Discover and read the best of Twitter Threads about #زبان

Most recents (6)

۱.
توی این #رشتو میخام یه روتیین #زبان برای قسمت اسپیکینگ بهتون بدم. روتین که خودم داشتم. سخته!!! نمیتونم!!! لول ام نیست!!! و این حرفا نباشه. نزارید عصبانی بشم با دمپایی بیوفتم دنبالتون :) بابام مریضه! عروسی دعوتم! و اینا حرفا رو نداریم. تغییر میخای اوکی، تغییر درد داره چیزی که… twitter.com/i/web/status/1…
۲.
بعد اون صبحونه که توی #رشتتو قبلی گذاشتم، رندوم یدونه از فایل های پی دی اف رو بر میداری، هر فایل برای مصرف دو روز. اصراف گر دشمن خداست. هر فایل شامل ۲۰ تا سواله به انگلیسی و راجع به یک تاپیک خاصه. ۱۰ سوال شنبه میخونی ۱۰ تا یکشنبه. بیشتر نه کمتر نه. این قانون رو حفظ نکنی میزنمت… twitter.com/i/web/status/1…
۳.
تاپیک اون پی دی اف رو سرچ بزن. ۵ تا کلمه خوبشو در بیار اونایی که باهاشون حال میکنی بیشتر. ۵ الی ۱۰ تا بیشتر نه. نمیخام جو بگیرتت بری ۱۰۰ تا در بیاری چون خستت میشه بعد میکشی کنار میگی علیرضا عن تو روتینی که گفتی بعدم من میام با دمپایی بالاسرت :)
>>>>>
Read 11 tweets
#رشتو نکاتی دربارهٔ مسائل زبانی
یکم - در فراگیری زبان دوره‌ای وجود دارد که زبان‌شناسان به آن دورهٔ بحرانی می‌گویند. این دوره از کودکی تا پیش از بلوغ است. خاصیت این دوره این است که انسان بدون هیچ تلاشی #زبان پیرامونش را فرامی‌گیرد. اگر در محیط چندزبانه باشد /+
تمام زبان‌ها را فرامی‌گیرد و لازم است تلاشی کند. فراگیری زبان پس از این دوره تبدیل به نوعی آموزش مهارت می‌شود و دشواری‌های خاص خودش را دارد. اما این دو مرحله را نباید با هم خلط کرد. بنابراین ادعاهای مربوط به دشواری‌های فراگیری زبان برای کودکان افسانه‌ای است /+
که مبنایی ندارد. مکاتب مختلف #زبان‌شناسی با وجود اختلافات شدیدی که با هم دارند در این مورد تا حد زیادی اتفاق نظر دارند. البته دانش‌آموزان در تحصیل از حیث تلاش و استعداد تفاوت دارند و طبیعی است که عده‌ای مشکلات تحصیلی داشته باشند. /+
Read 15 tweets
از پست های خوب فیسبوکی ام، به اشتراک گذاری پستی در سال 2016 است
خوبست مطلب را رشته توییت کنم.

گزارشی مجله معتبر #کالچر :
#پارسی در میان ۱۰ زبان ماندگار باستانی
The 10 Oldest Languages Still Spoken In The World Today
نشریه معتبر کالچر مقاله ای درباره برخی #زبان های باستانی دنیا Image
و تعداد گویِشوَران آن منتشر کرده است که #ایران را نیز جزو 10 زبان باستانی زنده و پویا می داند که تا امروز به آن تلکم می شود.
در بخش هایی از مقاله گفته شده که «غیرممکن است که بگوییم زبانی از زبان دیگر قدیمی‌تر است چون همه آن‌ها به اندازه خود بشر قدمت دارند. با گفته شدن این مورد، هر یک از زبان‌هایی که در زیر به آن‌ها اشاره شده چیزی خاص دارند – چیزی باستانی – که آن‌ها را از بقیه متمایز می‌کند.»
Read 13 tweets
#قلمکار

گمنام مجاہد بتاتا ہے کہ
حاجی خاندان. جو حاجی نزیر کا نائب کمانڈر تھا. مولوی نزیر امیر نیک محمد کی وفات کے بعد جنوبی #وزیرستان کے طالبان کا امیر بنا. اس وقت امیر نیک محمد کو امریکن ڈرون اٹیک میں مارے جانے کے بعد پاکستانی #فوج اور #طالبان میں جنگ چھڑی ہوئی تھی!
قبائلی مجاہدین #افغانستان میں #امریکہ کا #اتحادی ہونے کیوجہ سے پاک فوج پر حملے اس لئے کر رہے تھے کہ ان کے علاقوں پر امریکہ ڈرون اٹیک کرتا رہتا تھا. #ہندوستان نے بہت سے #ازبک اور #تاجک قبائلی علاقوں میں #مجاھدین کے روپ میں داخل کروا دیئے تھے. اس کے علاوہ امریکہ بہت سے امریکن نیشنل
عرب ایجنٹ بھی #افغانستان سے #پاکستان میں داخل کر چکا تھا. جن کو #امریکی جنگ کی وجہ سے لوکل #قبائلی لوگوں نے پناہ دے رکھی تھی. یہ تمام ایجنٹ کیسٹ اور پمفلٹ کے ذریعے مقامی #زبان میں #پاک_فوج کے خلاف پروپیگنڈہ کرتے اور سیدھے سادے #قبائل کو پاک فوج کے خلاف لرنے پر اکساتے رہے۔۔
Read 17 tweets
#رشتو
۱.درآستانه ۲۱آذرروزی که ارتش شاهنشاهی برای نجات آذربایجان وارد تبریزشدوبه حکومت ۱ساله حزب دموکرات آذربایجان به رهبری پیشه وری پایان داد #اردوغان در
مراسمی که به مناسبت پیروزی ارتش آذری درجنگ ۴۴روزه قره باغ تدارک دیده شده بود،حضورمی یابدوشعری دررابطه باجدایی #ارس می خواند!
۲.معنای بخشی ازشعرمی گوید:رودارس را جدا کردندوآنرا باخاک پرکردند،این شعر
فولکلور آذری درزمان جداشدن آن بخش از خاک ایران دردوره قاجارسروده شده وسینه سینه توسط مردم منتقل شده است،درد جدایی آذربایجان از ایران ونقش رودارس دراین جدایی.
حالااردوغان کسی که سودای امپراتوری #عثمانی رادارد
۳.دایه عزیزتر از مادربرای آذربایجانیها شده است! اردوغان هم همانند #رژیم_اسلامی مهره #گلوبالیسم در #خاورمیانه است واهداف آنهارا درمنطقه دنبال می کند.توجه داشته باشیم ترکیه نوین توسط #آتاتورک بنانهاده شد حدود۷۵سال پیش.
درجمهوری ترکیه احزاب نقش اساسی را درسیاست ایفا می کنند.
Read 18 tweets
«در کودکی‌ام» ... «در زبان‌شان که نمی‌فهمیدم می‌پنداشتم» ... «پنداری» ...

دوستان عزیز!
اگر محاکمه‌‌ی پندارهای رازآلودِ کودکیِ آرش جودکی را به پایان رساندید مراقب باشید که حکم اعدام صادر نکنید. به گمانم هر کدام‌تان دست‌کم یک بار در مورد منع اعدام کودکان بیانیه داده باشید.
بگذارید من هم اعتراف کنم که در #کودکی فکر می‌کردم همسایه‌ی ...زبانِ ما با پسرش حرف نمی‌زند (چون زبان‌شان به نظرم یک چیز ساختگی بود که هیچ معنایی نداشت) و فقط برای آن‌که ما نفهمیم به پسرش چه می‌گوید بلغور می‌کند. صداهایی که می‌شنیدم مثل صدای ریگ در قوطی کنسرو بود.
گاهی خودم را سرزنش می‌کنم که چرا در پنج سالگی درس‌گفتارهای فردینان دو سوسور را نخوانده بودم و نگاهم به #زبان تا این حد عجیب بود.
Read 4 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!