Discover and read the best of Twitter Threads about #عراق

Most recents (3)

بازخوانی از درون؛ روایت اماراتی از رخداد #الفجیرة

یکی از مشکلات جدی تحلیل‌های ما از کشورهای عربی، «عینک ایرانی» است که در هنگام تحلیل بر چشم می‌زنیم!
این مشکل را نگارنده طی سالیان طولانی در حوزه‌های #سوریه و #عراق مشاهده کرده و چندی است به خلیج فارس هم سرایت کرده است!

(۱)
#رشتو
وقتی رویدادها ناشی از دخالت خارجی باشد (فرضیه)، نباید صرفا ماجرا را از درون کشور تحلیل کرد؛
اما باز هم تحلیل از درون یا دست کم جمع‌بندی تحلیلی از مواضع و برداشت‌های نخبگان داخلی کشور هدف از اهمیت به سزایی برخوردار است.

با این مقدمه پیشنهاد می‌کنم این #رشتو را بخوانید
#فجیره

(۲)
بیش‌تر از ۱۵۰ چهره فعال و مؤثر بر فضای سیاسی و رسانه‌ای #امارات را رصد می‌کنم که تقریبا حدود ۱۰۰ نفر آن‌ها اماراتی هستند.

با گذشت ۳۶ ساعت از انتشار خبر رخداد #الفجيرة، مجموع نظراتشان را می‌توان دسته‌بندی کرد.
با توجه به حجم بالای #رشتو، ناگزیر در دو قسمت منتشر می‌شود

(۳)
Read 19 tweets
چند روزی است که عکسی از #امام_موسی_صدر در فضای مجازی دست به دست می شود.نمی دانم نسل من و پس از من در #ایران به دلیل درهم آمیخته شدن "همه چیزبا همه چیز"چقدر توانست امام موسی را بشناسد اما سفرم به #عراق و شرکت در کنفرانس "الرابع لممثلي الطوائف والاديان والقيادات والشخصيات الدينية
والثقافية في العراق"،چهارمین نشست نمایندگان طوایف و ادیان و شخصیت های دینی و فرهنگی عراق در شهر #کربلا، باعث شد باز سلامی کنم به #سید_موسی_الصدر، راوی و عامل «گفتگو، تفاهم و همزیستی». در نشست یک روزه کربلا بزرگان همه ادیان و طایفه های مختلف عراق حاضر بودند.
کاردینال لوییس رافایل اسقف اعظم کلیسای کلدانی،نماینده ای ازخانواده حکیم،خانواده آیت اله خویی، شیخ ستارجبارحلو،رهبر بزرگ صایبین مندایی،امام الجامع الکیلانی،نماینده خانواده قپانچی امام جمعه نجف،بزرگان جامعه اهل تسنن ونماینده ارامنه عراق درکنار هم نشستند،از #صلح وسلام و تسامح گفتند.
Read 6 tweets
#رشتو
۱. در این #رشته_توییت می‌خوام براتون یه قصه #واقعی تعریف کنم. داستان دختری به نام #مریم‌_معمارصادقی که داره دیپلمش رو می‌گیره و پا به دنیای بزرگسالی می‌ذاره. مریم نمی‌دونه که بیست و چند سال بعد برای #پول گرفتن بابت توجیه #دخالت_بشردوستانه علیه #ایران؛ به خودش افتخار می‌کنه.
۲. #مریم‌_معمارصادقی دختر درس‌خون و باهوشیه که توی یه شهر کوچیک ایالت مریلند زندگی می‌کنه. اخبار روز رو پیگیری می‌کنه و می‌خواد از دنیای آدم‌بزرگا سر دربیاره. دلش می‌خواد در آینده روزنامه‌نگار یا وکیل بشه، البته هنوز انتخاب نکرده که کدومش رو بیشتر دوست داره.
۳. #مریم‌_معمارصادقی توی تیم مناظره مدرسه عضوه. هر دفعه برای یه موضوع چالشی کلی مطلب مستند و قانع‌کننده آماده می‌کنه. تو گروه دادگاه مجازی هم ثبت نام کرده تا نقش قاضی، دادستان و وکیل رو تجربه کنه. مریم از ورزش غافل نیست و عضو تیم فوتبال دخترای مدرسه هم هست.
Read 15 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!