Discover and read the best of Twitter Threads about #ترامپ

Most recents (8)

١/
#رشتو با عنوان "بر سر #ما چه ميآيد...!"

اين روز ها سوال هاي بي جواب بسياري در ذهن من و شما بابت خيلي از مسائل روز و مشكلات زندگي و اخبار در جريان وجود دارد، سوال هايي نظير:
-چرا ترامپ #برجام را طلاق داد!؟
-چرا پس از اين طلاق ايران برجام را آتش نزد؟
٢/
-چرا از بعد از اين طلاق شاهد مهاجرت موج زيادي از مردم ايران به خارج كه تعداد زيادي هم از آقازاده ها و يا بستگان نزديك به مقامات در آن بودند بوديم؟
-آيا قرار است جمهوري اسلامي سرنگون شود كه اين مهاجرت ها شد؟
-چرا در ابتداي اين طلاق شاهد #عدم_همراهي كشورهاي ٥+١ و اتحاديه اروپا و
٣/
خيلي ديگر از كشور ها با #ترامپ و آمريكا بوديم، اما هم اكنون اكثر همان كشورها مواضع نزديك با ترامپ دارند!
-چرا سپاه تحريم شد؟
-چرا اينستكس كار نكرد؟
-جنگ ميشود؟ جنگ نميشود؟
و بسياري سوال هاي ديگر....

اما #مهمترين_سوال "بر سر #ما چه مي آيد...؟؟"
Read 74 tweets
بازخوانی از درون؛ روایت اماراتی از رخداد #الفجیرة

یکی از مشکلات جدی تحلیل‌های ما از کشورهای عربی، «عینک ایرانی» است که در هنگام تحلیل بر چشم می‌زنیم!
این مشکل را نگارنده طی سالیان طولانی در حوزه‌های #سوریه و #عراق مشاهده کرده و چندی است به خلیج فارس هم سرایت کرده است!

(۱)
#رشتو
وقتی رویدادها ناشی از دخالت خارجی باشد (فرضیه)، نباید صرفا ماجرا را از درون کشور تحلیل کرد؛
اما باز هم تحلیل از درون یا دست کم جمع‌بندی تحلیلی از مواضع و برداشت‌های نخبگان داخلی کشور هدف از اهمیت به سزایی برخوردار است.

با این مقدمه پیشنهاد می‌کنم این #رشتو را بخوانید
#فجیره

(۲)
بیش‌تر از ۱۵۰ چهره فعال و مؤثر بر فضای سیاسی و رسانه‌ای #امارات را رصد می‌کنم که تقریبا حدود ۱۰۰ نفر آن‌ها اماراتی هستند.

با گذشت ۳۶ ساعت از انتشار خبر رخداد #الفجيرة، مجموع نظراتشان را می‌توان دسته‌بندی کرد.
با توجه به حجم بالای #رشتو، ناگزیر در دو قسمت منتشر می‌شود

(۳)
Read 19 tweets
پس از ۲ سال: وزیر دادگستری سرفصل‌ها/خلاصه گزارش مولر را به کنگره داده. در آن آمده ۱- ترامپ و اطرافیانش در کارزار انتخاباتی او‌ با روسیه تبانی نکرده‌اند. ۲- با وجود شواهدی در مورد اتهام «جلوگیری از اجرای عدالت» از سوی #ترامپ، تصمیم گیری در مورد آن را به عهده وزیر دادگستری گذاشته.
متن نامه وزیر دادگستری که خلاصه‌ایست که او‌ از گزارش مولر نوشته. از این نامه بر می‌آید که آقای وزیر حاضر نیست کل گزارش مولر را منتشر کند. در آن نوشته روسیه در انتخابات آمریکا دخالت گسترده کرده ولی کسی در کارزار انتخاباتی #ترامپ با آنها هماهنگی و تبانی نکرده.
در صفحه سوم نامه میگوید گزارش آقای مولر هم شواهدی‌ در حمایت از اتهام «جلوگیری از اجرای عدالت» از سوی ترامپ دارد هم شواهدی در تضعیف چنین اتهامی، ولی قضاوت نهایی در مورد این اتهام نکرده و من (یعنی وزیر) و معاونم به این نتیجه رسیده‌ایم که #ترامپ را به خاطر این اتهام دادگاهی نکنیم.
Read 10 tweets
با فرارسیدن #تحریم های نفتی و بانکی و شاخ و شانه کشیدن طرفین برای یکدیگر؛ در این #رشته_توییت می‌خواهم به بررسی اثرات تحریم‌ها بر #اقتصاد ایران و زندگی روزمره #مردم بپردازم:
⬇️
1. زمانی که #برجام امضا و عملیاتی شد؛ شاهد رفت و آمد سران کشورهای مختلف به تهران و ابراز علاقه آنها برای سرمایه‌گذاری در ایران بودیم. قول و قرارهایی رد و بدل شد اما در نهایت هیچ لقمه دندان‌گیری به دهان هیچ‌کس نرسید؛ چرا که هیچ چیز در هیچ کجا تغییر نکرده بود.
2. از این طرف هنوز کسانی بودند که به هر روش سعی در حفظ و تشدید تخاصم داشتند؛
از سرمقاله و تیترهای آتشین، تا شعار «مرگ بر» و سخنرانی در هر تریبون ممکن.
از حمله به #کنسولگری_عربستان تا پرتاب #موشک با نوشته عبری!
خلاصه اینکه از ایران پیامی قوی مخابره شد: "در به همان پاشنه می‌چرخد"
Read 44 tweets
رشته توئیت/#لیر و #ریال شدیدا در حال کاهش ارزش خود هستند. کاهش ارزش پول ملی لزوما چیز بدی نیست.

اما چند تفاوت:
۱.ایران تقریبا #بدهی_خارجی ندارد. اما ترکیه اینطور نیست. (نمودار) #نظام_بانکی ترکیه در خطر شدید دیفالت کردن بدهی های خارجی است. بدهی های خارجی دولت #ترکیه هم بالاست.
رشته توئیت/۲. ایران ۵ سال ارز رو سرکوب کرد اما در این مدت #لیر مدام کاهش ارزش داشته و آزاد بوده. ماشه کاهش ارزش هر دو ارز رو #ترامپ کشید اما بدلیل مدیریت غلط ارزی در ایران، پتانسیل جدی برای #سقوط_ریال وجود داشت اما در #ترکیه اینطور نبود.
ترکیه مشکل ارزیش جدی تر از ایران است
رشته توئیت/ ۳.نسبت #بدهی_خارجی به تولید ناخالص داخلی #ترکیه بیش از ۵۳ است! این رقم در مورد #ایران کمتر از ۱ درصد است.
با افزایش شدید ارز خارجی این بدهی ها هم به همان شدت افزایش می یابند.

ترکیه کار بسیار سختی دارد.
Read 7 tweets
در چند روز اخیر در مساله #آزادی_بیان در شبکه‌های اجتماعی اتفاقی در آمریکا افتاد که به نظرم اهمیت قابل توجهی دارد: الکس جونز، (محافظه‌کار راست افراطی و طرفدار #ترامپ) به شکل بی‌سابقه‌ای از سوی اپل، فیس‌بوک، یوتیوب و اسپاتیفای سانسور شد. یعنی محتوایش با تصمیم این شرکتها حذف شد. -۱
اول اینکه الکس جونز کیست؟ خداوندگار انتشار ادعای بی‌اساس و تئوری توطئه‌های فضایی. از آنها که می‌گوید دولت آمریکا در ۱۱ سپتامبر دست داشته.
با آمدن ترامپ کار و بارش بیشتر رونق گرفت چون ترامپ سال ۲۰۱۵ در برنامه‌اش از او تعریف کرد و هیلاری هم این مساله را علیه ترامپ استفاده کرد. -۲
در آخر هفته‌ای که گذشت ناگهان اعلام شد که تیم کوک تصمیم گرفته ۵ تا از پادکستهای الکس جونز را به دلیل نفرت‌پراکنی از آی‌تیونز حذف کند. چند ساعت بعد زاکربرگ هم تصمیم گرفت چند تا از صفحه‌های او را از فیس‌بوک پاک کند. ظاهرا بدون هماهنگی و صرفا چون اپل این تصمیم را گرفت. -۳
Read 9 tweets
به بهانه #IranRagimeChange

آیا #ارتش_فیک با ماموریت آماده سازی فضا برای حمله نظامی به ایران وارد عمل شده است؟

#رشتو
(قسمت اول)
پس از انتخابات2016 آمریکا و ریاست جمهوری #ترامپ ظهور و یا فعالیت تعداد قابل توجهی اکانت ناشناس و یا با مشخصات فیک اما با دو ویژگی مشترک توجهم رو جلب کرد!
ویژگی اول:خط قرمزی به نام اسرائیل
ویژگی دوم: حمایت از هرگونه فشار بر ایران
2/سعی کردم تحقیق کنم چه ارتباطی بین شروع این مدل عملیات رسانه ای و انتخاب ترامپ وجود داره که به اسمی آشنا رسیدم؛#شلدون_آدلسون و معامله ای که با ترامپ بر سر حمایت از کمپین انتخاباتی اش کرد...موضوع معامله:#ایران
Read 22 tweets
در کنار گزارش خبرساز نیویورک‌تایمز درباره ارتباط احتمالی کمپین #ترامپ با خاورمیانه (عربستان/امارات)، وال‌استریت ژورنال هم گزارشی منتشر کرده درباره یکی از آدمهای این ماجرا: جول زامل؛ صاحب شرکتی که از جمله خدماتش، شکل‌دهی افکار عمومی در شبکه‌های اجتماعی با اکانت‌های فیک است.-۱
در گزارش نیویورک تایمز آمده بود که جول زامل از نزدیکان دربار امارات است. همراه با جرج نیدر که با دربار سعودی ارتباط دارد. اینها طرح‌ داشته‌اند برای بی‌ثبات‌سازی ایران. از آن طرف وال‌استریت ژورنال نوشته که شعار شرکت جول زامل «شکل دادن واقعیت» است! –۲
از جمله نکات جالب ماجرا این است که جرج نیدر، مبلغ استفاده از شرکتهای خصوصی برای بی‌ثبات کردن ایران بوده. و در کنار زامل، در خدمت کسانی که به نوشته نیویورک‌تایمز، مخالف سرسخت سیاست‌های اوباما در خاورمیانه بوده‌اند. از جمله پیشنهادات نیدر، خرابکاری در رشد اقتصادی ایران بوده. -۳
Read 6 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!