Discover and read the best of Twitter Threads about #رشته_توئیت

Most recents (24)

#رشته_توئیت درباره یک سردار #علی_هاشمی
1
این داستان عجیب و تکان دهنده یک فرمانده عالیرتبه است. علی هاشمی. اگرعلاقمند هستید،این رشته توئیت را بخوانید:
علی هاشمی، فرمانده‌ای خوشفکر و ایده‌‌پرداز عملیات خیبر بود.
2
پیش از این بدانید او که بود، بخوانید حاج قاسم چه گفته بود. می‌گویند از حاج قاسم سلیمانی پرسیدند که شما در جنگ، نیروی علی هاشمی بودی؟ او محکم جواب داد نه. و بعد از مکثی گفت من نیروی مجید سیلاوی بودم و مجید سیلاوی نیروی علی هاشمی بود. مگر نیروی علی هاشمی بودن الکی بود؟
3
علی هاشمی ایده پرداز عملیات خیبر بود. ثمره آن عملیات تصرف جزایر مجنون بود دارای ۵۸ حلقه چاه نفت است اما مهمتر از این موضوع، نحوه شهادت و اتفاقات بعدی است که ما را با یک حیرت و داستان عجیب روبرو می‌کند.
Read 17 tweets
#رشته_توئیت / چرا جلیلی باید بماند؟
امروز بیشتر از اینکه سعید جلیلی به حضور در انتخابات نیاز داشته باشد، نظام به حضورش نیاز داشته و انصرافش آسیب ها و خطرات زیادی دارد.
امروز نامه ای از طرف 210تن از نمایندگان مجلس خطاب به چهار کاندیدا (دکتر جلیلی، قاضی زاده، زاکانی، رضایی) منتشر شد که خواسته بودند به نفع آ.رئیسی انصراف دهند. امضا کنندگان این نامه بعید میدانم دقیقه ای به تبعات چنین اتفاقی فکر کرده باشند.
در نامه آمده است «این کناره‌گیری تلاشی برای حضور حداکثری مردم است»! شگفتا! اولین اتفاقی که با این انصراف رخ میدهد کمتر شدن مشارکت است.
Read 9 tweets
خبر فوری: مصطفی معین، محسن مهرعلیزاده و رضا زواره‌ای ردصلاحیت شدند.

#رشته_توئیت
1) یکم خرداد/علی مزروعی عضو شورای مركزی جبهه مشاركت:
«تنها واكنش در مقابل سلب حق "انتخاب مردم"، عدم شركت در انتخابات است در صورت ردصلاحیت معین در انتخابات شركت نمی‌كنیم.»

محمدرضا خاتمی دبیركل جبهه مشاركت:
«اگر معین نباشد، انتخابات را تحریم می‌كنیم.»
2)یکم خرداد/ نوبخت سخنگوی ستاد هاشمی:
«همه جناح‌ها حق دارند کاندیدا داشته باشند.با حذف افراد مطرح در بعد خارجی تبلیغات در مورد عدم آزادی انتخابات در ایران، مستند و انتخابات غیر دموكراتیک معرفی می‌شود. در بعد داخلی نیز اختلافات تشدید و رییس جمهوری آینده با مشكل جدی مواجه می‌شود»
Read 27 tweets
تحلیلی مهم در مورد مذاکرات وین.

قبل تر عرض کرده بودم تک سیاست مذاکره دولت،نه برای رفع واقعی تحریم ها،بلکه برای ساییدن و استحاله مولفه های قدرت انقلاب اسلامی و هضم ایران انقلابی در معده نظام سلطه و دهکده جهانی است!
این یک تحلیل نیست،بلکه خبری است که تاریخ صحت آن را
#رشته_توئیت
مشخص خواهد کرد!
لیبرال ها در همان ابتدای دولت ویرانگر خود،هر توافقی را از بی توافقی بهتر دانستند!
حالا چند هفته مانده به پایان دولت دوباره صحبت مذاکره است
آنها خوب میدانند اگر یک دولت جوان حزب اللهی و کارآمد از جنس آقای رئیسی، جلیلی یا محمد بیاید،سرچشمه های نفوذ بسته شود و مردم
طعم کارآمدی را بچشند،این نقطه پایان اصلاح طلبان خواهد بود
ظریف در شرایطی خیلی نرمال تر از این،به بیگانگان پالس داده رسما به البرادعی گفت اگر کمک نکنید تنرو ها میآیند،رسما در شورای روابط خارجی آمریکا کد داد
حالا که حیات و مماتشان به این مذاکرات و انتخابات آتی بسته است!
Read 9 tweets
#رشته_توئیت
زمستان ۹۳ در سفر به افغانستان با مولوي وكيل احمد متوكل، وزير امور خارجه دولت طالبان گفت‌وگو کردم.در تمام مدت مصاحبه نگاهش را به فرش دوخته‌بود و نکات جالبی گفت که بازنشر آن شاید جالب باشد:
bit.ly/3ajE39k
🔻
❓كشتن كودكان بي‌گناه نه در چارچوب حفظ استقلال يك كشور و نه در قاموس شريعت محمدي است.چرا كودكان هدف قرار گرفتند؟

❌در جنگ عمدا يا سهوا اين مشكلات به وجود مي‌آيد.واضح است كه كشته شدن بيگناهان قابل توجيه نيست.🔻
❓فكر مي‌كنيد نگاه مردم افغانستان به طالبان چگونه است؟ حملات طالبان بسياري از غيرنظامي‌ها را قربانی کرد؟

❌موضع مردم در روستاها با شهرهاي بزرگ متفاوت است.در شهرها به اين دليل كه دولت مركزي تسلط دارد و مطبوعات هم نقش پررنگي دارند مي‌توانند بر افكار مردم تاثيرگذار باشند.🔻
Read 8 tweets
یه #رشته_توییت براتون می‌ذارم از داستاني از سیاستنامه. لطفاً داستان رو با منطقِ اعتقادیِ ۹۰۰ سال پیش ببینید، نه الآن. بسیار دلکش و جذابه. و خواجه هم بـــــــــی‌نظیر تعریف کرده. اما چون شاید برای بعضیا سخت باشه، به فارسیِ محاوره می‌نویسم و به‌صورت خلاصه.
#رشته_توئیت
۱- یکي از فرماندهای سپاه معتصم، یه روز به وکیلش (=پیشکارش) گفت: کسي رو تو بازار سراغ داری که ۵۰۰ دینار نقد داشته باشه که باهاش معامله کنم سود که کردم پس بدم؟
وکیلش گفت والا یه خرده‌فروش می‌شناسم که سال‌های سال کار کرده و کارش خرده‌فروشیه. ۶۰۰ دینار داره. اگه می‌خوای از اون بگیر.
۲- ولی قبلش دعوتش کن به ناهار و کلّی باهاش خوبی کن و بعد از ناهار قضیۀ پول رو بهش بگو، تا شرم کنه و از بزرگواریت خجالت بکشه، نتونه رد کنه.
فرمانده یه نفر رو فرستاد درِ حجرۀ یارو که بهش بگه باهات کارِ واجب دارم.
پا شد رفت خونۀ فرمانده. و ابداً قبلش از این آشناییا با فرمانده نداشت.
Read 44 tweets
اسرائیل دوست است یا دشمن؟ #رشته_توئیت
از اونجایی که #اسرائیل به نوعی صندوقچه اسرار سر به مهر بخشی از تاریخ معاصر حساب میشه هیچوقت کارشناسان از روی غرض یا مصلحت پاسخ واضحی به این سوال نداده اند. من برای پاسخ، بخشهای قابل عنوانی از تاریخ رو براتون به شکل یک پازل رسم میکنم.
۲.حدودا نیم قرن به عقب برمیگردیم به زمانی که تیم فوتبال ایران در دو فینال پیاپی جام ملتها و آسیایی #اسرائیل را شکست میدهد و قهرمان میشود. این درحالیست که اعراب و حتی چین و کره شمالی مقابل اسرائیل بازی نمیکنند. پرچمهای اسرائیل در امجدیه به آتش کشیده میشود. شیشه مغازه های یهودیان
۳.شکسته میشوند. جو جهود ستیزی به راه می افتد. شایعات بی پایه در مورد جهودها پخش میشود، مثلا همه بلیطهای استادیوم رو خریدن تا ایرانیهارو راه ندن. مثلا عتیقه های ایران رو دارن میخرن میفرستن اسرائیل! اینکه پدرتون هنوز ضد جهوده یادگار همون دوران است. عامل این شایعات و خرابکاریها کیه؟
Read 19 tweets
ترم نخست دانشگاه بود که خبر مرگ حاج فیدل کاسترو را شنیدم،فردای همان روز با یکی از رفقای چپ‌ اسلامی با حضور در محل اقامت سفیر کوبا، دفتر یادبود فیدل را امضا کردیم
وقتی با سفیر #کوبا دست میدادم،پیش خودم میگفتم هرچه باشد همه در کوبا از اموزش،#سلامت،غذا و #مسکن برخوردارند
#رشته_توئیت
خوشبختانه طولی نکشید تا متوجه شدم، اساسا دولت های یاغی انقلابی، بنیان مشروعیت خود را بر آموزش و درمان رایگان قرار میدهند، دولت سوسیالیستی اراذل و اوباشی نظیر #فیدل_کاسترو که خود صریحا آرزوی پیروی از رهبر کنونی انقلاب را داشته(: و #چگوارا چرا مستثنی باشند؟
#افسانه_نظام_سلامت_رایگان :
۱۱٪تولید ناخالص داخلی کوبا صرف حوزه سلامت و قریب به۱٪ جمعیت کوبا پزشک هستند
گفته میشود متوسط نرخ مرگ نوزادان در بدو تولد۴.۱ به ازای ۱۰۰۰نفر میباشد، یعنی از متوسط جهانی کم تر! از آنجا که دولت های سوسیالیست عادت به آمار سازی دارند ذکر یک نکته ضروری ست،
Read 18 tweets
🔴🔴این فیلم نادر،مصاحبه «احمد مرادی طالمی» خلبان جنگنده F14 نیروی هوایی ارتش با تلویزیون عراق است که درمیانه جنگ،با یک جنگنده به عراق فرارکرد.
خلبان کابین عقب وی مرحوم حسن نجفی بود که به اسارت بعثیها درآمد.
احمدمرادی چندسال بعد دریک کشور اروپایی به ضرب گلوله کشته شد.
#رشته_توئیت
سال 94 در خلال پرونده 40 سالگی تامکت ها در ایران (در خبرگزاری فارس)، طی یک گفتگوی مفصل با جناب فریدون مازندارنی (از خلبانان قدیمی F14) ماجرای فرار مرادی به عراق و سرنوشتش را منتشرکردیم که به بهانه این فیلم، بخش هاییش رو اینجا بازنشر می‌کنم.
«مرادی سال 64 مرخصی گرفت و با خانواده‌اش به یکی از کشورهای اروپایی (احتمالا آلمان) رفت. خانمش هم از همافران قبل از انقلاب بود.

آنجا منافقین با او ارتباط می‌گیرند و طرحی می‌ریزند که یک هواپیمای تامکت را با خودش به عراق ببرد و تاکید می‌کنند که حتما موشک «فینیکس» داشته باشد.»
Read 14 tweets
#رشته_توئیت
چرا بیماری های عجیب و غریب ویروسی همیشه از چین سر در میاره؟

اکتبر ۲۰۱۹ بود که چین علنی اعلام کرد که دچار یک بیماری عفونی همه گیر شده. ⬇️
بعضی بیماران تنها علایم تب و سرفه خشک رو داشتند. بعضی دیگه دچار ذات الریه هم می شدند و در عده ای هم ذات الریه اون قدر شدید میشد که می مردند. دکترها اسم بیماری رو کووید-۱۹ گذاشتند به این دلیل که ویروسش از خانواده کروناست. ⬇️
زمانی که به دنبال نقطه صفر شیوع بیماری می گشتند رسیدند به یک بازار غذا در شهر ووهان. از ۴۱ بیمار اولیه ۲۷ بیمار به اونجا رفته بودند. اگر چه این مشاهده دلیل قطعی برای نتیجه گیری نقطه شروع نبود ولی چین سریعا این بازار رو تعطیل کرد. ⬇️
Read 40 tweets
نکاتی درباره یک بزه‌کاری در نقد ترجمه کلاهبرداری، تقلب، سانسور، غلط‌‌‌نمایی با چاشنی هتاکی و گنده‌گویی!
#رشته_توئیت
توجه: «حتما تا انتها بخوانید»

برای خواندن کامل متن به این آدرس مراجعه کنید:
naderfat.blogfa.com/post/1
*جا زدن ترجمه یک اصطلاح به جای ترجمه یک اصطلاح دیگر
*جا زدن ترجمه جمله بعدی به جای جمله قبلی
* سانسور جملات ابتدا یا انتهای پاراگراف‌ها با هدف بی‌معنا جلوه دادن ترجمه جملات
*بازنویسی ترجمه جملات با تغییر دو یا سه کلمه
*قرمز کردن اصطلاحات و جملات با هدف القای ترجمه غلط به مخاطب
چرا منتقد شیاد «جدا کردن دو جمله از یک متن و صادر کردن حکم کلی مبنی بر بی‌مصرف بودن یک ترجمه» را «نقد ژورنالیسی» دانسته و خود (علاوه بر تقلب و کلاهبرداری) به همین شیوه متوسل شده است؟
چرا منتقد شیاد «ترجمه پیشنهادی» ارائه نداده و به «توضیحات» بسنده کرده است؟
Read 17 tweets
در این #رشته_توئیت گفته‌های یک شاهد عینی به من درباره مراسم حکومتی تشییع جانباختگان سرنگونی #هواپیمای_اوکراینی در #اصفهان را می نویسم که چگونه کشته شده ها را مصادره کردند و خانواده‌های داغدار را کتک زدند..
مابقی این رشته توئیت به نقل از این شاهد عینی نوشته شده:/۱
هیچ وقت در زندگیم چنین مراسم افتضاحی ندیده بودم...رسما کشته شده‌ها را، تشییع جانباختگان را به نام حکومت و سپاه مقادره کردند و نوحه خوان آورده بودند تا همان چیزهایی که همه ما می دانیم را بگوید.../۲
نوحه خوان از بلند گو می خواند و از سپاه می گفت تا این که یکی از بستگان یکی از کشته شدگان با کِل کشیدن و دست زدن به این نوحه خوانی اعتراض کرد...کم کم مردم هم همراه شدن. و شروع کردند به دست زدن. بعد شعار علیه حکومت شروع شد از بی شرف بی شرف گرفته تا شعارهای دیگر که می دانید...۳/
Read 7 tweets
اگر می‌خواهید متهم ردیف اول آلودگی هوای کلانشهرها را بشناسید، اگر هنوز باور ندارید که خودروسازان بیش از خودروسواران در این وضع مقصرند، اگر می‌خواهید بدانید دولت دهم و مجلس هشتم چه اجحافی در حق ایرانیان کردند، و اگر می‌پرسید شمای مدعی خودتان چه کردید، این #رشته_توئیت را بخوانید.👇
دو سال قبل که مدیریت جدید شهری در تهران کار را دست گرفت، با صدها چالش ازجمله یک واقعیت ناگفته اما تکان‌دهنده روبه‌رو شد: اکثر خودروهایی که در شهر می‌بینیم، ترددشان به لحاظ محیط‌زیستی «غیرقانونی» است! آن هم نه با معیارهای آلایندگی اروپا؛ بلکه با همین معیارهای مصوب داخلی. حالا چرا؟
طبق استانداردی که در سال ۹۳ تصویب و بعد از معطلی زیاد در سال ۹۴ ابلاغ شده بود، حدود مجاز آلایندگی خودروها تغییر کرده و تست آلایندگی در دور موتور بالا هم الزامی شده بود. دو سال گذشته بود و با آنکه دستگاه‌های مورد نیاز هم خریداری شده بود، کسی جرات نمی‌کرد اجرا کند. خواهید دید چرا.
Read 19 tweets
من بالاخره رفتم و #جوكر را دیدم. تو این #رشته_توئیت برداشت شخصیم را از فیلم مینویسم. پس اگر فیلم را ندیدید، نخوانید. 1/
به نظرم جوکر فیلم انتقادی خیلی خوبی بود. فیلم مفاهیم و هنجارهای جامعه مدرن را به سخره میگیرد و میگوید این نظم ظاهری،واقعی نیست و ساخته بشر است. در همین راستا، ساختار روابط قدرت و نهادهای اجتماعی را زیرسوال میبرد و نشان میدهد چطور این نهادها دست به دست هم میدهند که یک سری افراد/2
در جامعه رشد کنند و عده دیگر رو به زوال روند. مثلا آموزش به یک ارزش تبدیل میشود و جان یک فرد تحصیل کرده باارزش تر از جان فقیریست که امکان آموزش نداشته و این در باور تک تک افراد جامعه هم درونی شده. همه از رسانه تا ستاره استندآپ کمدی در مورد مرگ آن سه نفر صحبت میکنند و مرگشان را /3
Read 13 tweets
چرا تمام «گوزها» به «شقیقه‌ها» وصل‌اند؟
یا هرآنچه که می‌خواهید درباره «گرتا تونبرگ» بدانید، از «میشل فوکو» بپرسید!
#رشته_توئیت
1-ما در دوران «مدرن» به سر میبریم.
2-مدرنیته یعنی پیوند تمام گوزها با تمام شقیقه‌ها.
3-مدرنیته حامل یک دیالکتیک بنیادین است: فربه کردن عینی و ذهنی مفهوم «فردیت» در فرآیندی توآمان با خلق و غنای عینی و ذهنی مفهوم «دیگری».
4-من فکر می‌کنم کاشف این دیالکتیک که باید آنرا «دیالکتیک جزء(فرد) و کل(جمع)» بنامیم، هگل است. هگل به ما آموخت که وجود اجتماعی هیچ فردی تنها به خود آن فرد تعلق ندارد، بلکه محصول «روابط اجتماعی» آن فرد با «دیگران» است.
Read 33 tweets
ابعاد روشنگرانه مرگ دلخراش «دختر آبی»!
یا
چه شد که ناگهان براندازم‌ها از «میدان میلیونی» به «رای بی رای» و «تحریم فوتبال توسط فیفا» رسیدند؟
#رشته_توئیت
یک/
مرگ دردناک خانم سحر خدایاری،مرگی بس روشنگر و آگاهی‌بخش بود.
سزاوارست نام او نه مثل دستفروش جنوبی (یونس عساکره) و تعداد کثیری دیگر از رنجدیدگان ظرف 72ساعت فراموش(ماکسیمم زمان همدردی سانتیمانتال افکارعمومی)، بلکه تا لحظه رهایی از مخمصه مستبدان و شیادان به یاد آورده شود.
دو/
او با مرگ خود، فرصت تامل دوباره درباره اتفاقی که در برابر دیدگان ما در حال وقوع است، اما ما از دیدنش عاجزیم را فراهم کرد: اجرای پروژه گذار اما به اسم «براندازی».
Read 17 tweets
منظور هایدگر از «وقت نیست» چیست؟
#رشته_توئیت
هایدگر در سنت فکری من نیست، اما ژنریک آن است.
طبعا ادعای «هایدگرشناسی» ندارم و درک بسیار «مبتدی» و «خام» خودم را در اینجا برای «رمزگشایی» از این عبارت با مخاطب درمیان میگذارم که ممکن است دچار اعوجواج و خطا باشد.
توضیح دادن درباره منظور هایدگر از زمان، به نظرم با توجه به هاله‌ای رازآلود که در ایران پیرامون نام او تنیده شده، میتواند جرقه‌ای هم برای خودم و هم برای مخاطب در درک افسون‌زدایی شده از او و فلسفه‌اش باشد.
Read 23 tweets
#رشتو #رشته_توئیت درباره #مسکن_مهر یا مسکن اجتماعی

١/این روزها که قیمت ملک دو تا سه برابر شده است نسبت به سال گذشته و اجاره بها نیز! شاید بد نباشد نگاهی بیاندازیم به وضعیت مدیریت اولین نیاز انسان یعنی سرپناه در کشورهای توسعه یافته

ابتدا تصویر زیر👇
Image
٣/در نمودار فوق آمار سهم مسکن اجتماعی در کشورهای توسعه یافته دنیا در سال 2015 را به تفکیک آورده ام که به روشنی نشان می دهد بازیگر بازار Real State به دلیل اینکه سرپناه نیاز اصلی همه اقشار جامعه است و فقرا و ضعفا توان لازم برای خرید آن را ندارند دولت ها هستند.
Read 11 tweets
تراژدی چیست؛ یا چرا «نجفی» تلی از تصاویر در هم شکسته است؟
#رشته_توئیت
نمیتوان برای سرگذشت محمدعلی نجفی، حتی در مقام یک دشمن، از اعماق وجود تاسف نخورد، شوکه نشد، و در خود فرونرفت، اما در عین حال نمیتوان ارتکاب او به جنایت را نیز انکار کرد:
«کاپیتان! هرکاری هم بکنیم نمیتوانیم فراموش کنیم که همین الان جسد هری توی وان حمام است»-دردسر هری، آلفرد هیچکاک
نجفی به زبان «حقوقی» یک «جنایتکار» است، اما به زبان «دارِ دنیا» یک «ویرانه» یا دقیقتر: تلی از تصاویر در هم شکسته است.
Read 22 tweets
#رشته_توئیت درباره #کتابخوانی به بهانه #نمایشگاه_کتاب
1/7-مدام گفته شده است که مردم ایران کتاب نمی‌خوانند. این سخن، اگر هم درست باشد، دقیق نیست و حتی برخی شواهد، خلاف آن را نشان می‌دهد. توضیح این مطلب و پاره‌ای دلایل ضعف صنعت نشر ایران در پست‌های بعدی:
2/7- ایران قریب 17 هزار ناشر ثبت‌شده دارد که دست‌کم سه هزار تای آن فعال است؛ در ایران هر سال حدود 80 هزار عنوان کتاب چاپ می‌شود (رتبه هشتم یا نهم جهانی) که با کسر 60 هزار کتاب آموزشی و کمک آموزشی و کتابهای تبلیغی حکومت، باقیمانده‌اش قابل اعتناست.
3/7-مشاهدات و بررسی‌های تجربی (نه علمی و مدون)، نشان می‌دهد اطلاعات عمومی عوام ایران از همتایان آنها در کشورهای دیگر، کمتر نیست. یعنی اگر هم کتاب نمی‌خوانند، اطلاعات مورد نیازشان را از منابع دیگر، و بیشتر منابع شفاهی و شنیداری، تامین می‌کنند.
Read 7 tweets
یک #رشته_توئیت در مورد #شروع #جنگ
1- جنگ ایران و عراق سابقه بسیار طولانی دارد و ریشه اختلافات مرزی به زمان صفویه باز می گردد و این اختلافات تا زمان روی کار آمدن صدام حسین ادامه داشت و جنگ های بسیاری بین ایران و عثمانی رخ داد.
2- هيئت نمايندگی ايران مأمور مذاكره درباره اختلافات مرزی با #عراق، به علت تخلف عراق از مفاد عهدنامه 1316 و مغاير بودن اين عهدنامه با حقوق بين المللی در مورد مرزهای رودخانه ای اين عهدنامه را كان لم يكن تلقي مي نمايد.
3- در 6 مارس 1975 قرارداد 1975 الجزایر بین ایران و عراق امضا شد و خط مرزی ایران در رودخانه اروند، عمیق ترین نقاط این رودخانه در نظر گرفته شد و خط تالوگ به وجود آمد
ماده 6 تأكيد در حسن همجواري و حفظ امنيت و تجاوز ناپذيری مرزها و عدم دخالت در امور داخلی يكديگر بود
Read 7 tweets
اگه از PMS شدید رنج می‌برید این چند تا نکته رو رعایت کنید و تفاوتش رو حس کنید.
#رشته_توئیت

(این توئیت برای مخاطب عام نوشته شده، ولی اگه علاقه دارید، می‌تونید مقالات و منابع مربوط رو تو توییت آخر پیدا کنید)
نظریه‌ی قدیمی‌ای وجود داره که دلیل PMS رو کاهش هورمونهای مسکن داخلی(بتا آندورفین) به دلیل افت هورمونهای زنانه میدونه و معتقده که علائمی که در PMS تجربه میکنید درواقع نوعی علائم ترک اعتیاده!
اما درواقع کاهش پروژسترون و افزایش نسبی استروژن باعث برهم خوردن چندین سیستم درون‌ریز میشه:
۱. افزایش پروستاگلاندین باعث افزایش نفوذپذیری و درنتیجه تورم در بافتها میشه.
۲. بهم خوردن سیستم معتدل کننده فشار خون باعث احتباس آب و نمک و افزایش تورم میشه.
۳. افت و خیز هورمونهای مسکن داخلی، سروتونین، نورآدرنالین و سیستم گابا باعث تحریک پذیری، استرس و برافروختگی میشه.
...
Read 16 tweets
در این رشته تویئت میخوام به زوایای کمتر شنیده شده کودتای ننگین 28 مرداد بپردازم
کودتای 28 مرداد حاصل اتحاد شوم سلطنت استبدادی پهلوی، روحانیت مرتجع و لمپن ها بود!
#رشته_توئیت #رشتو #مصدق #کودتا1332 #کودتا28مرداد #کودتا #28مرداد #مصدق #پهلوی #سلطنت_طلب #جمهوری_خواه #ما_جمهوریخواهان
سال 2017 #آمریکا بعد از سالها کتمان و به تعوق انداختن، اسناد طبقه بندی شده سالهای 1951 تا 1954 را از حالت محرمانه خارج و منتشر کرد. بصورت رسمی تایید شد آمریکا در #کودتای_28_مرداد نقش داشته و سازمان های اطلاعاتی آمریکا "#سیا" و #انگلستان "امی آی 6" برای احیا سلطنت پهلوی/
و مبارزه با جریان آزادی خواهی و ملی شدن صنعت نفت در ایران کودتا کرده اند.
طبق این اسناد عملیات کودتا مشترک آمریکا و انگلستان با عوامل مرتبط با خانواده پهلوی در ایران برنامه ریزی شده بود.
منبع: کتاب #اسناد_کودتای_ایران (چاپ آمریکا) + کتاب خاطرات #کرمیت_روزولت /
Read 42 tweets
🔴🔴فاجعه تاسف بار درگذشت #قاسم_رضایی جانباز اعصاب و روان در غربت و گمنامی در #افغانستان، باور کردنی نبود.
مصاحبه فارس با همسر وی، عمق فاجه را نشان می دهد.
بخش هایی از این گزارش را در ادامه می‌آورم.
#ناجا و #بنیاد_شهید جوابگو باشند.
#رشته_توئیت
1/چند روز قبل خبری عجیب و تاسف بار در رسانه ها منتشر شد که طی آن یکی از جانبازان اعصاب و روان سال های دفاع مقدس در یکی از مناطق تهران گم شده و مدتی بعد در یکی از شهر های افغانستان فوت می‌کند.
2/ آنها یک سال قبل برای دیدار با یکی از بستگان به تهران آمدند.
قاسم در یکی از پارکهای افسریه گم شده و دیگر از او خبری نمی‌شود.
Read 11 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!