Discover and read the best of Twitter Threads about #ACSEL

Most recents (4)

Kimyasal ürünler sektöründen 6 firmanın temel analiz kapsamında performans durumlarını görelim.

2022/12---#smkasAnaliz
#Acsel #Alkım #Gedza #Megap #Mercn #Klkım
Haydi İnceleyelim.
Dönen varlıklarla başlıyoruz.Genel olarak artış ivmesi mevcut artışıyla önce çıkan ise megap +341 ve klkimi +215 MTL belirtebiliriz varlık artışları güçlü.Alkım mercn stabil acsel tarafında hafif törpü ve gedzada azalış görüyoruz.

#Acsel #Alkım #Gedza #Megap #Mercn #Klkım
Duran varlıklar yani bir nevi hacim üretim artışı kaleminde bakınız tüm firmalarda kendi içine göre gelişimler mevcut.Kalekim ve mercan firmalarındaki artışların ise rakamsal olarak yüksek olduğunu görüyoruz.

#Acsel #Alkım #Gedza #Megap #Mercn #Klkım
Read 18 tweets
#acsel 2022/12---Haydi İnceleyelim.

#smkasAnaliz
#acsel Şunu bir kabul edeceğiz.Şirlet büyüyor evet aktiflerde duran varlıklar agresif artış sağladı +88.5 MTL dönen varlık tarafında nakit ve nakit benzeri varlıkların kullanıldığını görüyoruz -7.2 mtl düşüş var fakat overall dönen varlıkları güçlü bulunuyor.
#acsel Sermaye tarafını geçen yıl sonu itibariyle geçtiği atılım ilerleyişi bu yıl her çeyrekte devam ederken son çeyrekte agresif büyüme gelerek +49.7 Mtl büyüme sağlandı.İlerleyiş başarılı ve güçlü diyebiliriz.
Read 12 tweets
#ACSEL Murat hocamın @TEMELANALIZCI listesine eklemesinin ardından bende şirketi incelemeye başladım.. Bu şirketi aslında daha 1 lirayken fark etmiş olmama rağmen bazı saçma sapan nedenler yüzünden alamamıştım.. Neyse artık aldım.. Ve haydi şirkete yakından bakalım..
Acıselsan Acıpayam Selüloz öncelikle Denizli'nin Acıpayam ilçesinde faaliyetlerini yürüten küçük bir şirket diyebiliriz.. Ama son bir iki yıldır hızlı bir büyüme evresindeler.. Şirketin ürettiği CMC ürününü Türkiye'de sayılı şirket üretiyor.. Geçen sene üretime başladıkları PAC +
ürününü ise Türkiye'de üreten ilk şirket..Peki bu CMC ve PAC nedir? Bu ürünler suda çözülebilen selülöz eteridir..Bu kimyasal ara maddelerin kullanım alanları ise; Sondaj, deterjan, tekstil,boya,tutkal,gıda, ecza ve kozmetiktir..Özellikle PAC ürünü petrol sondajlarında kullanılır
Read 14 tweets
Siz 5 yıl satamayacak olsanız hangi hisseleri alırdınız? Neden?
Baksoy abi bu soruya ne cevap vermişti:
'Kar eden, karını arttıran firmalar olmali.' Image
Hep vurguladığı diğer bir konuda borsada aldigimiz hisselerin arkasında bir şirket olduğu ve bu şirketlerinde bir değeri olduğuydu. Bunu bilmeden al sat yapmayı kumar sayardi ve sirket karliliklari arttığı sürece elinizde tutmayi onerirdi. Image
Read 82 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!