Discover and read the best of Twitter Threads about #سرمایه

Most recents (7)

#چپ_شناسی_میکروسکپیک!
در این کپشن قصد دارم تا با بازگشت به ریشه ها و اصول راست نشون بدم چگونه خلاف این اصول حرکت کردن و فکر کردن و حرف زدن ، به سیستمها و مکاتب چپ منتهی میشه که درنهایت می تونه فجایع جهانی چپ رو در کشورهای مختلف رقم بزنه و فردیت و هویت انسانها رو نابود کنه.
در بخش اول از این سه بخشی که براتون در نظر گرفتم ، به معرفی مکاتب پایه چپ و راست میپردازم و سه کتاب مهم که باعث آشنایی بیشتر شما با مکاتب چپ هست رو معرفی میکنم
۱.مزرعه حیوانات / اورول - نماد سیاست کمونیستی
۲.دنیای قشنگ نو / هاکسلی - نماد سیاست گلوبالیستی
۳. ۱۹۸۴ / اورول - نماد
سیاست فاشیستی.

در این راستی آزمایی 3 اصل مهم بنیادی وجود دارد : 1.آزادی 2. سرمایه 3.میهن.
پایبند و آگاه بودن به این سه اصل باعث میشه تا هیچوقت فریب بازیها و نمایشهای چپ رو نخورین و بتونین مسیر درست وحقیقی رو با داشتن دستگاه فکری ای شامل این ۳ اصل موضوعهی جهان شمول، بیابید.
Read 15 tweets
پوست اندازی چگونه است!؟ چطور سیستم بعد از فروپاشی خود را بازتولید میکند!؟ #رشتو
فروپاشی سیاسی مرحله بعد از فروپاشی اقتصادی و یک مرحله قبل از #براندازی است. آگاهی به تفکیک بین این سه مرحله مهم است چون عمدتا عوام به اشتباه این سه مرحله را یکی میدانند. درصورتیکه در مرحله فروپاشی
نظام میتواند خودرا بازیابی کند! در این رشتو از روسیه مثال میزنم که دوبار در ۱۹۱۷ و ۱۹۹۱ فروپاشی شده و هربار از درون دوباره خودرا زائیده است!
پوست اندازی دقیقا کی اتفاق می افتد:
پاسخ: بعد از شکست ایدئولوژیک، اقتصادی و نظامی (جنگ یا مسابقه) منجر به #شکافت_بین_مردم_و_حکومت!
بازیابی رژیم فروپاشی شده شامل چه مراحلی است:
۱- کوبیدن جبهه مردم! رژیم درحال انحلال فشار اقتصادی و اجتماعی بر مردم را چنان افزایش میدهد که مردم از مرگ به تب راضی شوند.
۲- وابسته کردن مردم به سیستم قبلی: رژیم کمونیستی مردم رو بطور کلی وابسته به فساد قبلی میکند. مثلا از طریق #کوپن
Read 19 tweets
فیلم دیدیم چه فیلمی

فیلم "خون به پا خواهد شد" فیلمی آمریکایی در ژانر درام و اقتباسی از رمان نفت به قلم آپتون سینکلر (Upton Sinclair) است که در سال ۱٩٢٧ به چاپ رسید.
این فیلم در اکثر لیست‌های بهترین فیلم های قرن بیست و یکم قرار داشته است و از آن به عنوان یک شاهکار نام می برند.
در آن سال فیلم "there will be blood" بسیاری از جوایز اسکار و گولدن کلوب را نصیب خود کرد.

داستان این فیلم مربوط به فردی به نام دنیل پلین ویو (Daniel Plainview) است که با موفقیت یک چاه نفت را به بهره برداری می‌رساند.
خصیصه‌های کاپیتالیستی در نقش اول فیلم نمایان است و ماهیت اخلاق کاپیتالیستی را به زیبایی به تصویر می کشد. آنجا که پلین ویو بیان می کند: درون من #رقابت نهفته است! درواقع این فیلم نیروی محرک اقتصاد کاپیتالیستی را بر پرده سینما ترسیم کرده است.
Read 5 tweets
#آموزشی #افزایش_سرمایه

ببینید در علم مالی جواب هیچ سوالی قاطع و صریح نیست هرچیزی بستگی داره ... مثلاً افزایش سرمایه خوبه یا بد بستگی داره ، حالا بستگی به چی داره، بسته به اون شیر گاو معروف داره یعنی چه تغییراتی در سودآوری آتی ممکنه ایجاد کنه ... ۱
اگر تغییر تو سود ایجاد نکنه فرقی در ارزش شرکت نداره . این یه چیز کلی بود

حالا انواعش :

#افزایش_سرمایه از محل #سود_انباشته :
هیییییییچ اثری در عملیات شرکت نداره فلواقع شما سودی که قبلاً تقسیم نکردی و گذاشتی در اختیار شرکت باهاش بتونه یه کاری کنه. این افزایش سرمایه فقط اجازه ۲
اجازه میده شرکت یه پولی رو که داشته از جیب پایین بذاره تو جیب بالا (از حساب سود انباشته به حساب سرمایه) یه فرایند حسابداریه و هیچ تغییری تو شرکت ایجاد نمیکنه . این که شرکت ها تو گزارش توجیهیش مینویسند به منظور اصلاح ساختار مالی برای اینه که واقعا روشون نمیشه بنویسند دلمون خواست،۳
Read 11 tweets
چطور در کمتر از 3 ماه تونستم 60 میلیون تومان ضرر کنم؟
#تجربیات_یک_تریدر
به تمام دوستان که تازه شروع کردن پیشنهاد میدم این #رشتو رو دنبال کنند.
.
وقتی تازه شروع به #ترید کردن میکنید، قدیمی تر ها مغرورانه از از #مدبریت_ریسک بهتون میگن و دائم میگن مراقب باش و خب از اونجایی که ما..
خودمون رو بیشتر از چیزی که هستیم می‌بینیم بجای اینکه از قدیمی تر ها بخوایم بیشتر راهنمایی کنند ماهم کنار اونها قرار می‌گیریم و به بقیه میگیم مراقب باش!
بذارید یه چیزی بهتون بگم کاملا #رُک
همه ی ما فکر می‌کنیم متفاوت از بقیه هستیم.
مثل کسی که #معتاد میشه و همیشه فکر میکرده میتونه
شرایط رو کنترل کنه، میتونه هروقت خواست کنار بذاره و دقیقا زمانی میفهمی معتاد شده که دیگه خیلی دیره.
نمیخوام شمارو برسونم ولی حقیقت اینه :
چقدر میتونید دوام بیارید؟
اگر خیلی ماهر باشید شاید کمی بیشتر از من در بازار دوام بیاورید!
پس این سود هایی که میکنید چیه؟
این ها دقیقا همون
Read 15 tweets
مواد اولیه حیاتی اروپا

مثل همه مناطق، اتحادیه اروپا هم تحقیقات زیادی در مورد توسعه پایدار و امنیتش انجام میده. یکی از این موارد، مواد خام اولیه و مهم هستن.
کمیسیون اروپا برای اولین بار لیست مواد اولیه حیاتی برای اروپا رو در سال 2011 چاپ کرد و هر سه سال اون رو بروز میکنه. 👇
برای امسال، 30 ماده اولیه درنظر گرفته شدن (برای مثال، از 2017 تا الآن 5 ماده جدید به لیست اضافه شدن).

اما چطور یک ماده به عنوان ماده حیاتی در لیست قرار میگیره؟ دو معیار اتحادیه اروپا "اهمیت اقتصادی" و "ریسک در تولید" هستن. برای مثال، در سال 2020 "هلیم" از لیست به دلیل 👇
کاهش اهمیت اقتصادی بیرون رفت.

منابع تولید کننده این مواد خیلی متراکم هستن. وابستگی اتحادیه اروپا در واردات اغلب فلزات بین 75 تا 100% هست. برای مثال، چین 98% از عناصر کمیاب زمین که اروپا نیاز داره رو تامین میکنه، ترکیه 98% از بورات، آفریقای جنوبی 71% از پلاتونیوم و ... نمودار 👇
Read 11 tweets
#رشته_توییت #استانداردِ_بیت‌کوین
1. می‌توان #بیت‌کوین را یک نرم افزار توزیع شده دانست که به منظور انتقال ارزش با استفاده از ارزی خاص طراحی شده که این ارز بدون نیاز به وجود یک موجودیت واسط، در برابر تورم غیرمنتظره محافظت شده است.
2. هر چند خودِ #بیت‌کوین یکی از ابداعات نسل دیجیتال محسوب می‌شود اما مشکلاتی که انتظار می‌رود بیت‌کوین آنها را حل کند –یعنی عرضه‌ی نوع خاصی از پول که تحت کنترل کامل صاحب آن قرار دارد و احتمال حفظ ارزش آن در بلندمدت زیاد است– طول عمری به اندازه قدمت جامعه بشری دارند.
3. انتخاب‌های افراد بستگی به طرزفکر آنها دارد و بنابراین نمی‌توان گفت که انتخاب یک نوع پولِ خاص کاملاً درست یا کاملاً غلط است؛ هر چند این انتخاب‌ها عواقبی هم دارند.
Read 134 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!