Discover and read the best of Twitter Threads about #بلوچستان

Most recents (24)

🧵بازنشر از دسگوهارا‌ں

از سلسله مقالات و گزارش‌ها

امنیتی سازی معیشت اقتصادی
سوختبری

#دسگوهاراں. ندای زنان بلوچ برای زن، زندگی، آزادی

⬇️ Image
در ادامه گزارش امنیتی‌سازی و ناامن‌سازی قهری/ پیرامون «امنیت» در حاشیه در این بخش بعد امنیتی‌سازی اقتصادی، به عنوان یکی از ابعاد مهم امنیتی‌سازی منطقه سیستان و بلوچستان می پردازیم.
⬇️
بخش اقتصادی خود دارای دو بخش است که به دلیل مفصل بودن مطلب، ابتدا بخش سوختبری، و در روزهای آینده بخش‌های دیگر را منتشر می کنیم.
⬇️
Read 55 tweets
#رشتو توضیحات کامل در خصوص سه زندانی بلوچ

سه شهروند بلوچ که در بحبوحه اعتراضات در زاهدان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند همچنان تحت شکنجه و در معرض خطر صدور احکام سنگین قرار دارند.

هویت این سه شهروند بلوچ: ۱_« #محمدرضا_نارویی (شیرانی) معروف به محمد علی» فرزند محمد امین1/⬇️ ImageImageImageImage
متولد ۱۳۵۳، متاهل دارای ۸ فرزند شغل کشاورز اهل زابل و ساکن زاهدان، ۲_« #اسماعیل_شه_بخش ۴۱ساله فرزند مجید متاهل دارای ۵فرزند شغل کارگر و ساکن روستای قطارخنجک و۳_ #روح_الله_کهرازهی ۲۱ساله فرزند عبدالله متاهل ساکن زاهدان احراز شده اند.

به گفته یک منبع مطلع به حال وش:« محمدرضا 2/ ⬇️
هیچ جرمی مرتکب نشده و بیگناه است که نیروهای امنیتی به خاطر فرزندش آرش که عنوان کردند لیدر اعتراضات بوده و در اعتراضات زاهدان حضور فعال داشته وی را در۱۵ آبان ۱۴۰۱، بازداشت کردن تا پسرش خود را تحویل نیروهای امنیتی بدهد».

منبع افزود« اسماعیل و روح الله بخاطر اینکه با آرش نسبت 3/⬇️
Read 6 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۴ فروردین ۱۴۰۲:
⬇️
🟥ایالات متحده #آمریکا در یک الگوی تنش منطقه ای بین ج.ا و #اسرائیل گرفتار شده است. شبه نظامیان تحت حمایت ج.ا در ۳ اسفند با یک پهپاد انتحاری به نیروهای آمریکایی در شمال شرق #سوریه حمله کردند و یک آمریکایی را کشتند.
defense.gov/News/Releases/…
⬇️
ج.ا احتمالاً در تلافی حملات هوایی اخیر #اسرائیل به اهداف مورد حمایت ج.ا در #سوریه، دستور این حمله را صادر کرده است. اسرائیل چندین حمله از این دست را در روزهای اخیر انجام داده است،/
⬇️
Read 65 tweets
قسمت دوم مقاله:
آنچه در اعتراضات ۶ ماهه #جنبش_ماهو_بلوچ گذشت از آغاز تا حرکت به سوی زوال

تا اینکه اولین اختلاف بین نیروهای برانداز_ملی و #مسجد_مکی ظهور کرد، و آن زمانی بود که #مولانا_عبدالحمید بر عکس خواسته کف خیابان که شعارها براندازانه و اصل نظام را هدف قرار داده بود
۱/ادامه👇
مساله تغییر قانون اساسی! را بیان کرد و این مساله به گونه ای در رسانه ها بازتاب یافت که گویا صحبت همه آزادی خواهان #بلوچ حاضر در کف خیابان است.

این مساله از نگاه #احزاب و جریان های برانداز به معنی نادیده گرفتن خواسته های ملی فرهنگی جنبش تلقی شد و جریانات ملی از آن لحظه
۲/👇ادامه
راهشان را رفته رفته جدا کردند چون نگران شدند که این مساله به سمت نادرستی حرکت کند

به همین خاطر #پلاکاردهای ملی را بر افراشتند و شعارهای مردم را سازماندهی کرده و اعتراضات زاهدان را به یک مدرسه سیاسی بسیار قوی تبدیل کردند و با این کار حضور جریان های #ملی را در کف خیابان
۳/👇ادامه
Read 12 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۵ اسفندماه ۱۴۰۱:
⬇️ Image
🟧نیروهای امنیتی رژیم ج.ا در ۵ اسفند پس از ماه ها خویشتن داری نسبی علیه روحانی سنی مولوی عبدالحمید به افزایش تنش پرداختند.
نیروهای امنیتی مسجد جامع مکی #زاهدان را که عبدالحمید در آن خطبه‌های هفتگی جمعه خود را در آنجا ایراد می‌کند، محاصره کردند،
/به برخی از نمازگزاران مجاور حمله کردند و بنا بر گزارش‌ها سعی کردند وارد مسجد مکی شوند.
https://t.co/jSUYNkcRRb
◀️طبق گزارشات، رژیم تک تیراندازان را در اطراف #زاهدان مستقر کرده و خدمات اینترنتی را نیز مختل کرده است.

⬇️ twitter.com/i/web/status/1… Image
Read 39 tweets
بازنشر:
گزارش کمپین فعالین بلوچ، با گذشت بیش از ۴ ماه از زمان بازداشت دو جوان بلوچ، آنها همچنان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند.

هویت این دو جوان بلوچ، «#نظام_حوت» فرزند لال محمد و «#منصور_حوت» فرزند کمال خان از شاعران #بلوچ و هر دو اهل #چابهار عنوان شده است.
⬇️
گفته می‌شود، #نظام_حوت در تاریخ ۸ مهرماه و #منصور_حوت در تاریخ ۱۰ مهرماه ۱۴۰۱ از #چابهار توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شدند؛ این دو جوان با گذشت بیش از ۴ ماه از زمان بازداشت، همچنان در بلاتکلیفی بسر میبرند.
⬇️
طبق این گزارش، #منصور_حوت به مدت ۱۰ روز در بازداشتگاه اطلاعات سپاه #چابهار و زیر شکنجه نگهداری شده و پس از آن به بند ۲ زندان مرکزی #زاهدان منتقل شده است.
⬇️
Read 5 tweets
Rich Balochistan Poor Baloch 💔
74 سالوں سے ہماری یہ حالات ہے
ہمارے زمین کے نیچے کسی چیز کی کمی نہیں نہ ہی زمین کے اپر لیکن افسوس ہمارے ہاتھوں میں کچھ نہیں سیاستدانوں سے لیکر ہر وہ مقامی بندا جو سیاستدانوں کے ساتھ ہوتا ہے ہماری ان حالتوں کا ذمہ دار ہے👇🏻
اپنی ذاتی مفاد کی خاطر ہر عوام کے چیزوں کو ہڑپ کر جاتے ہیں بعد میں اسی عوام کو قصوروار ٹھہراتے ہیں
ہم اسپتال کے لئے کراچی چلے جاتے ہیں یا پھر یہی مر جاتے ہیں
پڑھائی کے لیے کراچی یا پنجاب چلے جاتے ہیں اگر گنجاش نہ ہو نہیں پڑھتے
وہ تو پنجاب اور کراچی والوں کی اچھائی ہے ہمیں اپنے بیچ میں پڑھنے دیتے ہیں اکیلا نہیں چھوڑتے ہمیں
ایک طرف دہشتگردی الگ اور دوسری جانب قاتل روڑ جس کی وجہ سے ٹارگٹ کلنگ میں اتنے نہیں مرتے جتنے اس خونی روڑ سے مرتے ہیں
اسکے بعد بھی سیاستدان ہمیں قصوروار ٹھہراتے ہیں
Read 8 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۲۵ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟦حسن روحانی، رئیس‌جمهور پیشین ایران، پس از یک دوره غیبت نسبی، خود را برای ورود مجدد به عرصه سیاسی آماده می کند. روحانی در نشستی با اعضای کابینه سابق خود در ۲۵ بهمن که به اطلاع عموم رساند، سیاست‌های اقتصادی، خارجی، دفاعی و درمانی دولت خود را تحسین کرد .
⬇️
◀️روحانی بر لزوم «بازگرداندن اعتماد مردم» تاکید کرد و ضمن اذعان به تشدید شکاف بین نظام و مردم ایران پس از جنبش اعتراضی مهسا امینی، از مقامات ایرانی خواست تا انتقادات از نظام را جدی بگیرند.
⬇️
Read 49 tweets
افسانه ملیت‌ها در ایران
دکتر حمید احمدی

در سالهای گذشته تحلیلهای آقای کامران متین، استاد روابط بین الملل ساکن انگلستان را در تلویزیونهای فارسی‌زبان خارج میدیدم. ازانجا که ایشان هم‌رشته خودم بود، دیدگاهها و تحلیلهایشان از مسایل منطق یا بین‌الملل و داخلی برایم قابل احترام مینمود/۱
۲/
با این همه در چند هفته اخیر متوجه نقد برخی از گروهها و افراد ایراندوست و میهن‌پرست در داخل و خارج کشور از گفته‌های آقای متین شدم و برایم تعجب برانگیز بود. کنجکاو شدم که مگر ایشان چه گفته است که با این نقدها روبرو گشته است؟ /۲
چندروز پیش بطور اتفاقی متوجه گفتگوی ایشان و آقای دامون گلریز با شبکه تلویزیونی فارسی بی‌بی‌سی درباره موضوع ملیت و هویت در ایران شدم و براساس همان کنجکاوی، به همه آن بر نامه گوش دادم. باور نمیکردم یک استاد روابط بین‌الملل چنین سخنانی در رابطه با #ملیت در #ایران بگوید/۳
@bbcpersian
Read 31 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۱۶-۱۷ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟥خامنه ای در روزهای اخیر اقدامات متعددی را در معرض دید عموم انجام داده است که احتمالاًبه جهت کاهش ناامیدی عمومی نسبت به رژیم است. خامنه‌ای در ۱۴ بهمن با جمعی از دانش‌آموزان #دختر دیدار کرد و طی آن از نقش #زنان در تاریخ و جامعه ایران تجلیل کرد.
⬇️
رسانه‌های ایران به طور گسترده تصاویری از این رویداد را نشان دادند که تلاش های تبلیغاتی رژیم را به نمایش گذاشت. خامنه‌ای احتمالا تا حدودی به انتقادات عمومی از بدرفتاری رژیم با #زنان در جریان اعتراضات #مهسا_امینی/#ژینا_ئه‌مینی پاسخ می داد.
⬇️
Read 44 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۱۴ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟧رژیم ایران با مولوی عبدالحمید روحانی برجسته سنی در یک الگوی ثابت تشدید تنش قرارگرفته که خطر دامن زدن به تنش های فرقه ای در ایران را بدنبال دارد.❗️
#زاهدان #بلوچستان
⬇️
🔸عبدالحمید یک منتقد صریح رژیم است که از خطبه های نماز جمعه خود در #زاهدان، برای الهام بخشیدن به تظاهرات هفتگی در انتقاد از بدرفتاری رژیم با #بلوچ های ایرانی و بدرفتاری با معترضان استفاده کرده است.
⬇️
Read 38 tweets
کانال تلگرامی رصد #بلوچستان می‌گوید، #ارسلان_رحمت‌زهی و #حمید_رحمت‌زهی ۱۸ دی در میدان جنت شهر خاش "بدون دلیل" با شلیک نیروهای انتظامی کشته شده‌اند.
رصد #بلوچستان می‌نویسد: «ارسلان و حمید در میدان جنت خاش حضور داشتند که نیروهای نظامی در حال تعقیب یک خودروی دیگر بودند و پس از فرار خودروی تحت تعقیب، نیروهای نظامی در تلافی آن به سمت این دو جوان تیراندازی کردند که منجر به جان باختن آنها شده است.»
حبیب رازدار، فرمانده انتظامی #خاش این دو جوان را "اشرار مسلح" نامید و گفت، پس از درگیری مسلحانه بین دو خودروی سواری در قلعه حیدرآباد خاش و حضور پلیس، آن‌ها به مأموران شلیک کرده‌اند و این دو نفر در تبادل آتش با پلیس کشته شده‌اند.
Read 4 tweets
1. خیلی مهم
بازم صبح جمعه شد و روز، روز #بلوچستان شجاع و دوست‌داشتنیه.
یک لیست 54نفره از بازداشت‌های فله‌ای احراز هویت شدن و ما باید این لیست رو برسونیم دست کسایی که کفیل پیدا میکنن.
بچه‌ها زیر شکنجه‌‌های شدیدی‌ان و بعضیاشون حتی شناسنامه هم ندارند.
#مهسا_امینی
#بلوچستان_تنها_نیست
2. حکومت برای تخریب روحیه به بلوچ‌ها میگه مردم ایران حتی اسم شمارم نمیدونن و شماها اصلا براشون مهم نیستید. درحالیکه ایرانی‌تر از #بلوچ نداریم و همه ما پاره‌ی یک تنیم. پس سفارش نمیکنم.
این لیست باید ازش تمام قد و حداکثری حمایت بشه.
از زاهدان تا تهران جانم فدای ایران
#مهسا_امینی
3.
۱-علی براهویی
۲-محمد گرگیج ۱۸ساله
۳-اسحاق ریگی ۲۳ف محمد
۴-محمد براهویی
۵-بنیامین کوهکن ۱۶ساله ف حمیدرضا
۶-الیاس ریگی پورکریمی( براهویی)
۷-نعمت الله سرگلزاهی
۸-احسان سرگلزاهی
۹-کریم کشانی
۱۰-سعید(فامیل نامشخص)
۱۱-یاسین ارباب ۱۸ ساله
#مهسا_امینی
#بلوچستان_تنها_نیست
Read 7 tweets
دیروز، روز ۸۳ انقلاب، بعد از اذان صبح در روزی سرد و پاییزی، جمهوری اسلامی #محسن_شکاری ۲۳ ساله را به جرم محاربه با مصداق ایجاد ترافیک و زخمی کردن یک بسیجی اعدام کرد
به گفته دوستان محسن او امیدوار بود حکم اعدام فقط برای ترساندن باشد چرا که بسیجی حتی به بخیه هم نیاز پیدا نکرده بود
محسن در دادگاه فرمایشی حتی به وکیل دسترسی نداشت. به خانواده‌اش قول داده بودند اگر خبر را رسانه‌ای نکنند، او آزاد می‌شود.
محسن در کافه‌ای در ستارخان کار می‌کرد. عاشق قهوه و ویدیو گیم بود. تصویری از مادرش منتشر شد که وسط خیابان فریاد می‌زند و محسن را صدا می‌زند.
بسیاری از رسانه‌ها قتل حکومتی محسن را اولین اعدام در جریان انقلاب می‌دانند. اما قتل حکومتی در #بلوچستان رنگ و بوی دیگری دارد. بلوچ را با حکم قاچاق مواد به طور گروهی و بی‌سر و صدا اعدام می‌کنند. ۲ روز پیش سه برادر را اعدام کردند: جما، انوشیروان، و ناصر عمرزهی.
Read 8 tweets
🔴گزارش جمعه: ۴ آذر ۱۴۰۱
#بلوچستان

فراخوان خیزش مردمی در بلوچستان با شعارهای اصلی "قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان" و "این همه سال جنایت مرگ بر این ولایت" منتشر شد.
زاهدان، نوک‌آباد تفتان،زهک، ایران‌شهر، خاش، چابهار و سراوان محل مبارزات مردمی بودند.
#جنین_زند_آجویی
🔴زاهدان (دزاپ)

خروش مردم انقلابی زاهدان، با وجود جو سنگین سرکوب، به روال معمول از #مسجد_مکی آغاز شد. اعتراضات مردمی و در مقابل سرکوب وحشیانه‌ی مزدوران فاشسیم تا شب‌هنگام ادامه داشت. درکنار شعارهای اصلی،روح شعارهای مردمی در حمایت از #کوردستان بود. 👇
🔴 حضور زنان بلوچ برای اولین بار از شروع اعتراضات در زاهدان و فریاد "مرگ بر دیکتاتور" آن‌ها، تاریخ‌ساز و خبر ساز شد. 👇
Read 13 tweets
پیش از شکل‌یابیِ اجباراً تحمیل‌شده‌ی ایران، به عنوان یک دولت ملی، ایرانِ دوران قاجار، مجموعه‌ای متشکل از دولت‌ها یا ممالکی بود که اگرچه تا حدی به هم متصل بودند اما از درجه‌ی بالایی از استقلال سیاسی-‌اقتصادی نسبت به پایتخت (‌تهران) برخوردار بودند.👇
#مهسا_امینی
#بلوچستان
ساخت یک نهاد سیاسیِ متمرکز، نیازمند شروط مادی (فناورانه-زیرساختی) گوناگونی است که در آن دوره وجود نداشت. اگر دوران بحث‌انگیز صفویه را نادیده بگیریم، حداقل از زمان تسخیر «ایران» توسط مسلمانان، یکی از خصیصه‌های برجسته و تعیین‌کننده‌ی «ایران»، فقدان یک قدرت مرکزی مؤثر بوده‌ است.👇
غیابِ ایران به مثابه‌ی یک موجودیت بالفعل ژئوپلتیکی دارای مرزهای مشخص در قرون پیش از پادشاهی پهلوی، برای فهم شکل‌گیری ایران همچون یک دولت مدرن در زمانه‌ی حاضر مهم است و دلالت‌های مؤثری برای مبارزات انقلابی جاری در ایران، در آن مستتر است.👇
Read 25 tweets
"ج ا و عربستان" همه آنچه لازم است بدانید! #رشته_توئیت_مهم
هرکسی در ۳۰ سال گذشته در ایران دانشگاه رفته باشد مجبور به پاس کردن درسی به نام "وصایای امام" بوده که سراسر فحاشی و نفرت پراکنی نسبت به عربستان و #آل_سعود است. آنچه در ادامه میخوانید رمزگشایی یکی از پایه های اصلی تاسیس Image
ج ا توسط خمینی است و در پایان رشته توئیت یک قطعه طلایی از پازل براندازی رژیم برای شما رونمایی میشود. پیشتر درمورد طرح نخبه لهستانی #زبیگنیف_برژیسنکی و کمربند سبز اسلامی برایتان گفته بودم که چطور آمریکا تصمیم میگیرد شوروی رو توسط بنیادگرایان اسلامی محاصره کند. و در نهایت روسها را
به افغانستان کشید و با حمایت پاکستان و ج ا از افغانها زمینگیر کرد. برژینسکی در میان مجاهدان افغان حاضر میشد و بهتر از هر آخوندی برایشان سخنرانیهای حماسی از خدا و خانه و جهاد و... میکرد. نخبگان واقعی از زیر لاحاف تز نمیدهند در خط مقدم میجنگند! این چیزها فرق آدمها و برنده و بازنده Image
Read 25 tweets
🔴 به گزارش حال وش، مدیران و مسئولان مزدور در آموزش و پرورش همه‌ی شهرهای استان سیستان و بلوچستان #دانش_آموزان را تهدید کرده‌اند و گفته‌اند که باید در راهپیمایی نمایشی روز ١٣ آبان شرکت کنند. 👇🏽
#بلوچستان #ژینا_امینی #مهسا_امینی
در شهرستان چابهار، رئیس سپاهی آموزش و پرورش این شهرستان، #احمدعلی_سرحدی نه تنها #دانش_آموزان، بلکه معلمان را هم تهديد کرده و به آن‌ها گفته‌اند که باید در راهپیمایی شرکت کنند. 👇🏽
#مهسا_امینی
مزدور دیگری که در #ایرانشهر به تهدید فرهنگیان و #دانش_آموزان پرداخته است، #عبدالغفور_حسینی نام دارد. او از عوامل سرکوب دانش آموزان در روزهای اخیر بوده و عضو اصلی شورای نگهبان شهرستان ایرانشهر‌ است. 👇🏽
#مهسا_امینی
Read 4 tweets
#thread
ہم آپکو فیک سوشل میڈیا اکاؤنٹس اور فرضی NGO کے متعلق بتائیں گے جو سرکاری معاونت سے #بلوچستان میں ہونے والی سنگین انسانی حقوق کی خلاف ورزیوں پر پردہ ڈالتے ہیں۔ @Vofbalochistan اور Balochistan starts دو ایسے ادارے ہیں جنہیں نادیدہ قوتیں پروپیگنڈہ کیلیے استمال کرتی ہیں-
واٸس آف بلوچستان، بلوچستان اسٹارز، بلوچستان ٹی وی، اور دوسرے ادارے فیک ٹویٹر اکاٶنٹس کا ایک منظم نیٹ ورک چلاتے ہیں جنکا کام بلوچستان میں انسانی حقوق کے کارکنوں، صحافیوں، لاپتہ افراد کے لواحقین اور نقادوں الزام تراشی کرنا ہوتا ہے- یہ نا صرف منظم بلکہ ایک طاقتور گروہ ہے-
یہ گروہ اتنی طاقتور ہے کہ بلوچستان میں کوئی اس کے متعلق کھل کر بات کرنا پسند نہیں کرتا۔ ہم نے متعدد سرکاری افسران سے رابطہ کیا، حتیٰ کہ سابق بیوروکریٹس اور ایک وزیر اعلیٰ کے پرنسپل سیکریٹری سمیت VOB کے سابق ملازمین سے بھی تاہم کوئی بھی اس بارے میں کھل کر بات نہیں کرتا-
Read 19 tweets
تمام وکلاء کو مطلع کیا جاتا ہے کہ ہم مل کر اسلام آباد کی طرف مارچ کریں گے۔ ہم عظیم لیڈر کے ساتھ اظہار یکجہتی کے لیے اپنا سرکاری/ روایتی لباس پہنیں گے۔ ہم آپ کو اس مقام سے آگاہ کریں گے جہاں ہم سب جمع ہوں گے۔ سب تک پیغام پہنچا دو اور مذید اس حوالے سے ہم اس ہی ہینڈل پر پوسٹ کریں گے
ہمارے پاس بہت کم دن ہیں۔ ہم چاہتے ہیں کہ یہ پیغام #سندھ #پختونخواہ #پنجاب اور #بلوچستان کے ہر #وکیل تک پہنچے۔،#پاکستان، ہماری آواز بنے۔ ایک ساتھ اور یونیفارم میں رہنا، یہ طاقت دے گا اور XYZ کے دلوں میں خوف پیدا کرے گا۔ ہمیں باٹس بھی جوائن کر سکتے ہیں مگر یونیفارم میں۔
پھیلاؤ!
ہم اس پلیٹ فارم سے آپ سے یہ بھی درخواست کرتے ہیں کہ آگر آپ یا آپکا کوئی فیملی ممبر کو پولیس گردی کا سامنا ہے یا پھر ہراساں یا فون کالز پر دھمکیاں دی جارہی ہے تو ہمیں ڈائریکٹ میسج کریں۔ سب کو پیغام دو، سب کو گروپ جوائن کروا دیں۔
مذید وکلاء تحریک آزادی کا حصہ بنے
آیک قوم ایک آواز🇵🇰
Read 4 tweets
خیبرپختونخواہ اور بلوچستان کے مختلف علاقوں میں پاک فوج اور پیرا ملٹری فورسز کی کارروائیاں جاری ہیں اور فورسز نے گزشتہ چند روز کے دوران ٹی ٹی پی، دائش اور بلوچ مزاحمت کاروں کے تقریبا ً دو درجن افراد کو ٹھکانے لگا دیا ہے۔اعلی ٰ عسکری حکام کے مطابق ان کارروائیوں کا مقصد۔۔۔ Image
افغانستان کی بدلتی ہوئی صورتحال کے ممکنہ اثرات اور اسپائلرز کی متوقع کاروائیوں سے ان علاقوں کو محفوظ بنانا ہے تاکہ ماضی کے تجربات کے تناظر میں ان سرحدی علاقوں کو پھر سے منفی اور ریاست مخالف سرگرمیوں کا مرکز بننے نہیں دیا جائے اور امن کو بحال رکھا جاسکے۔
اس ضمن میں ہفتہ رفتہ کے دوران جنوبی #وزیرستان میں #دہشتگردوں کی موجودگی کی #خفیہ اطلاعات پر ایکشن لیتے ہوئے 4 اہم کمانڈروں سمیت 10 مطلوب دہشتگرد وں کو ہلاک کیا۔ یہ تمام افراد شہریوں کی ہلاکتوں اور بم #دھماکوں میں #حکومت کو مطلوب تھے۔ ان کے ٹھکانے سے بڑی تعداد میں
Read 7 tweets
۱ - (آج ٹی وی ۲۰ اپریل ۲۰۰۹ ) محترم عمران خان صاحب نے ندیم ملک صاحب کو بتایا کہ #افغان #طالبان اور #ٹی_ٹی_پی کے حملے کا طریقہ کار کیا ہوتا ہے اور وہ کس کو نشانہ بناتے ہیں

#Pakistan #TTP
#Afghanistan #AlQaeda #FATF #OsamaBinLaden #ETIM #CPEC #DasuDam #OBOR #Taliban
۲ - (آج ٹی وی ۲۰ اپریل ۲۰۰۹ ) محترم عمران خان صاحب نے ندیم ملک صاحب کو #بلوچستان اور #وزیرستان کے لوگوں کے مسائل کا دیرپا حل بتایا اور یہ مشورہ دیا کہ حمود الرحمان کمیشن رپورٹ کو من و عن شائع کرکے ذمہ داروں کو سخت سزا دی جائے اور #پرویز_مشرف کو بھی سخت سزا دی جائے
۳ - (آج ٹی وی ۲۰ اپریل ۲۰۰۹) محترم عمران خان صاحب نے ندیم ملک صاحب کے پروگرام میں انکشاف کیا کہ کس طرح #پرویز_مشرف صاحب نے پاکستان کو امریکہ کے ہاتھوں سستے داموں بیچ دیا تاکہ اغیار کی جنگ لڑی جاسکے ، خان صاحب نے سنہ ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ تک پاکستان کو ملنے والی امریکی امداد کے اعداد بتائے
Read 33 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!