Discover and read the best of Twitter Threads about #همدان

Most recents (12)

این عالیجناب 👇 در تمام زندگیش ، تنها یکبار بطور قطعی و در نبرد روبرو از دشمن شکست خورد .
اونم از کی ؟
از جناب توپال عثمان پاشا ، صدراعظم و سردار بزرگ ترک .
مورخین میگن که توپال عثمان ، بزرگترین سردار و فرمانده نظامی تاریخ امپراطوری عثمانی بود و خوب عجیب نیست که Image
۱.
نادر شکوهمند ، از چنین فردی شکست خورد . بالاخره دو رقیبی با یکدیگر‌ روبرو شده بودند که تقریباً از نظر نظامی و علم جنگ و استراتژی هموزن یکدیگر‌ بودند .
اما خوب ، این ظاهر قضیه بود و به زودی معلوم شد که سردار ترک ، هرگز به گرد پای سردار ایران نمیرسه و شکست اول ، تنها Image
۲.
یک اشتباه محاسباتی بوده .
اما در داستان نبردهای نادرشاه بزرگ ، با ارتش عثمانی به فرماندهی توپال عثمان پاشا ، یک نکته بسیار عظیم و شگفت انگیز وجود داره و آن اینکه در نبرد شمال بغداد که منجر به شکست ایران شد ، سپاه ایران تقریباً متلاشی شد و ۳۰.۰۰۰ کشته داد (منهای زخمیها Image
Read 13 tweets
هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، 14 فروردین 1402
⬇️
🟠نیروی دفاعی #اسرائیل در 12 فروردین حداقل 2پایگاه شبه نظامیان تحت حمایت ج.ا در غرب #سوریه را هدف حمله هوایی قرار داد. بر اساس گزارش رویترز، منابع ناشناس اطلاعاتی گزارش دادند که راکت‌ها به فرودگاه نظامی الدبعه و پایگاه هوایی T4 Tyas اصابت کرده است.
reuters.com/world/middle-e…
⬇️
یک منبع نظامی ناشناس سوری به خبرگزاری عربی #سوریه مدعی شد که نیروهای #اسرائیل در اول 12 فروردین هدف نظامی را در شهر حمص و حومه آن هدف قرار دادند که در نتیجه آن 5 سرباز سوری کشته شدند.
⬇️
Read 72 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، 9 فروردین ۱۴۰۲:
⬇️
🟠حسین امیرعبداللهیان در دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه #روسیه در مسکو روز 9 فروردین ماه، به #دخالت ایران در حملات اخیر به پایگاه های #آمریکا در #سوریه اشاره کرد.
⬇️
عبداللهیان گزارش‌های #آمریکا مبنی بر دست داشتن پهپادهای ج.ا در حمله 3 فروردین ماه به پایگاه آمریکایی در #سوریه را رد کرد، اما افزود که ج.ا در «حوادثی که در شرق فرات رخ داد» «قاطعانه و واضح به طرف آمریکایی پاسخ داد».
⬇️
Read 57 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، 8 فروردین ۱۴۰۲:
⬇️
🟧سردار سرتیپ محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه مدعی شد که تهدیدات تحت حمایت خارجی منشأ ناآرامی در استان #سیستان‌وبلوچستان است، احتمالاً برای ایجاد شرایطی برای تحقیر مولوی عبدالحمید روحانی برجسته اهل سنت در #زاهدان.
⬇️
پاکپور روز 8 فروردین در سخنرانی خود در جمع سران طوایف، علما و منتقدان محلی در استان #سیستان‌وبلوچستان، «اشرار و دشمنان» تحت حمایت خارجی را مسئول ناآرامی‌ها در استان دانست و تهدید کرد که با این بازیگران «به شدت» برخورد خواهد کرد.
⬇️
Read 47 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۶-۸ اسفندماه ۱۴۰۱:
⬇️
🟧فعالیت اعتراضی در ایران در حال افزایش است و به سطحی نزدیک می شود که از پایان سال ۲۰۲۲ مشاهده نشده است. CTP در هفته‌های اخیر اعتراضاتی را مشاهده کرده که بیشتر بر بدتر شدن شرایط اقتصادی در ایران متمرکز هستند.
⬇️
◀️قیمت تمام شده کالاها و خدمات در سال گذشته بیش از ۵۳ درصد افزایش یافته است و ارزش ریال ایران همچنان به شدت کاهش می یابد.
iranintl.com/en/202302220413
◀️ریال در ۷ اسفندماه به پایین ترین حد خود رسید و در حدود ۶۰۰،۰۰۰ ریال به ازای هر دلار آمریکا ارزش گزاری شد.
reuters.com/markets/curren…
⬇️
Read 66 tweets
برگی از تاریخ
این #رشتو از آنجایی اهمیت دارد که امروزه میبینیم امریکایی ها سعی در معرفی و به رسمیت شناختن گروهک تروریستی مجاهدین خلق به رهبری مریم رجوی دارد.

لطفا بخوانید:
نمیدانم چه شده که چشم آبی ها فراموش کردند گروهک مجاهدین چگونه ۶شخصیت مهم شان را در تهران ترور کرد و👇 Image
امروز اینچنین دچار فراموشی شده اند.
ترور سرهنگ پل شفر و جک ترنر بامداد روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ در محله قیطریه تهران توسط عوامل سازمان مجاهدین خلق ایران انجام شد.

ذکر این نکته ضروری است که در تبلیغات سازمان مجاهدین خلق ایران پس از شورش۵۷ و جو موجود ضد‌امپریالیستی آن 👇 Image
دوران و هنگامی که این سازمان مبارزه با «امپریالیسم آمریکا» را سرلوحه‌ی فعالیت‌های خود قرار داده بود و سروده‌هایی چون «سرکوچه کمینه» و «نبرد با آمریکا» را انتشار می‌داد نیز مطلقاً مسئولیت کشته شدن این ۶آمریکایی را به عهده نگرفت و این درحالی بود که نقشه های قبل ترورشان لو👇 Image
Read 51 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۲۵ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟦حسن روحانی، رئیس‌جمهور پیشین ایران، پس از یک دوره غیبت نسبی، خود را برای ورود مجدد به عرصه سیاسی آماده می کند. روحانی در نشستی با اعضای کابینه سابق خود در ۲۵ بهمن که به اطلاع عموم رساند، سیاست‌های اقتصادی، خارجی، دفاعی و درمانی دولت خود را تحسین کرد .
⬇️
◀️روحانی بر لزوم «بازگرداندن اعتماد مردم» تاکید کرد و ضمن اذعان به تشدید شکاف بین نظام و مردم ایران پس از جنبش اعتراضی مهسا امینی، از مقامات ایرانی خواست تا انتقادات از نظام را جدی بگیرند.
⬇️
Read 49 tweets
اولین بهائیان ؟ یهودیان !
راز بهائیان همدان ...

📄 همدان به اذعان اغلب مورخین و کارشناسان یکی از کانون‌های اصلی گسترش بابی گری و بهائی گری در سراسر ايران است اما هر دو به‌وسيله جامعه متنفذ و منسجم #يهودی [ ساکن همدان ] اشاعه داده شد ...
1/3
فضل‌الله مهتدی معروف به صبحی ، مبلغ پيشين #بهائی مینويسد: «همدان اکثر بهائيانش يهودی اند ... و من از این قبیل یهودیان نه در #همدان ،‌ بلکه در تهران نیز سراغ دارم و بر اعمال آنان واقفم»
همچنین حسن نيکو از مبلغین بهائی می نویسد : همدان که مرکز مهم #بهائيان است ، به استثنای ...
2/3
سه چهار نفرشان همگي يهودی بهائی هستند
آنها زمام امور را به دست گرفتند و هر اقدامی که مخالف روح اسلامیت است می‌کنند ...

در ابتدای پیدایش #بهائیت برای رونق و پیشبرد اهداف این فرقه به #یهودیان گفته شد که به طور ظاهری بهایی شوند و در واقع یهودیان اولین گروهی بودند که بهائی شدند

3/3
Read 4 tweets
🔴گزارش قتل‌های حکومتی در زندان‌ها ۷ آذر ۱۴۰۱

در روزهای گذشته آمار قتل حکومتی زندانی‌‌هایی که عموما به اتهام جرائم مربوط به مواد مخدر به #اعدام محکوم شده‌اند، افزایش چشم‌گیر و نگران‌‌ کننده‌ای داشته است.

منابع اصلی ما در جمع‌آوری این گزارش: خبرگزاری‌های «حال‌وش» و «هرانا».
🔴۲ آذر ۱۴۰۱
#نیاز_جدگال فرزند «نورمحمد» را در زندان #چابهار پس از گذراندن دوازده سال حبس، اعدام شد. Image
🔴۵ آذر ۱۴۰۱
#محمد_عیسی‌زهی (توتازهی) اهل منطقه کریم آباد شهرستان زاهدان در زندان #زاهدان به دست جلادان اعدام شد. Image
Read 14 tweets
میگن تهرانیها کجان؟ چرا جمعیت میلیونی در تهران نمیبینیم؟ چرا اعتراضات پراکنده و بی هدفه؟

جوابش ساده س! استراتژی فراخوان ها تا الان اشتباه بوده. وقتی فراخوان میدن که «به خیابانها بیایید» یا «در میادین اصلی شهر» تجمع کنید، بدون اینکه مسیر یا مکانی مشخص بشه

ادامه👇🏼

#مهسا_امینی
این باعث میشه که معترضین بی هدف تو کل شهر پراکنده بشن و فقط تجمعات کوچیکی شکل بدن و تو تهران ِ به این بزرگی که کلی خیابون و میدون دارن هیچوقت تجمع خیلی بزرگی شکل نگیره.

میگن که اگر یه مسیر یا مکان خاص برای اعتراضات مشخص بشه باعث سرکوب بیشتر و راحتر تر معترضا میشه! 👇🏼
اما اینطور نیست.

بذارید تجربه خودم از سال ۸۸ رو بگم. هممون حتما تصاویر جمعیت زیاد معترضا تو سال ۸۸ رو دیدیم. اون موقع هر فراخوانی که داده میشد زمان و مکان مشخص داشت. مثلا ساعت ۵ عصر از میدان امام حسین تا میدان آزادی. 👇🏼
Read 29 tweets
Iranians on Twitter are voicing solidarity with people of Hamadan who last night took to streets to protest an extended water cut. State policies have pushed Iran to the brink of ecological collapse triggering water protests across Iran multiple times. #همدان_آب_ندارد #همدان
Footage from Hamedan water protests show people chanting slogans against the clerical establishment: "death to incompetent officials", "Iran won't prosper until [all] clergymen are buried", "death to [president] Raisi". #همدان_آب_ندارد #همدان
Amid an extended water cut and protests, footage from Iran's city of Hamedan shows a surgeon sanitising his hands with a pitcher of water. A man in the video says: "Whoever is in charge of water, whether it is president or governor, should do something."
#همدان_آب_ندارد #همدان
Read 5 tweets
1⃣ العجمان #by8 من القبائل الشهيرة التي ظهرت على التحور #zs4062
ذكرهم الرحالة امين الريحاني انهم من قبائل اليمن من عرب قحطان وينتسبون الى همدان وتحديدا مذكر بن يام

j1 - by8 - zs4062
2⃣ قال دريكسون في كتاب عرب الصحراء عن العجمان :
لقد قام العجمانيون وهم اعظم المنحدرين من سلالة يام بغزو سواخل الخليج العربي .
j1 - by8 - zs4062
#العجمان - #يام - #همدان
3⃣ يضيف ديكسون ان العجمان يرجعون الى يام نجران شمال شرق اليمن.

j1 - by8 - zs4062
Read 20 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!