Discover and read the best of Twitter Threads about #حقوق_بشر

Most recents (7)

شاید براتون سوال باشه که چطور شدکه ارزش های اخلاقی درجامعه فروپاشید و مردم از هر ارزشی تهی شدندواز یک سو تتلوها و شاخ های اینستاگرامی مثل قارچ سبزشدند وازسویی تجزیه طلب ها!
و عده ای زیرچتر حمایتی رسانه،انتشاراتی ها، سینما و صدا و سیما شروع به حمله به تاریخ ایران کردند
#رشته_توییت
ملیگرایی که تنها و تنها الترناتیو حکومت چپ_اسلامی(امتگرا_انترناسیونال) است یک پدیده مدرن و معلول مدرنیته و مدرنیسم است، حکومت پهلوی این اندیشه را نمایندگی میکرد و این پدیده در ذات در دشمنی با جمهوری اسلامی و تمام گروه های ۵۷ی است.
در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی بحثی در میان نهادهای امنیتی شکل گرفت که در نهایت باید به کدام سمت برویم؟
مدرن شدن در تضاد با فلسفه ی وجودی ماست و گذشته از آن در این مسیر به پهلوی خواهیم باخت.
پس باید بدل آن را تبلیغ کنیم، یعنی پست مدرنیسم و مارکسیسم فرهنگی!
Read 8 tweets
‍ بزرگترين پاشنه آشيل كشور #چين، #ايغورهاى #ترك و #مسلمان هستند كه مستعد ميباشند در ذيل هويت #تركى و #سلفى سازمان يافته و منافع #ملى چين را به مخاطره اندازند. بى جهت نبود كه اين كشور براى خنثى كردن اين خطر بالقوه كه از طرف #تركيه و #اسلامگرايان تقويت شده و ميشود ١/٦
از چند سال پيش شروع به ساخت اردوگاه ها و كوچاندن اجبارى #تركها دست زد. موضوع وقتى اهميت بيشترى مى يابد كه امروز، #طالبان #قومگرا و #اسلامگرا همسايه #چين شده است. با تمامى اعتراضاتى كه غربى ها در مورد ايغورها و #حقوق_بشر از چين ميكنند، بايد واقف به اين بود كه خود غربى ها هم ٢/٦
با چنين مخاطراتى روبرو بوده اند و اين تهديدات و موانع را در چند قرن پيش كه #حقوق_بشر، محلى از اعراب نداشت، با كوچ اجبارى و اخراج و كشتار و #نسل_كشى ها از پيش پاى خود برداشته اند.(بدترين كارنامه در اين مورد هم از آن #آمريكا و #كانادا و #روسيه و #تركيه و #آلمان و #انگليس و ٣/٦
Read 6 tweets
#سکولاریسم،#دموکراسی،#حقوق_بشر ونیز #حق_تعیین_سرنوشت به موازات نفی خشونت و ترور اصول مبارزه ما هستند.لذا هرگونه اعلام موضع درمقابل #تروریسم، نباید ناقض این اصول باشد.
یعنی محکومیت ترور با ادبیات پان‌ایرانیستی، نژادگرایانه، زن ستیزانه، اسلامگرایانه و خشونت کلامی،عملا گل بخودی است.
مصداق بارز نگاه زن ستیز و تحقیر قومی!
همین نگاه است که بازتولید ارزشهایی را میکند که باعث شده سال گذشته ۳۵۰۰ دختر ده تا ۱۴ ساله در آذربایجان شرقی قربانی تجاوز از طریق ازدواج شود. Image
مصداق بارز #نژادپرستی و نفرت‌پراکنی قومی!
قربانی #راسیسم که تبدیل به راسیست شده است. Image
Read 4 tweets
#رشتو
پیشنهادها برای #اصلاح_ساختاری در #قوه_قضاییه که در این بیانیه:
kaleme.com/1398/06/22/klm…
آمده:
۱-انحلال محاکم کیفری اختصاصی نامتعارف از جمله #دادگاه_انقلاب، دادگاه ویژه روحانیت و محاکم یک مرحله ای ویژه جرایم اقتصادی.
۲/تا انجام بند پیش، لغو صلاحیت دادگاه های انقلاب در مقام رسیدگی به پرونده های سیاسی و احیای صلاحیت عام محاکم دادگستری مطابق تصریح قانون اساسی (اصل ۳۶) و به ویژه شکستن #انحصار رسیدگی به این پرونده ها در سه شعبه ۱۵، ۲۶ و ۲۸ دادگاه انقلاب تهران و رسیدگی مرحله تجدیدنظر در دو شعبه
۳۶و ۵۴که با استقرار در ساختمان دادگاه انقلاب از سایر شعب دادگاه های تجدیدنظر در استان تهران منفک شده و به نقطه پایانی مسیر از پیش تعیین شده محکومیت و مجازات منتقدان و معترضان بدل شده اند. به شکلی که همچون سایر پرونده ها #ارجاع بدور از دخالت افراد وبصورت سیستمی و تصادفی صورت گیرد.
Read 18 tweets
کنفرانس در #اشرف۳: «رژيم آخوندها منبع جنگ و بی‌ثباتی در منطقه، مقاومت #ایران پیام‌آور صلح و آزادی»‌
#FreeIran
maryam-rajavi.com/item/maryam-ra… ImageImageImage
حضور دوستان و حامیان گرامی در خانه مقاومت #ایران، قبل از هرچیز پیام همبستگی به‌مردم به‌جان‌آمده‌یی است که برای به زیر کشیدن فاشیسم دینی لحظه‌شماری می‌کنند.
#FreeIran Image
توحش آخوندها در مناسبات بین‌المللی، یک قدرت‌نمایی پوشالی است. این خطای محض یا تبلیغات لابی‌های رژیم است که چنین دست و پا زدن‌هایی، قدرت رژیم انگاشته شود.
#ایران
#FreeIran
maryam-rajavi.com/item/maryam-ra…
Read 19 tweets
#رشتو
۱. در این #رشته_توییت می‌خوام براتون یه قصه #واقعی تعریف کنم. داستان دختری به نام #مریم‌_معمارصادقی که داره دیپلمش رو می‌گیره و پا به دنیای بزرگسالی می‌ذاره. مریم نمی‌دونه که بیست و چند سال بعد برای #پول گرفتن بابت توجیه #دخالت_بشردوستانه علیه #ایران؛ به خودش افتخار می‌کنه.
۲. #مریم‌_معمارصادقی دختر درس‌خون و باهوشیه که توی یه شهر کوچیک ایالت مریلند زندگی می‌کنه. اخبار روز رو پیگیری می‌کنه و می‌خواد از دنیای آدم‌بزرگا سر دربیاره. دلش می‌خواد در آینده روزنامه‌نگار یا وکیل بشه، البته هنوز انتخاب نکرده که کدومش رو بیشتر دوست داره.
۳. #مریم‌_معمارصادقی توی تیم مناظره مدرسه عضوه. هر دفعه برای یه موضوع چالشی کلی مطلب مستند و قانع‌کننده آماده می‌کنه. تو گروه دادگاه مجازی هم ثبت نام کرده تا نقش قاضی، دادستان و وکیل رو تجربه کنه. مریم از ورزش غافل نیست و عضو تیم فوتبال دخترای مدرسه هم هست.
Read 15 tweets
سه سال پيش با خانم آذري و از طرف #اهراز مقاله اي را درباره "محروميت كودكان #تورك از تحصيل #زبان_مادري و تبعات آن" براي شوراي #حقوق_بشر سازمان ملل كار كرديم. امسال در گزارشي كه به سفارش #اتحاديه_اروپا در مورد نقض حقوق ائتنيكهاي #ايران تهيه شده، دو بار به آن تحقيق استناد شده است. Image
اين #گزارش كه با همكاري نهاد بسيار معتبر "گروه بين المللي #حقوق_اقليتها" و با حمايت مالي #اتحاديه_اروپا تنظيم شده، در مورد تغيير نامهاي جغرافيايي #توركي به #فارسي و همچنين فشار و محدوديتهايي كه بر چاپ آثار تركي اعمال ميشود، به تحقيق مذكور استناد شده است.
minorityrights.org/wp-content/upl… Image
اين پژوهش به نوبه خود حاصل همكاري جمعي از دوستان و اساتيد ارجمند بود كه دوباره از ايشان تشكر ميكنم.
لينك مقاله در سايت شوراي #حقوق_بشر سازمان ملل:
tbinternet.ohchr.org/Treaties/CRC/S… Image
Read 3 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!