Discover and read the best of Twitter Threads about #قرارداد_۲۵_ساله

Most recents (5)

| این پایان ایران است! |
تله‌ی چینی چطور کشور را خواهد بلعید؟

این #رشته_توییت، خیلی بلند است اما خواندنش برای خیلی‌ها واجب، تحمل کنید؛ به ویژه که ابوموسی اشعری و ملیجک‌هایش دیشب دورهمی داشته‌اند!
1/

#ترکمنچای_چینی #قرارداد_۲۵_ساله
#قرارداد_25ساله_با_چین، در ظاهر قراردادی‌‌‌ست مانند هر تفاهم‌‌‌نامه‌‌‌ی دیگری میان کشورها اما طرف ایرانی یا می‌‌‌داند و پای رشوه‌‌‌ی هنگفتی در میان است یا اساسن تصوری ندارد که تفاهم‌‌‌نامه‌‌‌ی کنونی با چین، چگونه تبدیل به یک #قرارداد_فروش_کشور خواهد شد ...
2/
بدون هر حب و بغضی، من، قرارداد با #چین را "خطرناک‌‌‌ترین قرارداد تمام تاریخ ایران" توصیف می‌‌‌کنم که در بلندمدت به نابودی نام، پرچم، هویت، سرزمین و حاکمیت ملی ایران خواهد انجامید. چرایش را در همین #رشته_توییت توضیح می‌دهم ...
3/
Read 52 tweets
۰۱/۱۲
می‌خوام از تجربه نزدیکم با چینی‌ها بگم:
حدودا ۱۱ سال پیش بود که ساخت پروژه کارخانه کنسانتره آهن بهم پیشنهاد شد. تکنولوژی این کارخونه با این فرمت توی ایران نبود، نزدیکترین نمونه یه کارخانه توی قزوین بود که اصلا قابل قیاس نبود.
یک شخص ایرانی و چینی(پدرخانمش) شریک بودن...
👇🏻
۰۲/۱۲
۴۹ درصد طرف چینی و ۵۱ درصد طرف ایرانی (بخاطر قوانین داخلی)
برآورد هزینه ساخت ۶۰ میلیارد بود که به عهده طرف ایرانی بود و طرف چینی هم وظیفه طراحی کارخانه، تجهیز و دستگاه‌ها رو به عده داشت.
کارخانه جاده زنجان به تبریز توی زمین بزرگی واقع شده بود که شامل ساختمان اداری...
👇🏻
۰۳/۱۲
سوله‌ها، ساختمانهای تصفیه خانه با استخر دوار در ارتفاع ۱۲ متری، استخرهای مستطیلی ۳۰ در ۷۰ متر، بچینگ، جاده اختصاصی و.... می‌شد.
نقشه‌ها تعمدا به زبان چینی بود و قبل از من چند مهندس دیگه با مطالعه نقشه‌ها گفته بودن کار ما نیست، اما چرا؟
اول اینکه نقشه‌ها چینی بود و ناگویا
👇🏻
Read 12 tweets
۱/ چند نکته درباره #قرارداد_۲۵_ساله_با_چین:

دولت روحانی،اوایل دولتش یک قرارداد ۲۵ ساله باآمریکا و اروپا را به اسم #برجام کلید زد که کاملاً به نفع غرب بوده ومنافع ملی و عزت اسلامی ما را لگدمال کرده و اوضاع بدتر شده. حالااواخر دولتش یک قرارداد ۲۵ ساله با چین بناست امضاء شود..
۲/ واقعاً اگر #قرارداد_۲۵_ساله منافع ملی و عزت اسلامی ما را تامین کند چرا با آن مخالفت کنیم؟مگر هدف برجام، رفع تحریم‌ها و تامین منافع ملی نبود؟ خب اگر هدف قرارداد با چین هم مقابله با تحریم‌ها و رفع اثر تحریم‌ها باشد و حال اقتصاد کشور خوب شود مشکلی نداریم. اما چند نکته داریم..
۳/ اولاً طبق اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی این مسیر باید ازطریق مجلس طی شود. اصل ۷۷ به صراحت می‌گوید: «عهدنامه‌ها، مقاوله‌نامه‌ها، قرارداد‌ها و موافقت‌نامه‌هاي بين‌المللي بايد به تصويب مجلس شوراي اسلامي برسد.»
آیا قرارداد با #چین این مسیر را طی کرده؟ یا قرار است طی کند؟ نمیدانیم!
Read 7 tweets
#قرارداد_۲۵_ساله
#چین
#رشتو
یک. طبق قانون اساسی هر توافقی که واجد تعهدی برای نظام اسلامی باشد، باید در مجلس شورای اسلامی بررسی شود و در آن جا درباره اش تصمیم گیری شود. این حرف هم برای برجام و هم برای توافق ایران و چین وارد است و نباید از آن عدول کرد.
دو. مساله اصلی کشور در بخش مدیریت و اقتصاد به درون کشور ربط دارد و تنها راه پیشرفت #نگاه_درون_زا داشتن به مسائل است و نه تکیه به خارج و برون زا دیدن، چه آمریکا باشد چه چین. استفاده درست از خارج تنها زمانی مفید است که مبتنی بر نگاه درون زا باشد.
سه. نگاه به شرق مبتنی بر درونزایی راهبرد اصولی برای تامین منافع ملی ما است. فرصت از دست رفته در هفت سال اخیر به واسطه نگاه غیرعقلانی و غرب پرستانه دستگاه اجرایی باید جبران شود. یکی‌ از راه کارها برای جبران تعریف روابط راهبردی با #چین و #روسیه ا‌ست.
Read 8 tweets
1/13
#قرارداد_۲۵_ساله #ایران و #چین این روزها مورد حمایت والبته نقد خیلی هاست تاجایی که حتی بهش عنوان #ترکمنچای_چینی یا #ترکمنچای_دوم داده شد،البته از طرف صفحه فارسی وزارت خارجه #آمریکا!
توی این رشتو میتونید توضیحات ساده وتیتروار این قراداد رو ببینید، تدوین شده توسط @Ali33297202
2/13
قراردادهای همکاری وراهبردی طولانی مدت بین کشورها برای اشتراک گذاشتن امکانات دوکشور درراستای منافع دوجانبه است،کشورهای زیادی مثل ترکیه-آلمان،قطر-انگلیس،قطر-آمریکا،استرالیا-چین،مالزی-فلیپین از این دست قراردادهای طولانی مدت باهم دارند.
اهداف این قرارداد در این صفحه تعیین شده:👇
3/13
نکته مهم استفاده از ارز دو کشور در این قرارداده، مثل سوئیفت روسی SPFS که برای کشورهای بریکس طراحی شده، کشورهای بریکس شامل چین، روسیه، آفریقای جنوبی و برزیل است و البته کشورهای دیگه مثل ترکیه هم در حال پیوستن هستن.
این سیستم یعنی پایان دلار و نوسانات شک آورش در بازار ایران!
Read 13 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!