Discover and read the best of Twitter Threads about #حقوق_بشر

Most recents (9)

(درارتباط با #حجاب_اجباری)
استاد #محمد_مجتهدشبستری؛

۱. به نظر می‌رسد ریشه این حساسیت‌ها درباره لباس و رفتار زنان کشور ما و دعوت به اعمال خشونت دراین‌باره ناشی از این راز مگوست که تعیین تکلیف برای زنان ازسوی مردان (مردسالاری) در جامعه ما یکی از ارکان رکین استبداد سیاسی و دینی‌ست.
۲. این مردسالاری به هیچ قیمت و به هیچ صورت نباید خدشه‌دار شود تا پایه‌های آن استبدادها سست نگردد. «کلیدداران بهشت و جهنّم» هم نگران از دست دادن آن «استبداد دینی و سیاسی» و منافع وابسته به آن هستند و نه نگران شریعت خدا و ایمان مردم!
۳. اگر واقعاً مسئله این است که مثلاً درباره‌ی پوشش و رفتار زنان در ملأ عام شریعت چه می‌گوید و مقتضای آن چیست، چرا آن مراجع و خطیبان دینی کتاب تحقیقیِ بسیار سودمندی که چند سال قبل با عنوان «حجاب شرعی در عصر پیامبر» دست به دست می‌گشت را بایکوت کردند و با سکوت از کنار آن گذشتند؟
Read 14 tweets
✔️#شایسته_سالاری
✔️#مستخدمین_ملت
✔️#عدم_تولید_دیکتاتور
✔️#مردم_صاحبان_کشور

چگونه «امضای طلایی و حنجره ی طلایی» تولید میشود!

۱/۴
✔️#جدایی_ایدئولوژی_سیاست
✔️#اراده_ملت
✔️#حقوق_بشر

ایدئولوژی یک مساله ی فردی است که فقط باید بصورت انفرادی دنبال بشه
کافی است ملت اراده ی خودش را بشناسد

۲/۴
✔️#آگاهی_مردم
✔️#تمایلات_شخصی

حکومت مردم بر مردم باطل است

۳/۴
Read 4 tweets
#دموکراسی در انواع و شکل‌های متفاوتی نمود داره. از جمهوریت مشروطه (ایالات متحده)، پادشاهی پارلمانی (بریتانیا)، جمهوری محض (فرانسه) گرفته تا جمهوری نیمه ریاستی فدرال (قرار بود روسیه اینجوری بشه ولی نهادمحور نبودنش جلوش رو گرفت) و فدرالیسم جمهوری پارلمانی (آلمان).
#توماج_صالحی
۱/۵
اصول اساسی یک دموکراسی سالم که شامل ۲۵ معیار علمی مشخص شده توسط خانه آزادی (bit.ly/3GDFQX0) هست رو میشه در تمام اشکال دموکراسی اشاره شده پیاده کرد.
ولی وقتی بر سر چگونگی تضمین این معیارها می‌رسیم، گروه‌های مختلف نظرات، روش‌ها، ایده‌آل‌ها و ایده‌های
#IRGCterrorists‌
۲/۵
متفاوتی دارند. مثلا
- تمرکز سخت بر اقتصاد: مارکسیسم و دموکرات آزاد
- تمرکز سخت بر ایدئولوژی و هویت: کمونیسم (با فرض قبول ارزش‌های دموکرات که البته ندیدیم!)، ملی‌گرایان
- تغییر و بهبود بدون توقف قوانین برای انطباق با تغییرات اجتماعی: برخی از سوشیال دموکرات‌ها
#زن_زندگی_آزادگی
۳/۵
Read 5 tweets
#فوری نخستین پس لرزه ها رسید! 💥
هشدار و تهدید دبیرکل سازمان ملل توسط رژیم نسبت به برگزاری هرگونه نشست ویژه #حقوق_بشر درمورد اعتراضات ایران!
اما دلیل پنیک کردن رژیم اینه که متوجه شدن تهدید بی‌شرمانه و مستقیم معترضان به اعدام و کشتار سازمان‌یافته مردم بطور جدی توسط نهادها و فعالین
درحال پیگیری است. و چنانچه سازمان ملل فرمان تشکیل کمیته حقیقت یاب بدهد بلافاصله موجب تشکیل دادگاه ویژه نظیر دادگاه یوگسلاوی سابق یا رواندا و..خواهد شد. همچنین عفو بین الملل و سایر نهادها به استناد امضا یک میلیون (حقوقدان، فعال، روزنامه نگار و افراد عادی و..) میتوانند درخواست
رسیدگی ویژه به جنایتهای رژیم بدهد. جمع آوری یک میلیون امضا برضد رژیم آپارتاید اسلامی یک بعدازظهر بیشتر زمان نمیبرد. دادگاه بین‌المللی لاهه یا دادگاه ویژه براحتی میتواند فعال شود ولی نخستین گام همین نشست اضطراری که آلمان هم درخواست کرده میتواند باشد. اگر خروجی چنین نشستی یک
Read 4 tweets
‍ بزرگترين پاشنه آشيل كشور #چين، #ايغورهاى #ترك و #مسلمان هستند كه مستعد ميباشند در ذيل هويت #تركى و #سلفى سازمان يافته و منافع #ملى چين را به مخاطره اندازند. بى جهت نبود كه اين كشور براى خنثى كردن اين خطر بالقوه كه از طرف #تركيه و #اسلامگرايان تقويت شده و ميشود ١/٦
از چند سال پيش شروع به ساخت اردوگاه ها و كوچاندن اجبارى #تركها دست زد. موضوع وقتى اهميت بيشترى مى يابد كه امروز، #طالبان #قومگرا و #اسلامگرا همسايه #چين شده است. با تمامى اعتراضاتى كه غربى ها در مورد ايغورها و #حقوق_بشر از چين ميكنند، بايد واقف به اين بود كه خود غربى ها هم ٢/٦
با چنين مخاطراتى روبرو بوده اند و اين تهديدات و موانع را در چند قرن پيش كه #حقوق_بشر، محلى از اعراب نداشت، با كوچ اجبارى و اخراج و كشتار و #نسل_كشى ها از پيش پاى خود برداشته اند.(بدترين كارنامه در اين مورد هم از آن #آمريكا و #كانادا و #روسيه و #تركيه و #آلمان و #انگليس و ٣/٦
Read 6 tweets
#سکولاریسم،#دموکراسی،#حقوق_بشر ونیز #حق_تعیین_سرنوشت به موازات نفی خشونت و ترور اصول مبارزه ما هستند.لذا هرگونه اعلام موضع درمقابل #تروریسم، نباید ناقض این اصول باشد.
یعنی محکومیت ترور با ادبیات پان‌ایرانیستی، نژادگرایانه، زن ستیزانه، اسلامگرایانه و خشونت کلامی،عملا گل بخودی است.
مصداق بارز نگاه زن ستیز و تحقیر قومی!
همین نگاه است که بازتولید ارزشهایی را میکند که باعث شده سال گذشته ۳۵۰۰ دختر ده تا ۱۴ ساله در آذربایجان شرقی قربانی تجاوز از طریق ازدواج شود. Image
مصداق بارز #نژادپرستی و نفرت‌پراکنی قومی!
قربانی #راسیسم که تبدیل به راسیست شده است. Image
Read 4 tweets
کنفرانس در #اشرف۳: «رژيم آخوندها منبع جنگ و بی‌ثباتی در منطقه، مقاومت #ایران پیام‌آور صلح و آزادی»‌
#FreeIran
maryam-rajavi.com/item/maryam-ra… ImageImageImage
حضور دوستان و حامیان گرامی در خانه مقاومت #ایران، قبل از هرچیز پیام همبستگی به‌مردم به‌جان‌آمده‌یی است که برای به زیر کشیدن فاشیسم دینی لحظه‌شماری می‌کنند.
#FreeIran Image
توحش آخوندها در مناسبات بین‌المللی، یک قدرت‌نمایی پوشالی است. این خطای محض یا تبلیغات لابی‌های رژیم است که چنین دست و پا زدن‌هایی، قدرت رژیم انگاشته شود.
#ایران
#FreeIran
maryam-rajavi.com/item/maryam-ra…
Read 19 tweets
#رشتو
۱. در این #رشته_توییت می‌خوام براتون یه قصه #واقعی تعریف کنم. داستان دختری به نام #مریم‌_معمارصادقی که داره دیپلمش رو می‌گیره و پا به دنیای بزرگسالی می‌ذاره. مریم نمی‌دونه که بیست و چند سال بعد برای #پول گرفتن بابت توجیه #دخالت_بشردوستانه علیه #ایران؛ به خودش افتخار می‌کنه.
۲. #مریم‌_معمارصادقی دختر درس‌خون و باهوشیه که توی یه شهر کوچیک ایالت مریلند زندگی می‌کنه. اخبار روز رو پیگیری می‌کنه و می‌خواد از دنیای آدم‌بزرگا سر دربیاره. دلش می‌خواد در آینده روزنامه‌نگار یا وکیل بشه، البته هنوز انتخاب نکرده که کدومش رو بیشتر دوست داره.
۳. #مریم‌_معمارصادقی توی تیم مناظره مدرسه عضوه. هر دفعه برای یه موضوع چالشی کلی مطلب مستند و قانع‌کننده آماده می‌کنه. تو گروه دادگاه مجازی هم ثبت نام کرده تا نقش قاضی، دادستان و وکیل رو تجربه کنه. مریم از ورزش غافل نیست و عضو تیم فوتبال دخترای مدرسه هم هست.
Read 15 tweets
سه سال پيش با خانم آذري و از طرف #اهراز مقاله اي را درباره "محروميت كودكان #تورك از تحصيل #زبان_مادري و تبعات آن" براي شوراي #حقوق_بشر سازمان ملل كار كرديم. امسال در گزارشي كه به سفارش #اتحاديه_اروپا در مورد نقض حقوق ائتنيكهاي #ايران تهيه شده، دو بار به آن تحقيق استناد شده است. Image
اين #گزارش كه با همكاري نهاد بسيار معتبر "گروه بين المللي #حقوق_اقليتها" و با حمايت مالي #اتحاديه_اروپا تنظيم شده، در مورد تغيير نامهاي جغرافيايي #توركي به #فارسي و همچنين فشار و محدوديتهايي كه بر چاپ آثار تركي اعمال ميشود، به تحقيق مذكور استناد شده است.
minorityrights.org/wp-content/upl… Image
اين پژوهش به نوبه خود حاصل همكاري جمعي از دوستان و اساتيد ارجمند بود كه دوباره از ايشان تشكر ميكنم.
لينك مقاله در سايت شوراي #حقوق_بشر سازمان ملل:
tbinternet.ohchr.org/Treaties/CRC/S… Image
Read 3 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!