Discover and read the best of Twitter Threads about #فرقه_تبهکار

Most recents (3)

١/
#رشتو با عنوان "بر سر #ما چه ميآيد...!"

اين روز ها سوال هاي بي جواب بسياري در ذهن من و شما بابت خيلي از مسائل روز و مشكلات زندگي و اخبار در جريان وجود دارد، سوال هايي نظير:
-چرا ترامپ #برجام را طلاق داد!؟
-چرا پس از اين طلاق ايران برجام را آتش نزد؟
٢/
-چرا از بعد از اين طلاق شاهد مهاجرت موج زيادي از مردم ايران به خارج كه تعداد زيادي هم از آقازاده ها و يا بستگان نزديك به مقامات در آن بودند بوديم؟
-آيا قرار است جمهوري اسلامي سرنگون شود كه اين مهاجرت ها شد؟
-چرا در ابتداي اين طلاق شاهد #عدم_همراهي كشورهاي ٥+١ و اتحاديه اروپا و
٣/
خيلي ديگر از كشور ها با #ترامپ و آمريكا بوديم، اما هم اكنون اكثر همان كشورها مواضع نزديك با ترامپ دارند!
-چرا سپاه تحريم شد؟
-چرا اينستكس كار نكرد؟
-جنگ ميشود؟ جنگ نميشود؟
و بسياري سوال هاي ديگر....

اما #مهمترين_سوال "بر سر #ما چه مي آيد...؟؟"
Read 74 tweets
#رشته_توییت: #احتکار

۱) در دزد بودن #فرقه_تبهکار که شکی نیست. اما یکی از دلایلی که موجب شده چنین تبهکارانی بتوانند چهل سال بر گرده مردم سوار شوند همانا بیسوادی عامه مردم و حتی تحصیلکردگان ایران درباره بدیهیات علم اقتصاد است.
۲) البته قرار نیست همه مردم اقتصاددان باشند و مردم پیشرفته‌ترین جوامع هم چنین نیستند. منظورم اینست که مردم از بدیهیات علم اقتصاد چیزکی بدانند.

مثال: شما کلید برق را می‌زنید و لامپ روشن می‌شود. اگر مهندس برق نباشید، احتمالا همه معادلات الکترومغناطیس حاکم بر آن مدار را نمی‌دانید.
۳) اما اجمالا آنقدر می‌دانید که الکترونی هست و یک سری قوانین فیزیکی (که بخشی‌اش شناخته شده و بخش دیگر هنوز کشف نشده) وجود دارند که الکترونها را می‌جنبانند و لامپ را روشن می‌کنند

لذا اگر کلاهبرداری به شما بگوید که جنی درون چلچراغ پنهان شده که لامپ را روشن می‌کند به ریشش می‌خندید!
Read 17 tweets
#رشتو درباره اجرای ترانه #سوغاتی توسط #مهران_مديرى : #چهل‌سال پیش در ایران انقلابی شد که عاقبتش از جمله تبعید هنرمندان (از جمله هنرمندان خالق سوغاتی) و ممنوعیت آثارشان شد. انقلاب شد اما چهل سال بعدش نسلی که هنر مورد نکوهش انقلابیون را ندیده بودند همه آن ترانه‌ها را از حفظ اند.
مهران مدیری، گوینده صدا و سیما، ترانه سوغاتی را خواند و با سوت و کف مردم بادی به غبغب انداخت اما زورش آمد ادای احترامی به هنرمندان خالقش بزند. محض اطلاع او و کسانی که اول مجوز سرکوب هنرمندان اصلی و بعد مجوز این "سرقت" روی صحنه را صادر کردند، هایده جمله‌ای داشته در همه گفتگوهایش:
#هایده #جمهوري_اسلامي را #فرقه_تبهکار می‌نامید و از آن به عنوان فتنه یاد می‌کرد. در گفتگویی که در سال ۱۹۸۵ با برنامه فارسی رادیو اسراییل کرد از جمله گفته: "روزی را می‌بینم که نسل‌های بعد ترانه‌هایم را می‌خوانند بی‌آنکه آنها را دیده باشم. به کوری چشم فتنه خمینی"
Read 4 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!