Discover and read the best of Twitter Threads about #نژادپرستی

Most recents (5)

اوکی. چون استقبال شد، می‌خوام در مورد #نژادپرستی در #آلمان بنویسم. خواستید #ریتوییت کنید شاید به درد کسانی خورد که میان آلمان

آیا آلمان به طور کلی کشور نژادپرستیه؟ قطعا خیر
آیا نژادپرستی در آلمان، مشکل بزرگیه؟ قطعا بله
آیا آلمان یکی از بهترین کشورای دنیا واسه زندگیه؟ بله

(۱)
اول از همه باید بدونید که ۹۹ درصد ما ایرانیا از نظر نژادی و تعاریف غرب، سفیدپوست نیستیم. احتمالا خیلیاتون این موضوع رو متوجه نمیشین و وقتی دارید Friends می‌بینید، خودتون رو یکی از اینا تصور می‌کنید. اما به محض اینکه وارد اروپا بشید، می‌فهمید که با بقیه تفاوت دارید

(۲)
و این اصلا چیز بدی نیست. شما هم یک انسانید مثل بقیه و حقوقی دارید مثل بقیه. اما متاسفانه یه سری آدما به حدی خودخواه و احمق هستند که نمی‌تونند غیرخودی رو تحمل کنند و در نتیجه این رویکرد موجب نژادپرستی میشه. نژادپرستی در چند فرم رخ میده و لزوما یک حمله فیزیکی نیست

(۳)
Read 20 tweets
#رشتو #نژادپرستی #غرب
رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و وکیل ترامپ بدون هیچ سندی حدس می زند کرونا را دولت چین ساخته است زیرا بنابر باور آنها ارزش انسان شرقی با ارزش یک غربی متفاوت است!!!
در پاسخ وی بن نورتن فعال سیاسی امریکایی می گوید:
این پروپاگاندای نژادپرستانه که مدعی است چین ارزشی برای جان انسان‌ها قائل نیست فقط مختص دولت ترامپ نمی باشد. این ها همه سخنان نژادپرستانه رسمی دولت امریکاست برای سرپوش گذاشتن جنایاتشان از زمان تاسیس تا به حال.

ژنرالهای امریکایی که در ویتنام با کشتن 3 میلیون نفر مرتکب نسل کشی شدند، عمل خود را اینگونه توجیه می کنند "ارزش جان شرقی ها همسان با یک غربی نیست.
برسد به دست اصلاحطلب ها و امریکا پرستان که بدانند اصلا دشمنی امریکا بر پایه نژادپرستی نه عامل دیگه
bennorton.com/dont-value-lif…
Read 3 tweets
سه ماه پیش، بعد از بازی تراختور-استقلال اکثر رسانه‌های فارسی با انتشار #خبر_جعلی، شعار نژادپرستانه‌ی مرگ بر ک-د را به تماشاگران #تراختور منتسب و شروع به محاکمه تورکها کردند. طوفان رسانه‌ای آنها هر ساعت گسترده تر شد. در شبکه‌های اجتماعی به
۱/۱۹
یکباره همه شده بودند، فعال ضد #نژادپرستی. از زن و‌ مرد و پیر و جوان تمام آحاد مرز پرگهر فریاد وامصیبتا سر میدادند که باید با #پانتورکیسم مقابله کرد. خبرنگاران از هر تورکی که دم دست بود از نماینده تا بازیگر، در این مورد سوال میکردند و از زبان آنها محکوم میکردند.
۲/۱۹
دهها سال است که به اصرار به ما آذری میگویند، ولی این بار از صمیم قلب ما را #تورک خطاب میکردند، چرا؟! چون‌ وقت کوبیدن و شیطانی کردن کلمه تورک بود. شاهدان عینی و شهروند خبرنگاران از آزادی بیان و جریان آزاد اطلاعات به نحو احسن استفاده میکردند.
۳/۱۹
Read 19 tweets
#سکولاریسم،#دموکراسی،#حقوق_بشر ونیز #حق_تعیین_سرنوشت به موازات نفی خشونت و ترور اصول مبارزه ما هستند.لذا هرگونه اعلام موضع درمقابل #تروریسم، نباید ناقض این اصول باشد.
یعنی محکومیت ترور با ادبیات پان‌ایرانیستی، نژادگرایانه، زن ستیزانه، اسلامگرایانه و خشونت کلامی،عملا گل بخودی است.
مصداق بارز نگاه زن ستیز و تحقیر قومی!
همین نگاه است که بازتولید ارزشهایی را میکند که باعث شده سال گذشته ۳۵۰۰ دختر ده تا ۱۴ ساله در آذربایجان شرقی قربانی تجاوز از طریق ازدواج شود. Image
مصداق بارز #نژادپرستی و نفرت‌پراکنی قومی!
قربانی #راسیسم که تبدیل به راسیست شده است. Image
Read 4 tweets
رضوان حکیمزاده معاون ابتدایی آموزش و پرورش و بانی طرح #بسندگی_فارسی در کتابش درباره آموزش در #اسرائیل اینرا نوشته.
آیا در این مملکت #خبرنگار، #رسانه و نماینده‌ای نیست که از وی بپرسد که، شما آنچه را که در اسرائیل جنایت فرهنگی و‌ #نژادپرستی میدانید چرا در #ایران تقویتش میکنید؟ Image
جستجوی نام خانم حکیمزاده در اینترنت به مقالات و کتاب وی میرسد که درباره #نژادپرستی در سیستم آموزش #اسرائیل نوشته. تمام آنچه وی در مورد اسرائیل نژادپرستی میداند را دقیقا در ایران در حال اجرا و تقویت است. عکس فوق از کتاب ایشان، از صفحه فیس‌بوکی محمد صدرا برداشته ام.
#بسندگی_فارسی
عنوان کتاب: “ آموزش نژادپرستی در برنامه‌های درسی اسرائیل”، تالیف:صفا محمود عبدالعال، ترجمه: رضوان حکیمزاده و ...، ناشر: مطالعات بین‌المللی وزارت امور خارجه.
خانم رضوانزاده علاوه بر این کتاب، مقالات چاپ شده هم در این رابطه دارد.
Read 3 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!