Discover and read the best of Twitter Threads about #فقر

Most recents (5)

⚡️مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری #قزوین از افزایش آمار #ازدواج دختران در رده سنی ۱۲ سال و همچنین افزایش آمار #کودک_آزاری در این استان خبر داد.
به گفته مهدی مدرسی، آمار #خشونت علیه #کودکان که شامل #ازدواج کودکان دختر و همچنین کودک آزاری می‌شود، در این استان بالاتر از میانگین کشوری است.
بر اساس‌ گفته‌های این مقام مسئول، #ازدواج #کودکان در این استان شرایط حاد پیدا کرده و شاهد ازدواج دختران کم سن با مردانی با فاصله سنی قابل توجه است که یکی از تبعات آن بازماندن کودک از تحصیل است.
Read 4 tweets
تا وقتی انسان‌ها بر خلاف موازین صریح اسلام، این چنین فکر میکنند، #تبعیض و بی عدالتی و #فقر سرنوشت حتمی این جامعه است.

روایاتی بسیاری داریم و علمای بزرگ هم در این رابطه صراحت دارند که قطعا فقیر شاکر در پیشگاه خداوند ارزش بیشتری دارد و غنی سخاوتمند فقط وظیفه‌اش را انجام داده است.
حضرت فرمود:از من به فقرا بگو که هرفقیری که از برای خدا صبر کند، سه خصلت از برای او هست، که از برای اغنیا نیست:
یکی آنکه در بهشت، غرفه هائی هست که اهل بهشت نگاه به آنها می کنند، همچنان که اهل زمین نگاه به ستارگان می کنند داخل آنها نمی شود مگر پیغمبر فقیر یا شهید فقیر یا مومن فقیر
دوم آنکه فقرا پانصد سال پیش از اغنیا داخل بهشت می شوند.

سوم آنکه هرگاه غنی بگوید: «سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر» و فقیر نیز بگوید، ثواب غنی مقابل فقیر نمی شود، اگر چه ده هزار درهم به او در راه خدا انفاق کند و همچنین سایر اعمال خیر.
Read 6 tweets
جواد صالحی اصفهانی در مقاله جدیدش که برای SAIS نوشته نشان میدهد که #طبقه_متوسط و روستاییان ایران جورکش اصلی #تحریم بوده‌اند. او نشان داده در این بازه ۸ میلیون نفر از طبقه متوسط به رده زیر متوسط و ۴ میلیون نفر از این رده به فقرا اضافه شده‌اند/۱ Image
درحالیکه بعد از جنگ فقر همیشه درحال کاهش بوده اما #فقر بعد از تحریم‌های ترامپ در همه مناطق کشور زیاد شده. اما فقر روستایی نه از شروع تحریمهای ترامپ بلکه از شروع تحریم‌های اوباما و از ۱۳۹۰ رو به افزایش گذاشته. اینجا هم فقرای روستایی بیشترین سختی را متحمل شده‌اند/۲ Image
استانداردهای زندگی هم همین روند را نشان میدهد و تهرانی‌ها عملا کمترین فشار و روستایی‌ها بیشترین فشار را متحمل شده اند.
گزارش را اینجا پیدا می‌کنید:
rethinkingiran.com/s/IranUnderSan… Image
Read 4 tweets
انقلاب چیست و #انقلاب آینده ایران از چه جنسیست؟ #رشته_توییت
بیشتر ما تصویر مشخصی از انقلاب و انقلابی داریم. ریش، پشم، اغتشاش، چریک، شعار، تخریب و...
اتفاقا این ۵۰٪ از تعریف مفهوم انقلاب است. چون دقیقا تصویر یک انقلاب در ذهن ما از نوع کمونیستی آن یا بهتر بگم نوع ضد بشریتی آن است.
۲- بدلیل تفاوت ماهوی انقلابها هنوز تعریف مشخصی از آن ارائه نشده است. تعریف من از انقلابهایی مانند ایران این است: جا به جایی اضداد! جا به جایی #سواد با بیسوادی، خرد با جنون، ثروتمند با فقیر و... این مورد آخر یعنی ثروت و #فقر جای بحث دارد ولی بهرحال اساس نوع خاصی از انقلاب است.
۳- انقلابهای مادر
انقلاب کبیر فرانسه
انقلاب روسیه
انقلاب چین
انقلاب آمریکا
تمام انقلابهای معاصر به نوعی زاده این انقلابها هستند. این توهم وجود دارد که انقلابها بوسیله مردم اتفاق می افتند در صورتی که اینطور نیست. انقلابها هنوز هم وابسته به مادرشان هستند!
Read 16 tweets
#رشتو #رشته_توئیت درباره #مسکن_مهر یا مسکن اجتماعی

١/این روزها که قیمت ملک دو تا سه برابر شده است نسبت به سال گذشته و اجاره بها نیز! شاید بد نباشد نگاهی بیاندازیم به وضعیت مدیریت اولین نیاز انسان یعنی سرپناه در کشورهای توسعه یافته

ابتدا تصویر زیر👇
Image
٣/در نمودار فوق آمار سهم مسکن اجتماعی در کشورهای توسعه یافته دنیا در سال 2015 را به تفکیک آورده ام که به روشنی نشان می دهد بازیگر بازار Real State به دلیل اینکه سرپناه نیاز اصلی همه اقشار جامعه است و فقرا و ضعفا توان لازم برای خرید آن را ندارند دولت ها هستند.
Read 11 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!