Discover and read the best of Twitter Threads about #ویروس

Most recents (4)

رشته توییت درباره‌ی #آبله_میمونی یا Monkeypox:
هنوز دنیا از هراس #همه‌گیری_کرونا رها نشده که بحث بیماری آبله میمونی دوباره پرسش‌های زیادی را در افکار عمومی مطرح کرده. آیا با ظهور یک همه‌گیری جدید مواجه خواهیم شد؟ مسأله‌ی آبله‌ی میمونی تا چه حد جدی است؟ در برابر آن چه باید کرد؟ /۱
بیماری #آبله_میمونی بیماری جدیدی نیست. بیش از نیم قرن از مواجهه انسان با این بیماری که ناشی از یک #ویروس است می‌گذرد‌. پس چه اتفاقی این روزها آن را در صدر اخبار پزشکی دنیا نشانده؟ اینکه این بیماری تا پیش از این در آفریقا مشاهده می‌شد اما حالا در قاره‌های دیگر هم شیوع پیدا کرده./۲
البته بحث‌ها درباره‌ی روش انتقال و علت شیوع این بیماری به صورت #ابتلای_خوشه‌ای در کشورهایی که تا پیش از این معمولاً با این بیماری درگیر نبودند همچنان ادامه دارد اما در حال حاضر ایده‌ی اصلی WHO برای طغیان فعلی بیماری، انتقال از طریق تماس جنسی به خصوص در #مردان_همجنسگرا است./۳
Read 10 tweets
#رشتو
۱.النصر بالرعب

پیروزی در #ترس است !

سرلوحه عملکرد همه دیکتاتورها وسیستمهای مافیایی همین است ایجاد ترس در جامعه
اجتماع مانند بدن خود انسان عمل می کند یعنی زمانیکه تحت فشار #استرس ،ترس و ناامیدی ست نمیتواند حرکت کند وتصمیمات درست بگیرد،#افسردگی می گیرد و دچار انزوا میشود.
۲.به دنبال #منزوی شدن درلاک خودفرو می رود حالت تدافعی می گیرد و درلاک خودفرو می رود،به محیط واطرافش واکنش خاصی نشان نمی دهدزیرا هدفش تنها #بقا ست!
زنده ماندن زیر آوار این ترس موفقیتی بزرگ برای او محسوب می شود وقتی هرروز فضای #مرگ تزریق می شود #زنده ماندن پیروزی بزرگی ست !
۳.پس بنابراین درچنین وضعیت درمانده ای که #جامعه دچارآن است بایدهرروز این ترس درآن اجتماع #تزریق شود.
کسانی که سعی می کنندچنین وانمود کنند که باآمدن بایدن مشکلات اقتصادی مردم ایران برطرف میشودبسیارجاهل ونادانندیا اینکه خائنند!
این فشارواسترس و ترس برروی مردم همیشه باید حفظ شود!
Read 13 tweets
۱/این روزها که موضوع ویروس ها داغ ه، فرصتیه که من از حسن توجه بهشون استفاده کنم، و در نقش جوجه اتنبرو چند فکت رو مثلا براتون توصیف کنم. اول از همه اینه که #ویروس ها علیرغم سادگی از عجیب ترین موجوداتن و همیشه حتی بیولوژیست ها رو غافلگیر می کنن.
۲/ قبل از همه بگم که اغلب بیولوژیست ها ویروس ها رو 'زنده' نمی دونن، هرچند من که بخشی از دکترایم رو در زمینه آغاز حیات انجام دادم با این موافق نیستم. ولی اصلش که ویروس ها عمدتا از ماده ژنتیک (DNA/RNA) تشکیل شدن که با پروتئین یا چربی حفاظت می شه که به تنهایی توان همانند سازی نداره.
۳/ در مورد منشاشون سه نظریه وجود داره (۱) ویروس باستانی، که می گه ویروس ها از آغاز حیات سلولی وجود داشتن. (۲) نظریه 'فرار' که می گه ویروس ها در واقع ژن هایی هستن که از سلول اولیه فرار کردن (۳) نظریه 'آب رفتن' که می گه ویروس ها از سلول هایی منشا گرفتن که به تدریج کوچک شدن.
Read 14 tweets
1/
ماه‌های موهوم عرب/#رجب مهمترازتعطیلی جلسات چندساعته #مجلس_خبرگان #هیات_دولت,الزامیست
۱.پلمپ #خرافه عبادتگاه/حرم‌ امام وامامزاده
۲.تعطیلی مساجد
#ایران
#اصفهان
#براندازم #تهران #شیراز #یزد
#تبریز
#حصر #کرمان #اهواز #قم #البرز
#احمدی_نژاد
#دانشجو #دانشگاه
#زاهدان #کردستان #لرستان
2/
۳.لغو مطلق مراسم دینی #اعتکاف #حوزه
۴.منع اعزام مبلغ مذهبی باقصی نقاطکشور/منبع فعال #عفونت @Khamenei_fa
@shorahozeh @Mardom_rohaniat @MorzaeriZaeri @hawzahnews_fa @shahriari_h
شایسته بودبرگزاری جلسه حیاتی خبرگان رهبری درحرم معصوم/کسب فیوضات معنوی وشفا
bit.ly/2SZukxF
3/
مهمتر,اهمیت حمایت ازمستمندان #کارتن_خواب‌ منبع احتمالی سیار #ویروس/کمک #بهبودی @Alirabiei_ir @Rouhani_ir @saeednamaki
شایعه ابتلابرخی مسئولین/#وزارت_بهداشت سوای برتبرئه سومدیریت #پزشکان هیاتی متولی سلامت/منتج به #بحران_ملی,بهانه دوری ازمردم ست وترک بازدیدمناطق پرخطر #بیمارستان
Read 3 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!