Discover and read the best of Twitter Threads about #سانسور

Most recents (10)

۱/
اضافه‌کردن پل‌های اختصاصی به مرورگر «تور» می‌تواند راه‌حل کار‌امدی برای دور زدن #فیلترنت و مقابله با #سانسور باشد.
راهنمای ساده این کار را در این #رشتو بخوانید.
⏬بات رسمی تور پروجکت برای دریافت پل و اپلیکیشن #تور
t.me/GetBridgesBot
#مهسا_امینی #قطعی_اینترنت Image
۲/
پس از باز کردن #مرورگر_تور در سیستم عامل اندروید، روی آیکون تنظیمات ضربه بزنید.
روی 'Config Bridge' ضربه بزنید. سپس برای پیکربندی به صفحه دور زدن (Circumvention) هدایت خواهید شد.
۳/
با گزینه "Use a Bridge" سه گزینه خواهید داشت: "obfs4"، "meek-azure" و "snowflake". که این‌ها پل‌های عمومی تور هستند. اگر با اختلالات گسترده روبرو هستید، می‌توانید پل اختصاصی دریافت کنید که از طریق بات تلگرام تور امکان پذیر است.
Read 5 tweets
🔵جو بایدن با لیدر ری استارت ، لج کرد!

لیدر ری استارت در تلگرام نوشته بود که برای #برجام با دموکراتها به هیچ وجهٔ قراردادی امضا نخواهد کرد و رژیم ایران در مورد برجام با خیال آسوده عمل کند و بعد از این مطلب سفیر مذاکرات ایران به #روسیه رفت ! Image
#جو_بایدن بعد از افشاگری لیدر ری استارت در مورد مدیران توییتر و سوء استفاده دموکراتها از اسم ری استارت بر روی میز مذاکرات برجام ، یک ایرانی را بزور سفیر کرد !…

هنوز معلوم نیست این #ایرانی چرا صدها هزار صفحه ری استارتی ها را در رسانه ها ی اجتماعی می بسته...
و چرا لیدر ری استارت را در لیست #سانسور جهانی قرار داده است و #سوال_دوم اینه که پول اولیه جهت مطرح شدن این ایرانی بیسواد!… از چه طریقی بدستش رسیده است و #سوال_سوم اینه که چرا پراگ و محل رسمی #رادیو_فردا 😊…

t.me/Pastonews/43805
Read 4 tweets
۱/
در سال‌های اخیر برخی حکومت‌ها اینترنت‌ستیزی خود را با #سانسور و #فیلترینگ نشان داده‌اند.
«فناوری» اما راه‌‌کارهایی مثل «حامل‌های دارای قابلیت اتصال» یا Pluggable Transports برای عبور از سد #فیلترنت ارائه کرده است.
در این #رشته_توییت با این راه‌بردهای مهم آشنا شوید
#طرح_صیانت
۲/
ترانسپورت‌های مختلفی وجود دارند که به طیف گسترده‌ای از روش‌های مسدودسازی می‌پردازند. Pluggable Transports راه‌حل‌ کارآمدی برای دور زدن #سانسور و مقابله با کنترل و نظارت نهادهای دولتی بر فعالیت آزادانه کاربران در فضای آنلاین است.به‌طور کل، آن‌ها را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد:
۳/
Diverting (منحرف‌کردن)
ترافیک با استفاده از مسیرهای مختلف به‌سوی ترافیک استاندارد وب در اطراف شبکه جابجا می‌شود. یکی از روش‌های منحرف‌‌کردن، «domain fronting» است که ترافیک از طریق یک "front" هدایت می‌شود. front معمولا یک آدرس آی‌پی است که در فضای ابری به اشتراک گذاشته می‌شود.
Read 7 tweets
۱/
سفر هفته گذشته #زارع‌پور به #روسیه حاشیه کم نداشت. انتشار دو تصویر از یک مصاحبه توسط مشاور #وزیر_ارتباطات خبرساز شد و از کار بی‌کار شدن مشاور وزیر را در پی داشت! کاربران شبکه‌های اجتماعی از این عزل با عنوان «قدرت دامن کوتاه روسی» یاد کردند.

#طرح_صیانت Image
۲/
روز بعد از واقعه، موتور جست‌وجوی «یاندکس» پس از ۷ سال رفع فیلتر شد. همزمان با رفع فیلتر، «جست‌وجوی امن» روی این موتور جست‌وجو هم فعال شد. کارشناسان نسبت به مسدودسازی #گوگل نگران‌اند. سوق دادن کاربران به استفاده از #یاندکس، می‌تواند اقدامی برای نظارت بر فعالیت شهروندان باشد.
۳/
دیدار #وزیر_ارتباطات با مسئولین نهاد نظارتی بر ارتباطات روسیه یا همان #روسکومنادزور که مسئول اصلی #سانسور و نظارت گسترده بر ارتباطات و رسانه‌های جمعی این کشور است و قول و قرار همکاری‌های مشترک و امضای تفاهم‌نامه‌ نگرانی‌های کاربران اینترنت در ایران را بیش از پیش کرده است.
Read 6 tweets
همزمان با انتقال دادگاه سوئد به آلبانی برای استماع شماری از شاکیان و شاهدان پرونده دژخیم #حمید_نوری و قتل عام ۶۷، وزارت اطلاعات آخوندها در یک تلاش رسوای «چند وجهی» به تکرار شیطان سازی های زنگ زده علیه #مجاهدین_خلق روی آورده است.
در ۲۲ مهر هومریش خبرنگار معلوم الحال از شبکه «خبرنگاران دوست» آخوندها که قبلا در دادگاه آلمان به خاطر افترائاتش در اشپیگل محکوم شده بود، این بار به عنوان خبرنگار هفته نامه دیسایت به میدان فرستاده شد.
مقاله سفارش داده شده به هومریش، با همان الگوهای لو رفته پیشین که در دادگاه های آلمان محکوم شدند، در روز ۶ آبان در سایت «مگزین» منتشر شد اما به رغم همه خرج و مخارج و آب و رنگ مصرف شده، هیچ توجهی در محافل سیاسی آلمان برنیانگیخت.
#سانسور
Read 8 tweets
🀄️ #کریپتومان اقتباسی از تفکرات آشو (فیلسوف هندی) در خصوص #آگاهی انسان و اهمیت #سرمایه_گذاری
۱/۲۵
بخشی از سخنان وی:
- آگاهی مردم مطلوب هیچ جامعه ای نیست , این آگاهی از اصول سرمایه گذاری با منافع آنان (سرمایه داران و قدرتها) در تضاد است/
2/25

../ - اگر مردم آگاه باشند! , امکان بهره کشی از آنان وجود نخواهد داشت.

-اگر مردم آموزش ببینند و آگاهی لازم را بدست آورند‌, دیگر نمی توان آنان را مطیع نموده و همانند رباتها به کار واداشت.

- در صورت آگاهی, آنان از حقوق انسانی و آزادی خود دفاع خواهند کرد./
3/25

../ - آزادی در ذات خود مستلزم آگاهی ست و این دو مفهوم جدا ناشدنی هستند و از این رو هیچ جامعه ای مایل به آگاهی مردم نیست.

- این شرایط شامل همه جوامع اعم از , جوامع کمونیستی , فاشیستی , سرمایه داری , مذهبی و غیره می گردد , زیرا به محض آگاه شدن مردم , آنان خطرناک خواهند شد/
Read 25 tweets
آیا میدونستید در داستان #کباب_غاز، مصطفی (آن مهمان ناخوانده ی بدقواره) دو سوم شیشه عرق اصفهان رو سر سفره بالا میره و همین میشه که دامن از دست میده و به جون غاز میوفته؟
#سانسور کل خاطرات بچگی ما رو پر می کنه! #جمالزاده
قسمت های سانسور شده:
"به‌قصد ابراز رضامندی، خود گیلاسی از عرق پر کرده و تعارف کنان گفتم: آقای مصطفی‌خان از این عرق اصفهان که الکلش کم است یک گیلاس نوش‌جان بفرمایید.
لب‌ها را غنچه کرده گفت: اگرچه عادت به کنیاک فرانسوی ستاره‌نشان دارم، ولی حالا که اصرار می‌فرمایید اطاعت می‌کنم."
" این‌ را گفته و گیلاس عرق را با یک حرکت مچ‌دست ریخت در چاله‌ی گلو و دوباره گیلاس را به طرف من دراز کرده گفت: عرقش بدطعم نیست. مزه‌ی ودکای مخصوص لنینگراد را دارد که اخیرن شارژ دافر روس چند بطری برای من تعارف فرستاده بود. جای دوستان خالی، خیلی تعریف دارد"
Read 6 tweets
۱/مسعود فراستی منتقد باسوادیه! خیلی از حرف‌هاش در مورد سینمای ایران رو قبول دارم. این‌که به فیلم‌های زردی مث رحمان ۱۴۰۰ می‌پره قابل تقدیره!
اما! مساله اینجاست که این آدم از سوادش برای به کرسی نشوندن ایدئولوژی‌ش صحبت می‌کنه نه بر عکس!
یعنی چی؟
#رشته_توییت
۲/فراستی به درستی معتقده سینمای ایران پر شده از فیلم‌های ضعیف و مبتذل. اما از فیلم‌های دغدغه‌مند و آرتیستیکی که سال‌هاست اجازه‌ی اکران نمی‌گیرن حرفی نمی‌زنه! #منوچهر_هادی رو می‌زنه اما از ده‌ها کارگردانی که به دلیل سیاست‌های فرهنگی مملکت گوشه‌نشین شدن چیزی نمی‌گه!
۳/اوضاع زمانی جالب می‌شه که با وقاحت تمام زل می‌زنه به دوربین و می‌گه: من مدافع #سانسور هستم.
خب وقتی که تو از سانسور دفاع میکنی دیگه حق نداری از ابتذال و بی‌دغدغه بودن فیلم‌ها گلایه کنی! سیستم فکری مطلوب تو آثار هنری رو اخته می‌کنه بعد تازه شاکی هم هستی که چرا فیلم خوب نداریم؟
Read 8 tweets
می‌خواهم پرونده‌ی تلخ #مجلات_همشهری ‌را با یک #رشته‌_توئیت بامزه ببندم و حداقل از باب روشنگری برای اولین بار چند توضیح و سند درباره‌ی #سانسور سازمان‌یافته در مطالب مجلات #همشهری منتشر کنم که اگر چیزی را هم افشا نکند حداقل می‌تواند مایه‌ی تفریح شود.۱ #من_و_سانسورچی
ذهن سانسورچی‌هایی که در این سال‌ها با آنها مواجه بودم همیشه تمایل داشت از «هر چیزی» تفسیر جنسی بکند. فکر می‌کنید در این تصویرسازی برای یکی از جلدهای مجله چرا مجبور به حذف گوشه‌ی چشم شدیم؟ به خاطر شباهتش به «نیپل».۲
هر کلمه‌ای در متن‌ها که به ویژگی‌های زنانه اشاره می‌کرد محکوم به حذف بود. هنوز هم نمی‌فهمم چرا به جای «یائسگی» باید نوشته می‌شد میان‌سالی.۳
Read 19 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!