Discover and read the best of Twitter Threads about #رشتو

Most recents (24)

۱- #رشتو/ فردا، سالگرد فاجعه انفجار قطار نیشابور است. دومین تراژدی بزرگ در زمستانِ تلخِ ایران؛ اندکی پس از بم. این یکی از مهیب‌ترین حوادث ریلی جهان است؛ روزی که صدها نفر زنده زنده مردند و مرکز لرزه‌نگاری، حتی در مشهد، زلزله‌ای به بزرگی ۵.۳ ریشتر را ثبت کرد.
b2n.ir/465161
۲/ این، فیلم ساعت‌های نخست حریق در واگن‌ها است، درحالیکه هنوز با فاجعه اصلی فاصله داریم. فرماندار نیشابور و بخش‌داران روستاهای اطراف آمده‌اند تا اوضاع را مدیریت کنند. آتش نشانها مشغول خاموش کردن آتش‌اند. بسیاری از افراد حاضر در فیلم، ساعتی بعد خواهند مرد!
۳/ ۹:۳۵ صبح؛ پنج ساعت بعد از شروع، حریق فروکش می‌کند. مدیران، فرمانداران مشهد و نیشابور، مردم و نیرو‌های امدادی و آتش نشان دور هم جمع می‌شوند تا پایان آتش سوزی را اعلام و عکسی به یادگار بگیرند اما ناگهان یک انفجار مهیب، تمامِ معادلات را بر هم می‌زند.
Read 9 tweets
#رشتو

بی‌رنگ، بی‌بو، بی‌خاصیت

صبح کاری امروز با نامه اداره کتاب ارشاد آغاز شد و دستور حذف دو صفحه از یک کتاب پژوهشی که چند ماه پیش برای بررسی فرستاده بودیم. چند هفته قبل هم ممیزی کتاب پژوهشی و ارزشمند دیگری آمده بود که حذف بیش از 20 صفحه‌ی کامل را شامل می‌شد. /1
علاوه بر حذفیات فراوان کلمه‌ای و جمله‌ای و پاراگرافی!
این روالی است که سالهاست به آن عادت کرده‌ایم.
برای ناشران خصوصی و مستقل،نه ناشران دولتی و حاکمیتی و خصولتی که ازهفت دولت آزادند و نه کاسبان و مافیای کاغذ، آزاردهنده‌ترین و فرساینده‌ترین بخش کار نشر سروکله‌زدن با ممیزی است./2
وقتی آقای دکتر صالحی به معاونت فرهنگی و پس از آن به وزارت ارشاد انتخاب شد، چه امیدها بسته بودیم به اصلاح و آبادانی ویرانه‌ای که نامش وزارت فرهنگ است. در همان نخستین روزهای انتصاب‌شان، خدمت‌شان گفتم شما به یک ساختمان مخروبه پا گذاشته‌اید. باید بولدوزر گذاشت و این بنا را فروریخت /3
Read 19 tweets
برخی از دوستان امر کردند که بنده رزومه‌ام رو منتشر کنم، چشم
توی این #رشتو بخشی از #رزومه ام رو در ۳ حوزه «تحصیلی»، «اجرایی» و «پژوهشی، رسانه‌ای و اجتماعی» تقدیم حضورتون می‌کنم
الف- سوابق تحصیلی:
۱. کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف
۲. کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار(MBA) دانشگاه صنعتی شریف
۳. دکتری (در حال دفاع از پایان نامه) مدیریت رسانه دانشگاه تهران
ب- سوابق اجرایی
۱. مدیریت اندیشکده راهبردی تبیین(حوزه سیاست خارجی)از سال۹۱ تا کنون، بخشی از عملکرد اندیشکده تبیین در دوره مدیریت بنده:
۱.۱ شبکه سازی جوانان مؤمن ومتخصص
۱.۲ مشاوره به مراکز تصمیمگیر نظیر، مجلس، شورای نگهبان، مجمع تشخیص، نهادهای نظامی و… در بزنگاه تصمیم‌گیریهای ملی
Read 12 tweets
#رشتو
1️⃣
نیمه خرداد سال ۸۴، یه آخوند به نام آقاتهرانی در جمع طلاب
تک تک کاندیداهای ریاست جمهوری رو نقد میکنه
و در اون شرایط که همه نظرسنجی ها
به دور دومی شدن رفسنجانی و قالیباف تاکید داشتند
این فرد، حمله ی تندی به قالیباف میکنه و احمدی نژاد رو گزینه اصلح اعلام میکنه
#رشتو
2️⃣
سی دی سخنرانی آقاتهرانی بلافاصله در سراسر کشور توزیع میشه
و چند روز بعد در تاریخ ۲۲ خرداد۸۴
جشن میلاد حضرت زینب در یکی از ورزشگاه های تهران با حضور مداحان شاخص اون زمان مثل ارضی، کریمی، حدادیان و طاهری و با سخنرانی محمود احمدی نژاد و با شعار حزب الله ماشاالله برگزارمیشه
#رشتو
3️⃣
پس از توزیع گسترده سی دی جشن میلاد حضرت زینب در سراسر کشور
و سایر جوسازی ها
ورق انتخابات برمیگرده
و کسی که با رفسنجانی
به دور دوم میره
احمدی نژاده
نه قالیباف
بعدها خود آقاتهرانی توی چند جلسه تاکید میکنه که هرگز انتظار این موفقیت رو نداشته
Read 18 tweets
پیشروی معنادارِ ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در استان ادلب، نیاز به یک تصمیم بزرگ و حساب‌کتاب همه‌جانبه داشت که برنده اصلی ماجرا تعیین‌کننده آن است. اردوغان هیچ دوست دائمی ندارد، اما دشمنانش خیلی زود دائمی می‌شوند. آنچه در سوریه می‌بینیم، بخشی از این بازی پشت پرده است./1
#رشتو
اردوغان هیچوقت درک نکرد که دشمنِ دشمنِ او، بالاخره با هم دوست خواهند شد. اگر اردوغان به هاکان فیدان اجازه داده بود در نشست با علی مملوک در مسکو به توافق برسد، امروز این همه تحقیر نمی‌شد. هم ایرانی‌ها و هم روس‌ها از اینکه اردوغان آبروی آنها را برد، بسیار عصبانی هستند./2
در آن دیدار قرار بود ساز و کاری چیده شود تا دمشق و آنکارا به هم نزدیک شوند، بشار اسد مخالف این دیدار بود و می‌گفت اردوغان کسی نیست که بشود روی او حساب کرد، ایرانی‌ها به خاطر روس‌ها از اسد خواستند مملوک را بفرستد و اسد گفت: نشستن با سعودی‌ها ارزشش بیشتر از ترک‌ها است!/3
Read 15 tweets
چند سالِ پیش شبکه ۱ در سلسله‌جلساتی که در هفته دفاع مقدس برگزار شد، ۵ سردار و ۴ مهمان رو دعوت کرد تا از جنگ روایت کنند. مهمان‌ها از پژوهشگران دفاع مقدس، مستندسازها و کارگردانان بودن. مهدویان که تازه شناخته شده بود، یکی از مهمان‌ها در مقابل سردار رضایی بود.
#رشتو
.../
مهدویان در اون زمان به تازگی با «آخرین روزهای زمستان» که درباره زندگی شهید حسن باقری بود شناخته شده بود. اولین سوالی که مهدویان در اون برنامه از سردار محسن رضایی پرسید این بود که چرا بعد از فتح خرمشهر جنگ رو تموم نکردید.
.../
هرچند خط فکری رضایی و حلقه‌ای که او جزئی از اون به حساب میاد تفکری متفاوت از خط امام درمورد ادامه یا خاتمه جنگ و حتی هدف از جنگ داشتند، اما باز هم تفکر این حلقه در مقابل مهدویان‌ها عقلانی‌تره. رضایی به مهدویان از عدم متجاوز نشناختن عراق توسط سازمان ملل در زمان فتح خرمشهر گفت
../
Read 34 tweets
میشه هم #چاق بود هم سالم!
#Fitnessmyth
حقیقت برعکس اون چیزیه که توی مدیا یا بعضی گزارشات و تحقیقات به دروغ القا می‌شه.
جواب خیر هستش! خیر مطلق! شما نمیتونید هم اُورویتد باشید هم سالم.
اُورویتد بودن میکشتتون:)
#رشتو
ما معمولا چون نمیخوایم که حال کسی رو بگیریم یا احساساتشونو جریحه‌دار کنیم در مورد اضافه وزنشون چیزی به روشون نمیاریم که شرمنده و خجالت زده نشن.
درواقع چیزی برای شرمندگی وجود نداره. مثل وقتی که به دوستتون که یه پاکت سیگار/
در روز میکشه یه تلنگری هم شده میزنید اگه نگران سلامتیش باشید. تلنگر زدن به آدمهای اورویتد بدون دادن حس شرمندگی و خجالت نشون دهنده‌ی علاقه‌ی ما به سلامتی یا رک‌تر بگم "زنده بودن" اون آدمه.
Read 12 tweets
#رشتو (15 بخش) #اشتباهات_ذهنی
از کتاب #تکنیک‌های_شناخت‌درمانى اثر #رابرت_لی‌هی

1️⃣ ذهن‌خوانی (mind reading)
به‌نظرتان بدون شواهد کافی می‌دانید که دیگران به چه چیزی فکر می‌کنند. مثل: ”جواب سلامم را نداد، پس حتما از دست من ناراحت است".
2️⃣ پیش‌گویی (fortune telling)
پیش‌بینی می‌کنید که حوادث آینده، بد از آب در می‌آیند یا این که خطرات زیادی شما را تهدید می‌کند. مثل: "در امتحان شکست می‌خورم" یا "کاری گیر من نخواهد آمد".
3️⃣ فاجعه‌سازی (catastrophizing)
معتقدید هر چه اتفاق افتاده یا خواهد افتاد به‌شدت افتضاح، ناخوشایند و غیر قابل تحمل است. مثل: "افتضاح می‌شود اگر در دانشگاه قبول نشوم".
Read 15 tweets
#رشتو
هشدار!
۱) پیت بوتیگیگ،‌ به اصطلاح «برنده»‌ انتخابات میان‌دوره‌یی حزب دمکرات در ایالت آیووا، از حمایت و مشورت ولی نصر، ماله‌کش و عضو لابی رژیم ایران در آمریکا برخوردار است.

نصر قاسم سلیمانی را یک «ژنرال» و «بوروکرات» توصیف میکند تا یک تروریست.

با ولی نصر بیشتر آشنا شویم.
۲) نصر با علی واعظ،‌ یک ماله‌کش دیگر رژیم ایران، بطور مشترک مقاله‌یی در نیویورک تایمز نوشتند که در آن برای مذاکره با آمریکا التماس میکردند.

واعظ از شاگردان علی اکبر هاشمی رفسنجانی،‌ رئیس جمهور سابق رژيم ایران بود.

تعجب نمی‌کنم اگر واعظ هم در حال مشاوره برای بوتیگیگ هم باشد.
۳) نصر از جمله کسانی است که مدعی است حسن روحانی، رئیس جمهور رژیم ایران،‌ و محمد جواد ظریف،‌ وزیر خارجه این رژیم، از حمایت بالایی در میان مردم ایران برخوردارند.
Read 10 tweets
این #رشتو درباره این است که ماجرای #FATF به زبان ساده چیست ؟
١- FATF یا گروه ویژه اقدامات مالی یک سازمان غیردولتی است که سیاست ها و استانداردهای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را وضع کرده و ارتقاء مي دهد. اين سازمان در سال ١٩٨٩ تاسيس شده و مقر آن در پاريس است .
۱
٢- هم اكنون ١٩٨ كشور جهان بصورت مستقيم يا از طريق گروه های نه گانه منطقه‌ای در اين سازمان عضویت دارند . از این بین ، ۳۷ کشور صاحب اقتصادهای بزرگ و توسعه یافته عضو سازمان اصلی هستند .
۲
٣- اين سازمان در سال ۲۰۱۲ چهل و نه توصيه را به عنوان استانداردهاي اين سازمان براي مبارزه با پولشويي و تامين مالي تروريسم ابلاغ كرد كه كشورهاي عضو موظف شدند يا قوانيني براي رعايت اين توصيه ها تصويب كنند و يا قوانين فعلي خود را ارتقاء دهند .
۳
Read 9 tweets
#رشتو در مورد همجنسبازی

این همون بحثی هست که شک داشتیم بنویسیم یا نه. به خصوص که میدونیم با چیزایی کمتر از اینم ریپورت شدیم و اکونتمون به این روز دراومد. ولی هر چه باداباد :)

مدت بحث: سه ساعت
افراد حاضر: فرید، آرش و یک دوست امریکایی
نویسنده: آرش
خلاصه نتیجه بحثمونو همین اول کار میگم و اونم این هست که به نظر ما همجنسبازی یه پدیده ژنتیکی نیست. حداقل این که از این تعداد همجنسبازی که میبینیم فقط یه درصد خیلی خیلی کوچیکی ممکنه ژنتیکی باشن. بقیش از طریق ابزارای اجتماعی فرهنگی ایجاد شده. توضیح میدیم چطوری.
چندین تحقیق هست که نشون میده درصد بالایی از فرزندان افراد همجنسباز، همجنسباز میشن. اولین نکته این که “عه! مگه همجنسبازا هم بچه دار میشن؟” بله، با این دکونهای حقوق فلان، همجنسبازا میتونن در ایالات متحده و بعضی جاهای دیگه بچه به سرپرستی قبول کنن. (بیچاره اون بچه.)
Read 9 tweets
#رشتو
۱) با فرناز فصیحی، از ماله‌کشانی که مطالب زیادی در حمایت از سیاستهای رژیم ایران در نیویورک تایمز منتشر میکند، بیشتر آشنا شوید.

اینجا او از مطالب و تحلیلهای محمد ایمانی تمجید میکند. ایمانی فردی است که برای خبرگزاری فارس و مشرق، و بولتنهای سپاه، مطالبی تهیه میکند.
۲) فصیحی میخواهد ایمانی نظراتش را در مورد قدرت نظامی/دفاعی رژیم ایران،‌ و همچنین حمله حوثیها به عربستان در میان بگذارد. او در واقع از ایمانی میخواهد از تواناییهای تروریستی ایران سخن گفته و تکذیبیه ایران در مورد حمله به آرامکو را تکرار میکند و میگوید حمله کار حوثیها بوده است.
۳) با وجود تکذیب ادامه‌دار رژیم ایران و مطالبی که توسط فصیحی منتشر میشوند، اکنون برای همگان بسیار روشن است که تهران حمله به تأسیسات آرامکو در شرق عربستان سعودی را ترتیب داده بود.

گزارش کامل رویترز
reuters.com/article/us-sau…
Read 11 tweets
#رشتو
۱)
رويترز:‌ رئیس جمهور اوکراین میگوید فایل صوتی نشان میدهد ایران فوراً مطلع شد هواپیمای اوکراینی را ساقط کرده بود. فایل صوتی «ثابت میکند طرف ایرانی از ابتداء میدانست هواپیمای ما مورد اصابت موشک قرار گرفته بود.»
reuters.com/article/us-ira…
۲) در فایل صوتی، که یکشنبه دیروقت توسط یک شبکه تلویزیونی اوکراینی پخش شد، خلبان یک هواپیمای دیگر شنیده میشود که میگوید «نور یک موشک» را در آسمان قبل از سقوط و انفجار پرواز ۷۵۲ شرکت هواپیمایی بین المللی اوکراین دیده است.
۳) «تهران مقامات اوکراینی را بابت درز این فایل صوتی مقصر میداند. از نظر تهران این فایل صوتی شواهد سری بوده و مقامات ایرانی میگویند دیگر شواهدی از تحقیقات انفجار با مقامات اوکراینی به اشتراک نخواهند گذاشت.»

این باردیگر نشان میدهد رژیم ایران به شدت بدنبال پنهان کردن حقیقت است.
Read 12 tweets
آقای «حسین طریقت» از دبیران ادبیات در مطلبی از حذف برخی مطالب با هدف «تطهیر روسیه» در اذهان کودکان منتشر کردند، که در ابتدا باور پذیر نبود، اما متاسفانه با بررسی کتب، شاهد سانسور عجیب تاریخ هستیم، که موارد به صورت #رشتو بیان می شود.

👇
▪️چاپ اول (۹۷-۹۶) : «تبریز، این شهر کهن، مرکز فرماندهی خطَ مقدَمِ دفاع در برابر دست‌درازی‌های همسایهُ شمالی ایران، یعنی روسیه بود» (۱)
❌ چاپ جدید : حذف!!! (۲)

▪️ چاپ اول: «جنگ "روس‌ها" با ما جنگ میان ارتش دو کشور نبود.» (۳)
⛔️چاپ جدید: «جنگ "سپاه روس" با ما...» (۴)

👇
چاپ اول (۹۷-۹۶): «روسیه چشم طمع بر آذربایحان دوخته‌بود.» (۱)
❌ چاپ جدید: حذف!!! (۲)

چاپ اول (۹۷-۹۶):"روس‌ها" مثل مور و ملخ در شهر پراکنده شدند. (۳)
⛔️چاپ سال بعد: "سپاه روس" مثل مور و ملخ... (۴)

👇
Read 5 tweets
۱)اسناد خارج شده از طبقه بندی بریتانیا
"چگونه بریتانیا به رژیم ایران برای نابودی اپوزوسیون چپ گرا کمک کرده است"
#رشتو #رشته_توییت که میخوانید برگردان فارسی مقاله زیر است

dailymaverick.co.za/article/2020-0…
۲)اسناد محرمانه ای منتشر شده است که بریتانیا رژیم جدید اسلامی ایران را در ضربه به آخرین اپوزوسیون باقی مانده در حاکمیت در سال ۱۹۸۳ پشتیبانی کرده است.
در حالی که مقامات رسمی انگلستان در این کشور شیوه های شکنجه ایران را بی اهمیت تلقی کرده اند
۳)سرویس اطلاعاتی انگلیس(MI6) در همکاری با سی آی ای (CIA) لیستی از ماموران منتسب به شوروی را در اختیار رژیم تئوکراتیک آیت الله خمینی که پس از شاه تحت حمایت انگلستان در ۱۹۷۹ به قدرت رسید،قرار داده اند.
اطلاعاتی که منجر به اعدام اعضا ارشد حزب کمونیست ایران،توده شده است.
Read 32 tweets
#رشتو
پرتاب‌شدگی روحانیت
درخبرها آمده بود«یک روحانی جوان به ریاست هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس خراسان رضوی» انتخاب شده است.چنین خبری اگرچنددهه پیش منتشر می‌شد،امکان نداشت کسی باورکند. الان ولی این خبر و موارد مشابه‌ را لابه‌لای اخبارمی‌خوانیم ومی‌گذریم ونهایتاً پوزخندی می‌زنیم./1
یکی از ویژگی‌های روحانیت در زمانه‌ی ما، «پرتاب‌شدگی» است؛ پرتاب‌شدگی به بیرون از جایگاه تاریخی و هویتی خود.

تا پیش از انقلاب، روحانیون نوعاً پذیرای نقش‌هایی بودند که فلسفه‌ی وجودی روحانیت در همه‌ی ادیان اقتضا می‌کرد؛ یعنی تبلیغ و ترویج دین. / 2
و به‌جز معدود موارد استثنا، بدنه‌ی روحانیون، پس از اتمام تحصیل علوم حوزوی یا به‌موازات آن، واعظ می‌شدند یا امام جماعت یا نویسنده و مدرس دینی. پایگاه اصلی روحانیت، بعد از حوزه، مسجد و منبر بود. /3
Read 14 tweets
#رشتو #ریتوییت

این رشته توییت در مورد تفاوتهای ایالات متحده و کندا (یه به قول ایرونیا کانادا!) هست. سعی میکنیم تا حد امکان thorough و fair باشیم. طبق معمول تاکید میکنیم اینها تجربیات ما هست و ممکنه نشه جنرالایز کرد پس اگه اهل قضاوت هستید خواندن این توییتها به شما توصیه نمیشه :)
قبل از شروع باید بگم که یکی از ما مدتی در کندا زندگی کرده و تجربه دست اول داره و بعد به ایالات متحده (سنفرنسیسکو بی اریا) مهاجرت کرده. یکی دیگمون هم متولد ایالات متحده و بزرگ شده ایران هست و چند بار به کندا سفر کرده. مطالبی که میخونید نتیجه دو سه ساعت بحث دو نفره ما هست.
تفاوت اول، جامعه ایرانی:

در نگاه اول میشه گفت جامعه ایرانی ایالات متحده به طور میانگین نخبه تر و فهمیده تر هستن. این به دلیل سیاستهای نادرست مهاجرتی کندا هست که به قول معروف در طویله رو باز کردن و هر مهاجری رو با هر سطحی راه میدن. لطفا غلط برداشت نکنید چون قصد توهین در کار نیست.
Read 19 tweets
🔰#تاجگردون، دلاویز، امامی و مدیرعامل فراری #بانک_سرمایه | رشته‌توییت:
«غلامرضا تاجگردون»، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس را که این روزها موضوع تایید و ردصلاحیتش خبرساز شده، در فضای سیاست و رسانه به عناوین مختلفی می‌شناسند. «مهره‌چینی» یکی از آن عناوین است...
#رشتو ۱ از ۲۰
۲/ یکی از پررنگ‌ترین نکاتی که درمورد او مطرح است، مهره‌چینی و جاگذاری مدیران مختلف در بدنه‌ی دستگاه‌ها و شرکت‌های مختلف از سوی اوست. به تنها یکی از این موارد که در پرونده‌‌های مورد بررسی‌ام با آن مواجه شدم می‌پردازم. «علیرضا حیدرآبادی‌پور» از مدیران وقت بانک سپه،...
۳/ در سال۹۰ رئیس هیئت مدیره شرکت «پترو امیدآسیا» (بازوی نفت و گاز شرکت سرمایه‌گذاری امید، متعلق به بانک سپه) می‌شود. هیئت‌مدیره‌ای که یک عضو دیگر هم دارد: «غلامرضا تاجگردون». شاید این گره‌خوردن بانک سپه و نفت‌وگاز، حیدرآبادی‌پور و تاجگردون را برای اولین بار به هم می‌رساند.
Read 20 tweets
مهم‌ترین برداشت من هم از نماز جمعه دیروز این بود که ایران خود را برای تصمیم‌گیری حساس آماده می‌کند.

این رویه در رفتارشناسی حاکمیت مسبوق به سابقه است:
#سیاست‌های_اعمالی با #سیاست‌های_اعلامی نظام تفاوت محسوسی دارد.
(فضای سال ۹۱ را به یاد آورید.)

#نمازجمعه_تاریخ‌ساز

#رشتو

(۱)
یکی از جنبه‌های مهم قضیه #ردصلاحیت ها رو هم باید از همین چهارچوب تحلیل کرد.

نظام می‌خواهد تصمیمات حساسی بگیرد.
در این راستا، باید انسجام درونی و مسئولیت‌پذیری افزایش یابد.

مجلسی که هیچ‌کاره - حتی در حد دکور! - سیاست خارجی بوده؛ باید جراحی شود تا اخلالی پیش نیاید!

(۲)
واضحه که از مطلوبیت‌ها و ایده‌آل‌های خود صحبت نمی‌کنم.
تحلیلگر پیش از نوشتن، باید تمام خواسته‌های درونی خود را زیر پا له کرده تا فشار #زمین_سفت_واقعیت را لمس کند.

حالا می‌پرسید چرا در خطبه‌های دیروز هیچ اتفاق ویژه یا موضع خاصی ابراز نشد؟

(۳)
Read 8 tweets
#رشتو
تاساعاتی دیگردر امروز،پنجشنبه ۲۶ دی ماه سامانه معاملاتی بازاربازبانکی توسط رئیس جمهور رونمایی خواهد شد.

#عملیات_بازار_باز بانکی چیست وچه اتفاقات رخ میدهد؟

دراین رشته توئیت تلاش میکنم به این سوال پاسخ دهم./۱
#عملیات_بازار_باز در فروردین امسال در شورای پول و اعتبار به ریاست عبدالناصر همتی تصویب شد، طبق ادعا او، #بانک_مرکزی با اجرای این عملیات می‌خواهد #تورم را مهار کند و این اقدام یکی از ابزارهای سیاست‌گذاری پولی است./۲
طبق ادعای رئیس کل بانک مرکزی، برنامه عملیات بازار باز اضافه برداشت بانک‌ها را از #بانک_مرکزی که منشأ خلق #پول بی‌ضابطه بانک‌ها، پایین نیامدن نرخ سود بانکی، رشد نقدینگی و در نتیجه #تورم است، هدف قرار می‌دهد./۳
Read 4 tweets
حافظه دیجیتالی فرکانس رادیویی(DRFM) و جنگ الکترونیک

۱)همه ما درباره روشهای جمینگ سامانه های راداری و پدافندی دشمن مطالبی شنیده‌ایم که دشمن با فرستادن سیگنال کاذب شبکه پدافندی خودی را دچار اشکلات اساسی در تشخیص میکند.یکی از بحثهای مهم در این فناوری بحث فناوری حافظه دیجیتالی #رشتو
۲)فرکانس رادیویی(DRFM)است که نوعی تکرار کننده است و یک فناوری مهم در بحث جمینگ و یک تست عملیاتی مهم و کم هزینه برای آزمایش و توسعه رادارها است که به طور خاص در بحث جمینگ راداری فعال مطرح است.وقتی هواپیماهای جنگ الکترونیک وارد فضای پدافندی میشوند در معرض امواج راداری قرار میگیرند،
۳)اولین مرحله برای انجام جنگ الکترونیک شناسایی امواج راداری است طبعا مهمترین امر فرکانس و پهنای باند این امواج است. هواپیمای این امواج را دریافت میکند و برای خود به صورت دیجیتالی ذخیره میکند و روی این اطلاعات مدولاسیون انجام میدهد،ابزاری که این کار را برای ما انجام میدهد DRFM است
Read 17 tweets
#رشتو
1️⃣
حالا که یه ذره ناراحتی تون فروکش کرده و آروم شُدید
اجازه بدید مشکوک باشیم به خطای انسانیِ پدافندِ دقیقی که پهپاد آمریکایی رو از هواپیمای حامل نظامیان آمریکا تشخیص میده و هواپیمای بدون سرنشین رادارگریز رو با یه شلیک میزنه ولی اون یکی رو نمیزنه
که ترامپ حتی بابتش تشکر کرد
#رشتو
2️⃣
اجازه بدید مشکوک باشیم به اشتباه سیستمی که دقت نقطه زنی موشک هاش خبرنگار سی ان ان رو متعجب کرده بود
اجازه بدید مشکوک باشیم به اشتباه سیستمی که چند سال پیش، موشک هاش مقر سران تروریست پژاک رو چنان دقیق میزنه که حتی دیوار خونه همسایه شون آسیب ندیده بود
#رشتو
3️⃣
اجازه بدید مشکوک باشیم به توییت عجیب روحانی راجع به هواپیمای ایرانی!
مشکوک باشیم به اصرار روحانی برای اعلام اشتباه پدافندی ما توسط خودش در حالی که نیروهای مسلح اصرار دارند که قبول دارند پدافند زده ولی خیلی داستان عجیبه و باید بیشتر بررسی کنند اما روحانی اجازه نمیده
Read 7 tweets
#رشتو
گزارش زیر توسط واحد دفاعی موسسه مصاف ایرانیان تنظیم شده است و به احتمال بسیار زیاد دلیل شلیک پدافند ایرانی به هواپیمای اوکراینی انجام عملیات «سوتر» از سوی امریکایی ها بوده است/١ از ٢۵
بسم الله الرحمن الرحیم
این سوال برای بسیاری از هموطنان عزیز مطرح شده که چطور ممکن است یک سامانه پدافند هوایی و موشکی یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ با آن حجم از جثه را یک موشک کروز شناسایی کند. در این #رشتو بنا داریم به معرفی یک سامانه جنگ الکترونیک سایبری اشاره کنیم.../٢ از ٢۵
که فرایند کارکرد آن فریب سامانه‌های دفاع هوایی و موشکی حریف است.سامانه جنگ الکترونیک سوتر(Suter)و سامانه دفاع هوایی و موشکیBUK-M1

هدف از استفاده از سامانه‌های جنگ الکترونیک در میدان‌های نبرد،ایجاد اختلال در سیستم‌های راداری و ناوبری کشورهای حریف است و شامل چند مورد است/٣ از ٢۵
Read 25 tweets
#رشتو

«هیس! مبادا به گوش دشمن برسد!»
نهان‌روشی سیستماتیک در جمهوری اسلامی و بحران «بی‌اعتمادی»

برخی دوستان معترض بودند که چرا این چند روز سکوت کرده‌ام و چیزی نمی‌نویسم. برای سکوتم دو دلیل داشتم: یکی اینکه این چندروز تلخ، فشار روانی و جسمی سنگین و بی‌سابقه‌ای را تحمل می‌کنم /1
و درین شرایط جانکاه دست و دلم به نوشتن نمی‌رود.
دوم اینکه صادقانه‌اش حقیقت امر هنوز برایم روشن نیست؛ حتی بعداز سخنرانی سردار حاجی‌زاده و بیانیه ستادکل نیروهای مسلح.
در همصدایی با هیاهوی توده‌ای هم معمولا محتاطم.(چه هیاهوی قدیس‌سازی از سپاه باشد چه دو روز بعدش ابلیس‌سازی از آن.)/2
گمان می‌کنم هرکس کمی کتاب تاریخ جهان یا همین تاریخ معاصر ایران خودمان را تورق کرده باشد و با مفهوم «روایت» آشنا باشد، می‌داند که حقیقت بسیاری از وقایع سیاسی سالها بعد از وقوعشان روشن می‌شود. و بیش از آنها، وقایعی‌اند که حقیقت‌شان هیچگاه روشن نمی‌شود. /3
Read 30 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!