Discover and read the best of Twitter Threads about #رشته_توییت

Most recents (24)

در ادامه مقداری توضیح میدم که در گشت زنی اینترنتی شما، در چه شرایطی، چه اطلاعاتی ممکنه از شما برای حکومت افشا بشه. و راه حل چیه!
#حریم_خصوصی #امنیت
#رشته_توییت (10 توییت)
در حالت نرمال استفاده از اینترنت، اطلاعاتی که باید مراقبشون باشید:
- آدرس MAC
- درخواست های DNS
- آدرس سایت یا سرویس حتی در ارتباط TLS
- آدرس IP سایت یا سرویس
- اطلاعات رمزنگاری نشده
آدرس MAC :
از طریق این آدرس میتونن موقعیت های شما را ردیابی کنن.
بهتره که در هر بار وصل شدن به اینترنت یک آدرس MAC متفاوتی داشته باشید. میتونید از ابزار های مختلفی استفاده کنید، اما در ویندوز 10 این قابلیت وجود داره که میتونید فعالش کنید:
Read 12 tweets
ببر هندی، ببر ایرانی

چگونه تصورات ساده لوحانه، ببرهای ایران را به انقراض کشاند؟

#رشته_توییت به مناسبت #روز_جهانی_ببر
1/ مودی، نخست وزیر هندوستان، دیروز همزمان با روز جهانی ببر، خبر بزرگی اعلام کرد: "جمعیت ببر هندوستان با 30% افزایش، به حدود 3000 فرد رسیده است".
2/ بلافاصله چند مقاله نتایج این مطالعه را زیرسوال بردند. مخالفان معتقدند افزایش جمعیت، نه به خاطر افزایش تعداد ببرها، بلکه بخاطر افزایش وسعت موردبررسی و همچنین حساب کردن توله ببرها در آمار است، حال آنکه در بررسی های قبلی توله ها حساب نمی شدند
Read 9 tweets
خواندن این #رشته_توییت کمی تلخ است!

فرض کنید که بتوانیم سن زمین را فشرده کنیم و هر صد میلیون سال آن را یک سال در نظر بگیریم!
در این صورت کره زمین مانند فردی ۴۶ ساله خواهد بود!
۱/۴
هیچ اطلاعی در مورد ۷ سال اول این فرد وجود ندارد و درباره ی سالهای میانی زندگی او نیز اطلاعات پراکنده ای داریم !
اما این را میدانیم که در سن ۴۲ سالگی، گیاهان و جنگلها پدیدار شده و شروع به رشد و نمو کرده اند اثری از دایناسورها و خزندگان عظیم الجثه تا همین یکسال پیش نبود!
۲/۴
یعنی زمین آنها را در سن ۴۵ سالگی به چشم خود دید و تقریبا ۸ ماه پیش پستانداران را به دنیا آورد. در اوایل هفته ی پیش میمون های آدم نما به آدمهای میمون نما تبدیل شدند و آخر هفته گذشته دوران یخ سراسر زمین رافرا گرفت.
۳/۴
Read 5 tweets
به مرور خواهم نوشت که چرا جامعه خارج‌نشین ایرانی که طی بیست‌سال گذشته مهاجرت کرده عموماً طرفدار جمهوری اسلامی و تروریسم شیعی و فلسطینی، و متنفر از غرب و ترامپ است. این #رشته_توییت که برداشت شخصی من پس از چندین سال زندگی در خارج از ایران است، طولانی خواهد شد.
1.خارج‌نشین ایرانی چطور خارج‌نشین شده؟ یا مال و مکنت حسابی داشته که در جمهوری اسلامی عموماً از رانت و مافیا می‌آید، یا به امید ادامه تحصیلات و موفقیت آمده (پدیده فرار مغزها) یا همچون بسیاری از چهره‌های شناخته شده اصلاحطلب پس از زندان یا تهدید دولتی وادار به مهاجرت شده/
2.رانتخوار ایرانی در غرب شانسی ندارد. ثروت افسانه‌ای اکثر این جماعت در غرب با مالیات سنگین و نظارت شدید نهادهای مالی همراه است. اینها نمی‌تواند ثروتی که ده‌ساله در ایران اندوخته‌اند را طی ده سال دوبرابر کنند، چرا که ثروت‌اندوزی در غرب روالی غیر از رانت و رشوه و قالتاقی/
Read 27 tweets
#رشته_توییت
زنگنه، بابک زنجانی و شاه‌‌کلیدی بنام سیف‌الله جشن‌ساز
مصاحبه‌ صریح #زنگنه حاکی از تشدید فعالیت‌هایی است که در گعده‌های مرتبط با مجلس، دنبال تحت‌فشار گذاشتن زنگنه برای به اصطلاح باز کردن فضای تجارت است. برای معنی‌یابی این "باز کردن" باید ماهیت این افراد برررسی شود...
... شاه‌‌کلید این گعده مدیرعامل سابق نیکو و رئیس شرکت ملی نفت #ایران در دوره محمود احمدی‌نژاد، سیف‌الله #جشن‌ساز است. جشن‌ساز فردی است که مستقیما زمینه‌ساز ورود #بابک_زنجانی به وزارت #نفت را مهیا و موجب آن دزدی‌ها و خسارت‌های مهم شد. چگونه؟...
... سالها قبل که زنجانی در کیش کارخانه سورینت و مالکیت عمده هتلهای مریم را داشت، تیمی از یکی از شرکت‌های زیرمجموعه نفت مهمان هتلش بود. مدیریت تیم با مصطفی جشن‌ساز، پسر سیف‌الله جشن‌ساز رئیس وقت شرکت ملی #نفت #ایران بود. #زنجانی از تیم وجهی دریافت نکرد تا بتواند به پدر وصل شود...
Read 13 tweets
نکاتی درباره ی رویت پذیری هلال ماه شوال 1440
و اینکه چرا در عربستان و بیشتر کشورهای اطراف ایران امروز عیدفطر اعلام شده ولی در ایران فردا عیدفطر است؟
#رشته_توییت زیر را مطالعه کنید
1/
2-وضعیت رویت پذیری هلال ماه درغروب دوشنبه 13خردا/3ژوئن:

🔴بخش قرمز رنگ نشان دهنده غروب زودتر ماه نسبت به خورشید است .(امکان رویت با هرابزاری=0)

🔷بخش بنفش هنوز مقارنه صورت نگرفته و سن ماه صفر یا زیر صفر است پس وجود ندارد که دیده شود!حتی با نرم افزار!
3/
🔘خطوط Sمانند سن ماه را نشان میدهند که در ایران در حد نزدیک به صفر است و آخرین رکورد هم فکر کنم 7 ساعت بوده که آنهم بدلیل ارتفاع مناسب و .. بوده، پس در ایران و کشورهای اطراف امکان رویت با هر ابزاری حتی با بهترین رکوردهای جهان نیز صفر است.
Read 12 tweets
هوادار کیست؟
ما چطور هوادار شدیم؟

۱-هوادار نظام الزاما اصلاح‌طلب نیست. با وجود تفاوت‌های میان ج.ا و سایر ح.توتالیتر(استالینسم، نازی)، شباهت‌ها انقدر زیاده که میشه از «هانا آرنت» برای یافتن پاسخ‌ کمک گرفت


#رشته_توییت
۲-ایدهٔ تشکیل لایهٔ هوادار به دور هسته اصلی نظام ایدهٔ ناب و دسته اول ج.ا نبود. پیشتر نازی‌ها و بلشویک‌ها بهش رسیده بودن. هیتلر، نیروهای جنبش توتالیتر رو _که جذب تبلیغات شده بودن_به دو دستهٔ «هوادار: اکثریت تنبل و ترسو» گرداگردِ «اعضا: اقلیت آمادهٔ نبرد» تقسیم کرده بود.
۳-هوادارای نظام به front organization (ظاهر پوششی نظام) شبیهن
FO:سازمان‌هایی‌ان که برای رد‌گم کردن مورد استفاده قرار میگیرن. شبیه چیزی که در«برکینگ بد» میبینیم؛ تبهکارانی که پشت ظاهر خشک‌شویی، رستوران یا کارواش پنهان میشن

جنبش‌های توتالیتر هم از همین شیوه برای پوشش استفاده میکنن
Read 12 tweets
جسد مقتول یک پرونده پر سروصدا ۴۸ ساعته دفن میشه. یعنی در همین مدت کوتاه پزشکی تحقیقاتش را تکمیل کرده و نتیجه‌‌ را اختیار دادگاه گذاشته؟ یعنی دادگاه اگر نتیجه را دیده قانع شده؟ آیا چنین قتل رازآلودی احتیاج به بررسی بیشتر نداشته؟
#رشته_توییت #رشتو #میترا_استاد #محمدعلی_نجفی
معمولا در چنین قتل‌هایی ده‌ها نکته مجهول است که بررسی جسد تعیین میکند که قبل از وقوع قتل چه احتمالاتی وجود داشته؛ ضرب و جرح، احتمال خفگی، تجاوز احتمالی و چندین چیز دیگر. آیا همه اینها برای دادگاه اثبات شده؟ حتی تعداد گلوله‌های‌ شلیک شده معلوم‌ نیست. پلیس میگوید ۵، نجفی می‌گوید ۴.
#نجفی تا رسیده به آگاهی و‌ هنوز در حال تعارفات و نوشیدن چای است، سلاحش را گرفته‌ و داده‌اند دست خبرنگار که تعداد گلوله‌های باقیمانده در خشاب را بشمرد. این یعنی مخدوش شدن آلت جرم. احتیاج به انگشت‌نگاری نبود؟ آیا مطمئن بودند که این همان سلاحی است که مقتول با آن به قتل رسیده؟
Read 10 tweets
۱
شما رو به چالش گفتار #بی‌مبالغه دعوت می‌کنم!
#رشتار/#رشتو/#رشته_توییت:
(طولانیه، ولی حب اینم بخشی از چالش فرض کنین)
۲
منظور از «مبالغه» در اینجا بکار بردن ادبیاتی است که منطقاً کمکی به استحکام استدلال یا نقد در بحث نمی‌کند، توصیف اغراق‌آلود ویا بیانی‌ است بی‌پشتوانه، منفی با مثبت، آلوده به نفرت یا شیدایی، که از آن برای کسب اعتبار و پشتوانه کاذب و یا تبلیغ و القای حقانیت گفتار استفاده می‌کنیم.
۳
گفتار مبالغه‌آمیز چگونه است؟
مثال‌:
مردک جیره‌خوار افیونی، با تصویب این قانون شرم‌آور، باعث محرومیت کارگران شریف و رنجدیده کشور، از حقوق حقهٔ خود شد.
#بی‌مبالغه:
فلانی، با فشار برای تصویب این قانون، عملاً مانع از دستیابی کارگران کارگاه‌های زیر ۵ نفر، به پوشش تامین اجتماعی شد.
Read 13 tweets
(1)تصمیم گرفتم یک #رشته_توییت درباره‌ی #فاجعه_اقلیمی بنویسم. شاید تو فضای مسموم این روزهای توییتر و وسطِ این‌همه خبرِ بازداشت و سرکوب زیاد خریدار نداشته باشه. ولی مهم نیست. مسئله‌ایه که حداقل چند ماهه خواب از سرم ربوده. چاره‌ای جز وراجی درباره‌ش ندارم. #رشتو
(2)جهان سرشاره از آثار #گرمایش_زمین، و اطلاعات و شواهدِ اقلیم‌شناسانه و بوم‌شناسانه نشون میدن که وضع واقعاً خرابه. در حینِ دست‌وپنجه نرم‌کردنِ کشورهای مختلف با طوفان، سیل، آتش‌سوزیِ جنگل و خشک‌سالی و امواجِ گرما، وضعیتِ خیلی از جوامع واقعاً ابعادِ وخامت‌باری پیدا می‌کنه.
(3)در ادامه سعی می‌کنم برای توضیحِ ابعاد ماجرا به جنبه‌هایی از این فرآیندِ اقلیمی اشاره بکنم که رسانه‌های به‌اصطلاح پرمخاطب و بحث‌های عمومی، حداقل در ارتباطِ مستقیم با مسئله‌ی #گرمایشِ_زمین، کم‌تر بهشون می‌پردازن.
Read 34 tweets
#رشته_توییت
را مطالعه و منتشر کنید
هر بار که مهره X (علینژاد)پس از افشاگری رسانه‌های مستقل،اعتبار خود را نزد افکار عمومی‌ از دست می‌دهد،مهره Y (نجفی) که قبلاً این روند سقوط و بی هویت شدن را طی کرده،توسط بی‌ بی‌ سی‌ به میدان آورده می‌شود تا انتقاد ‌هایی سطحی از مهره X مطرح نماید
به این امید که بحث‌های مهم و سرنوشت ساز (از جمله تجزیه ایران که توسط سید محمد خاتمی به صورت رسمی‌ مطرح گردید) فراموش شده و افکار عمومی به بحث‌های مبتذل حول و حوش جدال ساختگی میان مهره X و Y مشغول شود.
مهره Z‌ [عمار ملکی] هم به دفاع از X برخواسته و گفته: ظاهراً مسیح و کمپین اش سیخی شده‌اند به جان بسیاری! #مسیخ توصیف خوبی‌ است.
مهره Z ‌پس از بی‌ اعتبار شدن اصلاح طلبان، خود را «تحول خواه» نامیده! او فرزند محمد ملکی،‌ یار شفیق محمد نوریزاد و نسرین ستوده است.
Read 16 tweets
#رشته_توییت برای کسانی که میگویند:
«چرا خواستار #تحريم سخت‌تر رژیم از طرف کشورهای دیگر هستید؟ مگر نمی‌دانید که دود چنین تحریم‌هائی فقط به چشم مردم بی‌گناه کشور می‌رود؟ به آخوندهای حاکم که ضرری نمی‌رسد، همه پول‌های نفت در اختیار آن‌هاست.
جواب: 👇🏼
جا انداختن چنین استدلالی در افکار، این مزیت را دارد که هم بریده‌های ذهنی را بدون احساس ناراحتی یا عذاب وجدان، جذب رژیم می‌کند و هم برای «تجّار محترم» جهانی راه‌گشای بازی‌ دل‌پذیر می‌شود که نتیجه‌اش، طبق اصطلاح خودشان، برد ـ برد است.
اما در این برهان قاطع آخوندی یک نکته‌ی بسیار جزئی و ناقابل وجود دارد که به‌عمد در ابهام گذاشته شده است: بازی مورد نظر رژیم با نتیجه برد ـ برد (برد آخوندها ـ برد سوداگران جهانی) هزینه‌ی سنگینی دارد؛ این هزینه را چه کسی باید بپردازد؟ جز کارگران جان به‌لب‌رسیده ایرانی؟ جز معلمان
Read 8 tweets
ایران در جستجوی امنیت: #رشته_توییت ای در باب خرید نخستین جنگنده‌های فانتوم توسط محمدرضا شاه

(1)
در طول جنگ سرد، سرزمین ایران به لطف جغرافیا به عنوان یکی از کشور های بسیار مهم خط مقدم در استراتژی جهانی جلوگیری از گسترش نفوذ اتحاد شوروی تبدیل شد. محمدرضا شاه پهلوی نیز به عنوان پایدار ترین متحد آمریکا در تمام منطقه (سوای اسرائیل) نمایان شد. (2)
اما شاه می‌توانست هم پیمانی «دشوار» باشد که «فرازجویی های منطقه‌ای و میل اش به تسلیحات همیشه افزایش می‌یافت.»

در راستای این سیاست، و افزایش توان دفاعی در مقابل رقیب های منطقه‌ای، شاه به خرید مدرن‌ترین تجهیزات موجود برای نیروهای مسلح ایران اقدام نمود. (3)
Read 57 tweets
قابل توجه سازمان بازرسی و کلیه نهاد های امنیتی
ایا از تورم شدید اجناس یدکی خبر دارید ؟
ایا از علت گرونی این اجناس خبر دارید؟
ایا خبر دارید که احتکار و باند بازی چند نفر باعث گرونی اقلام خارجی شده هر روز گرانتر می کنن ؟
ایا خبر دارید مافیایی کارخانه مافیا تشکیل دادن
#رشتوی
۲
ایا خبر دارید علت گرانی دیگر قیمت دلار و ارز نیست ؟
ایا نمایندگان مجلس نمیدادنن مشکل کشور چیزای غیر از فوتبال هستش ؟(نمایندگان تبریز و ارومیه واصفهان)
سازمان بازرسی وتعزیرات حکومتی دقیقا وظیفه آنها چیست؟؟
زندگی مردم مهم نیست؟؟
نزدیک انتخابات هستش بخاطر رای شده کاری کنید
#رشتو
۳
بنده به عنوان یک کاسب بازار می گویم اگر جلویی دلال بازی و افراد خاص را نگیرید قیمت اجناس یدکی یک ماه دیگر شاهد افزایش شدید خواهد بود
#رشته_توییت
Read 3 tweets
گفته‌هایی مبنی بر این‌که «#دلار بازدهی ندارد» مرا به صرافت انداخت تا در مقاله زیر به بررسی ابزارهای مالی در ایران بپردازم و ببینیم که کدام فرصت #سرمایه‌گذاری در سال ۹۷ بیشترین بازده را داشته است؟

vrgl.ir/lOD2b
در این #رشته_توییت به بیان نکات مهم و خلاصه موارد مطرح شده در مقاله «بررسی ابزارهای مالی در ایران» می‌پردازم:

⬇️
۱. #بورس تهران در سال گذشته علی‌رغم اتفاقات سیاسی رشد بی‌سابقه ‌ای را شاهد بوده است و شاخص آن بالغ بر دو برابر رشد کرده است. بیشترین این تغییرات در مرداد و شهریور ۹۷ بوده است.
Read 17 tweets
دو سه روز پیش #رشته_توییت کوتاهی در مورد حمایت اصلاح‌طلبان از ابراهیم رییسی نوشتم که ثبت شود چه کسانی از چه کسی حمایت کردند. حال در یک #رشته_توییت به لطف یک منبع موثق و مشهور نزدیک به اصلاح‌طلبان از پشت پرده حمایت اصلاح‌طلبان می‌گویم.
چرا روزنامه شرق برای ابراهیم رئیسی مدیحه سرایی می‌کند؟
مهدی رحمانیان مدیر مسئول روزنامه شرق و شهاب‌الدین طباطبایی، یار غار او دستی در کاسبی و رانت دولتی دارند.

در ادامه متوجه خواهید شد چرا برای این توییت این شماره روزنامه شرق را انتخاب کردم.
مهدی رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق اخیرا از رانت دولتی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد ۱۰۰۰ تن کاغذ گرفته و آن را در بازار آزاد به فروش رسانده است. حاشیه‌های این موضوع تا استعفای معاون مطبوعاتی ارشاد نیز پیش رفت. این پرونده در صورت رسیدگی قضایی ناگفته‌های بسیاری دارد.
Read 18 tweets
ابراهیم رییسی آمد

خبر کوتاه بود؛ ابراهیم رییسی عضو برجسته هیئت مرگ و معاون دادستان وقت تهران به ریاست قوه قضائیه منصوب شد. در این #رشته_توییت به واکنش اصلاح‌طلبان نسبت به این انتصاب خواهم پرداخت. این مجموعه به مرور کامل خواهد شد.
احسان مازندرانی خبرنگار اصلاح‌طلب که در زمان انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ۹۶ از زندان به حسن روحانی رای داده بود، ابراهیم رییسی را بهترین گزینه برای ریاست قوه قضائیه می‌داند.
حسین درخشان از نیروهای امنیتی حامی جمهوری اسلامی و نزدیک به اصلاح‌طلبان، ابراهیم رییسی را فردی ساده می‌داند که شخصا تندرو نیست.
Read 9 tweets
داستان #کیهان_خانجانی و تعرضش رو در این #رشته_توییت میتونید بخونید. برای ما خیلی سخته گفتن این داستان، ترس از آبرو و ترس ازین آدم و خب دختری که مدارک دستشه حاضر نیست همکاری کنه چون میترسه. اما سکوت کردن، خیلی درد داره حداقل این بار میگیم
دخترک در کارگاههای داستان‌نویسی ایشون شرکت میکرد. یه روز میگه بمون بعد کلاس درباره داستانت حرف بزنیم. تنها میمونن و یهو لبای دختر رو میبوسه! بدون هیچ حرف یا اجازه ای! بعد دختر میگه نه نکن تو زن داری و میبینه دختر رفته تو شوک و نمیتونه از خودش دفاع کنه زور میزنه دستشو ببره جایی که
نباید و تعرض کنه، دوستم هولش میده و میاد بیرون و از شدت ترس و شوک حرفی نمیزنه، فقط یخ میکنه و میاد خونه.
چندروز بعد به یکی از دخترای همکلاسیش میگه، اونم میگه آره به منم همچین حرفایی زد و گفته بیا خونه م.
این دونفر از کلاس انصراف میدن و به منشی آموزشگاه میگن، منشی میگه
Read 3 tweets
چرا #سوسیالیسم (و مکاتب #اشتراکی) غیر اخلاقی است؟
این #رشته_توییت به تدریج کامل می‌شود.
چپ‌ها وقتی در مقابل نقد سوسیالیسم در حوزه‌های اقتصادی، رفاه و عملگرایی به بن‌بست می‌خورند، پای «اخلاق» را وسط می‌کشند و مدعی می‌شوند که سوسیالیسم، اخلاقی است.
در اینجا توضیح میدهم که کپیتالیسم (بازار آزاد و مالکیت فردی) اخلاقی و سوسیالیسم و مکاتب #اشتراکی غیراخلاقی است.
تا اوخر قرن ۱۸ میلادی، ۹۵٪‌ جمعیت روی زمین فقیر بودند. اما ناگهان در اوایل قرن ۱۹ در بخشی‌هایی از دنیا،‌ ناگهان این روند تغییر کرد و جمعیت فقیر به سرعت شروع به کاهش و رفاه عمومی شروع به افزایش تصاعدی کرد. آنها جوامعی بودند که «آزادی‌های فردی» و «مالکیت خصوصی» را ارج نهادند.
Read 19 tweets
1/ امروز سالروز به دام افتادن #عبدالمالک_ریگی است. 9 سال قبل در چنین روزی #ریگی در آسمان #ایران شکار شد. در این #رشته_توییت تایم‌لاینی از عملیات رهگیری و فرود هواپیمای حامل این تروریست در ایران ارائه می‌کنم.
2/ 3اسفند 88؛ ساعت 23:15 af؛ فرمانده #ارتش j,sx معاون اطلاعاتی خود در جریان عملیات «به کلی سری» قرار گرفت. دستور واضح بود: «#بویینگ 737 به ;n شناسایی Lyn 454 از مبدا #دبی به مقصد #بیشکک(قرقیزستان)، قبل از خروج از آسمان ایران باید در یکی از فرودگاه‌ها مجبوربه فرود شود.»
3/ 4اسفند88؛ ساعت 1:15 بامداد؛ فرودگاه دبی؛ مسافران سرگرم مقدمات پرواز بودند. در لحظات پایانی و در حالی که 6نفر در صف کنترل و بازدید بودند، سوژه به سالن ترانزیت وارد شد. در گوشه سالن، مردی که در حالی بازی با تلفن همراهش بود،‌ پیام نهایی را برای آن سوی خط در #ایران ارسال کرد.
Read 16 tweets
با پایان مقاله تاریخ نیروی دریایی و استقبال دوستان و همراهان گرامی از امروز مقاله تاریخی جدیدی به صورت #رشته_توییت در این اکانت منتشر خواهد شد. دومین مقاله تاریخی با عنوان معرفی سرداران نامی ایران یا تاریخ بنیان گذاری #ارتش مدرن ایران از امروز آغاز می شود
1. #ایران سرزمینی باستانی و یکی از قدیمی ترین کشورهای دنیا در طول تاریخ خود بارها مورد تهاجم و تعرض دشمنان خارجی قرار گرفته، از آشوری ها گرفته تا اسکندر مقدونی و امپراتوری #روم در دوران پیش از اسلام تا تهاجم مغول ها ، تیمورلنگ ، امپراتوری عثمانی ،#روسیه
2.و استعمارگران #انگلیسی و #پرتغالی . همه این مهاجمان هدفی جز تاراج منابع و آب و خاک این سرزمین نداشتند. اگرچه بسیاری از این مهاجمان موفق به تسخیر ایران می شدند اما بسیاری از این لشکرکشی های بی پایان به خاطر حضور فرماندهانی دلاور، شایسته و البته کمتر شناخته شده
Read 15 tweets
رابطه مذهب درحکومت شاهان پهلوی
درچهارمین وآخرین #رشته_توییت درمورد سیاست های دینی و رویکردهای مذهبی محمدرضا #پهلوی وهمکاری با اسلامگرایان ازدهه۴۰ خورشیدی تاانقلاب۵۷ میپردازم،تابازمینه سرکوب نیروهای غیرمذهبی و زمینه های تاسیس حکومت اسلامی آشناشویم.
#تاریخ_پهلوی_بدون_سانسور
۱)یکی ازجنبه های دیگراعتقادی شاه علاقه شدیدش به اسطوره های مذهبی وامکان مقدسه بود به نحوی که اودرنطقی اعلام کرد:«مابرای اجرای همان نیات وهدفهایی قیام کردیم که پیغمبر‌و حضرت امیرالمومنین مولای متقیان در زمان خود برای اجرای آنها قیام کرده بودند(۲۲/۰۲/۱۳۴۲)》
یادرمورد کمک به توسعه👇
۲)اماکن مذهبی درکتاب پاسخ به تاریخ نوشت:«درزمان سلطنت من تشکیلات بارگاه امام رضاآستان قدس رضوی به اوج عظمت واعتلارسیدوبه صورت یکی ازمراکزبسیارمهم جهان اسلام درآمداین وضع مرهون نذوراتی بودکه ازسوی دوستداران امام رضاازجمله خودمن برای بارگاه امام درنظرگرفته شدو تشکیلات آن به صورتی👇
Read 25 tweets
رابطه مذهب درحکومت شاهان پهلوی
درسومین #رشته_توییت درمورد سیاست های دینی ورویکردهای مذهبی محمدرضا شاه #پهلوی وهمکاری بااسلامگرایان از کودتای ۲۸مرداد تادهه ۴۰خورشیدی میپردازم،تابازمینه شکل گیری بنیادگرایی اسلامی وتاسیس حکومت اسلامی آشناشویم.
#تاریخ_پهلوی_بدون_سانسور
#ريتوييت
۱)کودتای ۲۸مرداد یکی از سیاه ترین روزگارتاریخ ایران میباشد،روزی که علاوه براستبداد سلطنتی راه را برای ظهور یک جنبش دینی وبنیادگرایی اسلامی هموار کرد واین چنین سلطنت مشروطه باهمکاری روحانیت،دربار،شاه،لمپن ها وسازمان های جاسوسی تبدیل به سلطنت مشروعه شد.سلطنت پهلوی در عصر👇
۲)جمهوریخواهی،سوسیالیسم،لیبرالیسم تبدیدل به استبداد وخفقان ۲۵ساله ای شد که باید ریشه انقلاب۵۷را درمرداد۳۲جست.
در۲۸مرداد روزی که روحانیت به رهبری کاشانی وبهبهانی وباحمایت های معنوی آیت الله بروجردی ولشکر کشی های لات هایی نظیر شعبان جعفری وطیب حاج رضایی وبافرماندهی فضل الله زاهدی👇
Read 26 tweets
#چالش_ده_سال برای حیات وحش
چگونه حیات وحش در یک منطقه کویری از مرز نابودی، احیا شد؟
این #رشته_توییت را بخوانید
.
فیلم از موسسه تصویر حیات وحش
1/ 20 سال پیش، همین روزها، همراه محیط بانان با یک لندرور قدیمی از نایین به سوی عباس آباد، در نزدیکی چوپانان و بیاضه حرکت کردیم. بعد از 200 کیلومتر رانندگی و شب ماندن در کوه های بیاضه، با دست خالی برگشتیم، فقط پشگل بز و سرگین تشی کل رهاورد ما بود
2/ ناامید کننده بود، نه محیط بانی در منطقه بود، نزدیک ترین ساختمان محیط بانی 200 کیلومتر فاصله داشت، نایین اداره محیط زیست مستقل نداشت و رییس آن از اصفهان می آمد
Read 9 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!