه تصمیم یا سیاستی خارج از حیطۀ نقد و حتی تحلیل قرار گیرد، پس از مدتی آسیب‌های آن در عمل ظاهر می‌شود. به واقع نقد و تحلیل حرفه‌ای، نوعی آسیب‌شناسی است
که می‌تواند چشم سیاستگذار را به روی خطرات و احتمالات و سناریوهای مختلف باز کند. به عبارت دیگر، نقد و تحلیل ارائۀ نوعی مشاورۀ مجانی است که فقط افراد بالغ ارزش آن را درک می‌کنند و با ترغیب و تشویق اهل نظر به نقد و تحلیل، عملاً در فهم و عقل آنان سهیم و شریک می‌شوند.
Read 7 tweets
سلسلة تغريدات عن حال البلاد العربية في أضعف عهد للدولة العثمانية
_____________________________
نبدا بسم الله الرحمن الرحيم

(1) دار الطباعة في مكة ImageImage
(2) محطة تحلية المياه في جدة ImageImageImage
(3) بعض المدارس التي أنشئت في العهد العثماني ImageImageImage
Read 121 tweets
زبان ایران در گذشته؛ پارسی باستان (هخامنشی)، پارسی میانه (اشکانی و ساسانی) و پارسی دری و ارامی بود که ارامی خودش فرزندان زیادی زاییده است (عبری ارامی- پارسی ارامی- سریانی ارامی و...)

پارسی باستان خط سختی داشت که میراث حکومت های آشور و عیلام و بابل قدیم بود

داریوش کبیر برای 👇
اداره امپراطوری، به دلایل زیادی، زبان #ارامی را برگزید که [میراث فینیقی ها بر مناطق مرکزی ایران ان زمان -عراق و سوریه امروز- است] و شکل حروفش تقریبا همین حروفیست که امروز مینویسیم

من و شما و این دوستان هشتگ زن (منوفارسی)، همگی؛ هنوز هم حروف ارامی زمان داریوش را بکار میبریم
👇
هنوز بعد از 2500 سال، ما وقتی میخواهیم عباراتی گزینه ای بگوییم؛
مثلا میگوییم گزینه:

الف... ب.... ج.... د.... ه..... و.....
در حالی که ترتیب الفبای امروز ما چیز دیگریست (الف ب پ ت ث ...)

و این میراث از زمان داریوش بزرگ است که خط ارامی را؛ زبان مشترک کل منطقه انتخاب کرد
👇
Read 8 tweets
#رشتو
اهالی #آذربایجان و #قفقاز تا قرن پنجم و ششم غالباً پیرو دین #زرتشتى - #مسیحى از کلیسای #ارمنی#گرجی و #نستوری بودند و به حاكمان و امراى #مسلمان جزيه پرداخت ميكردند. در اوایل قرن ششم گروهی از #اکراد سنجار زیر فرمان امیر ادهم به آذربایجان تاختند و بر آنجا استیلا یافتند ١/٧
و #مسلمانی را آنها در سرزمین مزبور (#آذربايجان و #قفقاز رواج دادند.
ولى با اين وجود وقتى سفرنامه #ماركوپلو را كه بعد از گذشت حدود ١٥٠ سال از آن واقعه نوشته شده است را مطالعه ميكنيم متوجه ميشويم #اكراد #سنجار در اين كار موفقيت زيادى كسب ننموده اند. ٢/٧
#ماركوپلو در اواخر قرن هفتم قمرى زمانيكه #تبريز مقر اصلى #ايلخانان به فرماندهى آباقاخان بود وارد اين شهر شده و در سفرنامه اش اطلاعات بسيار مفيدى از اوضاع اقتصادى و اجتماعى و فرهنگى آن زمان تبريز و #آذربايجان به خواننده ارائه ميدهد. در آن زمان با سقوط #بغداد ٣/٧
Read 7 tweets
١/ هذه المقابلة أبكتني 😢. ضيفي هذا الأسبوع هو الناشط العراقي حيدر آل مرجان @Mrjan_97.

خلال احتجاجات عام 2019 في #بغداد، أصيب بقنبلة غاز مسيل للدموع وفقد نصف وجهه. على أمل العلاج، سافر مؤخرا إلى بيلاروسيا، ومشى لمدة 4 أيام إلى بولندا ليصل بعدها الى ألمانيا.

صورة حيدر قبل و بعد: ImageImage
٢/ في هذا المقطع، يتذكر حيدر لحظة إصابته: قوات الشغب ضربتني قنبلة مسيلة للدموع أصابت فكي الأعلى والأسفل، تعرضت للإصابة الساعة ١١ بالليل، سقطت غلى الأرض، أصدقائي حولي ينادون حيدر حيدر، جسمي بارد، الدخان يطلع من فمي وعيوني، بعدها أغمى علي لمدة ٥ ايام.

٣/ بعد ٥ أيام في الغيبوبة، استيقظ حيدر في المستشفى. طلب من عائلته مرآة لينظر إلى وجهه. ترددوا وقالوا له إن إصابته طفيفة لكنه أصر.

نظرت في المرآة - "شفت انه شبابي راح، مستقبلي راح، حياتي راحت. كل شيء تدمر، كل شيء انتهى." ImageImage
Read 7 tweets
#رشتو
#کنفرانس_همکاری_و_شراکت_بغداد
آغاز کنفرانس همکاری و شراکت بغداد
تصویری از محل برگزاری کنفرانس همکاری و شراکت بغداد
کشورها و سازمان های حاضر در کنفرانس امروز همکاری و شراکت بغداد
Read 13 tweets
#متابعات #تحليلات عن معهد واشطن للسياسات @WashInstitute
الخبير مايكل نايتس الخبير في الشؤون العسكرية في في #العراق يكتب : محاولات الميليشيات العراقية لتخويف الحكومة تبوء بالفشل
فرضت #بغداد سيادة القانون باعتقالها قاسم مصلح آمر اللواء 13 بقوات الحشد الشعبي
washingtoninstitute.org/ar/policy-anal… Image
الخلاصة : اللواء ١٣ ويوصف ب "لواء الطفوف" بحسب الباحث هو مرتبط باغتيال إيهاب الوزني، أحد قادة الاحتجاجات في 9 مايو. ومع ذلك، من الضروري أيضاً أن تقوم الحكومة العراقية باعتقال الآخرين المشتبه بهم بالقيام بعمليات قتل كي تظهر للجمهور أن انتخابات أكتوبر ستكون آمنة.
بحسب الورقة مصلح شخصية بارزة في جهود إيران للسيطرة على الحدود العراقية السورية من خلال وكلائها من الميليشيات العراقية، ويعمل بشكل وثيق مع «كتائب حزب الله»، المُدرجة من قبل الولايات المتحدة على لائحة المنظمات الإرهابية وتُعتبر من كبار الميليشيات في «قوات الحشد الشعبي» العراقية.
Read 21 tweets
🇸🇦فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه #عربستان با تایید انجام مذاکرات پنهانی با #ایران در #بغداد، تاثیر انتخابات نمایشی رژیم را بر نوع سیاست‌گذاری جمهوری اسلامی، ناچیز خواند و گفت؛ ارزیابی ما این است که تحت هر شرایطی سیاست خارجی ایران را #خامنه‌ای تدوین می‌کند
او در مورد تاثیر انتخابات جمهوری اسلامی بر مذاکرات پشت درهای بسته با فرستادگان خامنه‌ای، گفت:

تغییری اساسی اتفاق نخواهد افتاد. در نهایت آنچه عملاً اتفاق خواهد افتاد، همانی است که از سوی رهبر جمهوری اسلامی هدایت می‌شود
🇸🇦فیصل بن فرحان دربارهٔ تاثیر انتخابات #ایران بر مذاکرات پشت درهای بسته با فرستادگان #خامنه‌ای، گفت: تغییری اساسی رخ نخواهد داد/در نهایت آنچه در عمل رخ خواهد داد، همانی است که از سوی رهبر جمهوری اسلامی هدایت می‌شود
Read 5 tweets
#خليفة_بلا_خلافة

ولد "عبدالله قرداش" الزعيم الجديد لتنظيم ما يعرف بالدولة الإسلامية، في بلدة المحلبية غرب مدينة #الموصل بالعراق لأسرة متصوفة عام 1976 كما تظهر شهادة الجنسية التي حصلت بي بي سي على نسخة منها

واسمه الحقيقي فيها "أمير محمد سعيد عبد الرحمن"

bbc.in/3auISg0 Image
⬅️عام 2000 تخرج من كلية التربية جامعة #الموصل وتخصص في علوم القرآن كما تظهر سجلات الجامعة Image
⬅️عام 2002 أنهى أمير خدمته العسكرية في أطراف العاصمة العراقية #بغداد وعاد إلى #تلعفر ليبدأ مشواره الجهادي والتحق بجماعة "أنصار السنة"
Read 15 tweets
تفجيران انتحاريان هزا #بغداد صباح اليوم، أوقعا 32 قتيلا و110 جرحى. التفجيران استهدفا سوقا مزدحمة في ساحة الطيران وسط بغداد. وساحة الطيران غالبا ما تعج بالمارة، سبق وشهدت قبل 3 سنوات تفجيرا انتحاريا أوقع 31 قتيلا
#اندبندنت_عربية_تغنيك
وأوضح بيان لوزارة الداخلية أن انتحاريا أول فجر نفسه في سوق البالة الذي تباع فيه ملابس مستعملة، في ساحة الطيران في وسط العاصمة، "بعد أن ادعى أنه مريض فتجمع الناس حوله"، ثم فجر الانتحاري الثاني نفسه "بعد تجمع الناس لنقل الضحايا الذين أصيبوا في التفجير الأول"
#اندبندنت_عربية_تغنيك
وقال اللواء يحيى رسول، الناطق باسم القائد العام للقوات المسلحة إن "القوات الأمنية طاردت منفذي الهجوم" قبل أن يقدما على تفجير حزاميهما وسط المدنيين، وأفاد وزير الصحة حسن التميمي بأن عدد القتلى ارتفع إلى 32 شخص، واصيب 110 أشخاص آخرين بجروح
#اندبندنت_عربية_تغنيك
Read 13 tweets
بالصور.. أقدم ساعاتي في شارع الرشيد صامد في كلّ أزمنة بغداد

▪️ يواظب يوسف عبدالكريم على فتح محله لتصليح الساعات يومياً في شارع الرشيد بوسط #بغداد، ليواصل ممارسة مهنة ورثها عن والده وجده، صامداً في وجه التغيّرات التي مرّت على الشارع العريق.

#الرؤية_بلا_حدود
▪️ عند العبور في شارع الرشيد، لا يمكن تجاهل متجر يوسف الصغير وواجهته المكسوّة بالغبار. ومن خلف الزجاج، تتراءى مئات الساعات من أزمنة مختلفة، بألوان وتصاميم متنوعة، وُضعت في كافة أرجاء المتجر دون ترتيب واضح.

#الرؤية_بلا_حدود
▪️ في الداخل، يجلس يوسف البالغ من العمر 52 عاماً والمعروف بـ«أبويحيى» على كرسيه أمام مكتب خشبي قديم، محاطاً بالساعات من الجهات الأربع، وتنتشر الساعات في كل مكان، داخل صناديق بلاستيكية على الأرض وفي علب كرتونية على الرفوف وداخل حقائب، ما يجعل التنقل داخل المتجر الضيّق مهمة صعبة.
Read 5 tweets
US says will 'react' if Iran seeks to avenge Soleimani killing
f24.my/7C6O.T via @FRANCE24
🇺🇸 ژنرال کنت مک کنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا #سنتکام گفت: اگر تهران بخواهد برای نخستین سالگرد کشته شدن ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی به ما حمله کند، ما به آن واکنش نشان می دهیم
۱/۴
@GeneralKenneth8: ما آماده دفاع از خود و متحدان هستیم/او گفت به تازگی از #بغداد بازدید کرده و با رئیس ائتلاف ضدجهادی، 🇺🇸ژنرال پل کولورت و ژنرال عبدالامیر یارالله رئیس ستاد ارتش #عراق دیدار کرده است و برای دیدار با نیروهای آمریکایی در پایگاه جنوبی در #التنف به سوریه رفته است
۲/۴
Read 5 tweets
جمله‌هایی از #فارسی_باستان (چهار خط نخست سنگ‌نوشتۀ #داریوش در #نقش_رستم):

خدایِ بزرگ است هُرمُزد که این زمین را آفرید، که آن آسمان را آفرید، که انسان را آفرید، که شادیِ انسان را آفرید.

(متن فارسی باستان و توضیح واژه‌ها در توییت‌های بعدی)/1
آوانویسی تقریبی به خط فارسی:

بَگَ وَزْرْکَ اَئورَمَزدا هَیَ ایمام بومیم اَدا هَیَ اَوَم اَسْمانَم اَدا هَیَ مَرتـیَـم اَدا هَیَ شْیاتیم اَدا مَرتـیَـهیا

/2
آوانویسی به خط لاتینی:

baga wazrka Auramazdā haya imām būmīm adā haya avam asmānam adā haya martiyam adā hya šiyātim adā martiyahyā.

/3
Read 7 tweets
🔴 من قتل الشهيد #هشام_الهاشمي.. ( معلومات سرية تنشر لأول مرة )

سلسلة من التغريدات تسرد الجدول الزمني وأسباب التي أدت إلى اغتيال المفكر والباحث الأمني الشهيد #هشام_الهاشمي للقضاء على مشروع بعنوان #العراق_بدون_ميليشيات والذي كان #الهاشمي بصدد انتهاء من كتابته.

يتبع👇
الشهيد #هشام_الهاشمي كان له دور كبير في الحرب على تنظيم الدولة الإسلامية #د١عش في #العراق و #سوريا عن طريق المعلومات والبحوث التي قدمها للجيش العراقي والتحالف الدولي في العراق، بينما البعض لقبه انه يعادل فرقة عسكرية باكملها.

يتبع👇
بعد الإعلان الرسمي عن انتهاء الحرب على #د١عش وتحرير الأراضي العراقية ووصولا للحدود مع #سوريا، اصبح الشهيد #هشام_الهاشمي يتفرغ لكتابة بحث شامل يخص الدولة العراقية بدون ميليشيات أو فصائل الحشد الشعبي وكيفية دمجها وانصهارها ضمن الجيش العراقي والقوات الأمنية.

يتبع 👇👇
Read 16 tweets
بدأت تتكشف تفاصيل العملية النوعية الأمريكية ضد الإرهابي #قاسم_سليماني وعملاء #إيران في #العراق: طائرات الدرونز التابعة لسلاح الجو الأمريكي التي نفذت المهمة أقلعت من قاعدة العديد بالعاصمة القطرية #الدوحة
🔴إليكم صورة الطائرة "حاصد" التي تقبع في قاعدة العديد قبل اصطياد سليماني
مصادر عسكرية وأمنية قالت إن الطائرات من دون طيار أقلعت من العديد قبيل ٤ ساعات من وصول #قاسم_سليماني إلى مطار #بغداد مع مراقبة طائرات الاواكس التي ايضا كانت قد طارت من القاعدة قبل وصول الدرونز إلى المجال الجوي العراقي
القطريين خصصوا للعملية بحسب المصادر ذاتها، عملية تمويهية لإبعاد الرد الإيراني عليهم، عندما قام أمير قطر #تميم_بن_حمد بالاتصال بالرئيس العراقي قبيل ٤٨ ساعة من مقتل الإرهابي #قاسم_سليماني حيث أبدى الأمير استعداده لتخفيف التوتر في #العراق
Read 5 tweets
وزارة الخزانة الأمريكية 🇺🇸 تفرض عقوبات على زعماء الميليشيات المدعومة من #إيران الذين قتلوا المتظاهرين الأبرياء في 🇮🇶#العراق :
قيس الخزعلي و ليث الخزعلي
حسين فالح عزيز اللامي
خميس فرحان الخنجر العيساوي
نص كامل لبيان وزارة الخزانة الأمريكية 🇺🇸 التي فرضت عقوبات على زعماء الميليشيات المدعومة من #إيران الذين قتلوا المتظاهرين الأبرياء في 🇮🇶#العراق: قيس الخزعلي و ليث الخزعلي
حسين فالح عزيز اللامي
خميس فرحان الخنجر العيساوي

ow.ly/fizW50xtQOS
أدرج مكتب الرقابة على الأصول الأجنبية التابع لوزارة الخزانة الأمريكية (OFAC) على قائمة العقوبات اليوم ثلاثة من قادة للميليشيات المدعومة من #إيران في #العراق، التي أطلقت النار على الاحتجاجات السلمية، ما أسفر عن مقتل العشرات من المدنيين الأبرياء.
Read 14 tweets
.
القائمة الأولية لـ (#ابناء_السفارة 😜) حسب التسريبات التي نشرتها الانترسبتر والنيويورك تايمز عن موضوع الهيمنة الايرانية على العراق.

بهذه الوثيقة المسربة تتكلم المخابرات الايرانية عن السياسين العراقيين اللي تسيطر عليهم كليا
وراح نعددلكم همه

#IraqiRevolution
تتكلم الوثيقة بصيغة التملك (معنا-الينا) بمعنى التملك إلى المخابرات الايرانية || ايران

1) وزراء البلديات والاتصالات وحقوق الإنسان هم من منظمة بدر وهم في وئام تام وواحد معنا

وزير حقوق الانسان "محمد مهدي البياتي"
وزير البلديات "عبد الكريم الانصاري"
Read 14 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!