Discover and read the best of Twitter Threads about #کروناویروس

Most recents (5)

پرده‌های سیرک مخفی #کووید_۱۹ روزبه‌روز پاره‌تر و این فریب عمومی، که همان ۲ ماه پیش با نظریه #پساحقیقت تحلیل کردم، هرروز آشکارتر می‌شود. با این حال پذیرش ماهیت این نمایش سراسری برای بسیاری راحت نیست و جز این بود جای تعجب داشت.

در این #رشته‌توییت به سؤالات مکرر پاسخ می‌دهم. /۱ Image
س. آیا می‌گویی #کروناویروس و بیماری #کووید_۱۹ وجود ندارد؟

ج. وجود دارد. #کروناویروس با منشأ خفاش از سال ۲۰۰۲ به‌عنوان عامل بیماری #سارس (سندروم تنفسی حاد) شناخته شده و از ۲۰۱۲ نسخه دیگری از آن به‌عنوان عامل #مرس (سندروم تنفسی خاورمیانه) در حال گردش است. #کووید_۱۹ چیز جدیدی نیست.
س. آیا #کروناویروس عامل بیماری #کووید_۱۹ نسخه جدید و کشنده‌تری از این خانواده ویروس نیست؟

ج. درباره کشنده‌تر بودن ادعای چندانی نشنیده‌ایم ولی ادعا می‌کنند نرخ شیوع ویروس جدید بیش‌تر و به‌اصطلاح مُسری‌تر است. برای هیچ‌یک شواهد ویرولوژیک یا اپیدمولوژیک کافی ارائه نشده است!
Read 25 tweets
چامسکی می‌گوید: هیچ‌کس نمی‌تواند دقیق محاسبه کند احتمال پایان جهان، در همین زمان‌های نزدیک، چه‌قدر است، اما احتمال‌ش آن‌قدر زیاد هست که هر آدم عاقلی آن را با تأمل بررسی کند!

دلیل وحشت ما از #کروناویروس همین است: انگار این فسقلی بر طبل آخرالزمان می‌کوبد! /۱

#رشته‌توییت
#پساحقیقت
#کروناویروس سریع منتقل می‌شود و سریع می‌کشد! هیچ راه مؤثری برای کنترل آن نیست و در سراسر جهان در حال پیش‌روی ست. هیچ راه مؤثری برای درمان آن نیست و این خود ویروس است که تعیین می‌کند کی بماند کی بمیرد!

با این حال سیاست‌مداران، از ایران تا آمریکا، خود را به خواب خرگوشی زده‌اند! /۲
برخورد دولت‌ها با شیوع #کرونا ویروس، در سراسر جهان جز چین، بسیار شلخته و سهل‌انگارانه ست.

یک‌بار دیگر؛ رفتار و گفتار سیاست‌مداران آن‌قدر با عقل سلیم ناسازگار است که ناچار ایم بپذیریم یا: یک مشت دیوانه محض بر جهان حکم می‌رانند، یا: دوباره دارند چیز مهمی را از ما پنهان می‌کنند. /۳
Read 76 tweets
افراطی‌های مذهبی، #کروناویروس و بیمار شماره ۳۱ /رشتو
انفجار و جهش ناگهانی مبتلایان به #کرونا در کره جنوبی تا حد زیادی گره خورده به یک فرقه مسیحی به اسم شینچانجی. قصه تلخ آدم‌هایی جزم‌اندیش که اون قدر به جزییات تکنیکی مراسم‌شون عادت کردن که حاضرن برای تداومش...
جون میلیون ها نفر رو به خطر بندازن.
تا حالا نتیجه تست ۱۰۱۶ نفر از اعضای فرقه اومده و از اینها ۸۳۳ نفرشون آلوده بودن: یعنی ۸۲ درصد!
۹۰۰۰ نفرشون قرنطینه‌ان و دونه دونه دارن تست می شن. یک عده هم دارن لی مان-هی بنیانگذار فرقه رو می کشونن به دادگاه. اما چطور کار به اینجا رسید؟
بخشی‌اش به آداب این گروه برمی‌گرده: اونها روی زمین و خیلی نزدیک هم می‌شینن و هیچ چیز نباید صورتشون رو بپوشونه (نه ماسک و نه عینک) و باید خیلی بلند دعا بخونن. برخی رهبران فرقه به پیروانشون گفتن درباره بیماری به مقامات دروغ بگن و این پنهان‌کاری وضع رو بدتر کرد.
Read 8 tweets
حکومت جمهوری اسلامی #ایران درحالی به وضع مقررات لازم در رفت وآمد وجلوگیری از شیوع ویروس کرونا توجهی ندارد که حتی ارتش ملی #سوریه در این کشور جنگ زده به این اصول و تست گرفتن از اهالی در رفت آمد از مناطق رژیم و پ‌ک‌ک به مناطق آزاد شده شمال سوریه توجه میکند.
#ويروس_كرونا
#کروناویروس
While Iranian regime doesn’t care to restrict movements to stop spreading Coronavirus, even SNA in war torn #Syria is doing its job.
#COVIDー19
#Coronavirus
نیروهای ارتش #ترکیه و انقلابیون در کنار هم از عزم خود برای بازپسگیری شهرک سراقب میگویند.
Read 400 tweets
در این #رشته_توییت به شما خواهم گفت که بخاطر ورود #کروناویروس به کشور، تنها نباید یقه ی حمیدعرب نژاد و سپاه را بگیرید.
این اشاره فقط ناظر بر سپاهِ کرمان و فسادِ در هم تنیده اصلاح طلب/اصولگرا است👇
آستان قدس رضوی(وابسته به اصولگرایان) و موسسه مالی مولی الموحدین(وابسته به حزب کارگزاران سازندگی و بابااکبریون) دو بازویِ تامین مالی/لجستیکی سپاه قدس هستند.
بنیانگذار موسسه مولی الموحدین، حسین مرعشی(پسرعموی عفت مرعشی/ زنِ رفسنجانی) است.
او در زمان استانداری اش در کرمان و در دولتِ بابا اکبر، این موسسه را تاسیس کرد.
٪۱۰۰ از سهام هواپیمایی ماهان و ۵۰٪ درصد از سهامِ کرمان خودرو فقط گوشه ای از ثروتِ نهفته در این موسسه و خانواده بابا اکبر است.
این موسسه مجموعا ۲۰ هزار کارمند دارد.
Read 10 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!