Discover and read the best of Twitter Threads about #ناتو

Most recents (8)

#ثريد يغطي كل شيء حول الاتفاقية بين #إيران و #السعودية برعاية #الصين دوليا وإقليميا

تفاصيل مهمة ومثيرة حول الاتفاقية التي يقدمها هذا #الثريد سيتناول من خلالها #إسرائيل #فلسطين #العراق #سوريا #لبنان #اليمن #الحرب_الروسية_الاوكرانية #النووي وتفاصيل أخرى
فيما يخص #إسرائيل

•كانت #إسرائيل تنتظر إقامة #ناتو شرق أوسطي تواجه من خلاله #ولاية_الفقيه ومن أجله جاء #بايدن إلى #السعودية

•لكن السعودية أرادت تحييد نفسها عن المعركة بين الدول المسعرة للحروب وهذا نهج سعودي ثابت منذ قيامها
#نتنياهو يعاني داخليا من مظاهرات بسبب تعديل الدستور القضائي بما يعزز من #إسرائيل الدينية أكثر من إسرائيل العلمانية وهذا له مشاكل كبيرة جدا على الداخل الإسرائيلي و #الشرق_الأوسط، فالعالم يريد التخلص من #الاخوان_المسلمين و #ولاية_الفقيه ولا يريد مشروع ديني جديد في #الشرق_الأوسط
Read 16 tweets
مسیح علینژاد زیر درخت سیب نشسته بود که ناگهان سیبی به سرش خورد و متوجه شد آزادیخواهان جهان از هم دور هستند و ایده «سازمان جهانی آزادی» به فکرش رسید!

اگر به نظرتون این داستان کمی تخیلی میاد با ما همراه باشید که ببینیم ایده واقعی و افراد پشت پرده این سازمان کی هستند

🧵#ریتوییت
سودمندترین شیوه برای تشخیص اهداف این نوع سازمان‌ها ترکیبی از ضرب‌المثل خارجی «رد پول را بگیر» و ضرب‌المثل ایرانی «گربه برای رضای خدا موش نمیگیرد» است.

اجازه بدید نگاهی بکنیم به برخی گروههایی که تامین مالی و تعیین سیاست این گروه رو به عهده دارند و مسیح براشون نقش دکور رو داره
Alliance of Democracies
خوب زیاد نیازی به نبوغ نداشت که بدونیم سازمان غیرانتفاعی #ناتو که اگر اشتباه نکنم همین الان هم توسط دبیرکل سابق ناتو اداره می‌شود یکی از شرکای اصلی است!
همون‌هایی که چند سال سرور و سالار رهبران اپوزیسیون جهان یعنی جناب #خوان_گایدو رو باد کرده بودند😉
Read 10 tweets
«عقاب‌های خروشان» پس از ۸۰ سال به شرق اروپا کوچ کردند..!

“استقرار لشکر هوابرد ارتش آمریکا در مرز اوکراین و رومانی

#کدخدا برای نخستین بار پس از ۸۰ سال، لشکر ۱۰۱ هوابرد ارتش خود را در اروپا و در امتداد مرزهای #اوکراین و #رومانی مستقر کرده است.
۲/
واحد پیاده نظام این لشکر با نام مستعار «عقاب‌های خروشان» از آمادگی رزمی بالایی برخوردار بوده و برای اعزام سریع به عرصه نبرد در هر کجای جهان آموزش دیده است.
۳/
نیروهای آمریکایی، مرکزی را در پایگاه هوایی ارتش رومانی ایجاد کرده و حدود چهار هزار و ۷۰۰  سرباز از نیروی هوابرد لشکر ۱۰۱ برای تقویت جناح شرقی #ناتو در آنجا مستقر شده است.”

- کدخدا، این عقابهای تیز پرواز را الکی به بیرون از آشیانه نمیفرستد.

— در مغز لوید آستین چه میگذرد..؟
Read 4 tweets
۱/
#اختصاصی: رشتو با عنوان، «دورخیز #چین، برای زدن کارت پاکستان از زیر دست #کدخدا!!»

تحولاتی جالب در #پاکستان در حال وقوع است..!

- عمران خان، به دردسر بزرگی افتاده است.
۲/
ارتش پاکستان، دقایقی قبل که بعلت دیدار عمران خان با مقامات چین در سفارت این کشور اعلام شده درخواست «استعفا سریع» کرده است!

این درخواست سران ارتش پاکستان پس از آن اعلام میشود که هفته قبل هم دیداری بین مخالفان دولت پاکستان با مقامات چینی در همین سفارت صورت گرفته بود..!
۳/
یک دیپلمات ارشد چینی روز یکشنبه گذشته با رهبران اتحادیه مسلمانان پاکستان (PML-Q) دیدار کرد تا در مورد وضعیت سیاسی فعلی در این کشور گفتگو کند…!

Chunxue در بیانیه PML-Q گفت: "چین خواهان ثبات سیاسی و اقتصادی در #پاکستان است."
Read 9 tweets
نه به گسترش ناتو!
اما در مورد #ناتو چه میدانیم؟
تمام واقعیاتی که لازم است در مورد ناتو بدانیم ...و احتمالا نمیدانیم!
(از انتقادات شما استقبال میکنم)👇🏼
1. اول اینکه، ناتو یک معاهده دفاعی ست، نه تهاجمی. برای حمله به یک کشور ثالث، ناتو خود را ملزم به اطاعت از تصمیمات #سازمان_ملل میداند. به همین خاطر، در جریان جنگ با عراق، آمریکا نتوانست از ناتو کمک بگیرد و اتحادی جدا از آن تشکیل داد!
2. اهداف ناتو بر اساس تهدیدهای زمان تغییر میکند. ناتو برای خود این حق را قائل است که جهت دفاع از اعضای خود مستقلانه تصمیم بگیرد و عمل کند. اما در دیگر موارد (مانند دفاع از اوکراین) #ناتو تابع تصمیمات و ماموریتهای #سازمان_ملل میباشد.
Read 13 tweets
برای واکنش مقتدرانه به احتمال واگذاری #سیونیک توسط #پاشینیان یا حمله غافلگیرانه گازانبری باکو و ترکیه برای اشغال سیونیک آماده باشیم.💪👊

باتوجه به سخنان اخیر مقام انگلیسی ناتو مبنی برضرورت حیاتی دستیابی ناتو به #کاسپین (منظور منابع نفت باکو)و نیز شاخ و شانه کشیدن مجدد عردوقان /۱
علیه ایران مبنی بر تصمیم قطعی ترکیه براشغال قهری سیونیک، حتی باوجود مخالفت ایران، مقام های سیاسی و نظامی ایران باید خود را برای هر حمله غافلگیرانه و گازانبری باکو و ترکیه ازدوسوی سیونیک ( ازسوی زنگیلان #قراباغ درشرق و اردوباد #نخجوان درغرب سیونیک ) برای اشغال منطقه آماده کنند. /۲
درصورت چنین خطری، ایران این حق را دارد که راسا ورودکرده و از #تمامیت_سرزمینی و #منافع_ملی کشور درآن سوی #ارس و عمق خاک سیونیک، نخجوان، قراباغ و #تالشان مقتدرانه دفاع کند و در این صورت همه موظف به حضور در خط اول نبرد و حفظ و حراست از تمامیت سرزمینی و منافع ملی ایران خواهیم بود. /۳
Read 9 tweets
سازمان سرّی پیمان ناتو، «گلادیو»

شبکه #گلادیو پس از جنگ جهانی دوم تشکیل شد، اما در ابتدا بر آن نام «استی بهایند» اطلاق می‌شد. کشورهای غربی بر این باور بودند که باید شبکه مقاومت مسلحانه‌ای تشکیل دهند که با حملات احتمالی اتحاد شوروی سابق به اروپای غربی مقابله کند.
#رشتو
۱/۱۱
حضور این شبکه‌های سرّی در میدان و نقش آنها بر سیر حوادث بعدی به صورت غیر مستقیم موجب امضای توافق‌نامه‌های «یالتا» و «پوتسدام» شدند،توسط سازمان «#سیا» آمریکا و سرویس‌های اطلاعاتی MI6 #انگلیس اداره می‌شدندتا اینکه در سراسر اروپای غربی نفوذ کرده وبه سرعت در «#ناتو» ادغام شدند.
۲/۱۱
دیدگاه آمریکا این بود که وجود این شبکه در اروپا در سایه بی‌توجهی و عدم آمادگی برخی از کشورها جهت مقابله با خطر کمونیست امری ضروری است.
با گسترش دامنه نفوذ این شبکه ماهیت کارکرد آن نیز به‌سرعت تغییر کرد. به این ترتیب،مأموریت‌های محوله بر این شبکه از مقابله با نفوذ کمونیست...
۳/۱۱
Read 11 tweets
مقال مهم للكتاب الأستاذ إياد أبو شقرا @eyad1949 في صحيفة #الشرق_الأوسط بعنوان الشرق الأوسط... في مهبّ رياح القوى الإقليمية الثلاث.
(#إيران #تركيا #إسرائيل).
سأحاول اختصره وانقل اهم ماجاء فيه في هذا الثريد 👇🏻 وسأضع رابط المقال كاملاً في آخر تغريدة.
إذا كان بالإمكان تصوير حالة #المشرق_العربي هذه الأيام، قد يكون الوصف الأدق هو قارب تتلاعب به رياحٌ عاتية رُقعتها أوسع بكثير من موضعها المباشر.
خلف هذا المشهد عاملان مقلقان،

هما: أولاً، نوعية القيادات العالمية والإقليمية التي تتعامل مع ملفات المنطقة.
وثانياً، الظرف الزمني الضاغط على أصحاب القرار على مختلف المستويات... من الانتخابات الأميركية إلى المشاريع الصينية والروسية، مروراً بالواقع الاقتصادي المأزوم إقليمياً ودولياً، وتداعيات جائحة «كوفيد - 19».
Read 21 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!