Discover and read the best of Twitter Threads about #صلح

Most recents (7)

چند هفته ایه که صفحه منشور #حقوق_شهروندی از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری تو مرورگر بازه و هر چند وقت یکبار بهش نگاه میکنم.
تا از اینجا
president.ir/fa/96859
برش نداشتن، بیایید باهم مرور کنیم:
۱
#به_نام_خدای_رنگین_کمان
مقدمه:
۲
الف- حق حیات، #سلامت و کیفیت #زندگی

ماده ۱- شهروندان از حق حیات برخوردارند. این حق را نمی‌توان از آن‌ها سلب کرد مگر به‌موجب قانون!!!
۳
ب- حق #کرامت و #برابری انسانی

ماده ۷- شهروندان از کرامت انسانی و تمامی مزایای پیش‌بینی‌شده در قوانین و مقررات به نحو یکسان بهره‌مند هستند.

ماده ۸- اعمال هرگونه #تبعیض ناروا به‌ویژه در دسترسی شهروندان به خدمات عمومی نظیر خدمات بهداشتی و فرصت‌های شغلی و آموزشی #ممنوع است.
Read 26 tweets
#رشتو
۱- توضیح: پیش از این بارها اشاره کرده‌ام که #گرافیست نبوده و نیستم، اما به ضرورت زمانی برای انجام امور #جنگ_تبلیغاتی بر علیه #رژیم_منفور_جمهوری_اسلامی مجبور به یاد گرفتن مواردی شده‌ام که خلاصه و ترجمه نکات مهم آنها را با شما درمیان می گذارم.
بدیهی است که این مطالب کامل
۲- نبوده و احتمالا اشکالاتی در آن است. به همین دلیل از دوستانی که دانش آموخته و وارد به مسایل #تکنیکی هستند #دعوت می‌کنم در اصلاح این نوشتار کوشش نمایند.
با سپاس فراوان
۳- به باور من دلیل اصلی طراحی و استفاده #پوستر در شبکه‌های مجازی انتقال خبر و تاثیرگذاری و در نهایت ترغیب به مخاطب به #مشارکت در رویدادی می‌باشد.
در مورد تقسیم گونه‌های پوسترها شیوه‌ای متفاوتی وجود دارد، برای سهولت کار من با کمک دوستی در #دانشکده_هنر_برلین پوسترها را به
Read 60 tweets
درگفتگویی در باب مذاکرات #صلح اعراب و اسرائیل پس از رویداد جنگ، خبرنگار اتریشی از شاهنشاه در باره دو پیشنهاد مطرح شده یکی از سوی کیسینجر و دیگری از سوی شوروی سابق می پرسد که آیا در صورت شکست مذاکرات
#محمد_رضا_شاه_پهلوی
1/
و پیش آمد جنگ مجدد، رفتار #ایران چگونه خواهدبود؟ شاهنشاه پاسخ میدهند که از نظر فیزیکی رفتار ما مثل بار قبل خواهدبود ولی از نظر عاطفی، سمپاتی ما البته نه فقط بخاطر اینکه اعراب از همسایگان ما وبرادران هم دین ما هستند، بلکه بخاطر اینکه زمین های آنها اشغال شده، به آنها تعلق دارد
پرسش بعدی در باره مخاصمه جنگی در کردستان عراق است. این زد وخورد تا آنجا پیشرفته است که برای مردم کرد انتظار کمکهای اقتصادی و تسلیحاتی ازسوی #ایران پیش آمده و بنظر میاید ایران این کمک را انجام نخواهد داد.
شاهنشاه پاسخ میدهند: من اینرا شنیده ام.ما از دو جنبه به مردم کرد وظیفه مندیم
Read 7 tweets
#رشتو
۱_چه کسانی از آمدن بایدن خوشحالند؟!
امثال #بهمن_کلباسی ،#نایاک ،دلالان تجاری رژیم برای بقای نظام و #لابی های سیاسی آنها در واشنگتن
همه دولتهای آمریکا قبل از ترامپ به هیچ وجه خواستار #فروپاشی رژیم نبودند هدف آنها نظام حاکم برایران نبود،هدفشان #ایران بوده و هست !
۲_درطول این ۴۱ سال #مخالفان رژیم همیشه بوده اندوخواهند بود و این ربطی به ترامپ ندارداما باید واقع گرا باشیم،درسال ۸۸ وقتی خیل عظیم مردم در خیابانهای تهران به بهانه انتخابات #مرگ_بر_دیکتاتور می گفتند #اوباما در حال لاس زدن با رهبران رژیم بود پس هدف آنها این نظام ضدبشری نیست !
۳_آیاتابه حال ازخود پرسیده اید چرا #بوش به عراق حمله کرد؟!چه ضرورتی در آن مقطع باعث میشدبه عراق حمله شود!عراق که نقشی درحملات ۱۱ سپتامبر نداشت !
به عراق حمله شد تا پروژه #هلال_شیعی ناقص نمانداین پروژه قراربوددرجنگ ایران و عراق شکل بگیرداماایرانیها نتوانستندپس بوش آنرا تکمیل کرد!
Read 9 tweets
#عاشورۂ_محرم
سال ۲۰۲۰
اگست کا آخری ہفتہ
اور
ہفتہ وار چھٹی
دنیا بھر
بالخصوص اسلامی #پاکستان میں
بہت #مصروف گزرا
#سوچئے
#مسلمانوں نے #حسب_روایت
اپنے اپنے #عقائد کے مطابق
#عاشورہ منایا

کچھ نے
گھر پر ہی
#ٹیلیویژن سے دل بہلایا
کچھ نے
تفریحی مقامات کا چکر لگایا
کچھ نے
#مجالس اور جلوسوں کا چکر چلایا
اور
کچھ نے
#مجالس اور جلوسوں پر احتجاج کرایا
#سوچئے
ہر کوئی
اپنی عقل اور سوچ کے مطابق
اپنے #عقائد پر عمل پیرا
اور
ہر کوئی دوسروں پر
اپنے #عقائد مسلط کرنے پر مُصر ہے
#سوچئے
Read 14 tweets
چند روزی است که عکسی از #امام_موسی_صدر در فضای مجازی دست به دست می شود.نمی دانم نسل من و پس از من در #ایران به دلیل درهم آمیخته شدن "همه چیزبا همه چیز"چقدر توانست امام موسی را بشناسد اما سفرم به #عراق و شرکت در کنفرانس "الرابع لممثلي الطوائف والاديان والقيادات والشخصيات الدينية
والثقافية في العراق"،چهارمین نشست نمایندگان طوایف و ادیان و شخصیت های دینی و فرهنگی عراق در شهر #کربلا، باعث شد باز سلامی کنم به #سید_موسی_الصدر، راوی و عامل «گفتگو، تفاهم و همزیستی». در نشست یک روزه کربلا بزرگان همه ادیان و طایفه های مختلف عراق حاضر بودند.
کاردینال لوییس رافایل اسقف اعظم کلیسای کلدانی،نماینده ای ازخانواده حکیم،خانواده آیت اله خویی، شیخ ستارجبارحلو،رهبر بزرگ صایبین مندایی،امام الجامع الکیلانی،نماینده خانواده قپانچی امام جمعه نجف،بزرگان جامعه اهل تسنن ونماینده ارامنه عراق درکنار هم نشستند،از #صلح وسلام و تسامح گفتند.
Read 6 tweets
#رشتو
۱. در این #رشته_توییت می‌خوام براتون یه قصه #واقعی تعریف کنم. داستان دختری به نام #مریم‌_معمارصادقی که داره دیپلمش رو می‌گیره و پا به دنیای بزرگسالی می‌ذاره. مریم نمی‌دونه که بیست و چند سال بعد برای #پول گرفتن بابت توجیه #دخالت_بشردوستانه علیه #ایران؛ به خودش افتخار می‌کنه.
۲. #مریم‌_معمارصادقی دختر درس‌خون و باهوشیه که توی یه شهر کوچیک ایالت مریلند زندگی می‌کنه. اخبار روز رو پیگیری می‌کنه و می‌خواد از دنیای آدم‌بزرگا سر دربیاره. دلش می‌خواد در آینده روزنامه‌نگار یا وکیل بشه، البته هنوز انتخاب نکرده که کدومش رو بیشتر دوست داره.
۳. #مریم‌_معمارصادقی توی تیم مناظره مدرسه عضوه. هر دفعه برای یه موضوع چالشی کلی مطلب مستند و قانع‌کننده آماده می‌کنه. تو گروه دادگاه مجازی هم ثبت نام کرده تا نقش قاضی، دادستان و وکیل رو تجربه کنه. مریم از ورزش غافل نیست و عضو تیم فوتبال دخترای مدرسه هم هست.
Read 15 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!