Discover and read the best of Twitter Threads about #علی_کریمی

Most recents (9)

کنفرانس «آینده جنبش دموکراسی در ایران» با حضور شاهزاده رضا پهلوی و هفت تن دیگر از چهره‌های شناخته شده مخالف جمهوری اسلامی در خارج از کشور، از جمله علی کریمی، مسیح علینژاد، حامد اسماعیلیون و نازنین بنیادی، آغاز شد.
#شاهزاده_رضا_پهلوی
#شیرین_عبادی، حقوقدان و برنده جایزه صلح نوبل، با ارسال پیامی ویدئویی خطاب به شرکت‌کنندگان در نشست «آینده دموکراسی در ایران» گفت اگر نظام جمهوری اسلامی در قدرت بماند، مردم ایران بیش از پیش متضرر خواهند شد. به‌گفته او وقت به زبان آوردن این شعار است:«دیکتاتور به پایان سلام کن.»
شیرین عبادی تاکید کرد که حفظ «یکپارچگی ارضی ایران» و حفظ تنوع‌های فرهنگی موجود در میان ایرانیان از همه چیز مهمتر است.
#تمامیت_ارضی
Read 11 tweets
#علی_کربمی؛ تراژدی مردی که روزگاری قهرمان بود.

آن صدهزار نفری که روز ۱۸مهر سال ۸۳ برای تماشای بازی ایران و آلمان رفته بودند، تا لحظه آخر تیم‌شان را تشویق کردند و دست آخر هم مغرور و سربلند ورزشگاه آزادی را ترک کردند؛ نه به خاطر اینکه بازی را بردیم. حتا مساوی هم نکرده بودیم.../۱ Image
تابلوی ورزشگاه، باختی مطلق را نشان می‌داد: ۲ بر هیچ به سود آلمان، آن هم در زمین خودمان! کسی اما شرمگین و سرافکنده نبود. هیچ‌کس بازیکنان را شماتت نمی‌کرد. حسرت البته بر دل‌ و زبان‌ جاری بود که: ای کاش وقتی #علی_کریمی روی چمنی به اندازه یک قاب دستمال میشائیل بالاک را زمین زد.../۲
و پاس به عقب داد، بغل پای دایی توی چهارچوب می‌رفت یا لحظه‌ای که #علی_کریمی از تله آفساید فرار کرد و با ینس لِمان تک‌ به تک شد، دروازبان ژرمن‌ها آنقدر آماده و سر حال نبود که توپ را با پای چپ دفع کند. همه می‌دانستند حریف به مراتب قوی‌تر از ما بوده و بچه‌ها از جان مایه گذاشته‌اند/۳
Read 11 tweets
۶_۱ این سخنان نسنجیده و فاقد مبنای درست می‌باشد، بحث امروز با ۵۷ تفاوت دارد،حداقل ۴۴ سال تفاوت وجود دارد.
ما برای گذر از ج.ا علاوه بر اتحاد به چیز مهمترین نیاز داریم،آن دولت موقت است. برای تشکیل دولت موقت قانونی اساسی لازم است، تنها میثاق ملی ایرانیان هم قانون اساسی مشروطه است⬇️
۲_تنها کسی که می‌تواند به حکم قانون دولت تشکیل دهد شاهزاده #رضا_پهلوی است.
تاریخ هم به ما نشان داده که هرگاه یک پهلوی در چارچوب قانون اساسی مشروطه دولت تشکیل داد مفید و کارآمد بوده .
انقلاب ۱۳۵۷ ایران یک انقلاب عوام‌گرایانه و اسلامی شیعی بود که یک نظام پادشاهی مشروطه را با یک ⬇️
۳_ تئوکراسی مبتنی بر ولایت فقیه جایگزین کرد. اینها با هم قیاس نکنید.
انقلاب اسلامی نتایج حرکت بیرون از قانون اساسی مشروطه است. بنا به این میثاق ملی ایرانیان، تنها کسی که امکان تعیین دولت دارد، با توجه به اینکه ایرانیان به استناد شعارهای خویش به دنبال تجدد هستند، شاهزاد ⬇️
Read 6 tweets
۴_۱ #علی_کریمی از آغاز خیزش ۴۰۱ شجاعانه سمت درست ایستاد، با خود حساب و کتاب نکرد که اگر خیزش شکست بخورد چه بر سرش می‌آید، شرفش را به پول سیاه و سرخ معامله نکرد.
او در ادامه مسیر نیز درنگ نکرد و با همه اعتبار و آبرویش و حتی مالش برای این مردم غرش کرد ⬇️
۲_ جادوگر به دفعات قضاوت شد و گروه های ضد ملی تلاش در شکارش داشتند اما کریمی برعکس همه مدعیان دانش و سواد که ادعایشان ماتحت فیل را پاره می‌کند راه درست را پیش گرفته بود، مرعوب رسانه ها نشد و اجازه نداد مورد سو استفاده قرار بگیرد.
⬇️
۳_ راه درست پیش روی هر انسان بینا و عاقلی پیداست، ایده ها سبب شکست ایدیولوژی های مخرب می‌شوند، سرمایه ای که ما در اختیار داریم بسی با ارزش تر از هیاهوی انتلکت های ایرانی است که در رسانه های فارسی زبان جولان می‌دهند.
کریمی این سرمایه را شناخته ⬇️
Read 4 tweets
۱/۲۱

چرا در لحظه‌ی مهسا، اینستاگرام به یک‌باره تبدیل به یکی از پلتفرم‌های اصلیِ ابراز و حتی سازمان‌دهی اعتراضات شد؟

در این رشته‌توییت، بخشی از نتایج پژوهشی که برای چهارمین سال متوالی با موضوع روندهای تغییر در #اینستاگرام_ایرانی انجام داده‌ام را منتشر می‌کنم.
#مهسا_امینی
۲/۲۱

متن کامل این گزارش با عنوان «#اینستاگرام_ایرانی در لحظه‌ی مهسا» در وب‌سایت #مشق_نو منتشر شده است:
mashghenow.com/?p=5780
۳/۲۱

علی‌رغم شدت یافتن محدودیت‌های مختلف برعلیه فضای ایرانیِ اینستاگرام، تعداد صفحه‌های پرمخاطب (با بیش از ۵۰۰ هزار دنبال‌کننده) #اینستاگرام_ایرانی در سال ۱۴۰۱، با افزایش ۱۷ درصدی نسبت به سال گذشته، به عدد ۲۶۵۴ رسیده است. Image
Read 21 tweets
⚡️#علی_کریمی، فوتبالیست سرشناس ایرانی در واکنش به انتشار تصاویری از حضور برخی چهره‌های نزدیک به نهادهای حاکمیت که به «نیروهای ارزشی» نیز معروف هستند، در اکانت اینستاگرامی خود با خطاب قرار دادن آنها نوشت: «ارزشی» با «پول مردم» رفتی قطر تا خوراک برای «لشکر رسانه‌ای نظام» تهیه کنی؟
این ملی‌پوش پیشین تیم #فوتبال ایران در ادامه خطاب به آنها که «لشکر بی‌وجدان‌ها» نامیده، نوشته است: این زن کنارتان در استادیوم #قطر باشد، تحریک نمی‌شوید، اما این زن کنارتان در #استادیوم تهران باشد، اصول دین جابه‌جا شده و تحریک می‌شوید؟
در این تصویر انتشار یافته، افرادی همچون مصطفی وثوق‌کیا (مدیرسابق فرهنگی خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی)، مجید رفیعی و حسین دارایی (فعالان توییتری حامی حاکمیت)، محمد نسیمی (روابط عمومی هلال احمر)، دانیال معمار (سردبیر روزنامه همشهری وابسته به شهرداری تهران)،
Read 4 tweets
مهران مدیری در متنی فرافکنانه که خودش آن را دلنوشته دانسته اعلام کرده از مهران مدیری بودن خسته است.
اول ازهرچیز بگویم من هم داستان اوو #علی_کریمی و را نه منطقی می دانم نه به نظر درست می آید اما او این بار هم بجای پاسخ دادن از ملت سئوال می کند که چه اتفاقی دارد می‌افتد؟
⬇️
آن پشت چه خبر است؟
او داستان دلنوشته اش را از «شایعه کثیف چک ۳۰ میلیاردی» شروع می کند!
طبیعی است روال غلط نتیجه گیری غلط هم دارد!
او اگر صادق بود می بایست از آبان ۹۸ شروع می کرد !
در حالی که همه غرق ماتم بودند آمد و گفت نمی دانم چرا قطع شد من جمعه فهمیدم باید دوباره شروع کنیم!
انگار نه انگار که۱۵۰۰ ایرانی همچون برگ خزان بر زمین ریخته اند.
او اگر صادق بود باید از ثامن‌الحجج آغاز می کرد و می گفت چرا ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون تومانی و۴۰۰ میلیون تومانی را به‌حساب او واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در دلیل وجه ذکرشده، یک کلمه است؛ هدیه!⬇️
Read 14 tweets
منبعی آگاه به بی‌بی‌سی فارسی:

نیما ابراهیمی بازیگر ایرانی ۲۲ مهر در شهرک سینمایی دفاع مقدس سر ساخت سریال تلویزیونی سلمان فارسی به دلیل پست‌های اینستاگرامی‌اش در حمایت از اعتراضات بازداشت شد.
ماموران لباس شخصی او را با چشم‌بند و دستبند به بازداشتگاهی موقت بردند.
۱/۳
بعد از یک روز نیما ابراهیمی را به بند ۲۰۷ زندان اوین منتقل کردند.
بازجوها به او گفته‌اند: ما هرچی می‌کشیم از دست شما بازیگرهاست. ۷-۸ فیلم بازی کردید، فکر کردید غلطی می‌تونید بکنید.
آقای ابراهیمی که اهل تالش است از اعتراضات این شهر پست اینستاگرامی می‌گذاشته.
۲/۳
قبل از دستگیری از فرمانداری و سپاه تالش تهدیدش کردند.
آقای ابراهیمی ۲۶ مهر آزاد شد.
او در سریال‌ شهرزاد هم بازی کرده.
۳/۳
Read 4 tweets
فوتبالیستی داشتیم که جزو مستعدترین بازیکنان فوتبالِ ما بود. #علی_کریمی. علی کریمی رفت آلمان و به دلیل این‌که نمی‌توانست مراوده داشته باشد نتوانست بماند. مراوده به همین شکل ساده، که با هم‌تیمی‌ها جوک بگوید. توی بازی بگوید پاس بده و بشوت... توی بازی مگر چندتا لغت به کار می‌رود؟
...
...
برگشت و رفت امارات و آنجا جا افتاد. چرا؟ مشکل زبانش حل شد؟ نه. همبازی‌هایش همه فارسی یاد گرفته بودند. یعنی باز او تلاش نکرده بود با آنها مراوده داشته باشد. همه تیم فارسی یاد گرفته بودند که با او صحبت کنند.»

#رضا_امیرخانی
«دوچرخه را رها کنیم...»
[گفتگوی رضا امیرخانی و صادق زیباکلام]
مکتوب طنز #سه_نقطه
شماره ـ۸ـ
Read 3 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!