Discover and read the best of Twitter Threads about #جام_جهانی

Most recents (5)

پایان رویای قضاوت داوران ایرانی در فینال جام جهانی
بر اساس تصمیم کمیته داوران فیفا پایان کار علیرضا فغانی و تیم داوری ایران در جام‌جهانی اعلام شد. پیش از این گفته می‌شد فغانی یکی از شانس‌های قضاوت در دیدار رده‌بندی یا فینال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.
#جام_جهانی #ایندیپندنت_فارسی Image
پس از قضاوت بحث‌برانگیز علیرضا فغانی در دیدار اروگوئه و پرتقال که تصمیم تیم داوری در اعلام پنالتی برای تیم پرتقال بر نتیجه بازی تاثیر گذاشته و موجب حذف اروگوئه از جام‌جهانی شد، فیفا علیرضا فغانی و تیم داوری ایران را از ادامه مسابقات کنار گذاشت.
این درحالی است که پیش از مسابقات اکثر رسانه‌های ورزشی جهان، فغانی را شانس اول قضاوت دیدار فینال مسابقات می‌دانستند.
علیرضا فغانی در اولین واکنش به این خبر ضمن عذرخواهی از مردم نوشت: «عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم مثل قبل اتفاقات خوبی برای داوری ایران رقم بزنم.»
Read 5 tweets
#رشتو
حمیدرضا جلایی‌پور:
1/در سال‌های منتهی به #انقلاب اسلامی هم شاه اقداماتی انجام داد. اما آن زمان برای اصلاحات دیر شده بود. #شاه باید همین اقدامات را در اوایل دهه ۵۰ انجام می‌داد و نه در سال ۵۷. #مهسا_امینی #Iran
2/گفته می‌شود که ۷۰ درصد مردم از عملکرد حکومت ناراضی هستند، اما به آلترناتیوها هم امیدی ندارند. به همین دلیل، می‌فهمیم که ایران، هنوز وارد وضعیت انقلاب نشده است. البته این به این معنا نیست که این وضعیت در آینده نیز رخ نخواهد داد.
3/راه‌حل این است که حکومت چشم‌انداز امیدبخشی را نشان دهد، اما ممکن است چنین نکند. اگر این اتفاق رخ ندهد، همین افرادی که در رسانه ملی به آنها اغتشاش‌گر می‌گویند به مردم چشم‌انداز می‌دهند. چشم‌انداز آنها هم تغییر است. این‌گونه ما به وضعیت انقلابی نزدیک می‌شویم.
Read 20 tweets
بایدن و تیم فوتبال آمریکا و خدا!

#جو_بایدن رئیس جمهور آمریکا پس از برنده شدن تیم فوتبال کشورش در برابر ایران گفته است: "خدا آنها را دوست دارد."
در بارۀ این جملۀ رئیس جمهور بایدن مقداری فکر کردم، اما منظورش را دقیق متوجه نشدم.
آیا منظور #بایدن این بوده است که خدا تیم فوتبال آمریکا را دوست دارد، همانطور که همۀ تیم‌های #فوتبال دیگر را دوست دارد؟ اگر این باشد که سخن لغوی است، چون امتیازی که فراگیر و شامل همگان باشد، ایجاد تخصیص برای آن بی‌هوده و عبث است.
آیا منظور آقای بایدن این بوده است که خدا به طور ویژه وخاص تیم فوتبال آمریکا رانسبت به همۀ تیم‌های فوتبال کشورهای دیگر دوست دارد؟اگر منظورش این بوده باشد قاعدتاً تیم آمریکا باید قهرمان #جام_جهانی بازی‌های قطر شود و اگر نشود،آقای بایدن باید توضیح قانع کننده‌تری دربارۀ جملۀ خود دهد!
Read 13 tweets
چهار اشتباه بزرگ اپوزیسیون

طی بیش از دو ماه گذشته، هفته گذشته را باید بدترین هفته اپوزیسیون دانست؛ هفته‌ای که سرمایه اجتماعی آن آسیب دید و در مقابل نظام توانست بخشی از توده را - هرچند مقطعی - با خود همراه کند.

در این رشتو، اشتباهاتو فهرست کرده‌ام

(1)

#مهسا_امینی
#رشتو
اولین و بزرگ‌ترین اشتباه، سر فوتبال بود.
«تیم ملی ایران» در فرهنگ عمومی ملت ایران جای خودشو تثبیت کرده و این حقیقتو اصلا نمی‌شه انکار کرد.
تمام تلاش‌های اینترنشنال و... صرفا بر لایه محدودی از جامعه تأثیر می‌ذاره؛ ضمن این‌که همین اثرگذاری هم نسبی هست.

#تیم_ملی
#جام_جهانی

(2)
بارزترین و ملموس‌ترین نتیجه مخالفت با تیم ملی، اینه که بدنه جامعه احساس همدلی با اپوزیسیون رو از دست بده.

حتی در لایه‌هایی، این انگاره که اونا «دلسوز ایران نیستند» یا حتی «وابسته به خارج (دشمن ایران؟)» هستند هم تقویت شده.

این واقعیتو با انکارهای توییتری نمی‌شه نادیده گرفت!

(3)
Read 11 tweets
تلخ، شیرین، غم‌انگیز و غرورآفرین
#رشتو
امشب در مسابقات جام‌جهانی #هندبال_بانوان، #تیم_ملی دختران ما که برای اولین بار با رفتن به #جام_جهانی تاریخ‌سازی کرده، با نروژ (بهترین تیم هندبال جهان) بازی کرد و با نتیجه ۴١-٩ شکست خورد. ولی این شکست، تلخ‌ نبود. تلخی ماجرا چیز دیگری بود. ⬇️ Image
٢- این تیم بعد از این که تاریخ‌سازی کرد و برای اولین بار در تاریخ هندبال زنان به جام‌جهانی رسید، هیچ بودجه‌ای بهش اختصاص نگرفت. حتی به اندازه برگزاری ١ بازی تدارکاتی براش هزینه نشد. Image
٣- کل پاداشی که به دختران سرزمینم داده شد طبق گفته‌های گزارشگر بازی، مبلغ ١۵ میلیون تومن بود. این مبلغ حقیرانه بیشتر از این که پاداش باشه، توهین بود به شخصیت دختران ما و تحقیر افتخارآفرینی دختران قهرمان سرزمینم. Image
Read 10 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!