Discover and read the best of Twitter Threads about #فرهنگ

Most recents (6)

هوش مصنوعی تا اینجائی که من فهمیدم (۱) :
مقدمه :
مطلبی که میخونید ، در مورد هوش مصنوعی است ، قصد نداشتم در مورد هوش مصنوعی بنویسم ، چون نه تنها این یک پدیده مدرن‌ بشریه ، بلکه ابعاد تاثیراتی که این پدیده در تمام زوایای زندگی بشر ایجاد کرده و خواهد کرد به قدری عظیمه که خود Image
۱.
سازندگان آن هنوز به ۱۰٪ این ابعاد پی نبردن . در نتیجه به شخصه معتقدم که هرگونه نوشتاری در مورد هوش مصنوعی یا به سرعت در ورطه خزعبلات خوشخیالی میغلطه یا وارد سرزمین جفنگیات بدبینی و نگرانی میشه ‌.
در حالی که به طور قطع و یقین میتونیم بگیم که گسترش تکنولوژی هوش مصنوعی
۲.
میتونه بلکل شکل و ساختار این سیاره ، این کهکشان و انسان رو بلکل زیرورو بکنه . اما اینکه این تغییر رو به سمت یک ویرانسرا هدایت میکنه یا آرمانشهر ، اونو دیگه #الله‌اعلم‌بحقایق‌الامور چون بستگی تام و تمام به خواسته و اهداف سازندگانش داره .
نکته دیگه‌ای که قابل ذکره اینه که
Read 30 tweets
#رشتو
۱/در فضای مجازی متنی دیدم که از ارائه ی طرحی از طرف آقای #هاشمی_رفسنجانی برای ساخت کانالی بین #خزر و #خلیج_فارس و آینده نگری ایشان گفته بود.
به پاس روایت درست از #تاریخ باید بگویم این طرح سال ۱۳۴۵ در زمان پهلوی توسط هومان فرزاد تهیه و به سازمان پژوهش های علمی کشور ارائه
۲/ شد. پس از ارائه طرح توسط ایشان متخصصان دیگری نیز روی آن کار کردند اما اینکه دولت آقای رفسنجانی این طرح را یادآوری کردند کار پسندیده ای بود.
بر اساس این طرح باید میان دریای خزر و خلیج فارس یا دریای عمان دریاچه‌هایی ایجاد شود تا این دو دریا به هم متصل بشوند. در این ارتباط سه
۳/ نقطه پست در #ایران شامل چالهٔ جازموریان، دشت لوت و دیگری هم دشت کویر در نظر گرفته شد.
درازای آبراه میان ۱٬۴۶۵ کیلومتر تا ۱٬۶۰۰ کیلومتر برآورد شده‌است. در درازای مسیر باید کانالی به ژرفای ۵۰۰ متر حفر شود و از آنجایی که سطح دریای خزر نزدیک به ۲۸ متر از سطح دریای آزاد پائینتر است
Read 11 tweets
چرا فردوسی، یک نابغه است؟
قسمت دوم
ـ #رشتو

معمولا همه ما شاهنامه رو یک کتاب اساطیری + حماسی + تاریخی می‌دونیم. البته این تعریف درستیه. بخش پادشاهی پیشدادیان، بخش اساطیری شاهنامه است. بخش پادشاهی

کیانیان، بخش اساطیری/حماسی شاهنامه است. و بخش پادشاهی ساسانیان، بخش تاریخی این کتابه.

اما جدا از این موارد، در لابلای اشعار شاهنامه، ما با ابیاتی سر و کار داریم که اگه فقط هر ایرانی در زندگیش یکبار این ابیات رو بخونه و سرلوحهٔ مسیرش قرار بده، ایران بدون هیچ دردسری گلستان میشه.
این ابیات در اهمیت #فرهنگ سروده شده. فرهنگ گوهر گمشدهٔ عصر ماست. زمانی که فرهنگ در یک جامعه جاری و ساری باشه، جامعه پرورش‌دهندهٔ دزد و خلافکار و بی‌وجدان و متجاوز نخواهد بود. اگه در یک کشوری دیدید که این بزهکاری‌ها از بالا تا پایین سرازیر شده
Read 16 tweets
#رشتو
۱- توضیح: پیش از این بارها اشاره کرده‌ام که #گرافیست نبوده و نیستم، اما به ضرورت زمانی برای انجام امور #جنگ_تبلیغاتی بر علیه #رژیم_منفور_جمهوری_اسلامی مجبور به یاد گرفتن مواردی شده‌ام که خلاصه و ترجمه نکات مهم آنها را با شما درمیان می گذارم.
بدیهی است که این مطالب کامل
۲- نبوده و احتمالا اشکالاتی در آن است. به همین دلیل از دوستانی که دانش آموخته و وارد به مسایل #تکنیکی هستند #دعوت می‌کنم در اصلاح این نوشتار کوشش نمایند.
با سپاس فراوان
۳- به باور من دلیل اصلی طراحی و استفاده #پوستر در شبکه‌های مجازی انتقال خبر و تاثیرگذاری و در نهایت ترغیب به مخاطب به #مشارکت در رویدادی می‌باشد.
در مورد تقسیم گونه‌های پوسترها شیوه‌ای متفاوتی وجود دارد، برای سهولت کار من با کمک دوستی در #دانشکده_هنر_برلین پوسترها را به
Read 60 tweets
#رشتو
۱.درآستانه ۲۱آذرروزی که ارتش شاهنشاهی برای نجات آذربایجان وارد تبریزشدوبه حکومت ۱ساله حزب دموکرات آذربایجان به رهبری پیشه وری پایان داد #اردوغان در
مراسمی که به مناسبت پیروزی ارتش آذری درجنگ ۴۴روزه قره باغ تدارک دیده شده بود،حضورمی یابدوشعری دررابطه باجدایی #ارس می خواند!
۲.معنای بخشی ازشعرمی گوید:رودارس را جدا کردندوآنرا باخاک پرکردند،این شعر
فولکلور آذری درزمان جداشدن آن بخش از خاک ایران دردوره قاجارسروده شده وسینه سینه توسط مردم منتقل شده است،درد جدایی آذربایجان از ایران ونقش رودارس دراین جدایی.
حالااردوغان کسی که سودای امپراتوری #عثمانی رادارد
۳.دایه عزیزتر از مادربرای آذربایجانیها شده است! اردوغان هم همانند #رژیم_اسلامی مهره #گلوبالیسم در #خاورمیانه است واهداف آنهارا درمنطقه دنبال می کند.توجه داشته باشیم ترکیه نوین توسط #آتاتورک بنانهاده شد حدود۷۵سال پیش.
درجمهوری ترکیه احزاب نقش اساسی را درسیاست ایفا می کنند.
Read 18 tweets
#سرخ و #سیاه چگونه ترکیب جمعیتی ایران را بنفع رژیم آخوندی بر هم زده اند؟؟ #رشته_توییت
اول بزارید ببینیم حوزه نفوذ اینها کجاست؟؟
اول روستاها! حوزه نفوذ ارتجاع سیاه بوده اند که زیر سلطه ارباب و آخوندها بودن. مطلقا قصدم بحث شهری و داهاتی نیست. مطلقا!
اما این یک واقعیت است
۲-که جایی که امکان آموزش و #سواد کمتر باشد نفوذ #دین بیشتر است. وگرنه قطعا روستاییهایی هستن که یک تار مویشان به هیکل صدتای من می ارزد. هر دوی اینها به یک اندازه واقعیتند! ترکیب جمعیتی ایران پیش از عنقلاب ۷۰% روستایی و ۳۰% شهری بوده که نشان از خطر بالقوه ایی بود که ۵۷ بالفعل شد.
۳-حوزه نفوذ #ارتجاع_سرخ و #کمونیسم کمی متنوعتر است.
الف-کارگران
ب- زنان بویژه #فمنیسم
ج-تحصیلکردگان آرمانگرا، پیروان اندیشه های #مارکس
د-زاغه نشینان
Read 14 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!