Discover and read the best of Twitter Threads about #صدام

Most recents (7)

یادتان هست چگونه از طریق یکی از آشنایان عراقی به آرشیو قدیمی #بعثی ها دسترسی پیدا کردم؟
من آهسته اما پیوسته هزاران نسخه را مرور می‌کنم... و به نظر می‌رسد نه تنها #حزب_دمکرات_کردستان پول آغشته به خون از #صدام می‌گرفت، بلکه #کومله هم می‌گرفت.⬇️
اسناد بالا نشان میدهد که حسن شمسی نماینده سابق دفتر #کومله در بغداد اطلاعات محرمانه درباره جایگاه و فیش حقوقی ایرانیان ارائه میداد.ترجمه انگلیسی اسناد در زیر.
توجه: این پس از استفاده صدام از سلاح شیمیایی علیه #کردهای #عراق و #ایران در #حلبچه+#سردشت+ است!⬇️
این شخص امروز هم در چرخه اپوزیسیون ایران فعال است. شمسی از #کومله به حزب کمونیست ایران تغییر مکان داده و در آنجا به عنوان عضو کمیته مرکزی فعالیت می کند.⬇️
Read 5 tweets
#صدام VS خمینی #رشتو
ژنرال شوارتسکف (فرمانده پیروز جنگ خلیج فارس) میگوید صدام نه استراتژیست است، نه یک مدیر، نه یک ژنرال نه یک سرباز. اما یک جنگجو است. میخواهم اینرا بدانید!
واکنش صدام به هر تهدیدی همواره تهاجمی بود. خودش میگفت از حصار من رد شوید وارد خانه تان میشوم.
صدام تنها دوبار در زندگیش در جنگیدن تعلل کرد اول در جنگ اول خلیج فارس، انتظار همه از صدام حمله پیشگیرانه قبل از کامل شدن نیروهای متفقین بود و دوم در لحظه دستگیری در سال ۲۰۰۳. احتمالا در هردو مورد فریب خورده است. من عدم واکنش صدام به #عملیات_اوپرا رو بدلایلی جز این لیست نمیاورم.
صدام همواره در حسرت و آرزوی دو نفر بود. ۱-جمال عبدالناصر ۲-محمدرضا شاه
اما درواقع تنها چیزی که بود یک استالین عرب بود! صدام حسین عصاره تمام رذائل انسانی بود اما دو ویژگی دیگر هم داشت ۱-شجاع بود ۲- دوستدار میهن و ملتش که البته نابودش کرد.
حزب بعث و شخص صدام بعنوان یک سوسیالیست و
Read 23 tweets
۱- محمدرضا پهلوی در دهه پنجاه ساخت شش ناوشکن به نام شاهان ایرانی را به آمریکا سفارش داد: ناوهای #کوروش ، #داریوش ، نادر ، #انوشیروان ، اردشیر و شاهپور. پول این ناوها پیشاپیش پرداخت شد.
۲- در نهایت، چهار ناو از آنها تا سال پنجاه و هشت ساخته و آماده تحویل شد: #کوروش ، داریوش ، نادر و #انوشیروان . اما دولت موقت #بازرگان با ادعای صلح‌طلبی از دریافت آنها سرباز زد.
۳- آمریکا در سال شصت و یک نام فرماندهان دریایی خود را بر این ناوهای ایرانی نهاد و آنها را به کار گرفت: #کوروش شد کید۹۹۳ ، #داریوش شد کالاگان۹۹۴ ، نادر شد اسکات۹۹۵ ، و ناو #انوشیروان شد چندلر۹۹۶ .
Read 8 tweets
جمهوی اسلامی و بشار اسد چگونه داعش را خلق کردند؟

در این رشته توئیت می خواهم به بررسی سوابق و مدارک پشتیبانی مستقیم رژیم #بشار_اسد از جهادی های افراطی و هسته های اولیه #داعش در عراق با حمایت #سپاه_قدس و #قاسم_سلیمانی بپردازم.

۱ Image
بعد از ترور ابومحمد المصری، نفر دوم القاعده در ایران و انتشار مدارکی مبنی بر ارتباط #جمهوری_اسلامی و حتی حضور نیروهای القاعده در ایران، بعضی تحلیلگران درصدد بر آمدند تا این ارتباط را در محدوده ی دیپلماسی تنش آلود با #آمریکا و در چهارچوب نوعی مکانیسم دفاعی تعریف کنند.

۲ دو تصویر متفاوت از ابومحمد ...
واقعیت و اسناد اما چیز دیگری می گوید. واقعیاتی که به عمد یا سهو نادیده گرفته شده این است که حکومت اسلامی سالها با واسطه ی بشار اسد و با هدف شیطانی ایجاد بی ثباتی و ناامنی در عراق از نیروهای القاعده استفاده می کرد.

۳ Image
Read 19 tweets
اسرائیل دوست است یا دشمن؟ #رشته_توئیت
از اونجایی که #اسرائیل به نوعی صندوقچه اسرار سر به مهر بخشی از تاریخ معاصر حساب میشه هیچوقت کارشناسان از روی غرض یا مصلحت پاسخ واضحی به این سوال نداده اند. من برای پاسخ، بخشهای قابل عنوانی از تاریخ رو براتون به شکل یک پازل رسم میکنم.
۲.حدودا نیم قرن به عقب برمیگردیم به زمانی که تیم فوتبال ایران در دو فینال پیاپی جام ملتها و آسیایی #اسرائیل را شکست میدهد و قهرمان میشود. این درحالیست که اعراب و حتی چین و کره شمالی مقابل اسرائیل بازی نمیکنند. پرچمهای اسرائیل در امجدیه به آتش کشیده میشود. شیشه مغازه های یهودیان
۳.شکسته میشوند. جو جهود ستیزی به راه می افتد. شایعات بی پایه در مورد جهودها پخش میشود، مثلا همه بلیطهای استادیوم رو خریدن تا ایرانیهارو راه ندن. مثلا عتیقه های ایران رو دارن میخرن میفرستن اسرائیل! اینکه پدرتون هنوز ضد جهوده یادگار همون دوران است. عامل این شایعات و خرابکاریها کیه؟
Read 19 tweets
#رشتو
۱. در این #رشته_توییت می‌خوام براتون یه قصه #واقعی تعریف کنم. داستان دختری به نام #مریم‌_معمارصادقی که داره دیپلمش رو می‌گیره و پا به دنیای بزرگسالی می‌ذاره. مریم نمی‌دونه که بیست و چند سال بعد برای #پول گرفتن بابت توجیه #دخالت_بشردوستانه علیه #ایران؛ به خودش افتخار می‌کنه.
۲. #مریم‌_معمارصادقی دختر درس‌خون و باهوشیه که توی یه شهر کوچیک ایالت مریلند زندگی می‌کنه. اخبار روز رو پیگیری می‌کنه و می‌خواد از دنیای آدم‌بزرگا سر دربیاره. دلش می‌خواد در آینده روزنامه‌نگار یا وکیل بشه، البته هنوز انتخاب نکرده که کدومش رو بیشتر دوست داره.
۳. #مریم‌_معمارصادقی توی تیم مناظره مدرسه عضوه. هر دفعه برای یه موضوع چالشی کلی مطلب مستند و قانع‌کننده آماده می‌کنه. تو گروه دادگاه مجازی هم ثبت نام کرده تا نقش قاضی، دادستان و وکیل رو تجربه کنه. مریم از ورزش غافل نیست و عضو تیم فوتبال دخترای مدرسه هم هست.
Read 15 tweets
هدية #الأحد 🙂🙂

ترقبوا مناقشة #تآمرية لفيلم #Waterworld الهوليوودي الذي مهد لتحالف حركة #البيئة مع عصابة #النفط و #الغاز العالمية تنفيذاً لأجندات #الإستعمار_الأنجلوأمريكي.

الفيلم من بطولة الأمريكي كيفن #كوستنر ويقال أن تكاليفه تخطت كل الإعتمادات بينما تضائلت الإيرادات.
عُرِض الفيلم في 1995.

يبدأ الفيلم بالعبارة التالية: بعد ذوبان الجليد بالقلنسوات القطبية Icecaps غرقت القارات في المحيطات وأنقرض معظم الآدميين. من إستطاع البقاء كان عليه التكيف مع "عالم الماء" #Waterworld.

تعبير "الفيضان" قد يستعمل للتعبير عن الإنهيارات الإقتصادية.
يبدأ الفلم بمشهد انسان وحيداً على ظهر قارب صنع من المخلفات. يرتدي الرجل (كيفن كوستنر) ثياباً رثة و يشرب عن طريق تكرير البول. بالقارب نبتة ليمون وحيدة تنتج ثماراً توفر فيتامين ج الواقي من مرض الإسقربوط. هاهنا بطلنا الذي يرمز فيما يرمز للأنجلوأمريكان ونظامهم العالمي.
Read 88 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!