Discover and read the best of Twitter Threads about #طب_سنتی

Most recents (4)

اگر بوعلی سینا هم امروز بود از شیوه های جدید #پزشکی استفاده می کرد اما اگر ما به دنبال شناخت گیاهان دارویی و استخراج خواص آنها برویم و به صورت #علمی و با ارائه مقاله آن را اثبات کنیم، این داروها با بدن ما سازگاتر خواهد بود.
دینی بودن علم، به دینی بودن موضوع علم است، لذا معیار دینی بودن طب به طبیب و بیمار نیست، بلکه به فهم دقیق موضوع است یعنی دینی بودن طب به فهم عمیق ابنا و ابدان است، اگر باور کنیم که موضوع علم طب، فعل خداست قطعا و لابد این علم دینی خواهد بود حتی اگر پزشک و بیمار #مسلمان نباشد.
#طب_سنتی باید به معنای دقیق کلمه علمی بشود و صرف اینکه فلان گیاه برای درمان فلان بیماری است کافی نیست؛ باید بدانیم تا مطلبی صد در صد #علمی نباشد #دینی نیز نخواهد بود!
Read 5 tweets
#رشتو
#طب_سنتی
هر علمی ، یک پیشینه ای داره که بدون مطالعه اون پیشینه بدون کسب تجربه از اون پیشینه امکان پیشرفت شاید وجود نداشته باشه.
پیشینه علم پزشکی میشه علمی که 4-5 سال قبل از میلاد مسیح بوده و بقراط رو پدر علم طب سنتی میگن.
از اون زمان تا حالا علم پزشکی هم به موازات سایر /1
علم ها پیشرفت کرده. تجهیزات پزشکی جدید، بیماری های جدید ، درمان های جدید و ...
در اون زمان به علت نبود تجهیزات پزشکی تشخیص بیماری ها به سختی انجام میشده. یکی از راه های تشخیص کارکرد بدن یا تشخیص بیماری ها به وسیله لمس بوده. قلب چون گرم بوده فکر میکردن وظیفش گرم کردن بدن هست /2
پس اصلا نمیدونستن دستگاه گردش خون چی هست. یا حتی در زمان ابوعلی سینا هم همچنان مشخص نشده بود که قلب دو دهلیز و دو بطن داره.
تشخیص بیماری ها براساس درک دما بودو رفته رفته بحث اخلاط چهارگانه مطرح شد. مثلا چون بیماری صرع و MS به شکل انقباض های شدید بود اون روبه طبع سرد نسبت میدادن/3
Read 7 tweets
تا الان که 6 ساعت از پست آقای علیزاده (سردبیر تجارت نیوز) گذشته، پست ایشان بیشتر از 50 با ریتوئیت شده. از خطوط اول پست و کامنت ها مشخص است حتی یک نفر وقت نداشته درمورد خبر بررسی کند. در حقیقت «همه» #اعتماد کردند. فکر می کنم بجای توضیح در مورد اعداد مطرح شده بهترست کمی ⬇️
در مورد فردی که این ادعا را کرده جستجو کنیم. در متن سایت ایلنا آن فرد، خانم «دکتر افسانه اقبال نیا» ست، که سمت ایشان «بنیان گذار پویش آگاهی پیشگیری مبارزه با سرطان سینه» عنوان شده. هرچند در نیت خیر ایشان شکی نیست ولی با کمی جستجو در اینترنت متوجه می شویم مدرک ایشان ⬇️
ظاهرا «دکتری علوم سیاسی و روابط بین الملل» ست. در جای دیگری سمت ایشان «رئیس سازمان زنان حزب اسلامی» و «رئیس مرکز آموزش خانه کارگر» عنوان شده و بنظر می رسد سمت های ایشان به همین موارد ختم نمی شود ولی هیچ کدام ظاهرا ارتباطی به مقوله بهداشت و سلامت ندارد. اینکه هزینه های ⬇️
Read 6 tweets
۱/ واقعیتِ امروزِ دعوای دروغین طب سنتی/طب مدرن
آنچه که از چالش این روز ها در سطح جامعه دیده می شود، نشان از عدم آگاهی مردم از تفاوت این اصطلاحات و در نتیجه باز بودن امکان سواستفاده های مالی و گاها آسیب های جانیِ غیر قابل جبران است.
در این #رشتو سعی می کنم شمعی کوچک روشن کنم.
۲/ بگذارید همین ابتدا صریح و بی پرده بگویم #طب_اسلامی یک بدعت و دروغ بزرگ است و نه تنها در کشور ما ساختار و سازمانی به نام طب اسلامی وجود ندارد، بلکه بزرگان دینی و برخی مراجع عظام تقلید نیز وجود حوزه ای در دین به نام طب اسلامی را رد می کنند.
۳/ آیت الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر سابق بهداشت می گویند در قرآن و روایات دستوراتی هست اما اسلام چیزی به نام #طب_اسلامی نیاورده است. از طرفی خواهان قانونمند شدن و سازماندهیِ #طب_سنتی هستند و بصورت ضمنی جناب تبریزیان را هم نفی می کنند.
Read 20 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!