Discover and read the best of Twitter Threads about #فلسطین

Most recents (15)

Мини 🧵

Накба - катастрофа, связанная с вытеснением палестинцев из своих домов и созданием Израиля в 1948 году (75-годовщина). Множество палестинцев лишились домов, земли и имущества, став беженцами. Это событие оставило глубокий след в истории Палестины.
День Накбы ежегодно отмечается 15 мая, чтобы помнить потери и страдания палестинцев. В этот день мы должны остановиться и задуматься о несправедливости, которую они пережили.
Вообще, термин "Накба" в арабском языке означает "катастрофа" или "бедствие". Это слово используется для описания последствий, связанных с созданием Израиля и вытеснением палестинцев, а также повлекшим за собой войной.
Read 7 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، 16 فروردین 1402
#حملات_شیمیایی_به_مدارس
⬇️ ImageImage
🟥🟠مسمومیت‌های دانش‌آموزان در ایران پس از تقریباً سه هفته بدون گزارش(تعطیلات سال نو) ، از سر گرفته شده است که نشان می‌دهد رژیم در اتخاذ تدابیر امنیتی لازم برای جلوگیری دائمی از این حملات کوتاهی کرده است.
#حملات_شیمیایی_به_مدارس
⬇️
🟥تیم CTP ده مورد مسمومیت دانشجویی را در 16 فروردین، چهار مورد در 15 فروردین و یک مورد در 13 فروردین ثبت کرد.
حمله شیمیایی 14 فروردین به دختران دانش‌آموز ایرانی در #نقده، #آذربایجان_غربی، اولین مورد از این حملات از 22 اسفند بوده است.
@1500tasvir
#حملات_شیمیایی_به_مدارس
⬇️ ImageImageImageImage
Read 49 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، 9 فروردین ۱۴۰۲:
⬇️
🟠حسین امیرعبداللهیان در دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه #روسیه در مسکو روز 9 فروردین ماه، به #دخالت ایران در حملات اخیر به پایگاه های #آمریکا در #سوریه اشاره کرد.
⬇️
عبداللهیان گزارش‌های #آمریکا مبنی بر دست داشتن پهپادهای ج.ا در حمله 3 فروردین ماه به پایگاه آمریکایی در #سوریه را رد کرد، اما افزود که ج.ا در «حوادثی که در شرق فرات رخ داد» «قاطعانه و واضح به طرف آمریکایی پاسخ داد».
⬇️
Read 57 tweets
1) وزیر دارایی #اسرائیل: چیزی به اسم مردم #فلسطین وجود تاریخی ندارد.

«بزلل اسموتریچ»، رئیس حزب «صهیونیسم مذهبی» و وزیر دارایی اسرائیل، در پاریس، طی مراسم ترحیم «جاک کوبفر» عضو حزب لیکود و شورای مدیریت آژانس #یهود که پس از مبارزه طولانی با بیماری سرطان در سال 2021 جان باخت ...👇 Image
2) گفت: «چیزی به اسم مردم فلسطین وجود ندارد.»
وی اظهار داشت: آیا می‌دانید فلسطینی‌ها چه کسانی هستند؟ من فلسطینی هستم، مادربزرگ من 100 سال پیش در منطقه «المطله» به دنیا آمده و پدربزرگم اهل «بیت المقدس» است و از نسل سیزدهم فلسطینی‌های واقعی است.
وزیر دارایی اسرائیل افزود: ...
3) «آیا تاریخ و فرهنگ فلسطینی وجود دارد؟ نه، عرب‌هایی در خاورمیانه وجود داشتند که همراه با مهاجرت یهودیان و آغاز صهیونیستم بعد از 2000 سال تبعید به سرزمین اسرائیل وارد شدند، مردم اسرائیل به دیارشان بازگشتند و عرب‌های اطراف‌شان این مساله را دوست نداشتند، باید چکار می‌کردند؟ ...
Read 5 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۱:

#مسموم_کردن_دانش‌آموزان
#مسمومیت_دانش‌آموزان
⬇️
🟥رژیم ایران ظاهراً اقدامات لازم را برای محافظت از مدارس انجام نداده است.
۴۶ گزارش جداگانه در مورد مسمومیت های شیمیایی که دانش آموزان دختر دانش آموز را در سراسر کشور در ۱۰ اسفند گزارش شده، گویای این ناتوانی است.
⬇️
کاربران شبکه‌های اجتماعی حملات دیگری به مدارس دخترانه و یک خوابگاه را در استان‌های #اردبیل و #البرز در ۱۱ اسفندماه مستند کردند.

مقامات ج.ا، رسانه‌ها و نهاد روحانیت نسبت به حملات مداوم علیه دانش‌آموزان ایرانی ابراز نگرانی کردند.
https://t.co/n6ZgR1I5u5
⬇️ twitter.com/i/web/status/1…
Read 64 tweets
تاریخ واقعی #فلسطین

در سال ۱۳۵ پس از میلاد، رومیان سرزمین ملت یهود را تسخیر کردند و برای پاک کردن خاطره آن، نام سرزمین را به نام فلسطین تغییر دادند.
فلسطینیان مردمی یونانی الاصل و دشمن باستانی یهودیان بودند.
آن سرزمین پس از تغییر نام، با تغییر امپراتوری‌ها و پادشاهی‌ها در طول قرن ها اداره می شد، اما یهودیان در آنجا باقی ماندند.
در سال ۱۹۲۰، پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، بریتانیا بر این سرزمین اختیار و قیمومت پیدا کرد و نام آنجا را رسماً فلسطین نامید. ۱/۷
اعراب و یهودیان هر دو در فلسطین تحت قیمومیت بریتانیا زندگی می کردند، اما یهودیان با احساس مسئولیت و دلسوزی، سازمان‌هایی مانند پُست، شرکت برق و ارکستر سمفونیک و ... را تأسیس کردند. ۲/۷
Read 7 tweets
🖌 یدالله سوخته‌زار کُرد:

«ایران ایران است سوریه نمی‌شود»

۱) جمهوری اسلامی آرزومند سوریه‌ای شدن ایران است نه نگران آن. اگر این‌طور فکر نمی‌کنید به ادامه‌ی متن نیازی نخواهید داشت. متأسفم! اما شما #جاعش را نمی‌شناسید.👇
شما احتمالاً از کسانی هستید که هنوز معتقدند دعوای روحانی با قالیباف و رییسی در دوران انتخابات جدی بود نه سیاه‌بازی حکومت.
پس صبر کنید و ببینید.
روزهای سختی پیش رو خواهید داشت اما نمی‌توانید چشم ببندید و نبینید. خواهید دید که داستانِ اصلی #جلولا بود نه کربلا.👇
تراژدی استیلای اسلام بود نه اُحُد! شما به خطا، چهارده قرن برای مُرده‌ای گریستید که میراثش برای شما جز نکبتِ تقدیرگرایی و هذیانهای هزاره‌باورانه و آخرالزمانی نبود. شما ایران را وانهادید آقایان! چهارده قرن از این «ملت» عُمْر دزدیدید و در برابرِ خراج، به آنان جمکران فروختید.👇
Read 17 tweets
آشنایی با واحدهای شناسایی ویژه نیروهای دفاعی اسرائیل و تکامل آنها در طول زمان

#رشته_توییت
#اسرائیل
۱- نیروهای شناسایی ویژه(که به آنها سایرت یا Sayeret) می گویند، یکی از متنوع ترین و خاص ترین نیروهای عملیات ویژه در منطقه و جهان هستند که هرکدام در آن واحد ماموریت خاص خود را دارند ولی قادر به انجام انجام ماموریت های تعریف شده برای عملیات ویژه هستند.
۲- قدیمی ترین واحد عملیات ویژه اسرائیلی، شایتت ۱۳ می باشد که در سال ۱۹۴۹ و توسط یوخای بن-نان تاسیس گردید. این واحد ویژه نیروی دریایی اسرائیل که متخصص عملیات دریاپایه هست، توانایی انجام عملیات ویژه از هوا و زمین را داراهست و از سه گروهان رزمی تشکیل شده است. شایتت ۱۳ قدیمی ترین یوخای بن-ناننشان مورد استفاده بر روی لباس فرم
Read 22 tweets
جنگ جدید 2021 #فلسطین درست فهمیده نشد، اینجا زاویه متفاوتی رو مینویسم، اگر دوست داشتید ریت کنید:
ما یک فلسطین نداریم بلکه 2 تا فلسطین داریم!
#Palestine Image
اگر از من بپرسید یک دستاورد بزرگ اسراییل چیه میگم تقسیم فلسطین. اون باریکه کوچک غربی میشه غزه و این لکه پراکنده شرقی میشه کرانه غربی (چون غرب رودخانه اردن است). سیاست فلسطین غزه و کرانه تفاوت های مهمی دارند. به طور نمادین کرانه راه گفتگو رو رفته و غزه (از 2003) راه مقابله رو. Image
طرفداران سیاست کرانه بهش میگن عقلانیت و به طرف مقابل تنش زا، طرفداران غزه هم بهش میگن مقاومت و به طرف مقابل سازشکار.
(لطفا از تطبیق با داخل ایران پرهیز کنید)
اما بزرگترین تفاوت دو فلسطین "سلاح" هست. سلاح غزه موشک های کوچک نه چندان پیشرفته است که در آن زندان نوعی معجزه است. Image
Read 9 tweets
رشته نوشته :
تصاویر #فلسطین ٬ پیش از ورود پناهندگان یهود. دهه ی ۳۰ میلادی:
(۱/۴)
#فلسطين
#غزه
ورود اولین پناهندگان یهود ازاروپا به فلسطین درحالیکه پارچه نوشته ای به کشتی آویزون کرده بودند با این متن:
"The Germans Destroyed Our Families And Homes- Don't you Destroy Our Hopes"
"آلمانیها خانواده ها وخانه های ما رونابود کردند. شما آرزوهای ما رونابود نکنید؛
(۲/۴)
#فلسطين
#غزه
شروع جنایت صهیونیستها٬ ۱۹۴۸(۱۳۲۷)مشهوربه سال نکبت که با #قتل_عام وآواره کردن صدهاهزارنفر شروع شد:
۱-در ۱۹۴۷سازمان ملل حکم به گسترش زمینهای تحت تصرف صهیونیزم از ۶٪ به ۵۹٪ داد و به این ترتیب صهیونیزم "نقشه ی دال"روطراحی کرد برای اشغال شهربه شهرفلسطین:
(۳/۴)
#فلسطين
#غزه
Read 5 tweets
#رشتو درباره #فلسطین
۱۳-۱/ هیچ اصل حقوقی مثل اصل حق ملت‌ها در تعیین سرنوشت باعث تاسیس کشورهای جدید در جامعه بین‌المللی نشده است. ودرو ویلسون رئیس جمهور وقت آمریکا این اصل را به منظور تقسیم غنائم امپراطوری‌های اتریش-هنگری و عثمانی میان دول فاتح جنگ اول جهانی مطرح کرد ...
۲
۲/ روش اتخاذی، انعقاد قرارداد سرپرستی (mandate) سازمان جامعه ملل با یکی از دول فاتح جنگ بود: لبنان و سوریه به سرپرستی فرانسه و مصر و فلسطین به سرپرستی بریتانیا سپرده شدند. تعهد حقوقی سرپرست کمک به مردمان تحت سرپرستی برای نیل به استقلال بود...
۳
۳/سه دولت مصر و سوریه و لبنان نظر به سابقه تمدنی، علیرغم مقاومت دول سرپرست بسرعت به استقلال رسیدند. اما در این میان وضعیت ملت فلسطین متفاوت بود: فلسطین در مقایسه با ملت‌های دیگر کمتر توسعه یافته بود اما نه بقدری که استقلال آنها ۱۰۰ صد سال طول بکشد؛ توطئه به سال ۱۹۱۷ بازمیگشت..
۴
Read 13 tweets
سیاست پدر و مادر ندارد، این جمله ایست که هیچ وقت قدیمی نمی شود و همیشه به کار می آید. همه ما درباره عملیات تروریستی در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ شنیده ایم وخوانده ایم.

#رشته_توییت #اسراییل #فلسطین #آلمان_غربی #کشتار_مونیخ
که چطور تروریست های گروه بلک سپتمبر با بی رحمی تمام ۱۱ ورزشکار اسراییلی را به قتل رساندند تا به قول خودشان صدای آزادی خواهی فلسطینیان را به گوش جهان برسانند. در طول ماجرای گروگان گیری ضعف مقامات آلمان غربی در برخورد با این موضوع بر همه آشکار شد. از عملیات آزاد سازی گروگان ها در
جلوی پخش زنده تلویزیونی که گروگان گیرها نیز شاهد این عملیات بودند تا گماردن نیروهای تک تیرانداز با سلاح های بدون اپتیک مناسب تا اجازه ندادن به مقامات اطلاعاتی اسراییلی بر نظارت و مشاورت عملیات آزاد سازی گروگان ها ، همه این موارد نشانگر نبود اراده قوی مقامات آلمان غربی در مواجه با
Read 12 tweets
طی دو روز اخیر، پیرامون این رخداد بسیار نوشته‌اند.
می‌خواستم در این مورد بنویسم، اما #کرونا اجازه نداد!

یکی از زمینه‌های این رخداد، را باید در رفتار و مواضع #مقاومت دنبال کرد!
در این رشتو ماجرا شرح داده شده است.

#رشتو
#التطبيع_خيانة
#ایران
#الإمارات_البحرين_اسرائيل

(۰)
پیش‌نوشت بدیهی:

اقتضای توییتر، کوتاه‌نویسی و اکتفا به کدهای عمده است.
مشروح آن را باید در مقالات جداگانه برای اندیشکده‌ها یا سایت‌ها نوشت.

لذا در این‌جا تعدادی فکت را همراه با صورت‌بندی عمومی ارائه می‌دهم. البته در کامنت‌ها می‌توان پاسخ سئوالات را نوشت.

و اما اصل مطلب:

(۱)
این نکته مهم را مد نظر داشته باشیم:

هیچ کشوری در حوزه دیپلماسی به اقدام مهمی دست نمی‌زند؛ مگر این‌که چهار بعد زیر محقق شود:
۱- عدم تضاد با باورهای حاکم
۲- عدم تضاد با منافع حاکم
۳- فقدان مخالفت معنادار در لایه‌های هم‌سطح یا مؤثر در هیئت حاکمه
۴- بستر مناسب داخلی و پیرامونی

(۲)
Read 22 tweets
همیشه برای من سوال بود اسرائیل برای چه چیزی اینقدر دنبال حفاری زیر مسجد الاقصی و معبد سلیمان است؟
این اسکناس ۵۰ شِکِلی قبلی اسرائیل است. تصویر آگنون نویسنده محبوبشان و نوشته رویش سخنرانی او هنگام دریافت نوبل است:
1
#Palestin
#QudsDay
"من در یکی از شهرهای تبعید زاده شدم. اما همیشه خودم را کسی میپنداشتم که در اورشلیم متولد شده است"

فرض کنید میخواهید یک کشور بسازید، چه چیزی نیاز دارید؟
زمین که از فلسطینی ها می‌دزدید،
شهروند که از سراسر دنیا می‌آورید،
ولی یک چیز مهم و حیاتی: "تاریخ"
کشور ۱۰ ساله که نمیشود!
2
نویسندگان و مبلغان به صف شدند و داستان درخشانی از عهد عتیق ساختند. این داستان "توجیه اشغال" است. داستانی که یک یهودی را راضی کند لهستان را رها کند بیاید #فلسطین.
داستانی که بتوان با آن خانه دیگری را صاحب شد، بچه هایش را کشت،غذایش را خورد و آینده اش را قاپید و"حس خیلی بدی نداشت"
3
Read 15 tweets
دقیقا ۴۱ سال پیش، #چمران به دیدار #امیرانتظام می‌رود. در این دیدار که در دفتر نخست وزیری انجام می‌شود، چمران می‌گوید که «از دخالت روحانیان در امور داخلی دولت عاصی شده و قصد دارد ایران را ترک کند.» امیرانتظام مخالفت می‌کند و می‌گوید نباید #بازرگان را تنها بگذاریم./
#رشتو
در همین بین، موعد برگزاریِ رفراندوم ۱۲ فروردین است.رفراندوم برگزار می‌شود و روزهای جدی برای دولت در پیش است. امیرانتظام در قامت سخنگوی دولت مصاحبه تلویزیونی دربارهٔ مسئله #فلسطین می‌کند. پس از آن #کیهان یک ستون چاپ می‌کند و نهضت بیانیه می‌دهد که «امیرانتظام عضو نهضت آزادی نیست!»/
/موضوع چه بوده؟ یاسر عرفات در اسفند ۵۷ و پس از انقلاب به ایران می‌آید و در مصاحبه‌ای مدعی می‌شود که «دولت ایران قول داده که به فلسطین کمک نظامی می‌کند!» ادعایی جنجالی و حاشیه‌ساز. نهضت آزادی نیز در شمارهٔ پنجم ارگان رسمی خود-نشریهٔ پیام- یک مصاحبه مفصل با یاسر عرفات منتشر می‌کند.
Read 13 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!