Discover and read the best of Twitter Threads about #مهسا_امينی‌

Most recents (24)

طرح:
شناسایی مزدوران حکومت از بین دوستان، آشنایان، فامیل و همسایگان و هشدار مستقیم به آنها

هدف:
از بین بردن حلقه‌ی مزدورانی که حکومت فاسد جمهوری اسلامی، در حال حاضر به کمک آنها سر پا مانده.

جزییات این طرح:
۱- در این مرحله، نیاز به تهیه یک لیست/۱
#صدمحله_پارتیزان
#مهسا_امينی‌ Image
از بین افراد بسیجی، سپاهی، آخوند و هر مزدور دیگر حکومت از حلقه افراد دوست، آشنا، فامیل و همسایه داریم که به واسطه‌ی آشنایی قدیمی و کامل، می‌دانیم این فرد در یکی از این گروه‌ها قرار می‌گیرد.

۲- توجه کنیم که پس از روشنگری‌های بسیار در فضای مجازی و جنایاتی که جمهوری اسلامی در/۲
سال‌های متمادی (سال ۸۸، ۹۶، ۹۸، اکنون در ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و به طور خلاصه تمام ۴۴ سال گذشته از ابتدای حیات نحس خود) داشته، توجیهی برای ادامه‌ی فعالیت در گروه‌های ذکر شده به عنوان عامل این حکومت وجود ندارد و هر فرد در این گروه‌بندی‌ها به طور کامل «مزدور جمهوری اسلامی» به حساب/۳
Read 14 tweets
اتفاقی ک شنبه برای من و ملودی افتاد
نتیجه‌اش این عکسا شد
واقعا وضعیت روحی خوبی نداشتیم ک زودتر درموردش بنویسم
در کل قضیه مربوط به این بود که بخاطر پوشش و حجاب همچین بلایی سرمون آوردن و تهدید کردن و وسایلمونو گرفتن
جایی ک زدنمون(خیابون انقلاب تهران) لوکیشنش رو توی عکسا میزارم ImageImageImageImage
من ۱۹ سالمه و ملودی ۱۶ سالشه
کسایی که به ما حمله کردن بجز یکیشون ک فیلم میگرفت ازمون و جوون بود حدودا ۴۰ تا ۴۵ سال سن داشتن
من و ملودی قرار شد همدیگه رو‌ ساعت پنج و نیم توی متروی انقلاب ببینیم و بعد تا تئاتر شهر قدم بزنیم و اونجا عکس بگیریم
از در مترو ک خارج شدیم ب سمت دانشگاه تهران رفتیم و از زیاد بودن خانومای چادری و مردای لباس شخصی جا خوردیم Image
Read 15 tweets
۱/۹
اینو بگم و برم
#رشتو👇
-این نمودار پایین رو نگاه کنید. نمودار فروش هفتگی اوراق بدهی دولتی هست.
-اوراق بدهی دولتی چی هستن؟
-یه سری اوراق بهادار هستن که سرمایه‌گذار از دولت میخره و دولت در اون اوراق به سرمایه‌گذار قول میده که طی زمانی مشخص پول رو با سود برمیگردونه👇
#مهسا_امینی Image
۲/۹
میشه گفت بی ریسک هستن تقریبا چون خب اگه دولتی وجود داشته باشه تا اون موقع قطعا پرداخت میکنه چون ماشین چاپ ریال دست خودشه.
- خب اینطوری که همه باید برن بخرن چون سود میده و بی ریسکه. درسته؟
- نه!! چون به این بستگی داره که اوراق با چه نرخی سود میدن و اینکه👇
#مهسا_امينی‌
۳/۹
نرخ تورم انتظاری چقدر هست.اگه نرخ سود از نرخ تورم انتظاری کمتر باشه، خب مگه سرمایه گذار مغز خر خورده بره این اوراق رو بخره، وقتی با توجه به تورم، پشکل هم بخره بیشتر سود میکنه (حتی با در نظر گرفتن ریسکش)
- خب در مورد نرخ سود اوراق دولتی ایران بگیم در توییت پایین👇
#مهسا_امینی
Read 9 tweets
پیشتر گفتیم،هرآنكس كه امروز در دستگاههای حکومتی كار و پيشرفت ميكند،به نوعي «وا» داده.
در اینمورد هم هیچ استثنایی وجود ندارد،میخواهد مدیر یک شرکت،نماینده‌ شهر،سیروان خسروی خواننده و یا ایرج طهماسب نویسنده و‌کارگردان باشد.
«وا» دادن هم طُرُق مختلف دارد که شما با این دیالوگ سخیف👇
نشان دادید که همچو رامبد جوان ها، همه جوره وا داده اید.
در سن ۶۴ سالگی نوشتن این متن بجز عمد هیچ دلیلی ندارد.جاییکه #مهسا_امينی‌ در خیابان دستگیر و کشته میشود،از واژه ی گرفتنش استفاده و پس از آن لودگی.
شما درست از همان سبک طنز کلاه قرمزی و پسرخاله استفاده کردید،اما اینبار در👇 Image
مسیرتوهین به زنان این سرزمین و مبری کردن گشت ارشاد و تحقیرمان توسط این حکومت را تشدید نمودید.

سپس بازیگر مکمل شما ابراز میکند:خوشحال نیستی که خواهرمو گرفتن؟
حال معنای ازدواج را بخواهیم لحاظ کنیم،یکبار دیگر شما سخیفانه ترین ادبیات را بکار برده اید،زنان این سرزمین ازدواج میکنند،👇
Read 6 tweets
۱) رادیو فردا، ژینا خودش خودش را ژینا صدا میزد، مادرش در همین جمله که شما خبری کردید او را ژینا صدا زده، جمهوری اسلامی نگذاشته ژینا ژینا باشد، بر سر مزارش نوشتند «ژینا تو نامری» و نه «مهسا تو نامری» چرا دست کم کنار مهسا ژینا نمیگذارید در تایتل نام مادر ژینا؟
ژینا #مهسا_امينی‌
۲) مسولیت اینکه ژینا نه با نام خودش بلکه با نام تحمیلی‌اش تبدیل به هشتگ شد مسولیت رسانه‌های فارسی است که او را اینطوری به جهان معرفی کردند. حداقل سیاست جبرانی در این مورد میتوانست این باشد که هر جا نام مهسا را به خاطر جهانی شدن و سهل انگاری خودتان اوردید ژینا را کنارش بگذارید
۳) همین نقد به منشور واردست، اطلاق مهسا حتی در شکل مخفف به منشور «همبستگی» شکافی که با تکرار نام «مهسا بدون ارجاع به ژینا» در میان جامعه کوردستان و مرکز ایجاد میکند را نادیده میگیرد، جامعه کورد به حق از خودش میپرسد «چرا حتی از ادای نام کردی این زن در کنار نام تحمیلی‌اش ابا دارید»
Read 4 tweets
فهمیدین جمهوری اسلامی چیکار کرد؟!
چرا مدارس رو به عنوان گزینه #حملات_شیمیایی انتخاب کرد؟!
چون نه تنها هزاران دانش‌آموز درگیر شدن(که یکی از بازوهای این انقلاب بودن)بلکه تمام پدرمادر ها و اعضای خانواده دانش‌آموزان،یعنی دو برابر «جامعه‌ی هدف» امروز دغدغشون از انقلاب/۱
#مهسا_امينی‌
کردن تبدیل شد به مطالبه گری و سلامت فرزندانشون و دوا درمون تو بیمارستان
،و خانواده‌هایی هم که جلوی آموزش پرورش جمع شدن به‌جای مرگ بر دیکتاتور و زن زندگی آزادی،شعار دادن «آهای آهای نشسته‌ها مسموم بعدی از شماست» یعنی تقلیل خواسته‌ها و اولویت ها!!
بعد یسری نشستن به اسماعیلیون و /۲
پهلوی و علینژاد فحش میدن و فکر کردن دستگاههای امنیتی بیکار میشینن!!!
این تازه اولشه این اقدامات کاملا فکر شده هست و قراره زنجیر بار ادامه داشته باشه میتونه اقدام بعدی برخورد قطار،حمله شیمیایی به مترو،سقوط هواپیما و… جامعه رو اسقاط کنه!!!
راهکار چیه؟
اول هرکس که به صورت افراطی/۳
Read 5 tweets
در مورد #حمله_شیمیایی به مدارس و خوابگاه‌های دانشجویی طی بررسی‌های انجام شده با همراهی شماری از نیروهای میهن دوست نقش سه ارگان رژیم برای ما محرز شد.
۱)ستاد کل نیروهای مسلح به ریاست محمدباقری
۲)سازمان پدافندغیرعامل
۳)گروه #نخسا
#مهسا_امينى
سازمان پدافند غیرعامل که از حملات مطلع است برای بهره برداری لازم و حتی لاپوشانی این سناریو جهت کمک به رژیم در صورت بالا گرفتن بحران وارد عمل خواهد شد. برای مثال اعلام منشاء عامل شیمیایی، در اماکن غیرنظامی و استفاده توسط دشمنان فرضی برای تبرئه حاکمیت.
#مهسا_امينى
#مرتضی_آذرنوش
اجرای این اقدام تروریستی بر عهده سپاه گذاشته شد و سپاه نیز بازوی اجرایی خود گروه #نخسا را که در سوریه با عوامل و حملات شیمیایی آشنا شده و از آن استفاده کرده، انتخاب کرد (این گروه با نحوه ساخت،دوز،نحوه استفاده و... آشنایی کامل دارد)
#رضا_نوروزی
#مهسا_امينی‌
Read 6 tweets
دیکتاتورها اشتباه میکنند:
روزی که ما را از خانه و کاشانه ی مان بیرون کردید،حتی در خیال خود نمیدیدید که با فتح #تورنتو و #برلین و #استراسبورگ و #لس_آنجلس و #بروکسل بر سرتان آوار گردیم.

روزی که گفتید:هر کسی دوست نداره،جمع بکنه از این کشوره بره،بزرگترین اشتباهتان را رقم زدید،زیرا👇 Image
که نمیدانستید ایرانی هرکجا برود،باز برای پس گرفتن خاکش،میجنگد و همچو امروز و دیروز حماسه ها می آفریند و با فریادهای آزادیخواهانه اش،گوش جهانیان را از ندای آزادی،پُر میکند.حال دیگر ورق برگشته و هیچ سدی نمیتواندمانع این سیل خروشان گردد،به شما وعده ی این را میدهیم که 👇 Image
دیگر نفت و #نایاک و باج دهی به کشورها کمکتان نخواهد کرد.
میبینید که تهدید و ترور و اعمال فشارهایتان بر ما بمثابه ی یک شوخی کودکانه شده،روزی که خون #ندا و #ستار و #غزاله و #نوید و #مهسا_امينی‌ را ریختید،با خود عهدبستیم که انتقامشان را بگیریم و تک تک ایرانیانی 👇 Image
Read 4 tweets
در صورت مواجهه با فشار، تهدید و شکنجه از سوی بازجویان برای اخذ اعتراف اجباری چه کنیم؟

شاید این سوال بسیاری از شما، همراهان گرامی باشد، معین خزائلی، حقوق‌دان، به این سوال مهم پاسخ داده است که با هم می‌بینیم:

۱/۴
۱- تا حد امکان در برابر فشار مقاومت کرده و از پذیرش خواسته بازجویان برای اقرار و اعتراف خودداری کنید؛

۲- به بازجویان یادآوری کنید اعتراف اجباری ارزش قضایی ندارد و شما در مقابل مقام قضایی اعترافات خود را انکار خواهید کرد؛

۳- در صورتی که برای رهایی از فشار

۲/۴
و شکنجه اقدام به اعتراف اجباری کردید اصلا نگران نباشید و در اولین فرصت مواجهه با مقام قضایی (بازپرس یا قاضی دادگاه) اعترافات اجباری پیشین خود را انکار کرده و صراحتا اعلام کنید که اعترافات به واسطه فشار و شکنجه اخذ شده و شما وادار به اعتراف اجباری شده‌اید.

۳/۴
Read 4 tweets
دادسرا و دادگاه چه تفاوتی دارند؟

این سوالی است که بسیاری از همراهان گرامی #دادبان پرسیده‌اند و وکیل دادبان به آن پاسخ داده است.
رسیدگی به یک پرونده کیفری در دو مرحله کلی انجام می‌شود، نخست، تحقیقات مقدماتی و پس از آن دادرسی.

۱/۴
انجام تحقیقات مقدماتی در یک پرونده بر عهده دادسرا است، به عبارتی، در دادسرا که ریاست آن با دادستان است، از طریق بازپرس تحقیقات مربوط به پرونده صورت می‌گیرد.
ضابطان دادگستری تحقیقات مقدماتی را با دستور مقامات دادسرا که معمولا بازپرس است، انجام می‌دهند.

۲/۴
چنانچه تحقیقات صورت گرفت و پرونده را بازپرس بر مجرمیت قرار داد، این قرار به دادستانی رفته و دادستان کیفرخواست صادر می‌کند و به دادگاه برای رسیدگی ارسال می‌شود.
بعد از صدور کیفرخواست، وظایف دادسرا به اتمام رسیده و پرونده برای صدور رای نهایی به دادگاه ارجاع می‌شود.

۳/۴
Read 4 tweets
۱- نکات مهم مقاله دکتر تقی زاده @Rtaghizade درباره باز سیاسی حضور #شاهزاده_رضا_پهلوى در #کنفرانس_امنیتی_مونیخ برای حکومت تهران:
دلیل لغو دعوت روسیه به گفته رئیس جدید کنفرانس، کریستف هوسگن، همسویی با سیاست خارجی دولت آلمان درباره اشغال نظامی خاک اوکراین است. #مهسا_امينی‌ 👇
۲- @Rtaghizade:
اما خودداری از پذیرفتن نمایندگان جمهوری اسلامی، به تلافی همکاری نظامی دولت تهران با روسیه در جنگ اوکراین است که به پس گرفتن دعوتنامه محدود نشد و با دعوت از مخالفان جمهوری اسلامی و به‌ویژه چهره شاخص آن‌ها، شاهزاده رضا پهلوی، حامل پیامی تند برای حاکمان تهران بود. 👇
۳- @Rtaghizade : ادامه

مردم ایران به‌ویژه در رسانه‌های اجتماعی که به یکی از ابزارهای کارآمد برای مقابله آن‌ها با رژیم تبدیل شده است، تا آنجا پیش رفته‌اند که اجلاس جاری کنفرانس امنیتی مونیخ را با کنفرانس سران چهار قدرت غربی (آمریکا، آلمان، بریتانیا و فرانسه) 👇👇
Read 8 tweets
مرسده، مربی فیزیکال فیتنس است، او از قربانیان شلیک به چشم است، یکی از چشمان او هدف شات‌گان‌ ماموران امنیتی قرار گرفته است.

مرسده روز گذشته از عمل جراحی چشم خود نوشته است و اینکه چه دردهایی را متحمل می‌شود. او یک دختر ۹ ساله دارد.

۱/۴
مرسده، در روزهای نخست ساچمه خوردنش از صدای وحشتناک ترکیدن چشم، اینکه اندازه‌ها دستش نیست و حفظ تعادل برایش سخت است نوشت اما روایت بلند شدنش پس از این زخم، عمل‌های جراحی، بیم‌ها و امیدها، کمک‌های همسر و خواهرش و امیدش، شکرگزاری پس از آغاز روند درمان و بهبودی نسبی و امیدش

۲/۴
به فردایی آزاد، دنبال‌کنندگانش را مجذوب کرد.

نکته قابل توجه این است که بعضی از دیگر قربانیان چشم مانند کوثر افتخاری بازیگر تئاتر پیش از عمل برای دادن انرژی مثبت در کنار او بوده است.

در جریان خیزش انقلابی ایرانیان، چشم شماری از معترضان به طور عامدانه هدف گلوله ماموران

۳/۴
Read 4 tweets
#زهره_سرو، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک، در این فایل صوتی ضمن تکذیب خبر آزادی خود، از آخرین وضعیتش در زندان خبر می‌دهد. او می‌گوید که به زور و با ضرب و شتم از زندان اوین به زندان قرچک منتقل شده است.

۱/۴
#زهره_سرو اوایل مهرماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند الف-یک منتقل شد. وی اواسط آبان ماه با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین انتقال داده شد.

۲/۴
او در نهایت توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی تبلیغ علیه نظام” به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۶ سال زندان در خصوص او قابل اجرا است.

۳/۴
Read 4 tweets
#پیام_باستانی، معترض بازداشتی، با ارسال پیامی از تجربه خود و رفتار ماموران هنگام بازداشت برای دادبان این طور نوشت: «من پیام باستانی هستم که تاریخ دوم مهر توسط امنیت گیشا دستگیر شده بودم. حدود ده نفر لباس شخصی موقعی که تنها بودم ریختن توی خونه با ضرب و شتم بهم دستبند زدند و

۱/۴ Image
بردن اداره امنیت گیشا و اونجا هم شکنجه شدم. اول منو دستبند زدن و حتی نزاشتن در خونه رو قفل کنم فرستادنم پایین و سه تا گوشی و سه تا شارژر و هندزفری و اسپیکر بلوتوثی و هر چی که غیر ضروری بود برداشته بودن. حتی دو میلیون تومان پول نقد را هم ازم گرفتند و ساعت هوشمند و پاسپورت و

۲/۴
کارت معافیت. الان که اومدم چک کردم بعد از ازادی هندزفری به چه دردشون میخوره جز برای دزدی آشکار؟
من کلی ضرر و زیان مالی داده بودم این مدت و الان که اومدم بخاطر اینا کلی آسیب دیدم.»

بنا بر قانون هرگونه توقیف اموال باید توجیه قضایی داشته باشد و پس از پایان تحقیقات فورا تکلیف

۳/۴
Read 4 tweets
گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند در ادامه افزایش مجدد فشارها بر زنان در زمینه #حجاب_اجباری، کتابخانه ملی ایران اخیرا با ارسال یک پیامک به شماری از زنان عضو، عضویت آنها را به دلیل آنچه که عدم «رعایت کامل پوشش اسلامی» در کتابخانه ذکر شده به حالت تعلیق درآورده است.

۱/۴ Image
از آنجا که این اقدام نمونه بارز اعمال محرومیت علیه شهروندان در دسترسی به خدمات عمومی و حقوق شهروندی است، علاوه بر آنکه نقض حقوق بشر محسوب می‌شود، مصداق محرز تخلف از قوانین فعلی در ایران است.

چرا که از سویی قانونا اعمال هرگونه محدودیت برای شهروندان در دسترسی به حقوق اساسی

۲/۴
خود به عنوان مجازات تنها در نتیجه یک روند دادرسی عادلانه در دادگاه و صدور حکم مجاز است. ضمن اینکه اساسا بنا بر قوانین فعلی در ایران، لغو عضویت شهروندان در نهادهای عمومی و محرومیت آنها از دسترسی به خدمات این نهادها از جمله مجازات‌های تعیین شده در قانون نیست.

۳/۴
Read 4 tweets
آسیب‌شناسی حضور و تاثیر سلبریتی‌های سابق در انقلاب ایران با تشریح دو مثال #مهناز_افشار و #حمید_فرخ_نژاد
این یک رشته توییت طولانی‌ست و سعی میکنم تکه‌های پازلی بزرگ را کنار هم بچینم. قسمت‌هایی از این پازل به دلایل مشخص گم شده‌اند!
#مهسا_امينی‌
هر چند هر دو مصاحبه‌هایی با رسانه‌ها داشته اند ولی گویا بیشتر عطش سیری‌‌ناپذیر این رسانه‌ها را درباره سلبریتی‌ها سیراب کرده باشند، نه اثری از سوالات چالش برانگیز میبینیم نه حتی تحقیق درست و ژورنالیستی.در واقع فقط به این افراد تریبون داده میشود.
@FardadFarahzad
@ArianRisbaf
من در المان زندگی میکنم و در زمینه خبرنگاری تحقیقاتی فعالم. قبل از پرداختن به این دو نفر نیازه درباره شهر دوسلدورف توضیح بدم که به خیلی مسائل مربوط به ج ا و این دو نفر ارتباط داره. شهری ثروتمند و از دیرباز مکان مورد علاقه افراد نزدیک به رژیم ایران.#دوسلدورف
Read 35 tweets
نقدِتلخ.

واکاوی نشست دانشگاه جورج تاون.

مهم: به #شاهزاده_رضا_پهلوی اعتماد داریم، پهلوی را سرمایه ملی می دانیم و نسبت به بقیه افراد هوشیاریم.

#پاينده_ایران_یکپارچه

1.⬇️
#پاينده_ایران_یکپارچه
#مهسا_امينی‌
شیرین عقل عبادی: از شکل حکومت حرف نزنید.
گلشیفته تجزیه طلب: از شکل حکومت حرف نزنید.
------
مهتدی تجزیه طلب: پذیرش تنوع و تکثر و احترام به هویت های گوناگون در ایران.
شیرین عقل عبادی: ایران کشوری است که «تنوع و تکثر ملی» دارد.
-----

2.⬇️
#پاينده_ایران_یکپارچه
#مهسا_امينی‌
دروغ وقیحانه علینژاد: آغاز خیزش ملی اخیر ایران از کردستان.
دروغ وقیحانه مهتدی: آغاز خیزش ملی اخیر ایران از کردستان.

-----

علینژاد: اختلافات توییتر را بگذارید کنار! ج اا پشتش است!

3.⬇️
#پاينده_ایران_یکپارچه
#مهسا_امينی‌
Read 18 tweets
ایشان سرهنگ #علیرضا_دلیری هستند ف انتظامی شهرستان کرمانشاه که دستور بررسی موضوع افسر با شرف #بهنام_زارعی را صادر کردند.او را از نزدیک میشناسم،زمانی که سروان بود در شهرستان دیواندره،رئیس پلیس پاوا و سر باند بزرگ اخاذی و رشوه گیری و‌ فساد در آنجابود،بالاخره گیر افتادند
#مهسا_امينی‌
و نیروهای تحت امر او با زندان، اخراج و تنزیل درجه و سایر تنبهیات سنگین مواجه میشوند ولی چون این فاسد با ف منطقه دیوانداره که آنزمان سرهنگ #زیستی بود میانه خوبی داشت(به او هم رسانده بود)از دلیری حمایت کرد و مانع تنبیه شدن او شد و فقط حکم مدیریتی دلیری لغو و او عزل شد
#مهسا_امينی‌
خود زیستی از بزرگترین فاسدها بود.در سقز و سنندج هم که فرمانده شد تا توانست ظلم و دزدی و اختلاس کرد.دلیری بعد مدتی که در مرکز استان بود مجددا به چرخه مدیریت بازگشت چون بلد بود دزدی کند و به بالادستی ها برساند و‌ بعد از چند پست مدیریتی به #بروجرد منتقل شد که حساسیت ویژه
#مهسا_امینی
Read 7 tweets
تیم ما شاید از معدود اکانت هایی بود که درگیر یک مبارزه یک وجهی هیچ گاه نشد یعنی بر خلاف دیدگاههای که صرفا بر اقدام میدانی تاکید می کنند یا کسانی که فقط نافرمانی مدنی را راه چاره میدانند یا بزرگوارانی که بر جمعیت موافق هستند ما تمام این راهکارها را قبول داریم و اگر در
#مهسا_امینی
اکانت های ما در پلتفرم های مختلف شبکه های اجتماعی هرکدام از این کلمات را جستجو کنید خواهید دید که از گذشته(قبل از انقلاب ۱۴۰۱) در خصوص آن صحبت کرده و برنامه ارائه داده ایم و خودمان هم که تلاش جهت ریزش نیروهای نظامی را داریم که میشود نافرمانی ترین نوع نافرمانی و‌
#مهسا_امينی‌
و‌ همواره ام بر قدرت سیل #جمعیت تاکید کرده ایم و آن را قدرتمند ترین سلاح مردمی می دانیم.
اما به عنوان یک سرباز شرفمان اجازه نمیدهد و قتی جوانان کشور به داخل خیابانها می روند به دلیل عدم اطلاع از جزیی ترین مسائل امنیتی و میدانی آسیب ببینند و آنجاست که مسائل میدانی را
#مهسا_امینی
Read 5 tweets
1) As the EU & UK consider listing IRGC as a terror group, the issue of Iranian conscripts has emerged as a potential barrier.

@SaeidGolkar & I outline why conscription should not be a barrier to listing the IRGC as a terrorist org 👇#IRGCterrorists foreignpolicy.com/2023/01/30/ira…
2) Opponents of designation claim listing the IRGC would punish draftees who are conscripted to IRGC and have “no choice” but to complete their compulsory service. They argue listing IRGC, which would bar IRGC members from entering Europe, would unfairly punish conscripts.
3) However, the very premise of this argument is based on a flawed understanding of the recruitment and drafting mechanism that the IRGC uses for Iranian conscripts. This process is in fact far more nuanced and requires attention. Let’s take a look 👇
Read 22 tweets
ویدیو ۱: عرضه و تقاضا در قیمت‌گذاری. اگر با این مفهوم آشنایی دارید می‌تونید مستقیم از ویدیو ۲ شروع کنید.
#مهسا_امينی‌
#IRGCterrorists
ویدیو ۲: مقدمه پیاده سازی عرضه و تقاضا در بازار ارز.

#مهسا_امينی‌
#IRGCterrorists
ویدیو ۳: دو‌ مثال که چارچوب عرضه و تقاضا که نشون میده ارزش ریال چطور می‌تونه بالا بره یا پایین بیاد.

#مهسا_امينی‌
#IRGCterrorists
Read 6 tweets
#رشتو
امروز توی صحبتای ضحاک خامنه‌ای کلمه‌ی “جهاد تبیین” رو شنیدیم. توی این رشتو در موردش توضیح میدم:
اول اینکه “تبیین” کلمه عربیه به معنی توصیف، توجیه و توضیح. این موضوع برای خامنه‌ای همیشه مهم بوده حتی برای این موضوع کتاب هست!!!/۱
خامنه‌ای به طرفداراش(که خیلی هم کم شده)میگه باید بحث تبیین نسبت به حقایق انجام بدن و منظورش اینه هنوز خیلی از حقیقت‌ها/جنایت‌ها به خوبی بین مردم پخش نشده. در واقع یه جورایی داره میگه بیشتر مردم رو از طریق رسانه بازی بدین، بیشتر روحیه مردم رو تضعیف کنید/۲
و داره سیگنالی به سایبریا و حکومتیا میده که اخبار جنایت، اعدام، شکنجه و… بیشتر وایرال کنن که مردم بترسن و عقب نشینی کنن!
این موضوع به خوبی نشون میده خامنه‌ای از قدرت مردم و اخبار منتشر شده توسط ما به شدت ترسیده و کم اورده. در واقع هشتگ‌ها، اخبار لحظه به لحظه جنایت ج.ا /۳
Read 6 tweets
#امیر_جوادی_فر روزهای خیلی سختی را در بازداشتگاه کهریزک سپری کرد. وقتی وارد کهریزک شد گردنش، فکش و دنده هایش خرد شده بود و بینایی یکی از چشم هایش را بر اثر ضرب و شتم مامورین از دست داده بود.
امیر همیشه با صدای بلند در بند ناله میکرد و از مادرش کمک میخواست که مادرم! چرا یکی از /١ Image
چشمهایم نمی بیند چشم هایم را به من برگردان. بعد از اینکه از زندان اوین آزاد شدم متوجه شدم مادر امیر پنج سال پیش از دستگیری امیر بر اثر سرطان فوت کرده بود و در آخرین روزهای زندگیش از مادرش کمک می خواست و در آخر هم به سوی مادرش شتافت.
روزی که از جهنم کهریزک به زندان اوین منتقل/٢
ميشديم امیر حالش خیلی وخیم‌تر شده بود و زير افتاب سوزان تیرماه در کنج سایه‌ای در حیاط نشسته بود، در همان لحظه (سرهنگ کمجانی رئیس بازداشتگاه کهریزک) به جرم اینکه چرا امیر در سایه نشسته و در زیر آفتاب نيست،با پوتين به سر و صورتش كوبيد تا امير را مجبور كند زير افتاب بنشيند.پيش از/٣
Read 6 tweets
۷۶- سندی دیگر بر طرفداری معصومه علینژاد در حمایت از تجزیه طلب ها: آذربایجان را به سبک تحزیه طلب های تند رو می نویسد.

#مهسا_امینی ImageImageImage
۷۷- اشاره دیگر به صیغه شدن معصومه علینژاد در زمانی که بین اصلاح طلبان بود و از این روش به آنها نزدیک می شود. این مصاحبه حذف شده اما در صفحه ای ذخیره است.

#مهسا_امینی Image
۷۸- معصومه علینژاد صادراتی در کتاب تاج خار از گذشته خود می‌نویسد و به دزدی های خود و بردارش: #کنگلس، اشاره دارد. دزدی هایی کوچک که بعدها تبدیل به درخواست غرامت روزانه ۱۰ هزار دلار امریکا برای هر روز زندانی بودن بردارش، شد؛ البته از پول های بلاک شده ملت ایران!
#مهسا_امینی
Read 15 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!