Discover and read the best of Twitter Threads about #خلاصه

Most recents (7)

وقت عزیزان بخیر
#خلاصه روم شاهپر
با تاخیر خدمت دوستان #پرنده_نگر
در خدمت اساتید خطه #اصفهان
#ایمان_ابراهیمی
#امین_اخوت
#مهسا_هاشمی
#یاسمین_یوسفی
#سمانه_محمدی
/اتاق شاهپر درکلاب هاوس ۱۳ آذر/
#اصفهان ششمین استان بزرگ کشور نسبت به وسعت حدود ۱٠۷ هزار کیلومتر مربع و تنوع اقلیمی بسیار بالا، با ثبت حدود۲۸۲ گونه از پرندگان ، احتمالا بدلیل نو بودن بحث پرنده نگری دراین استان، بنظر میرسد که دارای تعداد بسیار بیشتر از این تعدادگونه ای که تاکنون ثبت شده ، باشد .
از دیدگاهی،ثبت گونه ها بمنظور اهداف حفاظتی، شایدبراساس مرز بندی های اجتماعی وسیاسی ما، عادلانه نباشد وحتی برای یک پرنده نگرمفهوم «گونه های یک اقلیم » بیشتر کاربرد دارد تا «گونه های یک استان ».اما از طرف دیگر همین ثبتهای استانی،
Read 19 tweets
#خلاصه اتاق شنبه ۳٠ آبان در کلاب هاوس شاهپر
مهمانان #مجید_پورهمدانی و #بشیر_شریف‌نیا و دوستان، آقای
و #ماهان_مهرو و #محمدعلی_یکتانیک
طبق روال هرهفته #اخبار_پرنده‌نگری، درهفته ای که گذشت:
ورودپرندگان مهاجر، غازها به استانهای مختلف ازجمله پیشانی سفید کوچک با جمعیت کم به استان آذربایجانغربی وشرقی، کاهش تعدادقوهای مهاجربه استان مازندران، توکاهادراستانهای مختلف،جغدتالابی،سسک تاج طلایی (کوچکترین پرنده مهاجر)
در چند توئیت زیر گزارشی از #مجید_پورهمدانی در رابطه با هات اسپات های پرنده نگری و گونه های موجود درغرب استان مازندران را و اکثرا در فصل بهارمیخوانید🕊
Read 23 tweets
طبق روال روم های شاهپر واخبار پرندگان
باتوجه به فصل بارندگی،در هفته ای که گذشت،ورود دسته غازها و قوها، بخصوص قوهای فریادکش (حدودا ۲۲فرد)، در استان مازندران رو داشتیم و متاسفانه شاهد شکار هردو مورد و کشته و یا آسیب دیدن
انها بودیم
#تالاب_صالحیه عرصه مشترک بین دواستان قزوین والبرز، وتنها تالاب استان البرز ،قدمتی چندین ساله دارد.در گذشته بنام منطقه #شکارگاه وشکاربانی قارپوزآباد خوانده میشد. پهنه ای از پل فردیس در قسمت جنوبی تا آبیک، منطقه وسیعی که امروزه مملو از ویلاها و مناطق مسکونیست.
Read 24 tweets
#خلاصه گفتگو با دکتر قاسمپوری #امید ،#آخرین فرد بازمانده از جمعیت غربی #درنای_سفید_سیبری است و امسال چهاردهمین سال سفرش بتنهایی و بدون جفت به ایران بود.
درناهای سیبری از عرض های شمالی نزدیک اقیانوس منجمد شمالی و دارای سه جمعیت شرقی، غربی و مرکزی بودند
جمعیت مرکزی احتمالا بدلیل جنگهای رخ داده در افغانستان و ناامنی منطقه اسیب دیده و در حوالی سال ۲۰۰۲ زمانی که ۴۱ فرد ازان باقی مانده بود ازبین رفت.
بیشترین جمعیت انها یعنی جمعیت شرقی، حدود سه هزار فرد با کمی نوسان، مهاجر دریاچه پویانگ چین هستند.
جمعیت غربی که مسافر ایران بوده اند، بامطالعات #ICF یا «بنیاد حمایت از درناها» ،احتمالا بعداز فروپاشی اتحاد جماهیرشوروی سابق، مسیرشان بجای دو کشور ، منتهی به چهارکشور و در انجا بخصوص در جمهوری آدربایجان بیشتر از قبل مورد صید و شکار قرار گرفته اند که منجربه نابودی این جمعیت شده
Read 27 tweets
#روز_جهانی_پرندگان_مهاجر پرندگان بصورت رفت و برگشت در اوایل بهار و اوایل پاییز دوبار در سال بسوی زیستگاههای مناسب از جهت دما و غذای کافی مهاجرت دارند
تا چند سال پیش یکروز از سال در جهان به این عنوان اختصاص داده شده بود
و بعدها به دلیل اهمیت همکاری بین‌المللی برای حفاظت از پرندگان مهاجر و زیستگاه‌های آنها در سطح جهانی، دو روز در اولین شنبه ماه می و اکتبر به آن اختصاص یافت .در ایران هم با تلاش فعالین این روز شناخته شده و مورد توجه علاقمندان پرنده نگری و محیط زیست قرار گرفته است.
Read 18 tweets
🕊 #خلاصه روم شنبه ۱٠مهر

با موضوع #گردشگری_پایدار
و #گردشگری_برای_رشد_فراگیر

با حضور:
دکتر #محمد_عبدالعلی‌پور
از مدیران اسبق میراث فرهنگی (وزارت میراث فعلی) و کاخ موزه های سعدآباد و..
و #علی_علی‌اسلام
از فعالین حوزه گردشگری و پرنده نگری
و تیم شاهپری
طبق روال گزارشی از موارد جدید ثبت یا رکورد شده درهفته ای که گذشت:
در پروژه #سرشماری #پرندگان_مهاجر در گلوگاه استان مازندران، دسته های بزرگی بیش از سه هزار قطعه از پرندگان اکثرا شکاری درشت جثه شامل عقابها ازجمله عقاب استپی، عقاب خالدار بزرگ و عقاب شاهی، عقاب پَـــرپا و
انواع سارگپه های جنگلی، استپی و دلیجه های مهاجر و در ساحل دریای گلوگاه عده زیادی از پرندگان کنار آبزی مانند انواع فلامینگو، و دیگر پرندگان مانند عقاب ماهیگیر و انواع سلیم ازجمله خاکستری و طلایی اروپایی و طلایی خاوری که نایاب و کم رکورد هست مشاهده شده.
Read 25 tweets
این #NFT ها به چه دردی میخورن ؟

اینکه بخوایم همه ی NFT ها رو یه جور بدونیم و کاربردشون رو یکسان؛ درست نیست و بعدن مفصل در مورد تفاوت هاشون مینویسم. ولی توی این #رشتو میخوام به ماهیت کلی NFT بپردازم .
بدعت اصلی از جایی شروع میشه که ما در مکان زندگی میکنیم ولی عده ای زندگی رو در زمان می دونن و انتهای این تفکر به #متاورس ختم میشه. به عبارتی سکونتگاه فیزیکی به مرور اهمیت خودش رو به ماهیت چیزی که ما زمان براش صرف میکنیم میده .
شما زمان تون رو کجا هستین ؟ یعنی کجا حضور ذهنی دارین ؟
#سعدی از پیشتازان این عرصه بوده 😂 میگه :
هرگز وجود حاضر غایب شنیده‌ای ؟
من در میان جمع و دلم جای دیگر است!

خارج از شوخی خودمون و اطراف مون رو ببینیم غیر از این نیست. ما بیشتر در فضای مجازی حضور داریم تا ارتباطات کلاسیک و مناسبت های فیزیکی.
Read 11 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!