Discover and read the best of Twitter Threads about #شجریان

Most recents (7)

خواهرم که در #مشهد زندگی می‌کند، صبح‌ها برای پیاده‌روی به #پارک_ملت می‌رود. چند روز پیش این عکس را فرستاد از مرد جوانی که روی تنه درخت قطع شده داشت این نقش را پیاده می‌کرده. گفته بود پارک ملت و شهرداری هم اجازه داده/۱ #شجریان
پنج شنبه که رفتند دیدند تنه درخت را قطع کردند و خبری از این کار هنری نیست اعتراض هم کردند اما حراست پارک جوابی نداده #مشهد #شجریان #پارک_ملت
امروز این عکس را فرستاد جای تنه قطع شده گچ ریخته بودند #مشهد #شجریان #پارک_ملت
Read 3 tweets
مشهد برای استاد #شجریان سنگ تمام گذاشت. مراسم خاکسپاری باشکوه، منظم و در شأن #خسرو_آواز_ایران، با حضور ده‌ها هزار نفر از مردم #مشهد و دیگر شهرها. بدون هرگونه حاشیه، جو امنیتی یا التهاب. با مدیریت انصافا عالی شهرداری مشهد.
در این رشتو تصاویر/ویدئوهای مراسم را به اشتراک میگذارم.
۱/
مراسم خاکسپاری در آرامگاه فردوسی در دو بخش ساماندهی شده بود. بخش وسیع جلوخان آرامگاه برای عموم مردم آماده شده بود با چند نمایشگر بزرگ، صندلی و بنرهای #خسرو_آواز_ایران و بخش آرامگاه برای خانواده #شجریان و مهمانان ویژه.
ویدئو از همخوانی مردمی تصنیف «ببار ای بارون» در بخش جلوخان.
۲/
از ساعاتی پیش از خاکسپاری استاد #شجریان در آرامگاه فردوسی حاضر بودم. این ویدئو از تمهیدات برگزار کنندگان مراسم در بخش جلوخان آرامگاه است که برای حضور عمو‌م مردم #مشهد آماده شده بود.
۳/
Read 25 tweets
#شجریان گمراه ساده لوح یا خائن آگاه!!؟

شب گذشته عباس میلانی #بهایی مصاحبه ای با بی بی سی انجام داده و اعلام کرده است:«شجریان قانون اساسی برای گذار به ایران دموکراتیک تهیه کرده است و آن را در اختیار من قرار داده که من طی روزهای آتی آن را منتشر خواهم کرد.»
#نفوذ
#رشتو
۱/۴
خوب در این جان دو مطلب قابل ذکر است: ۱. این اقدام یعنی مقابله با قانون اساسی کشور و تدوین قانونی دموکراتیک بدون در نظر گرفتن اصل انقلاب اسلامی؛ یعنی اعلام مخالفت آشکار با اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی.
۲. شجریان این اقدامات را در راستای پیشبرد طرح آمریکایی-اسرائیلی ایران ۲۰۴۰

۲/۴
دانشگاه استنفورد انجام داده است. یعنی یک اقدام براندازانه نرم با همکاری آشکار با مرکز برانداز سرویس های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی.
لازم بذکر است که مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید دانشگاه ها، ازپروژه ایران ۲۰۴۰ استنفورد با عنوان «حرکت مرکب از خباثت و خیانت دشمن»

۳/۴
Read 4 tweets
۱- اینگونه که خود #شجریان به همراه شاعران و آهنگسازان سمپات حزب توده‌ (لطفی، علیزاده، طبری، ابتهاج، کسرایی) چهچهه زد تا علم‌الهدی‌ها سر کار بیایند. اینگونه که #ارتجاع_سرخ بر سر شاخ نشست و بُن برید و دیو خفته #ارتجاع_سیاه را بیدار و بر سر ملت ایران آوار کرد.
۲-اینگونه که آنگاه که حکومت وقت آماده همه‌گونه اصلاحات بود، استاد #شجریان در آلبوم چاووش می‌خواند «تفنگم را بده تا ره بجویم»؛ اما سی سال بعدش که حکومت کوچکترین راهی برای اصلاحات نگذاشته بود و اصلاحطلبی چیزی جز استمرارطلبی نبود، استاد با ملایمت خواهش می‌کرد: «تفنگت را زمین بگذار».
۳- خلاصه استاد از در دروازه وقتی باز بود رد نمی‌شد، اما بعدها اصرار داشت از سوراخ سوزن رد شود. پس از جنبش سبز نیز چه در دی ۹۶، چه در آبان ۹۸، چه سر هواپیمای اوکراینی صدایی از ایشان شنیده نشد.
Read 4 tweets
آیا جمهوری اسلامی که در خاک‌سپاری #شجریان شدیداً امنیتی رفتار کرد، در مرگ او هم مقصر بود؟ در جواب، من با حسین علیزاده، در مقام رفیقِ آهنگساز شجریان، همدلی دارم که شهریور ۹۵ گفت موضعی که در قبال شجریان اتخاذ شد، باعث افسردگی او شد وگرنه شجریان بلد بود با این بیماری مقابله کند. ۱/۳
علیزاده: «بیماری طوری نبود که بتواند شجریان را از راه خودش باز دارد. سال‌های سال مقابله کرد و کسی از بیماری‌اش خبر نداشت. همیشه قدش را افراشته دیدیم و لبش را خندان و آوازش را شنیدیم و نمی‌دانستیم چنین مریضی‌ای هست و او می‌توانست تا آخر عمرش هم به‌‌خوبی با بیماری مقابله کند، ۲/۳
ولی وقتی گرما و قدرت و انرژی مردم از او گرفته شد، بیماری شجریان عمیق شد و این اتفاق افتاد.»
جمهوری اسلامی در مرگِ قطعاً زودهنگامِ #شجریان مقصر بود، هم‌چنان‌که در مرگِ شادی‌ها و امیدها و زندگی‌ها و آزادی‌های مردم ایران مقصر بود و هست.
خداحافظیِ امروزِ علیزاده با شجریان👇۳/۳
Read 3 tweets
#رشتو انتقادی درباره‌ی #شجریان و «سمت درست تاریخ»:
۱.نوشتن این رشتو برای من در این شرایط سخت است، سوگوار پدرم هستم که بسیار شیفته‌ی شجریان بود و از کودکی ما را با صدای او آشنا کرد. خوب به یاد دارم آخر هفته‌های دوران کودکی‌ام را که پدرم با صدای بلند «عشق داند» و «خلوت‌گزیده»..
2.پخش می‌کرد و محزون می‌نشست به شنیدن. مادرم اعتراض می‌کرد، اندوهگین می‌شد، ‌می‌گریست.. مادری که عاشق انواع و اقسام موسیقی پاپ و هم‌چنین ویولن ایرانی بود و توان تحمل بلندای صدای تحریرها و اوج‌های بی‌بدیل شجریان را نداشت. من نیز با نظر پدرم به جای ویولن ایرانی، کلاسیک آموختم و..
3.در سال‌های نوجوانی چنان با موسیقی «سنتی» ایران بیگانه شدم که هرگز با پدرم به کنسرت‌های شجریان نرفتم. اکنون معتقدم که تضاد شخصی و ظاهرا بی‌اهمیت میان مادر و پدرم به میانجی شجریان، نشان‌دهنده‌ی مساله‌ی تاریخی عمیق‌تری بود که در این چند سال تلاش کرده‌ام روی آن پژوهش کنم، پژوهشی ..
Read 21 tweets
1/حجت‌الاسلام #احمد_مازنی به ریاست #کمیسیون_فرهنگی #مجلس انتخاب شد. در این #رشته_توییت نگاهی انداخته‌ام به مواضع و دیدگاه‌های او.
#رشتو
2/ #کمیسیون_فرهنگی #مجلس دهم هرچند مرکب از #اصولگرایان و حامیان #دولت است اما در طی دو سال گذشته ریاست این کمیسیون به اصولگرایان رسیده بود. #نصرالله_پژمانفر و جمشیدجعفرپور ریاست دوره اول و دوم را برعهده داشتند.
3/ حالا در آستانه سال سوم، #احمد_مازنی رئیس این کمیسیون شده است. گویا در دوره سوم، وزن‌کشی‌ها به سود لیست امید تغییر کرده. مازنی در توییتر هم حضور دارد.
@mazaniahmad
Read 9 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!