Discover and read the best of Twitter Threads about #چین

Most recents (24)

#فکت_انقلابی - به شما بجای #دموکراسی فقط #تکنوکراسی تجویز میکنم
تکنوکراسی یا فن سالاری یکی از شیوه های مهم برای کشورداری هست. کشور داری به معنی سیستم و ایده سیاسی اون کشور نیست، بلکه رسیدگی به کل امور کشور در بخش های مهم مثل سلامت، اقتصاد، رفاه، شهرسازی، محیط زیست، ...👇
فرهنگ و موارد فنی و مهندسی هست.
چی میشد اگر هر چیزی تو کشور سر جای خودش بود؟ مثلا یک پرسنل شرکت یا کارخونه، یک مهندس یا پزشک بهتره بجای وول خوردن تو سیاست یا درکل کاری که ازش سردر نمیاره بچسبه به وظیفه خودش و با کمک و سرمایه و اعتماد حکومت، بتونه هم برای خود و هم جامعه رفاه...👇
آسایش، سلامتی، پیشرفت رو به ارمغان بیاره.
ما بهترین #تکنورکراسی رو در زمان #رضاشاه_کبیر و #محمدرضاشاه #آریامهر شاهد بودیم و دیدم چطور به فن سالاری پرداختن و کشور قاجاریه صدر اسلام رو به کشوری پیشرفته تبدیل کردن که دنیا اون رو تهدید دید.👇
Read 6 tweets
طالبان؛ بازی چند وجهی! #رشتو
چند اتفاق پشت هم:
۱-آزادی گروگانها
۲-آزادی اسدالله اسدی
۳-ورود سلطان عمان
ظاهرا همه وقایع سعی دارند آدرس مشخصی را نشان دهند بجز درگیری مرزی با #طالبان که یک ساز ناکوک با بقیه رویدادها است.
در این سالها هرجا مشکل #آب مطرح شده بی شک کار خود Image
رژیم آخوندی در میان بوده. ج ا به تقلید از داستان کربلا همواره از آب برای سرکوب و تحت فشار گذاشتن مردم مناطق مختلف ایران استفاده کرده است. یا مثل سال گذشته که با قطع عمدی زاینده رود و شهرهای جنوب، دونه دونه و نوبتی مردم رو به خیابان کشید و نیروهای شجاع و مبارز را شناسایی کرد.
در همین رابطه وقتی به بلوچستان ایران نگاه میکنیم. یگانه پایگاهی که از روز اول بصورت دائم علیه رژیم خایمنه‌ای ایستاد همین سیستان و بلوچستان است.
حالا ج ا با انگل کردن طالبان آنها را تشویق به قطع کردن آب کرده و از اینکار چند هدف را دنبال میکند.
۱-تحت فشار گذاشتن زندگی مردم منطقه
Read 14 tweets
◽️بازی برتر◽️
🟨چگونه شاهنشاهی ایران با ورود در جنگ رقابتی روسیه و بریتانیا، پایانش را رقم زد؟
🟨چرا برای تجارت بریتانیا، ایران متحد و مقتدر یک ضرورت است؟
🔴واکاوی یک محاسبه اشتباه و سقوط پادشاهی در ایران🔴
1/20
@SamanthaIrani Image
◽️بازی برتر، نامی که برای رقابت در آسیای میانه، میان بریتانیا و روسیه در قرن 19 میلادی انتخاب شد.
✅️آرزوی روسیه رسیدن به آبهای گرم و
✅️گسترش مرز هندوستان تحت بریتانیا
❌️دو امپراطوری مقابل هم قرار میداد
◽️در میانه جنگ جهانی دوم، شوروی آگاه از رقابت برای بمب اتم دست به کار شد ImageImage
🟩از 1939، امریکا، آلمان و بریتانیا در رقابت ساخت بمب اتمی بودند.
🔙فلیوروف در 1942 در نامه ای به استالین خواهان آغاز برنامه ابر سلاح میشود.
✔️با استفاده بمب اتمی روی ژاپن، جنگ به پایان میرسد اما #چرچیل نگران از توسعه توسط #شوروی ،بدنبال راه حلی برای عدم پیروزی استالین است.
3/20 Image
Read 21 tweets
داستان فولاد ایران

1/سال 2019 حدود 1.9میلیارد تن #فولاد درجهان تولید
شده است. کشور چین با تولید 996میلیون تن فولادخام
(53% از کل تولید جهاني)با اختلاف رتبه اول تولید فولادخام در جهان را به خود اختصاص داده و #ایران با تولید حدود 26میلیون تن فولادخام در رتبه یازدهم دنیا قرار داشت. Image
2/* ذخایر سنگ آهن کشورها:
حدود 70% از ذخایر #سنگ_آهن جهان در چهار کشور #استرالیا، برزیل، روسیه و چین شناسایي شده است.#چین یکي از بزرگترین مصرف‌کنندگان سنگ آهن دنیا بوده و جزء بزرگترین تولید کنندگان فولاد در جهان نیز مي باشد.#ایران با دارا بودن 4.2میلیون تن ذخایر شناسایي شده آهن Image
3/و سهم 1.7 % از ذخایر آهن جهان درمقام هشتم جای
گرفته است.
استان کرمان سهم39%ذخایر آهن بیشترین میزان ذخایر آهن کشور درخود جای داده. استانهای خراسان رضوی و یزد به ترتیب با 32%و 21% ذخایر آهن در رتبه‌های بعدی قراردارند. سهم این سه استان درمجموع 92% از ذخایرآهن درکشور را شامل مي‍شود Image
Read 8 tweets
#رشتو

آیا مائو یک هیولا بود؟/1

از اونجایی که مبحث طولانی ست تو چند رشتوی طولانی مبحث رو تکمیل می کنم: Image
تا به امروز محبوب ترین روش برای تحقیر غیرمعمول جمهوری خلق #چین و سابقه حزب کمونیست چین، استناد به جنایات ادعاییِ #مائو تسه تونگ است که از اوایل دهه 1930 تا زمان مرگش در سال 1976، عموماً به عنوان رهبر ارشد شناخته میشد.
اگر از زمان انقلاب چین اگر حزب #کمونیست تا این حد خود را وقف بهبود وضعیت مردم چین کرده بود، چرا دست به کارزارهای فاجعه باری مانند جهش بزرگ به پیش و انقلاب فرهنگی زد؟
Read 21 tweets
«سران #ایالات_متحده و #فرانسه دست کم دو جنبه از چین را درک نکرده اند. اول، جمهوری خلق چین پس از 22 سال جنگ تأسیس شد. بعد از تأسیس، سه سال دیگر در جنگ برای مقاومت علیه تجاوزات ایالات متحده و کمک به #کره جنگید. بدون حمایت مردمی، ما در آن جنگ ها پیروز نمی شدیم.
مگر می شود چنین مملکتی به این سادگی خراب شود ؟ خیر، این چنین نیست. نه مخالفین ما در #چین و نه کشورهای دیگر، مانند ابرقدرت ها و کشورهای ثروتمند، توانایی سقوط چین را ندارند. دوم، آخرین کشوری که در جهان از انزوا، محاصره یا تحریم می ترسد، چین است.
چندین دهه پس از تأسیس جمهوری خلق، ما در انزوا و محاصره و تحریم بودیم. اما در تحلیل نهایی، این آسیب چندانی به ما وارد نکرد. چرا که چین بسیار بزرگ و پرجمعیت است و #حزب_کمونیست و مردم چین اهداف والایی دارند.
Read 6 tweets
کنعانی در واکنش به بیانیه نشست ۱۵۵ وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس، با استقبال از حمایت وزرای خارجه شورای همکاری از نتایج گفتگوهای اخیر بین جمهوری اسلامی #ایران و #عربستان سعودی،
Image
ابراز امیدواری کرد توافق حاصله نقش موثری در افزایش ثبات، صلح و توسعه منطقه‌ای و تقویت رویکردهای گفتگومحور در منطقه #خلیج_فارس ایفاء کند.
کنعانی بار دیگر از میزبانی و مساعدت جمهوری خلق #چین و  اقدامات موثر جمهوری #عراق و سلطنت #عمان در از سرگیری روابط سیاسی جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی قدردانی کرد
Read 4 tweets
🚨مهم
یک پرده بالاتر بیندیشیم!(1)
در ماه گذشته هفت بانک امریکا ورشکسته شده است! در 7 روز گذشته سه بانک بزرگ امریکا ورشکسته شده است منجمله بانک Silicon Valley Bank شانزدهمین بانک بزرگ امریکا می باشد! از اتفاقاتی باعث
#جاویدشاه
#میجنگیم_میمانیم_ایرانو_پس_میگیریم
@PahlaviReza
🚨مهم
یک پرده بالاتر بیندیشیم!(2)
ورشکستگی این بانک شده این است که این بانک از سپرده مشتری ها اوراق قرضه خزانه داری امریکا را خریداری کرده بود، و بدلیل کاهش ارزش اوراق قرضه SV Bank حدود 100 میلیارد دلار ضرر کرده است!
#جاویدشاه
cnbc.com/2023/03/13/how…
🚨مهم
یک پرده بالاتر بیندیشیم!(3)
این امر سپرده گذاران را برای از دست دادن سرمایه خود به وحشت انداخته است! در همین راستا فدرال ریزرو و بایدن به سپرده گذاران برای دسترسی به پول خود اطمینان داده اند بدون اینکه منبع تامین این پول مشخص باشد
#جاویدشاه
npr.org/2023/03/12/116…
Read 12 tweets
#زشتو.
چرا مخالف توافق با آل سعودیم؟ جوگیریم؟ خرمذهبی هستیم و دلیلی نداریم و چیزی از سیاست بین الملل نمیفهمیم؟
خیر.
چند دلیل برای این مسئله وجود داره.
1. توافق با عربستان با واسطه گری چین یعنی دولت ما خواهان ارتباط گسترده با کشورهای مستضعف نیست و صرفا از غرب غش کرده به شرق.
و این مسئله سمّه و باعث آسیب پذیری مجدد ما از طریق قدرتهای شرقی میشه. اعم آل سعود یا #چین
2. تجربه نشون داده ما بجز کشورهای مستضعف مثل یمن و ونزوئلا و سوریه و... یار دیگری در مواقع خطر نداریم؛ توافق با عربستان پشت کردن به یمن و حزب اللهه؛ لطفا نگید سید حسن حمایت کرده؛ مگه میشه...
رهبر #حزب_الله بیاد پشت تریبون بگه ایران نامردی کرد در حق ما؟ مگه سید حسن برجام رو نقد کرد که اینو نقد کنه؟
3. اگر همیشه از دلخوری اصلاح طلبا میفهمیدید که دولت رئیسی داره مسیر درستی رو میره، لطفا توجه کنید که ایندفعه همونها از این توافق خوشحال شدن.
4. رابطه با آل سعود...
Read 4 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۳۰ بهمن‌ماه -۲ اسفندماه ۱۴۰۱:
⬇️
🟧جنبش اعتراضی #مهسا_امینی/#ژینا_ئه‌مینی احتمالاً وارد مرحله جدیدی شده است، اگرچه مشخص نیست که چه الگویی از فعالیت‌های ضد رژیم این مرحله جدید را مشخص خواهد کرد.
⬇️
◀️فعالیت های اعتراضی در روزهای اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است، از جمله حداقل ۱۵ اعتراض در ۲۷ بهمن، ۱۲ اعتراض در ۳۰ بهمن، ۱۳ در ۱ اسفند و ۷ مورد در ۲ اسفند.
⬇️
Read 84 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۲۸ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟨بازیگران سراسر طیف سیاسی ج.ا به طور علنی به درخواست موسوی برای "تغییر بنیادین" در جمهوری اسلامی اشاره‌ می‌کنند. موسوی در مورد برگزاری همه پرسی در مورد حفظ جمهوری اسلامی بحث و گفتگو کرد و پیشنهاد تدوین پیشنوسی قانون اساسی مطرح کرد. همانطور که قبلا CTP گزارش داده.
⬇️
◀️مولوی عبدالحمید، روحانی برجسته اهل سنت، در خطبه نماز جمعه هفتگی خود در #زاهدان، استان #سیستان‌وبلوچستان در ۲۷ بهمن ماه از همه پرسی «نظام و حکومت» حمایت کرد.
*تصاویر را مطالعه کنید.
⬇️
Read 34 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۲۶ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟣دای‌کتو: من گروه‌های جوانان محلات رو گروهی خودجوش که بصورت ارگانیک درون کشور تشکیل و توسعه یافته باشه نمی بینم، نمی د,نم چرا @criticalthreats با توجه به دسترسی به آمار اعتراضات هنوز به گزارش فعالیت‌های این گروه‌ها ادامه می‌ده!! من بهرحال ترجمه می کنم)
ترجمه گزارش:
⬇️
🟦هماهنگ‌کنندگان اعتراضات احتمالاً توانایی‌های سازمانی و زیرساختی داخلی خود را پیش از فراخوان برای تظاهرات ضد رژیم در ۲۷ بهمن تقویت کرده‌اند.
◀️این امکان وجود دارد که شرایط نامناسبی مانند آلودگی هوا و آب و هوای نامناسب باعث کاهش حضور معترضان شود،
⬇️
Read 39 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۲۵ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟦حسن روحانی، رئیس‌جمهور پیشین ایران، پس از یک دوره غیبت نسبی، خود را برای ورود مجدد به عرصه سیاسی آماده می کند. روحانی در نشستی با اعضای کابینه سابق خود در ۲۵ بهمن که به اطلاع عموم رساند، سیاست‌های اقتصادی، خارجی، دفاعی و درمانی دولت خود را تحسین کرد .
⬇️
◀️روحانی بر لزوم «بازگرداندن اعتماد مردم» تاکید کرد و ضمن اذعان به تشدید شکاف بین نظام و مردم ایران پس از جنبش اعتراضی مهسا امینی، از مقامات ایرانی خواست تا انتقادات از نظام را جدی بگیرند.
⬇️
Read 49 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۲۲-۲۴ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟦نیروی قدس سپاه پاسداران احتمالاً در حال هماهنگ کردن تلاش‌های گسترده‌ای برای تحکیم کنترل و نفوذ خود بر مسیرها و نقاط مهم حمل‌ونقل از طریق #سوریه است.
⬇️
◀️کتائب حزب الله (KH) - یک شبه نظامی عراقی مورد حمایت ایران - در ۲۲ بهمن کنترل یک ایستگاه لجستیکی کلیدی در سمت عراقی گذرگاه مرزی القائم را به دست گرفت که احتمالاً ارسال سلاح #ایران به #سوریه را تسهیل می کند.

⬇️
Read 51 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۲۰ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟦مولوی عبدالحمید، روحانی اهل سنت در ۲۰ بهمن انتقاداتش علیه رژیم را تشدید و از درخواست های اصلاح طلبان برای تغییر "بنیادی" در #ایران حمایت کرد. عبدالحمید در توئیتی از رژیم به دلیل قرار دادن میرحسین موسوی و مهدی کروبی به دلیل رهبری جنبش سبز در سال ۸۸ در حصر خانگی انتقاد کرد.
⬇️
◀️عبدالحمید افزود که موسوی نشان داده است که "واقعیت های جامعه را درک کرده" و از مقامات رژیم نیز خواست تا این کار را انجام دهند. اشاره عبدالحمید به بیانیه موسوی که در آن با لحنی انقلابی (یا ضد انقلابی در چارچوب جمهوری اسلامی)
⬇️
Read 42 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۱۹ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟥اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه ۱۹ بهمن به شهر #حلب #سوریه سفر کرد.
◀️رسانه‌های دولتی #ایران از سفر قاآنی خبر دادند و ویدئویی از نظارت وی بر عملیات‌های بشردوستانه در واکنش به زلزله ۱۷ بهمن که جنوب #ترکیه و شمال غرب #سوریه را ویران کرده بود منتشر کردند.
⬇️
◀️یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی طرفدار رژیم نیز تصاویری از دیدار قاآنی با یک فرمانده میدانی ایرانی نامشخص منتشر کرده است.
🟣دای‌کتو:در خبر صداسیما و توییت درون تصویر زیر به حضور نماینده قاآنی اشاره شده
⬇️
Read 34 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۱۸ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟥چندین جناح سیاسی ایران، از جمله تندروها، به این ارزیابی رسیده‌اند که رژیم ارتباط خود را با مردمش از دست داده است.
حسن روحانی به تشدید شکاف‌ها بین رهبری ایران و جمعیت آن به عنوان یک تهدید فوری ادامه داد و گفت که خامنه‌ای،نتوانسته است به اندازه کافی به این شکاف‌ها رسیدگی کند.
⬇️
روحانی تلاش خامنه‌ای برای عفو و تخفیف مجازات «ده‌ها هزار» زندانی و معترضان دستگیر شده را «نقطه شروع» توصیف کرد.
◀️روحانی از رژیم خواست تا سیاست‌هایی را با هدف رسیدگی به نارضایتی‌های معترضان، از جمله احیای مشترک اقدام جامع و کاهش محدودیت‌های جاری اینترنت، دنبال کند.
⬇️
Read 46 tweets
١٩٣ کشور عضو مجمع عمومی #سازمان_ملل، روز جمعه، از دیوان بین المللی دادگستری خواستند تا درباره عواقب حقوقی «اشغال» سرزمین های فلسطینی توسط اسرائیل، نظر دهد
به گزارش #رویترز، درخواست رای دادگاه درباره «اشغال سرزمین های فلسطینی» توسط #اسرائیل، در قطعنامه ای که در #مجمع_عمومی_سازمان_ملل با ٨٧ رای موافق به تصویب رسید، مطرح شد. از جمله کشورهایی که از این قطعنامه حمایت کرده اند می توان به #روسیه، #چین، #پرتغال و کشورهای #عربی اشاره کرد.
اسرائیل، #ایالات_متحده و ٢٤ عضو دیگر رای منفی و ٥٣ کشور عضو مجمع عمومی سازمان ملل از جمله #فرانسه، رای ممتنع دادند
#دیوان_لاهه، با این رای مجاز شد که غیر از «اشغال مستمر»، «تغییر ترکیب جمعیتی، جایگاه #بیت‌المقدس و قوانین و اقداماتی را که اسرائیل از بعد از سال ۱۹۶۷
Read 5 tweets
آسان‌گیری‌های #چین و سرمای تگزاس قیمت #نفت افزایش داد!
#Eplanetmarkets
#Oil
#chinacovid
bloomberg.com/news/articles/… via @markets
قیمت نفت پس از کاهش سیاست‌های کوید-صفر و بسته‌شدن تعدادی از پالایشگاه‌های نفت در ایالات متحده، افزایش پیدا کرد.
از ابتدای سال نو در پایتخت چین، پکن، محدودیت‌های مسافرتی سیاست‌های کووید-صفر ابطال خواهد شد.
این موضوع باعث بالا رفتند تضای نفت خام در چین و افزایش قیمت آن شد.
Read 5 tweets
جمهوری اسلامی در حال ورود به مرحله‌ای است که کم‌کم باید قید فروش #نفت را بزند.
ریزش قیمت نفت روسیه در بازار جهانی به معنای فروش ارزانتر نفت ج.ا است. توافق‌ اخیر میان #چین و عربستان نیز با افزایش حضور این کشور در بازار نفت چین همراه است؛ مهمترین بازار فروش نفت ج.ا.
۱/⬇️
پس از جنگ روسیه علیه اوکراین از اواخر بهار امسال، بازار ارزان‌ فروشی نفت روس‌ها راه افتاد و جمهوری اسلامی مجبور شد تخفیف‌های فروشش را افزایش دهد. پیش از آن هم به دلیل تحریم‌ها، نفتش را ارزان‌تر از نرخ بازار می‌فروخت. اما با آغاز ارزان‌فروشی نفت روسیه،
۲/
جمهوری اسلامی مجبور به افزایش تخفیف فروش نفت خود به چینی‌ها تا حدود ۱۰ و حتی ۱۵ دلار کمتر از قیمت فروش نفت روسیه شد.
نفت روسیه در روزهای گذشته روند نزولی قیمت خود را ادامه داده و حالا به محدود ۵۴ دلار در هر بشکه رسیده است.
۳/
Read 8 tweets
آنچه #چین دربیانیه مشترک با عربستان درباره ایران گفته تعجب آور نیست . زیرا این حرف ها را سال ها در جلسات مختلف و البته غیر علنی به ایرانی ها گفته است. اما موضع چین درباره جزایر سه گانه با رویه و خط مشی سه دهه چین درباره عدم مداخله در اختلافات حساس منطقه ای در تعارض است. هنوز
معلوم نیست چرا چین از خط مشی گذشته خود عدول کرده است. این مساله حتی برای برخی کارشناسان خاورمیانه در چین هم مبهم است.
1-آیا این تصمیم را شخص شی جین پینگ گرفته است؟ و دیگران مجبور به پیروی بوده اند؟
2- آیا امارات انعقاد قرارداد ها را به موافقت چین با این مورد منوط کرده است؟
3-آیا چین سیاست خاورمیانه ای خود را تغییر داده و این کار نه اتفاق بلکه نشانگر آغاز دوران جدیدی از سیاست خارجی چین در منطقه است؟
4- آیا چین با این کار از عملکرد ایران اعلام نارضایتی کرده است؟
5- آیا دغدغه اصلی چین در منطقه رقابت با آمریکا و لو به قیمت ناراضی کردن دوستانش است؟
Read 3 tweets
رشتو/
توی چین اعتراضات جالبی داره اتفاق می‌افته، راستش فکر نمی‌‌کردم جدی بشه و برای همین اینجا چیزی ننوشتم و فقط توی اینستاگرام چندتا استوری گذاشتم اما حالا که شهرهای گوناگون مشغول اعتراض شدن، سعی می‌کنم اینجا دربارۀ ماجرا بنویسم.

#اعتراضات_چین #چین
در 24 نوامبر، توی شهر اورومچی از استان سین‌کیانگ آپارتمانی آتیش می‌گیره، نیروهای آتش‌نشانی اعزام می‌شن اما مقامات اجازه نمی‌دن که به آپارتمان نزدیک بشن! چرا؟ چون اون منطقه قرنطینه بوده! نزدیک به سه ماه!
بله، توی چین قرنطینه و کرونا هنوز برقراره و یکی دو هفتۀ اخیر موارد کرونا شدیداً افزایش یافتن - چینی‌ها همچنان باید دو روزی یک بار یا هر روز تست کرونا بدن و با مشاهدۀ موارد ابتلا، منطقه قرنطینه می‌شه. به هر حال، منطقه قرنطینه بوده و ماشین آتش‌نشانی نمی‌تونن وارد شه
Read 44 tweets
بنظر من #جنگ_جهانی_سوم یا یک جنگ بسیار بزرگ کاملا محتمل است.
چند هفته پیش اتفاقی رخ داد که من ندیدم در تویتر فارسی بازتاب داشته باشد (بدلیل شرایط فعلی ایران) و اون موجی از تحریم‌های بی سابقه آمریکا علیه #چین بود. در این تحریم ها فروش، همکاری در تولید و آموزش دستگاهها، روش های
تولید و پردازنده‌های کامپیوتری و موبایل رده یک و دو به چین ممنوع شد و حتی اگر یک شخص آمریکایی یا دارنده گرین کارت آمریکا در نقض این تحریم ها نقش داشته باشد تابعیت آمریکایی خودش رو از دست خواهد داد (این بدلیل استخدام متخصصان آمریکایی توسط شرکت های چینی خیلی مهم است).
متخصصان
سیاسی و تاریخدان‌هایی مثل نیل فرگوسن این تحریم ها رو با تحریم نفتی ژاپن در ابتدای ج.ج۲ توسط آمریکا که باعث حمله ژاپن به آمریکا شد مقایسه می کنند.
از طرف دیگر حزب کمونیست چین هر روز بیشتر در مسیر برخورد با غرب و سرکوب مردم چین حرکت می کند که نمونه مشخص اون اخراج و
Read 6 tweets
1) مهمترین رویداد جهان (جمعه 16 سپتامبر):
- برگزاری اجلاس #شانگهای
- دیدار روسای جمهور ایران و #چین
- سخنرانی #رئیسی در اجلاس شانگهای
- اعلام عضویت رسمی #ایران در پیمان شانگهای

2) مهمترین برنامه شبکه های ضدایرانی:
- کم ارزش جلوه دادن اجلاس شانگهای
- ترویج بازی با #مهسا_امینی
👇
3) مهمترین اقدام ایادی امپریالیسم در ایران (#اصلاحات):
- بازی با #مهسا_امینی و #گشت_ارشاد
- منحرف کردن اذهان از مهمترین اخبار روز جهان

4) اقدام جریان به ظاهر انقلابی و ولایتمدار:
- بازی در زمین برعنداز و اصلاحات
- تلاش برای توجیه آنچه دشمن تولید کرده!
- حمله به #پلیس ایران
5) آیا امام حسین به پیروان جاهل و بی خبر از #جهاد_تبیین نیازمند است؟
خیر، بجای پرداختن به راهپیمایی #اربعین، باید اندکی به آگاهی و بینش خود افزود وگرنه همان جاهلانی خواهیم بود که #علی ع را در برابر معاویه و #امام_حسین را در برابر یزید تنها گذاشتند و تا بیخ، خود را مومن میخواندند.
Read 4 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!