Discover and read the best of Twitter Threads about #تمامیت_ارضی

Most recents (11)

بنیان هنجاری ایران بر دو ستون استوار است: #داد و #مدارا. این دو ستون کیفیت و چگونگی فرمانروایی در تمدن ایرانی را نشان می‌دهد. بدون درک این دو ستون نمی‌توان کلان استراتژی نوینی در ایران را تدوین، طراحی و و راه‌اندازی کرد. در واقع، پیشبرد هر سیاستی نیازمند تکیه بر این دو معیار است
#داد ستون نخست سامان سیاسی ایران است که می‌توان در چهره فرمانروایان آرمانی یافت. ویژگی بارز فرمانروایان آرمانیِ اسطوره‌ای٬ فریدون و کیخسرو٬ دادگری است. آوازه سه فرمانروایان آرمانی تاریخی، کوروش بزرگ، داریوش بزرگ٬ و خسرو انوشیروان٬ ریشه در حکمرانی دادگرانه دارد تا پیروزهای نظامی. ImageImageImage
پس یکی از ریشه‌های #تداوم چیرگی ایران بر جهان را باید در دادگری ایرانی دید. مقام امام نخست شیعیان که فرمانروای مذهبی آرمانی در حافظه ایرانی است، نیز نه فتوحات دوران خلافت کوتاهش بل شیوه حکمرانی عادلانه وی بود. حتی #شاهنامه فردوسی، مهم‌ترین متن ایرانی، نیز #حماسه_داد نامیده می‌شود ImageImage
Read 10 tweets
#خدادا_فرمانفرمائیان
#محمدرضا_پهلوی
#تمامیت_ارضی
...رفتم پیش شاه و گفتم: «قربان، چرا تعداد اف‌۱۴‌ها را کم نمی‌کنید؟» شاه به من نگاه عاقل اندر سفیهی کرد در واقع. می‌دانستم که نمی‌خواهد، من علت‌ها را می‌دانستم. من گفتم: /1 Image
«قربان، شما می‌دانید با پول یکی از این اف‌۱۴‌ها ما می‌توانیم چند درمانگاه و بیمارستان در کل مملکت بسازیم و ما پول این کار را نداریم؟» شاه گفت: «وقتی من فکر می‌کنم...» (او حالا فوت کرده و من عین کلماتش را نقل می‌کنم)، او گفت: /2
«وقتی من به خطراتی که این مملکت را از بیرون تهدید می‌کند، فکر می‌کنم» به قدر کافی بامزه است، او نگفت: "از داخل"؛ خاتم ادامه‌اش داد: «می‌گویم درمانگاه به درک». این‌ها کلمات او بودند.

من، درست یا غلط، حدس می‌زنم، این ادراک درستی بود که او داشت، یعنی این فهم او از امور بود، /3
Read 7 tweets
از قلب ایران با شما میگویم، #زن_زندگی_آزادی هیچ وقت یک انقلاب نبود، نهایتا یک جنبش خودجوش فمنیستی بود،چیزی شبیه جنبش زنان در اروپا برای گرفتن حق رای، اما کسانی که اصرار داشتند و دارند که حجاب دیوار برلین نظام است، دوست داشتند آن را بعنوان یک انقلاب جا بزنند.
پیداست که در .../۱
گفتمانم از واژه های ماضی استفاده میکنم، چون این جنبش به شکل قدرتمند و فراگیر آن تمام شد و به شکل یک مقاومت مدنی برای کسب حقوق زنان آن هم در سطح نازل انتخاب نوع پوشش تبدیل شده، در حالت ایده آل آن، بعد از چند سال زنانی خواهیم داشت برابر مردان، تحت ستم حکومت.
این فرصت را کسانی.../۲
چون فرانک عمیدی @faranak_amidi و مسیح علینژاد @AlinejadMasih  ربودند که اصرار داشتند این انقلاب زنانه است و با رفتار فمنوفاشیستی شان در طول زمان عملا حمایت نیمی از جامعه (مردان) را از دست دادند.
این فرصت را گروهک های قومی و مسلح با سابقه تروریستی چون @komalaKurdI
.../۳
Read 14 tweets
امروز بالاخره بعد از مدت‌ها وعده و وعیدهای رنگارنگ، منشور موسوم به #منشور_همبستگی و #منشور_مهسا منتشر شد، 👇! منشوری که از همون آغاز انتشار، جنجال‌های زیادی رو درست کرد.

تو این #رشتو می‌خوام این منشور عجیب‌و‌غریب رو تحلیل و بررسی کنم.
همراه باشید.
اولین چیزی که در این منشور توی ذوق می‌زنه، نبود نشانه‌ای از ایران و ایرانی است! شما نشانه‌ای از پرچم ملی ایران در این‌جا نمی‌بینید تا متوجه بشید این منشور اصلا برای چه ملتی نوشته شده! به‌جاش تصویر لوگویی که چپ‌گراها از دوران استالین در تشکل‌های مختلف استفاده می‌کردند، دیده میشه!
بریم سراغ بررسی متن منشور

ابتدای بند ١ میگه: «تعیین نوع حکومت از طریق همه‌پرسی و...» تا این‌جا به‌نظر مشکلی نمیاد اما نویسندگان این منشور، خیلی زیرکانه در ادامه با تاکید نامحسوس بر عبارت: «که در آن (انتخابات) تمامی مقامات سیاسی و رسمی، به واسطه‌ی
Read 21 tweets
#رشتو
#تمامیت_ارضی
زمانی امپراتوری ایران و روم بر قسمت بزرگی از دنیای متمدن حکومت می‌کردند و مساحت هر کدام در روزگارانی حتی تا پنج میلیون کیلومتر مربع بالغ می‌شد.
امروزه وسعت هر دو کوچکتر از آن دوران شده.
به‌ویژه ایتالیای امروز که در حال حاضر حدود یک پنجم مساحت ایران است.
🧵1/6
اما در مقام مقایسه؛ ایتالیا با وجود این‌که نسبت به ایران قسمتهای بسیار بیشتری از خاک خود را از دست داده ولی از لحاظ فرهنگ، رفاه، اعتبار، قدرت، دانش، تکنولوژی، درآمد و بقیه شاخص‌های خوب و مثبت قابل مقایسه با ایران نیست و در تمام زمینه‌ها برتر از ماست.
🧵2/6
این حرف شاید به مذاق خیلی افراد و به‌ویژه متعصبان خوش نیاید، ولی در واقع آزادی، حقوق و کرامت انسان‌ها و تمام موجودات مهم‌تر از مرزهایی است که جبر تاریخی و جغرافیایی سبب ایجادشان شده است.
🧵3/6
Read 6 tweets
کنفرانس «آینده جنبش دموکراسی در ایران» با حضور شاهزاده رضا پهلوی و هفت تن دیگر از چهره‌های شناخته شده مخالف جمهوری اسلامی در خارج از کشور، از جمله علی کریمی، مسیح علینژاد، حامد اسماعیلیون و نازنین بنیادی، آغاز شد.
#شاهزاده_رضا_پهلوی
#شیرین_عبادی، حقوقدان و برنده جایزه صلح نوبل، با ارسال پیامی ویدئویی خطاب به شرکت‌کنندگان در نشست «آینده دموکراسی در ایران» گفت اگر نظام جمهوری اسلامی در قدرت بماند، مردم ایران بیش از پیش متضرر خواهند شد. به‌گفته او وقت به زبان آوردن این شعار است:«دیکتاتور به پایان سلام کن.»
شیرین عبادی تاکید کرد که حفظ «یکپارچگی ارضی ایران» و حفظ تنوع‌های فرهنگی موجود در میان ایرانیان از همه چیز مهمتر است.
#تمامیت_ارضی
Read 11 tweets
🛑 چرا بوی توطئه مجاهدین-علی‌نژاد علیه رضا پهلوی می‌آید؟
۱-پروژه وکالت رضا پهلوی و موضع صریح او درباره #تمامیت_ارضی ایران عوامل پروژه تجزیه ایران در اتاق جنگ عربستان-اسراییل را آزرد!
سران احزاب تجزیه‌طلب کرد صراحتا موضع گرفتند
اسماعیلیون وا داشته شد تا با «از تجزیه نترسید» به 👇
۲-مخالفت با رضا پهلوی برخیزد.
علی‌نژاد نوچه بدنامش سام رجبی را جلو فرستاد تا علیه داستان وکالت توییت بزند و جالب آنکه یاسمین پهلوی که این بی‌مخ بدنام را ریتوییت می‌کند در ریپلای به او نه تنها از همسرش دفاع نمی‌کند بلکه تلویحا با او همراهی نیز می‌کند!
در این بین عکس‌های یاسمین 👇
۳-با تام مورلی منتشر می‌شود.
اما تام مورلی کیست؟
با یک سرچ ساده درباره تام مورلی متوجه می‌شویم که او یک پورن استار است که از طریق همخوابگی با زنان ثروتمند در کالیفرنیا روزگار می‌گذرانده و حتی به شغل اسکورت بودن هم اشتغال داشته!
تا کی؟ تا زمان آشنایی با نینا نظر
اما او کیست؟ ImageImageImage
Read 7 tweets
۸/۱: عضو قاتل در جریانی که #نزاع_قومیتی ِ دیروز #نقده را کلید زد، امروز دستگیر شد؛ با تیشرتِ #پانترکیستی منقش به پرچم #ترکیه! کارفرمای فتنه‌انگیزیِ قومیتی در ایران نکرده به مزدورانش بگوید دست‌کم ردّپایی از رئیس جا نگذارند!
در مورد این تیشرت‌ها نکاتی دارم که در ادامه توضیح میدهم👇
۸/۲: دو ماه پیش بود که متوجه شدم تیشرت‌های منقش به پرچم #ترکیه در سطح شهر به شکل عجیبی زیاد شده است. عمدتاً بر تن جوان‌هایی با ظاهر شر و شور. با یکی از دوستان رفتیم به پخش‌کننده‌های عمدۀ تیشرت در #ارومیه سر زدیم؛ متوجه شدیم این نوع تیشرت‌ها از مجاری‌ای غیر از آن‌ها پخش می‌شود.
۸/۳: تلاش بسیاری کردیم سرمنشا پخش این تیشرت‌ها را پیدا کنیم اما موفق نشدیم. هر چه هست تقریباً مطمئن شدیم که گسترش آن در سطح شهر نمی‌تواند عادی باشد.
به احتمال فراوان پای #ترکیه در میان است. چرا؟! چون با گسترش این تیشرت در سطح شهرهای آذربایجان اولاً قدرت نرم خود را به رُخ می‌کشد.
Read 8 tweets
#رشتو
۱.درآستانه ۲۱آذرروزی که ارتش شاهنشاهی برای نجات آذربایجان وارد تبریزشدوبه حکومت ۱ساله حزب دموکرات آذربایجان به رهبری پیشه وری پایان داد #اردوغان در
مراسمی که به مناسبت پیروزی ارتش آذری درجنگ ۴۴روزه قره باغ تدارک دیده شده بود،حضورمی یابدوشعری دررابطه باجدایی #ارس می خواند!
۲.معنای بخشی ازشعرمی گوید:رودارس را جدا کردندوآنرا باخاک پرکردند،این شعر
فولکلور آذری درزمان جداشدن آن بخش از خاک ایران دردوره قاجارسروده شده وسینه سینه توسط مردم منتقل شده است،درد جدایی آذربایجان از ایران ونقش رودارس دراین جدایی.
حالااردوغان کسی که سودای امپراتوری #عثمانی رادارد
۳.دایه عزیزتر از مادربرای آذربایجانیها شده است! اردوغان هم همانند #رژیم_اسلامی مهره #گلوبالیسم در #خاورمیانه است واهداف آنهارا درمنطقه دنبال می کند.توجه داشته باشیم ترکیه نوین توسط #آتاتورک بنانهاده شد حدود۷۵سال پیش.
درجمهوری ترکیه احزاب نقش اساسی را درسیاست ایفا می کنند.
Read 18 tweets
طی دو روز اخیر، پیرامون این رخداد بسیار نوشته‌اند.
می‌خواستم در این مورد بنویسم، اما #کرونا اجازه نداد!

یکی از زمینه‌های این رخداد، را باید در رفتار و مواضع #مقاومت دنبال کرد!
در این رشتو ماجرا شرح داده شده است.

#رشتو
#التطبيع_خيانة
#ایران
#الإمارات_البحرين_اسرائيل

(۰)
پیش‌نوشت بدیهی:

اقتضای توییتر، کوتاه‌نویسی و اکتفا به کدهای عمده است.
مشروح آن را باید در مقالات جداگانه برای اندیشکده‌ها یا سایت‌ها نوشت.

لذا در این‌جا تعدادی فکت را همراه با صورت‌بندی عمومی ارائه می‌دهم. البته در کامنت‌ها می‌توان پاسخ سئوالات را نوشت.

و اما اصل مطلب:

(۱)
این نکته مهم را مد نظر داشته باشیم:

هیچ کشوری در حوزه دیپلماسی به اقدام مهمی دست نمی‌زند؛ مگر این‌که چهار بعد زیر محقق شود:
۱- عدم تضاد با باورهای حاکم
۲- عدم تضاد با منافع حاکم
۳- فقدان مخالفت معنادار در لایه‌های هم‌سطح یا مؤثر در هیئت حاکمه
۴- بستر مناسب داخلی و پیرامونی

(۲)
Read 22 tweets
درباره‌ی #زبان_مادری

پیش‌ترها گمان می‌کردم برای گفتنِ دیدگاهم پیرامون یک موضوعِ مناقشه‌برانگیز نیازی نیست موقِف سیاسی‌ام را اعلام کنم و - فی‌المثل - بگویم که جزء این یا آن گروه یا حزب نیستم. گمان نادرستی بود. چنین می‌نماید که فارسی‌زبانان ...
ادامه⬇👇⬇
فارسی‌زبانان هرچه‌قدر به پوشیده‌گویی مایل‌اند دوست دارند بی‌پرده بشنوند (مثل #دروغ که گفتنش سخت نیست اما همه از شنیدنش بیزارند).
دوم؛ وسواس در جمعیتِ ایرانی اختلال رایجی است. یک حرف را بارها تکرار می‌کنیم چون فکر می‌کنیم به قدر کافی روشن نگفته‌ایم و نکند طرف ...
ادامه 👇⬇👇
درست نفهمیده باشد. یکی از دلایل پرگویی و تکرار در کلام ما همین باید باشد. من از تکرار هم گریزان بودم اما ظاهراً لازم است. همان وسواس باعث می‌شود که بارها از آدم بپرسند «یعنی تو ...؟» یا «گفتی ...؟».
پس نکاتی که به عنوان مقدمه می‌گویم #اعلام_موقف است (بیان موضع).
ادامه ⬇👇⬇
Read 19 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!