Discover and read the best of Twitter Threads about #عربستان

Most recents (24)

#فکت_انقلابی - چرا برای من شهروند سیستم #شاهنشاهی مهمه؟
در یه رشته توییت توضیح دادم چرا #جمهوری نه! تو این رشته میگم چرا #شاهنشاهی برای #ایران مناسب هست. اگر رشته قبل رو خونده باشین متوجه میشید نیاز من که یک سیاستمدار نیستم و علمی هم از سیاست نداشتم و ندارم، دلیلی نمیبینم ...👇
برای نظر شخصی خودم و شستوشو مغزی که توسط رسانه های غربی یا بهتره بگم #غرب_زده صورت میگیره و میگن "دموکراسی و #جمهوری یعنی روشنفکری و جهان اولی بودن!"، فقط بازی سیاسی برای چپاول منابع دنیا برای یه عده سیاستمدار بیسواد و شیاد دروغگو هست.👇
بگذریم... منه فاقد دانش سیاست و تجربه سیاسی، اصلا برام مهم نیست که شخصی رو به عنوان #رئیس_جمهور مدنظرم انتخاب کنم که خواسته های من رو از مجرای سیاسی حل کنه (تازه اگر انتخاب بشه). من سیستم #شاهنشاهی رو میخوام چون دیگه نیاز به رای دادن ندارم و مستقیم هر موقع از سال میتونم ...👇
Read 11 tweets
#فکت_انقلابی - مردم سالاری یا #دموکراسی برای ما نیازه؟
همونطور که قبلا گفتم، جوامع برای آسایش و رفاه به چیزی که نیاز دارن #فن_سالاری هست. دموکراسی یا آزادی سیاسی یا بهتره بگم مردم سالاری در امور سیاسی کشور چه دردی از کارگر زحمتکش که مهمترین عنصر تو جامعه هست رو مداوا میکنه؟
1/7 Image
کی نخبه بیکار با نظر دادن در مورد سیاست کشور چطور میتونه مشکلات فنی یک جامعه رو حل کنه یا فرضا بتونه شغلی پیدا کنه؟ یک دانشجوی پزشک با دخالت تو صندوق رای چطور میتونه بعداز سال ها یک مطب برای معالجه مریض ها داشته باشه؟
2/7
با دموکراسی یا با داشتن یک حکومت دلسوز و حتی دیکتاتور مثل #عربستان یا #امارات ؟
چه مردم سالاری یا دموکراسیی که فقط بخشی از جامعه که دانش آموخته سیاست هستن میتونن درست مفهومش رو تعریف کنن؟ حتی منی که میرم بیرون شعار میدم دلیل نمیشه چون هدفم سیاسی هست پس حتما سیاست بلدم.
3/7
Read 7 tweets
🟡رشتو 1/17
✔️عملیات #اپرا
✅️نخستین تاسیسات هسته ای در دوران جنگ سرد توسط #ایالات_متحده تحت آنچه برنامه هسته ای #صلح‌آمیز نامیده می شود، در #اسرائیل و #پاکستان آغاز بکار کرد.
✅️در همان سالهای دهه1️⃣9️⃣5️⃣0️⃣ #ایران هم با همراهی امریکا خواستار تاسیسات هسته ای شد.
@SamanthaIrani
در سال1️⃣9️⃣7️⃣4️⃣، پسا معاهده NPT، تصمیم شاه برای ساخت #بمب_اتم علنی شد، در حالیکه نیروگاه بوشهر یک سال بعد توسط #شوروی راه اندازی شد.
✅️با نگرانی غربی ها از اتمی شدن ایران روند سقوط شاهنشاهی سرعت⏮️ گرفت و با اعتصابات شرکت نفت و عدم توانایی مالی ایران درپرداخت مبلغ قرارداد
2/17
بختیار در سال 1️⃣9️⃣7️⃣9️⃣ تحویل جنگنده های f16 را لغو کرد و چند روز بعد شاهنشاهی در ایران سقوط کرد.
◀️اما در همان زمان یک راکتور دیگر به نام تموز-۱ پس از تصمیم #فرانسه به فروش راکتور به عراق در سال 1️⃣9️⃣7️⃣6️⃣، موجب نگرانی شده بود. (تموز یا تیر، ماه4️⃣ام)
3/17
#مهسا_امینی
@SamanthaIrani
Read 17 tweets
از«قاچاق مواد منفجره به عربستان سعودی در ایام حج» چه میدانیم؟
به بهانه ي از سر گیری رابطه ی دو کشور مسلمان!
اینجا #عربستان است و کشتار حجاج ایرانی در سال ۱۳۶۶.

خباثت های سران رژیم مستقر در تهران به یک یا دو مورد ختم نمیابد،در سال۱۳۶۵ پلیس سعودی ها ۱۵۰ کیلوگرم مواد منفجره از👇 Image
نوع «تی ان تی»تری‌نیتروتولوئن با سرعت انفجار۷۰۲۸ متر برثانیه از ساک حجاج ایرانی کشف میکند.
این تیم اعزامی از نجف آباد اصفهان بودند که با برنامه ای از رییس دولت سازندگی!!!! #هاشمی_رفسنجانی در ساک خود مقدار زیادی مواد منفجره را حمل میکردند تا با انفجار آن در مراسم حج،ملک فهد را👇 Image
مقصر جلوه دهد و در ادامه ی برنامه هایش امتیازات لازم از سعودی ها را بگیرد.

برخی معتقدند این اتفاق زمینه‌ساز رویداد حج ۱۳۶۶ شد که در آن ۲۷۵ ایرانی، ۸۵ عربستانی از جمله نیروی پلیس و ۴۵ تن از حاجیان دیگر کشورها کشته شدند.بیش از۴۰۰ کشته.
اما شرح ماجرا:
«مأموران امنیتی 👇 Image
Read 16 tweets
کنعانی در واکنش به بیانیه نشست ۱۵۵ وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس، با استقبال از حمایت وزرای خارجه شورای همکاری از نتایج گفتگوهای اخیر بین جمهوری اسلامی #ایران و #عربستان سعودی،
Image
ابراز امیدواری کرد توافق حاصله نقش موثری در افزایش ثبات، صلح و توسعه منطقه‌ای و تقویت رویکردهای گفتگومحور در منطقه #خلیج_فارس ایفاء کند.
کنعانی بار دیگر از میزبانی و مساعدت جمهوری خلق #چین و  اقدامات موثر جمهوری #عراق و سلطنت #عمان در از سرگیری روابط سیاسی جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی قدردانی کرد
Read 4 tweets
🚨مهم
یک پرده بالاتر بیندیشیم!(1)
در ماه گذشته هفت بانک امریکا ورشکسته شده است! در 7 روز گذشته سه بانک بزرگ امریکا ورشکسته شده است منجمله بانک Silicon Valley Bank شانزدهمین بانک بزرگ امریکا می باشد! از اتفاقاتی باعث
#جاویدشاه
#میجنگیم_میمانیم_ایرانو_پس_میگیریم
@PahlaviReza
🚨مهم
یک پرده بالاتر بیندیشیم!(2)
ورشکستگی این بانک شده این است که این بانک از سپرده مشتری ها اوراق قرضه خزانه داری امریکا را خریداری کرده بود، و بدلیل کاهش ارزش اوراق قرضه SV Bank حدود 100 میلیارد دلار ضرر کرده است!
#جاویدشاه
cnbc.com/2023/03/13/how…
🚨مهم
یک پرده بالاتر بیندیشیم!(3)
این امر سپرده گذاران را برای از دست دادن سرمایه خود به وحشت انداخته است! در همین راستا فدرال ریزرو و بایدن به سپرده گذاران برای دسترسی به پول خود اطمینان داده اند بدون اینکه منبع تامین این پول مشخص باشد
#جاویدشاه
npr.org/2023/03/12/116…
Read 12 tweets
ناپلئون تنها طی ۱.۵ سال در ۳ نبرد عظیم و سرنوشت ساز #ینا ، #فریتزلند و #استرلیتز پیروز شد و در همین ۳ نبرد تقرباً تمام اروپا رو شکست داد ، در همین زمان که کل اروپا به هم ریخته بود و همه از ترس وی جام‌ کرده بودند ، فُن کلازوویتس بزرگترین فیلسوف و استراتژیست جنگ در مقاله‌ای
۱.
نوشت که این ناپی ، دنیارو به هم بدوزه با کله میخوره زمین و شک نکنید ‌.
وی در توضیح این ادعاش گفت ، ناپلئون شکست خواهد خورد ، چون هیچ هدف و استراتژیئی نداره ، اون فقط میجنگه ، چون عاشق جنگیدنه . دقیقاً ۵ سال پس از این حرف کلازوویتس ، ناپی ۶۵۰ هزارنفر ادمو برد تو
۲.
استپهای روسیه و منجمدشون کرد و برگشت و خودشم کله شد و رفت .
خامنه‌ای اکنون و دقیقاً در همون نقطه‌ای ایستاده که ۲۰۸ سال پیش بناپارت در کنار رود دنیپر ایستاده بود .
جمهوری اسلامی از ۳ جبهه مورد هجومه
مردم در داخل
اقتصاد
دیپلماسی خارجی
سئوال مهم اینه که آیا با برجام
Read 22 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۴ اسفندماه ۱۴۰۱:
⬇️
🟧مقامات ارشد رژیم به طور فزاینده ای اذعان می کنند که ج.ا در خطر بیگانگی دائمی خود از مردمش است و این مشکل فوری است، اما ظاهراً نتایج متفاوتی در مورد چگونگی کاهش این خطر بدست آورده‌اند.
⬇️
خامنه‌ای در سخنانی خطاب به مجلس خبرگان در ۴ اسفند تلویحاً نسبت به افزایش شکاف‌ها بین رهبری ج.ا و جوانان آن هشدار داد. و مجمع را نماد مردم‌سالاری‌دینی خواند.
Read 58 tweets
پوتین جلوگیری می‌کند!

بعد از #وزیر_اطلاعات، سردار یحیی #رحیم_صفوی نیز سعودی‌ها را تلویحاً تهدید به انتقام‌گیری کرده است.
مقام‌های ایرانی، دولت عربستان را پشتِ شبکۀ خبری #ایران‌_اینترنشنال می‌دانند و ظاهراً خواهان تعطیلی یا تغییر خط‌مشی این شبکه هستند.
به نظرم جمهوری اسلامی در شرایط کنونی امکانِ عمل به تهدید خود علیه عربستان را ندارد، مشخصاً به این دلیل که سعودی‌ها با #پوتین هم‌پیمان شده‌اند.
بنابراین، پوتین مانع از عملی شدن هر نوع تهدید ایران علیه #عربستان خواهد شد.
روس‌ها همانگونه که خود اعلام کرده‌اند خواستار میانجی‌گری بین تهران و ریاض هستند و احتمالاً تلاش‌های پشت پرده‌ای را نیز در این مورد آغاز کنند.
میانجی‌گری روس‌ها در این شرایط به نظرم مؤثر افتد.
Read 4 tweets
خبرنگار فارس مشابه ماجرای #رونالدو و صدا و سیما! واقعیات گزارش رسانه‌های خارجی را تحریف می‌کند و علیز با استناد به گزارش فارس، منابع معتبر خبری مثل رویترز و بلومبرگ را زیر سوال می‌برد!
اما واقعیات تحریفی توسط خبرنگار فارس که خوشبختانه بین خبرگزاری‌های داخلی ایسنا هم به آن اشاره
کرده است:
۱/ موسسه کپلر که موسسه "ردیاب" نفتکش است، آمار "انتقال" نفت را درج می‌کند نه "صادرات و فروش" را.
خبرنگار فارس آمار انتقال را به جای آمار صادرات جا زده است.
۲/من در توییتم مطابق گزارش رویترز نوشتم که حدود ۴۰ میلیون بشکه نفت #ایران در آبهای آسیا و سنگاپور ماه‌هاست معطل
و بدون مشتری مانده‌اند. رویترز بارها تصاویر ماهواره‌ای نفتکش‌های معطل ایران را منتشر کرده. بنابراین کپلر به عنوان ردیاب کشتی می‌گوید نفتکش‌ها جابه‌جا شدند اما حرفی از فروش نفت نمی‌زند و فارس اینگونه گزارش‌ها را تحریف می‌کند.
۳/ نکته دیگر در همان گزارش بلومبرگ و مورد استناد فارس
Read 6 tweets
۱/
و اقتدایی که تکمیل شد:

‘رزمایش مشترک #عربستان و #عراق با نام برادران عرب آغاز شد!

رزمایش مشترک نیروی زمینی عراق و عربستان تحت عنوان "برادران عرب" در شمال عربستان آغاز شد.

- بازی جالب عربستان و عراق به سفارش کدخدا!
۲/
رزمایش مشترک نیروی زمینی عراق و عربستان تحت عنوان برادران عرب در مرکز آموزشی خالد بن سلمان مرکز فرماندهی منطقه شمالی عربستان در حال برگزاری است.
۳/
این رزمایش ۹ روزه در قالب تمرین‌های مراکز فرماندهی برگزار می‌شود که شرکت‌کنندگان را قادر می‌سازد تا با انواع سیستم‌های فرماندهی و کنترل مقابله کنند.
Read 4 tweets
#هند کریدور عربی را به جزیره متروکه #ایران ترجیح داد
🔹️رویگردانی عجیب هند از بندر چابهار، حالا با اخبار تازه مفهوم پیدا کرده است. شش کشور عربی حوزه خلیج فارس، به‌زودی صاحب یک راه ریلی مشترک می‌شوند. راهی که هند را بدون نیاز به بندر چابهار و ایران به اروپا می‌رساند و البته یک سر
این کریدور ترانزیتی مشترک به بندر حیفا در #اسرائیل و سپس #ترکیه می‌رسد.
مقامات اسرائیل می‌گویند بخش زیادی از این مسیر موجود و تنها ۳۰۰ کیلومتر از آن که در خاک #عربستان سعودی و اردن قرار دارد، باید ساخته شود.
این کریدور در واقع یک راه ریلی مشترک بین کشورهای عربی خلیج فارس است که
راه‌آهن خلیج فارس خوانده می‌شود و از جنوب خلیج‌فارس و دریای عمان می‌گذرد. محور شرقی به بنادر هند متصل می‌شود و تا بندر حیفا و سپس ترکیه و اروپا می‌رسد.
علی ضیایی، تحلیلگر صنعت حمل‌ونقل به «شرق» می‌گوید که بعد از عادی‌سازی روابط اعراب با اسرائیل تکمیل این راه‌آهن سرعت گرفته و
Read 4 tweets
رشتو/ واشنگتن پست مقاله جالبی نوشته و گفته محمد بن سلمان و محمد بن زاید در حقیقت متحدان #پوتین هستند زیرا حاضر به افزایش تولید #نفت نیستند در حالی که تحت چتر امنیتی #آمریکا قرار دارند. با چنین دوستانی، چه نیاز به دشمن؟
washingtonpost.com/opinions/2022/…
از این مقاله: همزمان با اینکه #پوتین از انرژی روسیه به عنوان ابزار باج‌خواهی یا تنبیه غرب برای کمک به #اوکراین استفاده می‌کند، حاکم واقعی #عربستان یعنی محمد بن سلمان و محمد بن زائد ، درخواست‌ها برای تزریق بیشتر نفت به بازار را رد کرده‌اند.
محمد بن سلمان در حال استفاده از بحران #اوکراین برای تحت فشار قرار دادن دولت #بايدن در خصوص کنار گذاشتن وعده انتخاباتی خود در خصوص بازنگری در روابط واشنگتن-ریاض است.
Read 6 tweets
آمریکا رهگیرهای ضدموشک پاتریوت در اختیار #عربستان قرار داد
روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی تحت عنوان، "ایالات متحده رهگیرهای ضدموشک پاتریوت را به عربستان سعودی ارسال کرده است"، نوشت: این تسلیحات در ماه گذشته و پس از اینکه ارتش سعودی به دنبال تدارکات جدید برای دفع پهپادها و حملات موشکی شورشیان حوثی تحت حمایت ج.ا بود، منتقل شده است.
براساس این گزارش، مقامات ارشد آمریکایی اظهار داشتند: دولت بایدن تعداد قابل توجهی از رهگیرهای ضدموشکی پاتریوت را در ماه گذشته به عربستان سعودی منتقل کرده و درخواست فوری ریاض را پاسخ داده است.
Read 4 tweets
افزایش حملات حوثی‌های وابستە بە #سپاە تروریستی پاسداران جمھوری اسلامی
یک ایستگاه توزیع فرآورده‌های نفتی در جده #عربستان هدف قرار گرفت
#IRGCisTerrorist
حوثی‌های یمن وابستە بە سپاە تروریستی پاسداران یکی از شدیدترین حملات پهپادی و موشکی خود را علیه تاسیسات حیاتی انرژی عربستان در روز یکشنبه انجام دادند که باعث آتش‌سوزی و کاهش موقت تولید نفت شد.
ائتلاف نظامی به رهبری عربستان گفت که این حملات تلفات جانی در پی نداشت اما به خودروها و خانه‌های مسکونی آسیب رساند. این نهاد همچنین گفت، یک قایق را که از راه دور کنترل می‌شد و مملو از مواد منفجره بود، در جنوب دریای سرخ منهدم کرده است.
Read 10 tweets
#رشتو:
۱-از نظر سیاسی،بعد از فروپاشی شوروی،دیگر بلوکی بنام،«#بلوک_شرق» وجود ندارد.اتحاد شوروی و کشورهای کمونیست اروپای شرقی تشکیل بلوک شرق را میدادند که دیگر چنین چیزی وجود ندارد.تمام اروپا متحد و«#بلوک_غرب»را حفظ و گسترش داده است.تاریخ غرب پر از جنایت ها،کشتارها و استثمار مردم
۲-
خود،همسایگان اروپایی و کشورهای شرقی بوده است و جنگ های فراوانی به راه انداختند ولی بعد از «#جنگ_جهانی_دوم»،به خود آمدند،مردم کشورها را به دست افراد شایسته سپردند،روابط دولت های اروپایی با همدیگر دوستانه و سازنده شد،معاهده های همکاری امنیتی،اقتصادی و ..بین خود بستند و میشه گفت
۳- انگار اروپا تبدیل به یک«#ملت» و یک کشور شده است،توسعه کشور همسایه را توسعه خود میدانند،مرزهای خود به روی بقیه کشورها باز شده نیاز به ویزا ندارند حتی ساختارهایی را تعریف کرده اند که با ویزای صادر شده«#شینگن»توسط هر کشوری برای هر فرد شرقی،آن شخص میتواند به دیگر کشورها هم برود
Read 14 tweets
#دگردیسی_عیسی_به_محمد (30)

6- بررسی اسناد سده هفتم و هشتم میلادی (بخش سیزدهم)

خلاصه و جمع بندی:
چنانچه در رشتوهای قبل گفتیم، از بین صدها سندی که از سده هفتم به جا مانده، اسناد معدودی [اسناد برون مرزی] از محمد بعنوان یک شخص تاریخی حرف میزنند.👇
در سند اول (قسمت 18) که نوشته ای رو یک #انجیل قرن #ششم است، از ویرانگری اعراب و تصرف سوریه خبر داده شده، که در این متن گفته شده که #اعراب_محمد، امدند و ویران کردند.
چنانچه گفتیم معلوم نیست این متن چه زمانی و توسط چه کسی، به انجیل قرن ششم اضافه شده. 👇
ولی خبر از گروهی میدهد که انها را #اعراب_محمد میخواند، که برای ما روشن نیست، این کلمه محمد، یک فرد است، یا یک قبیله، یا لقبی برای یک شخص دیگر، و یا اینکه خبر از یک جریان فکری یا سیاسی میدهد؟

👇
Read 37 tweets
#رشتو ۱.#روسیه در سالهای اخیر مشارکت خود را در آسیای غربی افزایش داده است.این مشارکت شامل ابعاد مختلفی ازجمله تجارت و سرمایه‌گذاری، بخش انرژی، همكاری نظامی و فعالیتهای دیپلماتیک است. روسیه سال 2015 با اعزام نیروهای نظامی‌اش به سوریه برای حفظ بشار اسد،بازگشت چشمگیری به منطقه داشت.
۲. همانند پكن، استراتژی خاورمیانه‌ای مسكو متكی بر حفظ روابط خوب با همه کشورهای منطقه است و بیشترین تلاش را برای حداکثرسازی منافع در منطقه با حداقل تعهد یا پتانسیل ضرر انجام میدهد. روسیه قبل از اعزام نیرو به سوریه هم در حال افزایش مشارکت دیپلماتیک و اقتصادی خود در خاورمیانه بود.
۳. باتوجه به اهمیت روابط شخصی سران کشورها در منطقه، پوتین زمان زیادی را برای بازدید از کشورهای خاورمیانه از جمله عربستان، امارات، ایران، اردن، قطر، ترکیه و اسراییل صرف کرد. روسیه با تأکید بر اعتقاد به حاکمیت دولتها و مخالفت با مداخلات بیرونی و مسایل داخلی،این تعامل را عمیقتر کرد.
Read 9 tweets
ورود نیروی هوایی روسیه و تاثیر آن بر میدان نبرد سوریه

[بخش دوم]
1-در بخش قبل گفتیم که معارضین سوری به دلیل تجدید قوای نیروهای ارتش #سوریه و متحدین از یک سو و درگیری همزمان با نیروهای گروه تروریستی دولت اسلامی (#داعش) در سمت دیگر در سال ۲۰۱۴ اوضاع مناسبی نداشتند.
این موضوع اما یک استثنا داشت: جبهه جنوبی «ارتش آزاد» در استان #درعا و #قنیطره.
2-نیروهای عضو جبهه جنوبی که به خوبی تجهیز و ساماندهی شده و در آن هنگام از کمک‌های تسلیحاتی #اردن، #آمریکا و #عربستان بهره می‌بردند، از ابتدای سال ۲۰۱۴ طی عملیاتی بزرگ، موفق به پیشروی گسترده و تصرف مناطق راهبری در جنوب #سوریه شدند
Read 33 tweets
هشدار، محتوای دلخراش ⚠️🔞

امروز خبری در رسانه‌های یمنی مبنی بر اعدام ۹ نفر از اهالی استان #الحدیده #یمن، که در ماجرای ترور «صالح الصماد»، رییس سابق شورای سیاسی #انصارالله یمن نقش داشتند منتشر شد که فیلم زیر مربوط به اعدام یکی از این اشخاص در شهر #صنعا پایتخت یمن است.
به شکل دقیق اتهامات اشخاص اعدام شده مشخص نیست اما به نظر می‌رسد این افراد در زمینه انتشار اطلاعات مربوط به خودروی حامل صالح الصماد در زمان ترور وی در سال ۲۰۱۸ نقش داشته‌اند. Image
صالح الصماد از رهبران بلند پایه #حوثی، در روز ۱۹ آوریل ۲۰۱۸ و در بندر الحدیده یمن پس از اینکه مسیر حرکت خودرواش توسط یک فروند پهپاد CH-4 اماراتی رصد شد، با پرتاب یک بمب هدایت شونده از جنگنده نیروی هوایی #عربستان هدف قرار گرفته و کشته شد.
Read 5 tweets
#رشتو
#کنفرانس_همکاری_و_شراکت_بغداد
آغاز کنفرانس همکاری و شراکت بغداد
تصویری از محل برگزاری کنفرانس همکاری و شراکت بغداد
کشورها و سازمان های حاضر در کنفرانس امروز همکاری و شراکت بغداد
Read 13 tweets
سال اول بحران در #سوریه، بشار اسد در حال سقوط بود. همسر اسد به روسیه رفت و بشار هم چمدان هایش را بست که برود. در حالی که کاخ ریاست جمهوری در حال سقوط بود حدود ۷۰ نفر از نیروهای ایرانی رسیدند و مانع سقوط آن شدند.
اسد از ایران خواست و شد، اشرف غنی از #آمریکا خواست و نشد!
سال ۹۳ اربیل توسط داعش محاصره شد و در حال سقوط بود و در حالی که #بارزانی پیش از آن تمایلی به کمک گرفتن از ایران نداشت، خواستار مداخله شهید #قاسم_سلیمانی شد. سلیمانی به سرعت خود را به اربیل رساند و مانع سقوط اربیل و پس همزمان بغداد شد.
اکتبر ۲۰۱۹ دونالد #ترامپ اعلام کرد نیروهای آمریکا را از شمال #سوریه خارج می کند. همزمان کردها تنها ماندند و #ترکیه به آن ها هجوم برد. در این زمان آن ها دست به دامان ایران برای مداخله ارتش سوریه شدند. در آنجا ارتش سوریه وارد شد و مانع پیشروی بیشتر ارتش ترکیه علیه کردها شد‌.
Read 5 tweets
عکس زیر نمای گویایی از چرایی بخشی از #رقابت #سعودي با #امارات است.
از میان ۵۰ شرکت بزرگ بین المللی که در خاورمیانه دفتر نمایندگی دایر کرده‌اند، ۴۶ شرکت دفتر خود را در امارات قرار داده‌اند و تنها یک شرکت دفترش در سعودی است.
از همین رو #سعودي حدود یک ماه پیش اعلام کرد که این شرکت‌ها اگر همچنان علاقه دارند از مزایای قراردادهای با این منتفع شوند، باید دفتر مرکزی خود را در این کشور دایر کنند. اقدامی که به وضوح نوعی به مبارزه طلبیدن #امارات در رقابت اقتصادی است.
اما این آخر ماجرا نبود، تصمیم اخیر #ریاض مبنی بر حذف امتیازات ترجیحی گمرکی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس هم بیشترین ضربه را به #امارات وارد می­کند. عربستان تصمیم گرفته تا کالاهای تولید شده توسط شرکت هایی که با نیروی کار محلی  کمتر از 25 درصد را از معافیت مالیاتی حذف نماید.
Read 5 tweets
🇸🇦فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه #عربستان با تایید انجام مذاکرات پنهانی با #ایران در #بغداد، تاثیر انتخابات نمایشی رژیم را بر نوع سیاست‌گذاری جمهوری اسلامی، ناچیز خواند و گفت؛ ارزیابی ما این است که تحت هر شرایطی سیاست خارجی ایران را #خامنه‌ای تدوین می‌کند
او در مورد تاثیر انتخابات جمهوری اسلامی بر مذاکرات پشت درهای بسته با فرستادگان خامنه‌ای، گفت:

تغییری اساسی اتفاق نخواهد افتاد. در نهایت آنچه عملاً اتفاق خواهد افتاد، همانی است که از سوی رهبر جمهوری اسلامی هدایت می‌شود
🇸🇦فیصل بن فرحان دربارهٔ تاثیر انتخابات #ایران بر مذاکرات پشت درهای بسته با فرستادگان #خامنه‌ای، گفت: تغییری اساسی رخ نخواهد داد/در نهایت آنچه در عمل رخ خواهد داد، همانی است که از سوی رهبر جمهوری اسلامی هدایت می‌شود
Read 5 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!