Discover and read the best of Twitter Threads about #کمونیست

Most recents (8)

#رشتو

آیا مائو یک هیولا بود؟/1

از اونجایی که مبحث طولانی ست تو چند رشتوی طولانی مبحث رو تکمیل می کنم: Image
تا به امروز محبوب ترین روش برای تحقیر غیرمعمول جمهوری خلق #چین و سابقه حزب کمونیست چین، استناد به جنایات ادعاییِ #مائو تسه تونگ است که از اوایل دهه 1930 تا زمان مرگش در سال 1976، عموماً به عنوان رهبر ارشد شناخته میشد.
اگر از زمان انقلاب چین اگر حزب #کمونیست تا این حد خود را وقف بهبود وضعیت مردم چین کرده بود، چرا دست به کارزارهای فاجعه باری مانند جهش بزرگ به پیش و انقلاب فرهنگی زد؟
Read 21 tweets
امروزم را با نوشتن مختصر در مورد #عباس_میلانی اغاز میکنم و باز #کمونیست هایی که آفت ایران شدند.

میلانی را دکتر خطابش میکنند،بدرستی او یک دکتر است،میلانی در ۱۳۴۵ از دبیرستان فنی اوکلند فارغ‌التحصیل شد و مدرک لیسانس خود را در رشته علوم سیاسی و اقتصاد از دانشگاه برکلی، کالیفرنیا 👇
دریافت نمود و در ۱۹۷۴ دکترای خود را در رشته علوم سیاسی از دانشگاه هاوایی گرفت. در امریکا درس میخواند اما عضوی از جبهه ی انقلابی کمونیستی!او پس از اخذ مدرک دکتری، در سال‌های ۱۳۵۴–۱۳۵۶ استاد دانشگاه ملی ایران (دانشگاه شهید بهشتی کنونی) شد.
او در واقع یکی از بنیانگذاران شورش👇
۵۷ بود،در فیلم اول،خود را موظف به مبارزه بر علیه ی وطن فروشان مینامد،میلانی به خاطر طرح و برنامه ریزی و خرابکاری در سال۵۶ دستگیر شد(استاد دانشگاه بود) و هرگز دست از خرابکاری برنداشت و هم اکنون نیز در حال دروغ نوشتن است.
به چند مطلب او میپردازم:

او‌ به نوعی مبتکر #خرس_ساواک بود👇
Read 9 tweets
#رشتو
کثافت خانه ای به نام #حزب_توده

۱۵_۱ یکی از دلایل عدم موفقیت مردم ایران در براندازی توده ای ها بودند که اگر دقت کنید اندیشه احمقانه حزب توده را در گفتار بسیاری از کاربران فضای مجازی خواهید دید.
#مهسا_امینی
در ادامه بخوانید ⬇️ ImageImage
۲_ این حزب در سال 1320 به عنوان یک حزب سیاسی #کمونیست در ایران تاسیس شد، گروهی 53 نفره که همگی مارکسیست #لننیسم بودند و عشاق استالین این حزب را بنانگذاری کردند.

کارنامه این حزب پر است از خیانت و رذالت، پیروی از سیاست های #شوروی برنامه حزب بود و استبداد عظیمی ⬇️ ImageImage
۳_ در ساختمان حزب برقرار بود به نوعی که اعضا جرات نمی کردند نظر مخالف دهند، #انور_خامه_ای یکی از موسسسن حزب سال 97 گفت بزرگ‌ترین ضعف حزب توده و توده‌ای‌ها این بود که هیچ آزادی عملی نداشتند و قوانین به شکل استبدادی به همه بدنه تزریق می‌شد ⬇️ ImageImage
Read 15 tweets
داستان فیلم ساکت شده داستان سرکوب است، سرکوب حزب کمونیست #چین بر علیه شهروندان خود که به صورت سیستماتیک انجام می شود.

به #رشته_توییت امروز توجه کنید.

Watch “Unsilenced (2021) Theatrical Trailer” on #Vimeo vimeo.com/613981463
#رشتو

۱_داستان این فیلم واقعی ست و براساس اتفاقات سال ۱۹۹۹ در چین ساخته شده است.
فالون کونگ یک رشته ورزشی ابداء شده توسط چینی هاست که مشابهت های زیادی هم با یوگا دارد با این تفاوت مهم که در فالون کونگ علاوه بر تزکیه نفس و جسم
ورزشکار راههای مبارزه را نیز می آموزد.
۲_ قهرمان فیلم یونگ دانشجویی ست که به تبلیغ و آموزش فالون کونگ می پردازد و از این طریق برای خود اعتبار و شخصیت در جامعه کسب می کند و هم در بین عموم مردم طرفداران زیادی پیدا می کند.

فالون کونگ شیوه جدیدی از زندگی را برای چینی ها معرفی می کند که در آن روش خودآگاهی و آزادگی اصل است
Read 17 tweets
🔽 رد پای شوروی در قتل تقی ارانی
۱) #انور_خامه_ای برای نام بردن از گروه زندانیان متهم به داشتن مرام اشتراکی در عهد #رضاشاه (موسوم به گروه ۵۳ نفر) نمی‌گفت ۵۳ نفر، بلکه می‌گفت ۵۰ نفر و ۳ نفر.
۲) #تقی_ارانی نفر اول آن سه تن است که خامه‌ای از بقیه جدایشان کرده، #عبدالصمد_کامبخش نفر دوم و #محمد_شورشیان نیز سومین بود. تقی ارانی از آن تبریزی‌هایی بود که عشق به #ایران در خونش موج می‌زد.
Read 31 tweets
#سند «کاملا سرّی» دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب #کمونیست اتحاد شوروی با امضای #استالین به دبیر اول حزب کمونیست جمهوری شوروی سوسیالیستی آذربایجان میرجعفر #باقروف
تیتر سند «دربارهٔ اقدام به تشکیل یک حرکت تجزیه طلبانه در #آذربایجان جنوبی و دیگر استان‌های ایران شمالی» (۶ ژوئیه ۱۹۴۵)
این نامه در آرشیو #حزب_کمونیست در مسکو بود و پس از فروپاشی شوروی به «آرشیودولتی تاریخ اجتماعی و سیاسی روسیه» که همه اسناد حزب کمونیست و سازمان جوانان این حزب را در بر می‌گیرد منتقل شد.
مشخصات این سند در این مرکز چنین است: RGASPI F.17, o. 162, d. 37, 1.147-148
#اذربايجان
#۲۱اذر
بخش هایی از سند:
در نظر بگیرید که توصیه می‌شود به کارهای مقدماتی برای تشکیل یک ولایت خودمختار ملی #آذربایجان در چارچوب دولت ایران شروع شود که صاحب اختیارات وسیع باشد. در عین حال در استان‌های گیلان، مازندران، گرگان و خراسان هم یک جنبش تجزیه طلبانه سازماندهی شود.👇
Read 6 tweets
#رشتو
۱.درآستانه ۲۱آذرروزی که ارتش شاهنشاهی برای نجات آذربایجان وارد تبریزشدوبه حکومت ۱ساله حزب دموکرات آذربایجان به رهبری پیشه وری پایان داد #اردوغان در
مراسمی که به مناسبت پیروزی ارتش آذری درجنگ ۴۴روزه قره باغ تدارک دیده شده بود،حضورمی یابدوشعری دررابطه باجدایی #ارس می خواند!
۲.معنای بخشی ازشعرمی گوید:رودارس را جدا کردندوآنرا باخاک پرکردند،این شعر
فولکلور آذری درزمان جداشدن آن بخش از خاک ایران دردوره قاجارسروده شده وسینه سینه توسط مردم منتقل شده است،درد جدایی آذربایجان از ایران ونقش رودارس دراین جدایی.
حالااردوغان کسی که سودای امپراتوری #عثمانی رادارد
۳.دایه عزیزتر از مادربرای آذربایجانیها شده است! اردوغان هم همانند #رژیم_اسلامی مهره #گلوبالیسم در #خاورمیانه است واهداف آنهارا درمنطقه دنبال می کند.توجه داشته باشیم ترکیه نوین توسط #آتاتورک بنانهاده شد حدود۷۵سال پیش.
درجمهوری ترکیه احزاب نقش اساسی را درسیاست ایفا می کنند.
Read 18 tweets
روزنامه #اطلاعات در مطلبی فاشیستی میگوید: اگر دولت صلاح ببیند میتواند”حق تکلم به #زبان_مادری را محدود کند”.
شاید نویسنده قصد یادآوری دوران #رضاخان را دارد که برای بچه‌هایی که در مدرسه تورکی حرف میزدند صندوق جریمه گذاشته بودند.ولی این مطلب، برای من خاطرات دوستی از بلغارستان،
۱/۱۳
از تورکهای بلغارستان را تداعی کرد که بازگویی آنچه که بر آنها رفته، میتواند عیار این جنس تفکرات ضد انسانی را مشخص کند.
پلیس شبانه به خانه‌شان در روستایی در جنوب بلغارستان میریزد و پدرش را با خود میبرند. پدر نیمه‌جان هفته ها بعد با پیگیری خانواده و پرداخت رشوه آزاد میشود.
۲/۱۳
جرم پدرش تنها این بود که پسرش خلیل (دوست من) در مدرسه #تورکی حرف زده بود. این تنها یکی از مصیبتهایی بود که در نهایت آنها را مجبور به کوچ از بلغارستان میکند. اما چرا؟!
۳/۱۳
Read 13 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!