Discover and read the best of Twitter Threads about #تحلیل_پایه

Most recents (8)

بررسی روند هفتگی بازار و تلاش برای پاسخ به سوال #کجای_چرخه_هستیم از دیدگاه #تحلیل_پایه داده‌های #onchain
⁃کاهش حباب خطرناک قیمت #بیتکوین نسبت به ارزش و تشخیص مرحله کنونی در روند صعودی
⁃ادامه روند #HODL کردن، دارندگان بلندمدت بازار و ماینر‌ها #SmartMoney
⁃نشانه‌های اولیه جریان پول از #بیتکوین به بازار #آلتکوین‌
⁃خروج و کمبود شدید #اتریوم در صرافی‌ها
⁃بررسی استراتژی پیشنهادی @SecretsOfCrypto
۱- در ابتدا با نگاهی به معیار #MVRV (نمایانگر حباب قیمت-ارزش)، روند کاهش اندازه حباب #بیتکوین در‌چند هفته اخیر را بررسی خواهیم کرد. این معیار قبل از تثبیت در محدوده تاریخی هیجانی ( >۷)🟥، همزمان با ریزش قیمت از ۶۴ هزار، کاهشی‌ معقولی داشته ...
Read 13 tweets
“علارقم برداشت نزولیِ اکثر معامله‌گران #تکنیکال از روند بازار، (معیارهای) #تحلیل_پایه در بهترین حالت خودشان هستند. (طوریکه) اگر کف قیمت را هم تجربه نکرده باشیم، تجربه و برگشت از آن بسیار نزدیک است”
#کجای_چرخه_هستیم
دلایل جناب وو در #رشتوی زیر ؛
۱- در جریان ریزش اخیر قیمت #بیتکوین (فارغ از دلیل)، مطابق معیار #URDP یا نمودار پراکندگی قیمت معاملاتی شبکه، ۱۴٪ از کل ارزهای شبکه دست به دست شده‌اند. این اتفاق به معنی قیمت گذاری بر حجم بزرگی از ارزهای در چرخه، بر پایه ۵۵-۶۰ هزار است. مشابه اتفاق در ریزش ۴۲-۲۸ و ۱۲-۱۰ هزار
۲- به تعبیر @Ziya_Sadr عزیز اصطلاحا عمق بازار در این محدود افزایش یافته است. نتیجه این پدیده، تشکیل محدوده حمایتی جدیدی ایست که برای تثبیت قیمت زیر آن نیاز به جابجایی (معامله) حجم وسیع‌تری از حجم معمول در صرافی هاست.
Read 5 tweets
روایت جالبی از دلیل احتمالی اتفاقات ۲ روز گذشته (به تعبیر @woonomic
۱- قطعی برق در Xinjiang چین و خاموشی بخشی از مزارع؛ یکی از تامین‌کننده‌گان اصلی برق #ماینر های شبکه
۲- کاهش سرعت شبکه در تایید block ها ( #hashrate) و تاثیر (بیشتر روانی) این اتفاق در کاهش قیمت
۳- ورود ۹۰۰۰ #بیتکوین به صرافی #Binance چند ساعت بعد( از منبع آسیایی و احتمالا با دسترسی سریع به خبر بالا) برای (ایجاد فشار) فروش در قیمت ۶۰ هزار
۴- انتشار خبرهای بی منبع برای تعمیق ریزش، ریزش قیمت به زیر ۵۹ هزار ( نقطه حمایتی مهم برای تریدرها اکثرا با منطق #تکنیکال) ....
۵- لیکوئید شدن (شما بخوانید کردن) ۴.۹ بیلیون دلار؛ بیشترین در سال جاری (منبع نامطمئن: ۱ میلیون کاربر)
۶- ادامه ریزش به قیمت‌های پایین‌تر به واسطه افزایش نرخ ورود تازه واردها در چند هفته اخیر و ایجاد پتانسیل volatility بالا
Read 5 tweets
۱-در ادامه پاسخ به #کجای_چرخه_هستیم ، یک معیار #onchain دیگر
#Entity_Adjusted_Dormancy_Flow را به کار خواهیم گرفت. این معیار = نسبت ارزش دلاری امروز بازار #MarketCap به میانگین سالانه نرخ نقدشوندگی ارزش زمانی-دلاری #بیتکوین. به زبان ساده مادامی که ارزش بازار نسبت به میانگین
۲- نرخ میزان نقد شده، رو به رشد (و بالاتر از ۱ م) باشد، بازار گاوی از سلامت نسبی برخوردار است. درواقع با ورود به ناحیه بالای حد تاریخی ۱ میلیون (ناحیه قرمز) بازار رسما صعودی خواهد بود و به محض آنکه بازار نرخ خروجی ارزش بالایی را تجربه کند این معیار شروع به ریزش می‌کند.
۳- به محض خروج این معیار از ناحیه قرمز و برگشت به محدوده زیر ۱ میلیون، بازار رسما وارد روند نزولی شده است. نکته اعجاب آور این روزهای بازار این است که این معیار هنوز بالای عدد ۱م تثبیت نشده است. آیا این به معنای ادامه راه صعود بلند مدت است ؟ پاسخ را آینده خواهیم یافت.
Read 4 tweets
1- یکی از معیار هایی ساده ولی مبتکرانه در دسته #تحلیل_پایه بازار کریپتو #Puell_Multiple نام دارد. هدف اصلی این پارامتر تشخیص بازه احتمالی فروش ماینر‌ها (سقف قیمت) و بازه خرید سرمایه گزار‌ها (کف قیمت)، در هر چرخه ۴ ساله بازار #بیتکون است.
2- این پارامتر برابر است با نسبت میزان درامد دلاری حاصل از #بیتکوین ماین شده روزانه به میانگین سالانه. به عبارت دیگر، زمانی که قیمت بیتکون به میزانی برسد که ماینر‌ها بیش از ۴ برابر میانگین درامد روزانه در سال قبل، درامد روزانه کسب کنند، فشار فروش بالا و در مقابل وقتی ...
3- ... این میزان به زیر ۰.۵ برابر میانگین تقلیل یافته (به واسطه ریزش قیمت بیت) فشار خرید بالا رفته است.
Read 4 tweets
۱- در چند روز اخیر دوستان عزیز توئیتری خیلی سوال کردند در مورد #SentimentAnalysis و کاربردش روش بهینه سازی معاملات/حفظ سرمایه در بازار #کریپتو. این شروع خوبی برای آشنایی بیشتر جامعه کریپتو فارسی زبانها با علم روز بازارهای مالی ایست. سعی می‌کنم نقشه راه خلاصه بیان کنم.
۲- در ابتدا باید با مفهموم #SentimentAnalysis یا تحلیل عقیده (ترجمه بد!) آشنا شد.
🎦:

🌐: towardsdatascience.com/basic-binary-s…

⏰: یک روز
۳- در قدم باید باید دید که این روش چه کاربردی در دنیای کریپو دارد و یکی از نمونه‌های موفق آن را دید.
🎦:
۴- در قدم بعد باید قادر بود پروژه‌های ساده خود را با یک زبان برنامه نویسی اجرا کنید و بهترین زبان؛ @ThePSF
آموزش فارسی :
🎦:
Read 5 tweets
با توجه به حضور کوتاه مدت بسیاری از دوستان فارسی زبان در بازار رمزارزها، تصمیم گرفتم ۵ تا از مهمترین نشانگرهای نزدیک شدن به سقف قیمتی #بیتکوین در ۳ چرخه قبل معرفی و به صورت هفتگی بازنشر کنم.
البته که چون دسترسی به API های دارنده این اطلاعات در Resolution های کمتر از روزانه و هفتگی هزینه بر است، فعلا به روز رسانی کاربران در بازه کوچکتر از هفتگی ممکن نیست.
#موقت
#تحلیل_پایه
1.All Exchanges inflows Mean (M7)
2.Velocity
3.HODL Waves
4.UTXO Realized Price Distribution
5.The Puell Multiple
Read 5 tweets
۱- یکی از معیارهای #تحلیل_پایه در بازار، #HODL_Waves یا به تعبیری نمودار امواج سکون بیتکون (ترجمه بد !) است.
این معیار #On_Chain در ابتدا توسط تیم Unchained Capital معرفی شد که نمودی ایست از میانگین زمانی سکون بیتکوین‌های در چرخه بعد از آخرین تراکنش. Image
۲- به عبارت دیگر این معیار نشان می دهد به صورت میانگین در یک هفته (یا سال، ماه و روز ) هر بیتکوین بعد از یک تراکنش چه مدتی در آدرس خریدار ساکن بوده است.
با توجه طول یک چرخه که از جنس سال است، نمودار میانگین ماهانه HODL Waves معیار مناسبی برای تشخیص موج های قیمتی در هر چرخه است.
۳-
به صورت تاریخی در سه چرخه قبل، همواره سه موج سکون بیتکوین را تجربه کرده ایم و که موج سوم بهترین فرصت خروج سود و زمان ورود به فاز اصلاح بلند مدت بوده است.
در چرخه حاضر، تنها موج اول تکمیل شده است.
Read 4 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!