Discover and read the best of Twitter Threads about #ملت_ایران

Most recents (19)

0️⃣بیاییم این شیطان کتابخوانده را بیشتر بشناسیم‼
#صادق_زیباکلام‌ جاسوس دست آموز #انگلیس یا کار چاق کن حزب دموکرات #کردستان

@sadeghZibakalam Image
1️⃣صادق زیباکلام مفرد (متولد۱۳۲۷) استادعلوم سیاسی، نویسنده واز کارشناسان ایرانی با گرایش اصلاح‌طلبی و نوآزادی‌خواهانه[نئواصلاحطلب] و استاد اسبق واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد و هم‌اکنون استاد تمام دانشکده حقوق وعلوم سیاسی دانشگاه تهران است.
#ننگ_بر_خودفروختگان_فتنه۵۷ Image
2️⃣صادق زیباکلام درکوچه معروف به دعانویس‌ها، در محله بازارچه آب‌منگول جنوب خیابان ری تهران متولد شد. پدرش مغازه‌ای در خیابان قزوین تهران داشت اما وارد فعالیت‌های سیاسی شده بود.
او از طرفداران #محمدمصدق بود اما از لحاظ تشکیلاتی در #حزب_زحمت‌کشان به رهبری #مظفربقایی فعالیت می‌کرد. Image
Read 23 tweets
#داریوش_همایون
متولد سال هزاروسیصدوهفت در تهران و درگذشته سال هزاروسیصدو هشتادونه در ژنو روزنامه‌نگار و سیاستمدار بود.در آغاز حکومت محمدرضا شاه پهلوی و در زمان نخست‌وزیری محمد مصدق از فعالان سیاسی و از اعضای حزب #سوسیالیست_ملی_کارگران_ایران (حزب سومکا نازیسم ایرانی) بود Image
پس از دریافت مدرک دیپلم، به استخدام وزارت دارایی درآمد وبعد از دورهٔ کارشناسی و دکترای حقوق را از دانشگاه تهران گرفت.کار سیاسی را از سال بیست و همزمان با جنگ جهانی دوم و اشغال ایران آغاز کرد. او همسر #هما_زاهدی، خواهر #اردشیر_زاهدی بود.در سال ۱۳۲۸ عضو #انجمن_هنری_جام_جم شد
عضویت در مکتب پان‌ایرانیسم، حزب #ملت_ایران، و حزب سوسیالیست ملی کارگران ایران (#سومکا) را نیز در کارنامه خودش دارد. در سال ۱۳۳۴ در حالیکه کارمند وزارت دارایی بود ضمن تصدی سمت بازرسی عالی وزارت اقتصاد، کار خود را در روزنامه اطلاعات به عنوان مصحح و سپس مترجم سرویس خارجی آغاز کرد.
Read 10 tweets
#پان_ایرانیسم چیه اصلا ؟!
ایدئولوژی‌ای که از همبستگی و اتحاد مجدد مردمان ایرانی ساکن در فلات ایران و سایر مناطقی که نفوذ فرهنگی قابل توجهی در ایران دارند، از جمله پارس‌ها ، آذربایجانی‌ها( ایرانی با گویش ترکی)گیلک ها ، لرها ،مازندرانی ها ،کردها ، زازاها ، تالش ها ، تاجیک ها Image
،تات ها ، پامیری ها ، پشتون ها ، اوستی ها ، وخی ها ، یغنوبی ها و بلوچ ها حمایت میکند .
اولین تئوریسین مکتب #پان_ایرانیسم #محمود_افشاری_یزدی بود ImageImage
او متولدسال ۱۲۷۲در یزد در سیزده سالگی برای درس خوندن رفت پیش عموش بمبئی زبان انگلیسی خوند بعد سه سال اومد تهران تو مدرسهٔ علوم سیاسی درس خوند. نوزده سالگی رفت سوئیس دورهٔ لیسانس و دکتری حقوق تودانشکدهٔ علوم سیاسی دانشگاه لوزان دکترا گرفت.
Read 18 tweets
۱/ در این رشته توییت میخوام مختصری از درگیریها و جنایتهای احزاب تروریست کردستان رو که منجر به کشته و آواره شدن هزاران نفر از مردم کردستان شد رو بگم.
همون احزابی که اسی و مصی و اینترآشغال و لشگر کمدساز و گولاخشون دارن به اسم میهن‌پرست و آزادیخواه تو پاچه #ملت_ایران میکنن.
۲/ جنگ داخلی کردستان مجموعه‌ای از درگیریهای نظامی بین حزب دموکرات کردستان و کومله بود که از سال ۱۳۶۳ و با حمله حزب دموکرات به رهبری عبدالرحمن قاسملو و مصطفی هجری به نیروهای حزب کومله در اورامان آغاز شد و با آتش‌بس یکجانبه از طرف کومله در ۱۳۶۷ پایان یافت.
۳/ رهبری حزب کومله در آن زمان به عهده ابراهیم علیزاده، منصور حکمت و عبدالله مهتدی بود که بغیر از حکمت که سال۸۱ به سبب ابتلا به سرطان در لندن ریق رحمت رو سرکشید دو تروریست دیگه از آغاز #انقلاب_ملی ایدان بارها توسط اینترآشغال و آیت‌الله پی‌پی‌سی پروموت شدن.
Read 21 tweets
🔸دولت انگلیس جهت مطیع کردن مردم و معتاد نمودن آنها و گسترش اعتیاد در ایران زمان قاجار از مدلی که در چین هم پیاده کرده بود بهره برد. مدلی ک حتی در چین منجر به راه افتادن دو جنگ در فاصله ای کوتاه شد و در تاریخ معروف ب "جنگهای تریاک" است.

اما در ایران کار به واسطه سلاطین
#جاویدشاه
بی کفایت قجری به مراتب راحت تر بود.

پس بدین صورت عمل کردند که تریاک را درمان تمام دردها معرفی کردند، و مردم ایران که در آن زمان از بیماریهای زیادی بخاطر نبود شرایط مساعد زندگی و البته بهداشتی رنج میبردند به این ماده معتاد شدند... حتی کار به جایی رسیده بود که ماموران انگلیس برای
حصول اطمینان از مصرف تریاک توسط مردم، سوخته تریاک را به قیمت بالاتری از مردم خریداری میکردند و سپس تریاک بدانها تحویل میدادند!!!

و چنین ایرانی را رضا شاه بزرگ بدست گرفت و از نو ساخت....

#رضاشاه_روحت_شاد
#پاینده_ایران_متحد
#ملت_ایران
Read 4 tweets
۱/ 🚨فوری :
میدونیند چرا چند روز درگیر این اکانت بازی شدیم به خاطر اینکه #کمپینی از داخل ایران شکل گرفته برای #بازگشت_به_مشروطه . این عزیزان جونشونو کف دستشون گرفتند برای #ملت.
لیست اسامی : ۱/یاشارتبریزی۲/خالد پیرزاده ۳/ سجاد مشهدی۴/مهریار ظفرمهر۵/یلدا سعیدی ۶/مهدی مسکین‌نواز 👇🏽
۲/ ۷/محمد سلطانی ۸/رضا محمدحسینی ۹/حجت‌الله رافعی ۱۰/احسان قدیری ۱۱/غلامحسین بروجردی۱۲/آرشام رضایی
👇🏽
۳/پیام نوروزی کنشگران #مشروطه‌خواه:
«در نبرد میان مشروطه و مشروعه،راهی جز بازگشت به ارزشهای مشروطیت، تحقق اراده و خواست جمهور مردم ایران یعنی حاکمیت قانون، نداریم»
پ.ن: #منشور_گسستگی رفت به زباله‌دان تاریخ ، اینه خواسته #ملت_ایران است

#بازگشت_به_مشروطه👇🏽
Read 15 tweets
درسی که از ناکامی #منشور_همبستگی می‌توان گرفت این است که بردن «بازی» اپوزیسیون (اجماع اپوزیسیون) به معنای بردن «بازی» خیابان نیست، بلکه برعکس به معنای باختن بازی خیابان است. این همان ریشه بحران امروز ماست که اجماع میان اکثریت نیروهای اپوزیسیون بازتاب خیابان نیست. #جاوید_ملت_ایران
اگر اجماع اپوزیسیون به معنای باختن بازی خیابان و مردم است، تلاش برای اجماع میان اپوزیسیون نامتجانس هزینه‌اش از فایده‌اش بیشتر نیست؟ به گمانم که هست. راه‌حل: اکنون هنگام آن است که نیروهای ایران‌گرا به اجماعی دست بزنند که هم بتوانند بازی اپوزیسیون را ببرند و هم بازی خیابان را.
برای بردن بازی دولایه خیابان و اپوزیسیون باید با گروههایی که ایدئولوژی آنها ملت ایران را به رسمیت نمی‌شناسد و تحقق آرمان‌های آنان کابوس مردم ایران است، مرزبندی قاطع ایدئولوژیک کرد. همیشه گفته‌ام که برنده این بازیِ دولایه میهن‌دوستی آزادیخواهانه است.
Read 7 tweets
1⃣ لطفا با این #رشته_توییت همراه باشید و ریتوییت هم بفرمایید.
تعدادی وطن‌فروش، تجزیه‌طلب، تروریست، توده‌ای و غیره برای ملت ایران نسخه پیچیده‌اند که در ادامه بررسی می‌کنیم (۱) مخاطبش که بود، (۲) نکته‌هایش چه بود و (۳) قدم بعدیشان چیست!
#منشور_همبستگی
#منشور_گسستگی
2⃣ مخاطب این منشور ما مردم #ایران نیستیم. اکثر جامعه این اراذل را نمی‌شناسند یا اگر می‌شناسند به خوبی آگاه‌اند که امثال #حامد_اسماعیلیون، مصی قمی و مهتدی مشتی توده‌ای، چپ، تجزیه‌طلب و فاند بگیرند.

منشور سیگنال بود. گفتند ما آماده ویرانی ایران هستیم، پول و امکانات دارید بدهید.
3⃣ ملت و کشور #ایران جز دو کشور و ملت قدیمی جهان است و پرچم و ده‌ها نماد ملی به قدمت خود «تاریخ» دارد. منتها از نماد کمونیست‌ها و چپ‌ها که سابقه سیاهی در تاریخ ایران دارند استفاده کردند.
دلیلش هم مشخص است، #کومله_تروریست و اسماعیلیون و کارتل‌هایشان هر دو کمونیست اند.
Read 18 tweets
در این #رشتو کوتاه میخوام یک سری دیتای ساده که از Google Trends دریافت کردم رو به اشتراک بذارم، در انتها هم برداشت خودم رو میگم.
مقایسه ایمپرشن سرچ درباره @PahlaviReza و @esmaeilion
مورد اول: مقایسه افت و خیز جستجوها طی ۱۲ ماه گذشته.
۲. مقایسه افت و خیز جستجوها در ۹۰ روز گذشته.
۳. قیاس حجم گرایش به دو موضوع منتخب بر اساس استان، در بازه ۹۰ روز گذشته. آبی اسماعیلیون و قرمز پهلوی.
Read 9 tweets
درگوشی طنز گونه با سیاسی نویس ها (لطفا روزمره ها نخوانند).

این نوشتار فاقد ارزش ارایه اطلاعات مفید هست و در فراغت مطالعه کنید. برای بار دوم، نشست دانشگاه جورج تاون را که دیدم متوجه شدم یک نتیجه مهم توصیفی داشته است. بخاطر دارید این کاریکاتور را؟
#مهسا_امینی
1.
ما داد و فریاد می زدیم اخه شاهزاده چرا باید با افراد غیر سیاسی و فعال مدنی متحد شود؟ روزمره نویس های تازه سیاسی شده هم داد و فریاد که شما ایتیحاد را برهم می زنید! البته خوشحال هستم جوان‌های روزمره نویس سیاسی می نویسند و را به فال نیک می دانیم.
#مهسا_امینی
2.
بعد از این نشست، توییت های روزمره نویس های نو سیاسی نویس را میبینم که در مدح و سنای شاهزاده می‌گویند! در واقع تا شاهزاده کنار اینها نمی نشست، معیار هر کسی مشخص نمی شد. تازه نشست چالشی نبود! اگر چالشی بود که دیدن داشت!
#مهسا_امینی
3.
Read 23 tweets
فرصت جو بایدن برای ایرانیان. #رشته_توئیت
چهل روز است که خاورمیانه آرام است. هیچ تنشی بین لبنان و اسرائیل و حتی فلسطین دیده نشده است. یمن آرام است، لبنان آرام است، حتی در افغانستان زیر سلطه طالبان هیچ بمب کنار جاده ایی و انفجاری گزارش نشده است. دولت جدید عراق با رای و بدون خونریزی
تشکیل شده است. دلیل بنظر روشن است. رژیم آخوندی در داخل مشغول است و نمیتواند وظیفه ذاتی خود در مزدوری آمریکا و روسیه و... و روشن نگه داشتن حمام خون منطقه را انجام دهد. از آنسو بایدن در مقابل #کودک_کشی آخوندها سکوت کرده است. سخنگویش چشم در چشم ۴۰خبرنگار میدوزد و میگوید از اعتراضات
بعنوان اهرم فشار برای کشیدن رژیم پای مذاکره استفاده میکند. فاجعه بزرگتر که تقریبا رسانه ها پوشش ندادند اعلام حمایت اکثریت نمایندگان دمکرات از خامنه‌ای است!
اینها چهل سال مرگ بر کدام آمریکا میگفتند سوالی است که امروز هر وجدان آگاه و هر دارنده سرسوزنی از خرد از خود میپرسد! پس اگر
Read 10 tweets
تحلیل!
پریشب از این ساچمه ها نصیب منم شد. خورد به گردنم اونم ۳تا. چیز مهمی نیست درد هم نداره اما تصمیم گرفتم یسری حرفهارو بزنم چون ممکنه بعدا وقتی برای گفتنش نباشه.
نفوذ چپها بر رسانه و شبکه های اجتماعی طوریه که درحالیکه فکر میکنید شما کنترل کننده اید درواقع دارید کنترل میشید!
بنظر من اینا میخوان #خامنه‌ای رو وردارن. با شناختی که من از بازار تهران و دانشگاه دارم (بقیه مناطقو کار ندارن) کسی تخم حواله کردن کیر به خامنه‌ای و بیتش رو تو روز روشن نداره جز امنیتیها! دلیل دارم چون همینا نمیزارن #رضاشاه_روحت_شاد بگیم. نمیزارن پرچم #شیروخورشید بلند کنیم. البته
قطعا بین اینا درگیری هم هست. دو دستگی و اختلاف و دعوا هست و بیشترم میشه ولی تمام این جناحها در ضدیت و دشمنی با #پهلوی یکصدا هستن. شما ببینین هنوز کف خیابون به شاه فحش میدن. زنیکه تو اروپا پستونای کیریش رو میندازه بیرون روش مینویسه نه به شاه! یکی نیست بگه آخه مادرقحبه ها شاه نگون
Read 29 tweets
چرا سرسپردگی خامنه‌ای به #پوتین برای ما بهتر است؟؟ #رشتو
البته عبارت "بهتر" اینجا در معنای دقیق آن بکار نرفته و صرفا دلالت بین وضعیت بد و بدتر دارد. بگذارید کمی عقبتر بریم. یادتان باشد پیشتر از ضرورت ایجاد رابطه بین اپوزیسیون ایران و پوتین گفتم که مطابق انتظار مورد حمله دوست و Image
دشمن قرار گرفتم. خب البته من عادت دارم. بعید میدانم هیچ اکانتی به اندازه من فحش خورده و فحش داده باشد. بهرحال من به دلگرمی شما دوستان آزاد اندیش اینجا هستم و از صحبت درمورد حقایق بخاطر انگ و فحاشی دست نمیکشم. از اونجایی که اصولگرایان و سپاه و.. سمپات روسها هستند یا جنایتکاری مثل Image
بشار اسد هم همینطور و بخشهایی از خاک ایران توسط روسها جدا شده (که الان خاک خودشان هم نیست) حرف زدن درمورد این مساله قطعا دشمنان شمارا بیشتر و دوستانتان را کمتر میکند. بویژه که باندهای مختلف سمپات دمکراتها که حامیان اصلاحطلبان هم هستند هم دست بالا را دارند. بیایید از زاویه ایی نو Image
Read 17 tweets
#نئو_سرخ ها #نئوکمونیست ها از کجا آمدند و چکار دارند؟
نام کمونیست بیش از هر چیز تداعی کننده شوروی است. نمادی از خفقان، دروغ، سرکوب، تقلب، پروپاگاندا، بی سلیقگی، بی هنری، بردگی جمعی، شعارهای توخالی #برابری و...
چه بر سر این مفاهیم آمد در دنیایی که شوروی (لنینیسم) دیگر وجود ندارد؟
بیش از ۴دهه تحقیق شبانه روز بر روی دشمن باعث شد که آمریکایی ها کمونیسم رو حتی بهتر از خود روسها بشناسند. محققان غربی متوجه شدند بقای نیم قرنی شوروی بیش از هرچیز مرهون روشهای بسیار کارآمد در کنترل جامعه بود. این روش چنان وسوسه انگیز بود که بعد از فروپاشی شوروی این طمع در ذهن
عده ایی شکل گرفت که اگر شوروی با یک دهم ثروت و قدرت بلوک غرب نیم قرن بر پهنه عظیمی از دنیا حکومت کرد یا #چین بر ۱میلیارد انسان مسلط شد پس غرب با همان فرمول قطعا میتواند دنیا را ببلعد! این استارت پروژه #گلوبالیسم جهانی است و آغاز شراکت با سلطان بیگاری جهان یعنی حزب مائوئیست چین
Read 21 tweets
ایران و #معاهده_همه‌گیری
سازمان بهداشت جهانی قرار است در جلسه مجمع جهانی بهداشت که 1 تا 7 خرداد برگزار می‌شود پیرامون طرحی با نام معاهده همه‌گیری با نمایندگان کشورهای جهان مباحثه کند؛
اما این معاهده چیست و چرا ایران و کشورهای جهان نباید به مناسبات آن تن بدهند؟
#StopTheTreaty
معاهده همه‌گیری (Pandemic Treaty) یا در عنوان کامل «معاهده بین‌المللی برای پیشگیری، آمادگی و پاسخ به همه‌گیری‌های جهانی» ایده‌ای‌ است که سازمان بهداشت جهانی و سران تعدادی از دولت‌های جهان در سال 2021 برای ایجاد ساز و کاری بین‌المللی برای #حکمرانی_جهانی در عرصه سلامت ارائه کردند.
هنوز جزئیات کاملی از این طرح بین‌المللی منتشر نشده‌است اما این طرح به طور خلاصه قرار است در صورتی که جهان دوباره با یک همه‌گیری جهانی روبرو شد، به سازمان بهداشت جهانی برای مدیریت و سیاست‌گذاری در این همه‌گیری اختیار قانونی اعطا کند و کشورهای عضو را ملزم به اجرای آن نماید.
Read 22 tweets
پوست اندازی چگونه است!؟ چطور سیستم بعد از فروپاشی خود را بازتولید میکند!؟ #رشتو
فروپاشی سیاسی مرحله بعد از فروپاشی اقتصادی و یک مرحله قبل از #براندازی است. آگاهی به تفکیک بین این سه مرحله مهم است چون عمدتا عوام به اشتباه این سه مرحله را یکی میدانند. درصورتیکه در مرحله فروپاشی
نظام میتواند خودرا بازیابی کند! در این رشتو از روسیه مثال میزنم که دوبار در ۱۹۱۷ و ۱۹۹۱ فروپاشی شده و هربار از درون دوباره خودرا زائیده است!
پوست اندازی دقیقا کی اتفاق می افتد:
پاسخ: بعد از شکست ایدئولوژیک، اقتصادی و نظامی (جنگ یا مسابقه) منجر به #شکافت_بین_مردم_و_حکومت!
بازیابی رژیم فروپاشی شده شامل چه مراحلی است:
۱- کوبیدن جبهه مردم! رژیم درحال انحلال فشار اقتصادی و اجتماعی بر مردم را چنان افزایش میدهد که مردم از مرگ به تب راضی شوند.
۲- وابسته کردن مردم به سیستم قبلی: رژیم کمونیستی مردم رو بطور کلی وابسته به فساد قبلی میکند. مثلا از طریق #کوپن
Read 19 tweets
@aseyedp تو اقوام خودتون یا درکل، کسی رو می‌شناسید که اسم پدرِپدربزرگش یا حتی خود پدربزرگش «سید پویان» باشه؟!

البته تلاش بیهوده اتاق فکر مشترک امثال سیدپویان و یوسف السرخی و مهران مدیری و رامبد جوان و...مثل ویروس ضعیف واکسن، سبب عشق همراه با آگاهی بیشتر #ملت_ایران به #هویت_ایرانی شده!!/۱
@aseyedp برای ۹۶۶ساده دلی که این پست را پسند کرده اند و نیز برای اتاق فکر پشت سر سید پویان ها!:
نخست این که، #کورش_بزرگ #ملت_ایران، اختصاصی نظام #پهلوی نیست که چون #محمدرضاشاه در #جشن_های_۲۵۰۰_ساله به او سوگند وفاداری خورد، ما به دلیل دشمنی با شاه، موظف باشیم برای انکارش دلیل بتراشیم!! /۲
@aseyedp و اما مستندات نام #کورش_بزرگ در تاریخ:
در سنگ‌نبشته‌های #هخامنشی به خط و زبان پارسی باستان، نام كورش به شکل «کورو» یا «کوروش» و در صیغهٔ مضافٌ‌الیه «کورائوش» آمده و در نسخهٔ عیلامی اين سنگ‌نبشته‌ها،نام كورش به شكل «کوراش» ذكر شده است.در متون اکدی نيز نام «کورِش» نوشته شده‌است. /۳
Read 10 tweets
قصدم تحقیر این آدمها نیست، من خودم درد کشیده زندگی در خاورمیانه ام. قصدم حتی قضاوت فردی نیست. اما میخوام یک درس بگیرید! وضعیت فعلی #أفغانستان بیش از آنکه حتی معلول تصمیمات قدرتهای جهانی باشد معلول انفعال، بی قیدی و دریوزگی این ملت در پرورش نخبه و وزنه است. درست مثل سوریه که نابود Image
شد و اون ملت نتونستن جایگزینی برای اسد باشند. ۲۰سال از زمانیکه آمریکا #طالبان رو ورداشت و کرزی رو آورد گذشت! شما در این ۲۰سال چه کردید؟ ۲۰سال وقت داشتید نخبه سازی کنید، ۲۰سال وقت داشتید متخصص و سیاستمدار تربیت کنید! شما مردم چه کردید؟ اکنون که طالبان خانه به خانه بدنبال دخترانتان Image
است لاابالی گری خود را بیاد آورید! لاشی گری و خرافه پرستی خودرا در شبکه های اجتماعی بیاد آورید! آهای #ملت_ایران درس بگیرید! دست از لاشی گری، هرزگی، روزمره (چرت) نویسی و... بردارید! اندیشه بسازید! که اگر روزی کسی دلش برایتان سوخت و آزاد شدید بعدا نگن عجب گهی خوردیم لیاقت نداشتن!✋ Image
Read 3 tweets
۱.
مجلس شورای ملی مکان پدیدارشدن خرد جمعی ایرانیان بود که از سده‌ای پیش از آن در جستجوی حکومت قانون بودند. از همان آغاز، مجلس نیز چنین تصوری از خود و امر ملی داشت، چنانکه تقی‌زاده در جلسهٔ ۲۴ محرم ۱۳۲۴ به تصریح گفت: «این مجلس مجمع عقلانی ملت است».
۲.
تشکیل مجلس رخداد مهمی در تاریخ معاصر ایران بود و با شروع به کارِ آن، ایران بطور بازگشت‌ناپذیری وارد دوران جدید خود شد. همهٔ نمایندگان به هر مناسبتی تکرار می‌کردند که نمایندگان ملت واحدی هستند و مهم‌ترین وظیفهٔ آنان قانونگذاری برای یک ملت واحد است.
Read 4 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!