Discover and read the best of Twitter Threads about #قطعی_اینترنت

Most recents (17)

۱/
به‌روز‌رسانی ۱۹ دی ۱۴۰۱
نزدیک به چهار ماه از کودتای جمهوری اسلامی علیه اینترنت در ایران می‌گذرد. در این مدت اکثر سرویس‌های خارجی مسدود و روش‌های دور زدن فیلترینگ محدود شدند. اختلالات گسترده و #قطعی_اینترنت کاربران ایرانی را دچار مشکلات زیادی کرده است.
#فیلترنت #فیلترشکن
۲/
علاوه بر اعمال محدودیت‌های گسترده، ج.ا تلاش کرده با آمارسازی برای سرویس‌های داخلی، آن‌ها را موفق جلوه دهد و کاربران را به استفاده از سرویس‌های داخلی سوق دهد. اما آمار و شواهد با ادعای مسئولان همخوانی ندارد و موفق نبودن عضوگیری زوری پیام‌رسان‌های داخلی هویدا گشته است.
۳/
در میان ۳۰ اپلیکیشن پر دانلود هفته، ۲۳ فیلترشکن مشاهده می‌شود که نشان دهنده شکست سیاست وادار کردن کاربران به استفاده از سرویس‌های داخلی است و تلاش شهروندان برای گذشتن از سد فیلترینگ را نشان می‌دهد.
Read 10 tweets
۱/
#فیلترشکن Star VPN با بیش از یک‌میلیون بار دانلود از گوگل‌پلی، با استقبال کاربران ایرانی مواجه شده است. سازندگان این سرویس می‌گویند: ما همیشه حریم خصوصی شما را به عنوان اولویت در نظر می‌گیریم. اما نحوه فعالیت این سرویس خلاف ادعای آن‌هاست.
#مهسا_امینی #قطعی_اینترنت Image
۲/
سازندگان این سرویس عنوان کرده‌اند، هنگامی که محتوا را با ما به اشتراک می‌گذارید، ما به‌طور خودکار اطلاعات مربوط به اتصال وای‌فای، اطلاعات تماس و لیست برنامه‌های نصب شده شما را جمع‌آوری می‌کنیم تا خطرات امنیتی احتمالی را کشف و از امنیت دستگاه شما بهتر محافظت کنیم.
۳/
منظور سازندگان سرویس از «هنگامی که محتوا را با ما به اشتراک بگذارید» مشخص نیست. آیا استفاده از این فیلترشکن را به معنای اشتراک‌گذاری محتوا در نظر گرفته‌اند؟ این سرویس با ادعای کشف خطرات امنیتی حجم زیادی از داده‌های شخصی را دریافت می‌کند؛ حال آنکه وظیفه آن‌ها چیز دیگری است!
Read 10 tweets
۱/
بازگرداندن حساب‌های هک یا تعلیق‌شده از جمله مشکلات اساسی کاربران #اینستاگرام است. افرادی که دسترسی به حساب خود را از دست داده‌اند راه‌حل روشنی برای حل این مشکل ندارند و برخی افراد با سواستفاده از این موقعیت برای بازگرداندن حساب از کاربران پول می‌گیرند
#مهسا_امینی #قطعی_اینترنت Image
۲/
اینستاگرام برای این مشکل چاره‌ای اندیشیده. اگر نمی‌توانید وارد حساب شوید، به صفحه Instagram.com/hacked بروید. میتوانید انتخاب کنید که هک شده‌اید، رمز عبور را فراموش کرده‌اید، دسترسی به احراز هویت دو‌مرحله ای را از دست داده‌اید یا حساب شما غیرفعال شده
about.instagram.com/blog/announcem…
۳/
بعد از آن می‌توانید یک سری مراحل را برای کمک به دسترسی مجدد به حساب خود دنبال کنید. اگر چندین حساب دارید، می‌توانید انتخاب کنید کدام حساب به پشتیبانی نیاز دارد. با قابلیت جدید اینستاگرام افراد می‌توانند از دوستان خود بخواهند که هویت آنها را تایید کنند تا به حساب خود دست یابند.
Read 5 tweets
۱/
هفته گذشته عیسی زارع‌پور گفت که «برای اولین بار ترافیک تولید داخل بیش از دو برابر شده و این نشان می‌دهد که مردم اعتماد کردند و در ادامه مسیر این تداوم خواهد داشت.» او اعلام کرد که قبلا نسبت ترافیک داخلی به خارجی ۳۰ به ۷۰ بوده و الان ۶۰ به ۴۰ شده است.
#مهسا_امینی #قطعی_اینترنت
۲/
وزیر ارتباطات با مخدوش کردن واقعیت سعی دارد از محدودیت‌های اینترنتی نیز دستاوردی برای خود بسازد و واقعیت را به شکل دیگری جلوه دهد. این ادعا در حالی مطرح شده که بسیاری از پلتفرم‌های پرمخاطب خارجی فیلتر شده‌اند و برخی شهرها در طول روز فقط به اینترنت ملی متصل هستند.
۳/
طبق آمار غیر رسمی ۷۰ درصد ترافیک اینترنت بین‌المللی کاهش یافته و کاربران ترافیک داخلی افزایشی نداشته است و وزارت ارتباطات از این کاهش مصرف اجباری برای دست‌کاری آمار استفاده کرده است.
Read 7 tweets
۱/
به‌روز‌رسانی: ۳۰ آبان ۱۴۰۱
بیش از دو ماه از قتل #مهسا_امینی و #اعتراضات_سراسری ایران می‌گذرد. اغلب سرویس‌ها، پیام‌رسان‌های پرطرفدار بین‌المللی و فیلترشکن‌های امن مسدود شده‌اند و کاربران ناچار به آزمایش ابزارهای مختلف برای دسترسی آزاد به اینترنت‌اند.
#قطعی_اینترنت #فیلترنت Image
۲/
در هفته گذشته اپ‌های پروتون وی‌پی‌ان، NET VPN، Argo vpn، v2rayNG ، Ryn vpn و واتس‌اپ و تلگرام در صدر لیست دانلود کاربران ایرانی از #گوگل‌پلی بوده‌اند.
۳/
فیلترشکن Swing VPN که بیش از یک میلیون بار از گوگل‌پلی دانلود شده، داده‌های زیادی از جمله اطلاعات مرتبط با استفاده و آدرس IP را دریافت می‌کند. طبق سند حریم خصوصی این سرویس، تا زمانی که کاربر رضایت خود برای پردازش اطلاعات را پس نگیرد، داده‌های کاربران را ذخیره و پردازش می‌کند.
Read 10 tweets
۱/
مهدی سعادتی نماینده مجلس با این ادعا که در کشورهای دیگر طبق سن و شغل افراد، سطح دسترسی به فضای مجازی تعیین می‌شود، خواستار ارائه #اینترنت_طبقاتی شده. مومن‌نسب هم پیش‌تر گفته بود که در آمریکا برای گرفتن اینترنت خانگی به گواهینامه نیاز است!
digiato.com/article/2022/1…
#مهسا_امینی
۲/
با گذشت نزدیک به دو ماه از اختلالات سراسری و #قطعی_اینترنت بین‌المللی؛ مسئولان نه تنها این اتفاقات را محکوم نکردند و برای رفع آن گامی‌ برنداشتند، بلکه تلاش می‌کنند وضعیت کنونی را تثبیت و محدودیت‌های اینترنتی را بیشتر کنند.
۳/
سعادتی گفته که «واقعیت‌های #طرح_صیانت با آنچه که در فضای مجازی ادعا شده‌، فاصله زیادی دارد. هدف از اجرای این طرح، ساماندهی فعالیت در این فضا است.» حال آنکه در دو ماه اخیر ثمره طرح صیانت و نتایج اقدامات اینترنت پاک خواهان و صیانت‌گران به خوبی دیده شده است.
Read 7 tweets
۱/
به‌روز‌رسانی: ۱۶ آبان ۱۴۰۱
نزدیک به دو ماه از #اعتراضات_سراسری و در پی آن اختلالات و #قطعی_اینترنت می‌گذرد. در این مدت بسیاری از فیلترشکن‌های امن و قابل اعتماد از کار افتاده‌اند و تعداد اندکی از وی‌پی‌ان‌های امن از زیر تیغ سانسورچی جان سالم به در برده‌اند.
#مهسا_امینی Image
۲/
در هفته گذشته اپ‌های پروتون وی‌پی‌ان، آرگو، ادگارد، HulaVPN، v2rayNG، واتس‌اپ و تلگرام در صدر لیست دانلود کاربران ایرانی از #گوگل‌پلی بوده‌اند.
۳/
اپ VPN Proxy Speed در صدر لیست با بیش از ۱۰میلیون بار دانلود از گوگل‌پلی قرار دارد. وب‌سایت رسمی این سرویس از دسترس خارج شده است. در سند حریم خصوصی این فیلترشکن که مختصر و مبهم می‌باشد، ادعا شده که به‌جز اطلاعات دستگاه، آدرس ایمیل و نام کاربر هیچ داده‌ای جمع آوری نمی‌شود.
Read 8 tweets
۱/
پیام رسان «برایر» ابزار مناسبی برای برقراری ارتباط امن در زمان #قطعی_اینترنت است. Briar دو حالت ارتباط از راه دور بر اساس تور و ارتباط نزدیک با بلوتوث و وای‌فای غیر متصل به اینترنت را فراهم می‌کند.
دانلود👇
paskoocheh.com/tools/123/
#مهسا_امینی #قطعی_اینترنت ImageImageImage
۲/
اتصال رمزنگاری شده «انتها به انتها» از مزیت‌های این روش ارتباطی است که ایمنی داده‌های ارسالی را تضمین می‌کند. از دیگر نقاط قوت برایر امکان گرد هم آوردن تعداد زیادی از اتصال‌های مستقیم برای ایجاد یک شبکه است؛ بدین معنا که ارتباط فقط به دو نفر محدود نمی‌‌شود.
۳/
و افراد زیادی می‌توانند در فواصل دورتر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و اگر یک نفر در میان افراد حاضر در شبکه، به اینترنت اتصال فعال داشته باشد، می‌تواند دسترسی‌اش را با تمام افرادی که به شبکه متصل‌اند، به اشتراک بگذارد و اطلاعات خود و دیگران را مخابره کند.
Read 6 tweets
۱/
با استفاده از #بیپ، حریم خصوصی معنایی ندارد!
پس از مسدود شدن پیام‌رسان‌های پرمخاطب در ایران، پیام‌رسان «بیپ» با استقبال کاربران مواجه شده است. بیپ محصول اپراتور #ترکسل در ترکیه است. در این #رشتو با ابعاد مختلف آن آشنا می‌شوید.
#مهسا_امینی #قطعی_اینترنت #فیلترنت Image
۲/
اپلیکیشن بیپ دارای قابلیت ترجمه نیز می باشد. کاربران می‌توانند هنگام انتقال پیام با شخصی به زبان دیگر، پیام‌ها را ترجمه کنند. اگرچه که این قابلیت نیز بحث برانگیز است. براساس سند حریم خصوصی بیپ، داده‌های شخصی که پردازش می‌شوند، بدین شکل است:
bip.com/en/privacy-pol…
۳/
هویت و اطلاعات تماس: شماره تلفن، نام کاربری، نام اپراتور و رمزهای عبور استفاده‌شده حساب.
اطلاعات کاربری: داده‌های فنی جمع‌آوری‌شده از دستگاه توسط تجهیزات فنی، نوع پیام‌های ارسال‌شده (پیام متنی، ویدیو، تصویر، شکلک)، زمان‌های استفاده فعال، عادت‌های استفاده،
Read 16 tweets
:نحوه دانلود برخی اپ‌های #فیلترشکن

1️⃣فیلترشکن «Argo»

دانلود 👇
paskoocheh.com/tools/147/

ارسال یک ایمیل خالی به آدرس:

اندروید 👇
argovpn-android@paskoocheh.com

#مهسا_امینی #قطعی_اینترنت
2️⃣فیلترشکن «BeePass»

دانلود 👇
paskoocheh.com/tools/146/

ارسال یک ایمیل خالی به آدرس:
نسخه‌ #اندروید 👇
beepassvpn-android@paskoocheh.com
3️⃣فیلترشکن «Windscribe»

دانلود 👇
paskoocheh.com/tools/80/

یک ایمیل خالی به آدرس:
نسخه‌ اندروید 👇
Windscribe-android@paskoocheh.com

نسخه‌ ویندوز 👇
Windscribe-windows@paskoocheh.com

نسخه آی‌او‌اس👇
Windscribe-ios@paskoocheh.com

نسخه‌ مک 👇
-Windscribe-macos@paskoocheh.com
Read 4 tweets
۱/
امروز #عیسی_زارع‌پور وزیر ارتباطات که راه‌اندازی اینترنت طبقاتی و سانسور محتوای نتایج محتوای موتورهای جست‌وجو را از افتخارات خود می‌داند، خندان و شادمان از ضررهای استفاده از #فیلترشکن و لزوم جرم‌انگاری عرضه فیلترشکن‌ها گفت.
#مهسا_امینی #فیلترنت #قطعی_اینترنت
۲/
لازم به ذکر است که حکومت ایران مسئول اصلی به خطر افتادن امنیت کاربران است. فیلترینگ گسترده منابع امن موجب شده که کاربران فیلترشکن‌های مورد نیاز خود را از منابع ناامن دریافت کنند. تلگرام طلایی ساخت حکومت ایران سال‌ها منبع انتشار ابزارهای آلوده بوده.
techrato.com/2018/06/09/a-g…
۳/
در یک بررسی که دو سال پیش انجام شده نزدیک به ۵۰ درصد اپ‌های بررسی شده از کافه بازار، حداقل توسط یک آنتی‌ویروس به عنوان بدافزار شناسایی شده اند. در یک ماه اخیر به دنبال مسدودسازی‌های روزافزون، استفاده از فیلترشکن در ایران سه هزار درصد افزایش داشته.
tejaratnews.com/startup/%D8%A7…
Read 6 tweets
1️⃣فیلترشکن «Psiphon»
دانلود 👇
paskoocheh.com/tools/15
ارسال یک ایمیل خالی به آدرس:
نسخه‌ #اندروید 👇
psiphon-android@paskoocheh.com
نسخه‌ #آی‌اواس (#آیفون و #آیپد) 👇
psiphon-ios@paskoocheh.com
نسخه‌ #ویندوز 👇
psiphon-windows@paskoocheh.com

#مهسا_امینی #قطعی_اینترنت
2️⃣فیلترشکن «Proton»

دانلود👇
paskoocheh.com/tools/73

ارسال یک ایمیل خالی به آدرس:

اندروید 👇
protonvpn-android@paskoocheh.com

ویندوز 👇
protonvpn-windows@paskoocheh.com

مک👇
protonvpn-macos@paskoocheh.com

#آی‌اواس (#آیفون و #آیپد) 👇
protonvpn-ios@paskoocheh.com
3️⃣فیلترشکن «Privado»

دانلود 👇
paskoocheh.com/tools/276/

ارسال یک ایمیل خالی به آدرس:
نسخه‌ اندروید 👇
privadovpn-android@paskoocheh.com

نسخه‌ ویندوز 👇
privadovpn-windows@paskoocheh.com

نسخه‌ مک 👇
privadovpn-macos@paskoocheh.com
Read 4 tweets
۱/
اضافه‌کردن پل‌های اختصاصی به مرورگر «تور» می‌تواند راه‌حل کار‌امدی برای دور زدن #فیلترنت و مقابله با #سانسور باشد.
راهنمای ساده این کار را در این #رشتو بخوانید.
⏬بات رسمی تور پروجکت برای دریافت پل و اپلیکیشن #تور
t.me/GetBridgesBot
#مهسا_امینی #قطعی_اینترنت Image
۲/
پس از باز کردن #مرورگر_تور در سیستم عامل اندروید، روی آیکون تنظیمات ضربه بزنید.
روی 'Config Bridge' ضربه بزنید. سپس برای پیکربندی به صفحه دور زدن (Circumvention) هدایت خواهید شد.
۳/
با گزینه "Use a Bridge" سه گزینه خواهید داشت: "obfs4"، "meek-azure" و "snowflake". که این‌ها پل‌های عمومی تور هستند. اگر با اختلالات گسترده روبرو هستید، می‌توانید پل اختصاصی دریافت کنید که از طریق بات تلگرام تور امکان پذیر است.
Read 5 tweets
۱/۷ معرفی «جعبه ابزارهای ایران در خاموشی»
ابزارهایی برای یک ارتباط امن و غلبه بر شرایطی که در آن با اختلال گسترده اینترنت یا حتی قطعی اینترنت مواجه هستیم.
#فیلترنت #قطعی_اینترنت #صیانت #اعتراضات #مهسا_امینی Image
۲/۷
در جعبه ابزار وبسایت «ایران در خاموشی» ۴ جعبه و وبسایت متفاوت از ابزارهایی برای غلبه بر شرایط اختلال شدید و ارتباط ایمن در نظر گرفته شده است. Image
۳/۷ اولین جعبه، «جعبه ابزار روزمره» است برای داشتن تماس‌ها و ارتباط امن. Image
Read 7 tweets
۱/۹
«اگه اینترنت قطع شد چه کنم؟»
معرفی دومین اپلیکیشن.
اگه دنبال یه اپلیکیشن امن می‌گردی که حتی در نبود اینترنت کار کنه، این رشته توییت رو دنبال کن و ریت کن که برسه دست بقیه.
لینک‌ها هم در آخرین توییته.
#قطعی_اینترنت  #اعتراضات #مهسا_امینی #فیلترینگ #صیانت #صیانت_خاموش
۲/۹ «جمی» یک پلتفرم رایگان و امنه که در زمان قطع اینترنت می‌تونی ازش استفاده کنی.
۳/۹ جمی برای کسانی که در خطر شنود هستند یا در خطر قطع اینترنت مفیده، برای همه افراد جامعه به ویژه روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی و…
Read 9 tweets
۱/۱۰
«اگر هنگام تجمع اینترنت قطع شد چه کنم؟»
اگه دنبال یه اپلیکیشن امن می‌گردی که حتی در نبود اینترنت کار کنه،
این رشته توییت رو دنبال کن و ریت کن که برسه دست بقیه.
همه لینک‌ها هم در توییت آخر هست.
#قطعی_اینترنت #اعتراضات #مهسا_امینی #فیلترینگ #صیانت #صیانت_خاموش
۲/۱۰
برایر اپلیکیشنی است که به کاربران خود امکان می‌دهد تا بدون اینترنت و با استفاده از شبکه‌‌ای که توسط بلوتوث یا وای‌فای ایجاد می‌شود.
۳/۱۰
بررسی یک سناریوی انتقال پیام فرضی برای آشنایی بیشتر با نحوه کار این ا‌پلیکیشن (سناریوی انتقال پیام در داخل یک شبکه)
Read 10 tweets
از صبح می‌خواهم چیزی بنویسم و بگویم پشت‌صحنه این تداوم غیرقانونی و بی‌هوده #قطعی_اینترنت، خود #وزیر_جواد نشسته است که در کمال وقاحت، تندتند ویدیو می‌دهد و به همه ما دهن‌کجی می‌کند... من هم مثل شما دل و دماغ ندارم.

این وقاحت عظیم و خارج از تصور فقط از دارودسته #تتراپوس برمی‌آید.
اپراتورها که مِلک طَلق رفقای #وزیر_جواد اند. با چه رویی تندتند دروغ می‌بافد؟

۱ هفته #قطعی_اینترنت در ایران را باید به ۲ دوره نامساوی تقسیم کرد:

شنبه تا ۳شنبه: #یبوست_اینترنت
۳شنبه تا امروز: #خیانت_اینترنت

اولی اشتباه حکم‌رانی بود.
دومی که هنوز ادامه دارد خیانت #وزیر_جواد!
#وزیر_جواد به دروغ می‌گوید قطع اینترنت دستور امنیتی بوده و نمی‌گوید در شورای عالی امنیت ملی خودش هم پیش‌نهاد داده. و نمی‌گوید طبق دستور همان شورا از ساعت ۲۰ سه‌شنبه تا صبح جمعه قرار بوده کل اینترنت وصل شود!

چرا هنوز #قطعی_اینترنت داریم؟ چون #کلاستر_عباس دارد نون در خون می‌زند!
Read 10 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!