Discover and read the best of Twitter Threads about #پ‌ک‌ک

Most recents (7)

گزارش سایت «تحلیل سیاسی اروپا» از اعزام تروریستهای پ‌ک‌ک به #قره‌باغ

“تغییر ترکیب جمعیتی مناطق تحت اشغال #آذربایجان با اسکان ارامنه از کشورهای لبنان،سوریه و عراق اقدامی غیر قانونی است.ولی اسکان تروریستهای #پ‌ک‌ک مسئله بسیار جدی [برای امنیت اروپا] است.”
1/5
#ما_خود_آذربایجانیم
#پ‌ک‌ک در لیست گروههای تروریستی کشورهای غربی است. اجیر کردن تروریستهای پ‌ک‌ک و اسکان آنها در مناطق اشغالی از سوی دولت #ارمنستان، بایستی به عنوان جنایت جنگی در قانون بین‌الملل محکوم شود. چرا که صلح و ثبات را در منطقه به خطر میاندازد”
2/5
#ما_خود_آذربایجانیم
“بنا به اطلاعات موثق، تروریستهای پ‌ک‌ک قبل از اعزام به #قره‌باغ در کمپهای ویژه‌ای که توسط #سپاه پاسداران در خاک ایران ایجاد سده آموزش میبینند. علت اینکار عدم امنیت پایگاه‌ها در کوههای #قندیل است که اخیرا حمله [ترکیه] به آنها افزایش یافته”
3/5
#ما_خود_آذربایجانیم
Read 5 tweets
درست است که در بین تورکها هم رفتارهای فاشیستی هم وجود دارد ولی این دلیل نمیشود که این سطح از #فاشیسم را با فاشیسم فارسی یکی دانسته و آن دو را یکسان ارزیابی کرد. چون اولی ذهنی، بالقوه و محدود است ولی دومی عینی، بالفعل، گسترده و سیستماتیک.
نمود رفتاری فاشیسم فارسی با
۱/۱۶
با محوریت هویت #فارسی و #شیعی از سوی نظام جمهوری اسلامی، همه جانبه و در تمام ابعاد از قانونگذاری و اجرا تا قوای قهریه به صورت روزمره اعمال میشود. در حالیکه نمود #فاشیسم مقابل، بیشتر در حد شعارها و کامنتهای شبکه های مجازی هست. در کنار سیاستهای پنهانی و اطلاعاتی،
۲/۱۶
سیاستگذاری و گفتمان فاشیستی حاکمیت به درجات مختلف بر علیه دیگر ملیتها و مذاهب با ساختار و شفافانه اعمال میشود، در حالیکه فاشیسم مقابل از سوی اکانتهای غیر واقعی و بی مسئولیت، ویا بعضا جمعی ناشناخته سر داده میشود.
در صورت اعتراض دیگران، مشت آهنین فاشیسم وارد عمل میشود
۳/۱۶
Read 16 tweets
#تروریسم بدون نقاب!
مصاحبه این عضو مسئول #پ‌ک‌ک/ی‌پ‌گ را تماشا کنید تا اندکی با ماهیت اصلی کبوتران صلح آشنا شوید. وی از همنوعانش میخواهد که در اروپا حتی به رستورانها و مغازه‌های ترکها حمله کنند. چرا که جنگ آنها با تمام تورکهاست.
بعد خودتان جای یک ارومیه‌ای بگذارید...
#پانکردیسم
در ضمن، تروریست مذکور “عضو‌ مرکز دیپلماتیک پژاک” است. پژاک، شاخه ایرانی پ‌ک‌ک که در جغرافیای غرب آذربایجان اقدام به ترور میکند. Image
کانال تلویزیونی مربوطه، آرین تی وی نام دارد که از تریبونهای پروپاقاندای #تروریسم پ ک ک به فارسی است.
این کانال، ساعاتی پیش، بخشهای مربوط به فرمان جهاد- برای حمله به تورکها در اروپا - را از ویدیوی منتشر شده در صفحه یوتیوب خود سانسور کرد.
تلاش برای چسباندن دوباره نقاب افتاده...
Read 3 tweets
تاسف آور؛
عفو بینالملل با صدور بیانیه‌ای ضمن اشاره به کشته‌شدن ۱۸ غیرنظامی در گلوله‌باران شهرهای #ترکیه توسط #پ‌ک‌ک/پ‌ی‌د، نیروهای محلی تحت امر ترکیه را به جنایات جنگی محکوم کرد.”ترکیه مسئول پایان دادن به اقدامات خشونت آمیز و جرایم جنگی توسط ارتش ملی #سوریه است”
در این میان سخنگوی ارتش ملی سوریه در جواب سوال خبرنگار سوئدی در خصوص کشتن بیرحمانه یک فعال سیاسی کرد در سوریه از سوی چند عضو این نیرو، اظهار تاسف کرد: آنها جوانان بدون آموزشی بودند که در شرایط جنگ و خشونت بزرگ شده اند. آنها شاهد چنین اقداماتی علیه نزدیکان خود بوده‌اند
در بیانیه عفو بینالملل به آواره شدن صدها هزار مردم عادی اشاره شده و از طرفین خواسته شده که در تسهیل کمک رسانی به آوارگان همکاری کنند. بیانیه همچنین با توجه با اینکه حملات هوایی ترکیه باعث کشته شدن چندین غیرنظامی شده، خواهان ممنوعیت صادرات سلاح به هر دوطرف شده است.
Read 4 tweets
شهرام رادمهر، #زندانی_سیاسی سابق #تورک در کامنتی به فعال #کرد شاهد علوی چنین مینویسد و میپرسد:(بماند، آنهایی که غرب و مدیایش و نیز مدیای پان‌‌فارسیسم را در اختیار دارند، نیازی به گفتگو و جوابدهی نمی‌بینند ولی باز برای وجدان تاریخ هم که شده، قسمتی را اینجا بازنشر میکنم).
۱/۶
[جناب علوی]حتما با این اصل موافقید که هیچ دلیلی توجیه گر ترور و خشونت نیست و همانطوریکه تعرض نظامی به یک کشور یا اعمال خشونت نسبت به ملتی از طرف دولتها محکوم و مذموم است، ترور و خشونت بر علیه همسایگان و اهالی غیر هم اتنیک نیز محکوم و مذموم است.
۲/۶
در مورد خاص شمال سوریه سوالاتی قابل تامل وجود دارد، [شما چه فکر میکنید]
۱. نقشه کردستان بزرگ دارای چه مبنای حقوقی و اصول پذیرفته بین المللی میباشد؟
۲. ایجاد کریدور کوردی شمال سوریه تا مدیترانه بر چه مبنایی هدف گذاری شده است؟
۳/۶
Read 6 tweets
بمبگذاری،ترور روحانیون و شخصیتهای برجسته،غصب اموال و املاک،اشغال، کوردیزاسیون مدارس،مالیات اضافی(جزیه) از جمله اقداماتی است که شاخه سوری تروریستهای #پ‌ک‌ک/ی‌پ‌گ بر علیه اقلیت #آسوری /آشوری در شمال سوریه مرتکب شده است.گزارش جامع فدراسیون آسوریهای اروپا را در بخوانید.۱
#Assyrian
گزارش مینویسد؛ علیرغم قانون اساسی دمکراتیک و ادعاهای مسئولین کرد،غیر-کردها شدیدترین موارد نقض حقوق را متحمل شده‌اند.مناطق آسوری نشین شمال سوریه از سال ۲۰۱۲ به اشغال نیروهای ی‌پ‌گ/پ‌ی‌د در آمد. الحسکه و مرکز آن قامیشلی که پایتخت #روژاوا بحساب میآید سابقا دارای اکثریت آسوری بوده.۲ Image
شهر آمودا در الحسکه جمعیت قابل توجهی آسوری با بیزینس موفق داشت.الان شهر کاملا کردنشین شده و فقط یک خانواده آسوری باقی مانده.مسوولین ی‌پ‌گ‌ بارها آسوریها را تهدید کردندکه کسب وکارشان را رها کنند.در مواردی برای ارعاب در محل آسوریها بمبگذاری شده.
عکس اعتراض آسوریها علیه پ‌ی‌د-سوئد ۳ Image
Read 6 tweets
شمال سوریه را در ادبیات #پ‌ک‌ک “روژاوا” نامند، یعنی غرب (کردستان غربی).
برای اینکه بدانید شمال #سوریه که محل سکونت عربها و تورکمنها و نیز جزئا کردها بود، چگونه به #روژاوا تبدیل شد، این گزارش عفو بینالملل را در مورد پاکسازی قومی توسط پ‌ی‌د/ی‌پ‌گ را بخوانید. amnesty.org/en/latest/news…
مستند ویدیویی سازمان عفو بین الملل درباره #پاکسازی_قومی توسط شاخه سوری #پ‌ک‌ک در شمال #سوریه.
ترجمه و زیرنویس فارسی توسط گروه اویان نیوز تهیه شده.
#ترکیه
از گزارش سازمان عفو بین الملل درباره #پاکسازی_قومی توسط #پ‌ک‌ک/پ‌ی‌د در شمال #سوریه، از روستائیان شهر سولوک بسال ۲۰۱۵:
“آنها [نیروهای پ‌ک‌ک/ی‌پ‌گ] به ما گفتند که باید روستاها را ترک کنید، والا به امریکاییها میگوییم شما با #داعش همکاری داشتید و آنها اینجا را بمباران میکنند”
Read 3 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!