Discover and read the best of Twitter Threads about #AKSEN

Most recents (22)

1⃣ Merhabalar; Forex Trader kanalında 24.06.22'de yapılan @perihantantug sunduğu, @____PASA____ konuk olduğu "Uzun Vadeli Yatırım Nasıl Yapılır?" konulu programını daha fazla kişiye ulaşması için özetlemeye çalışacağım. Hatalarımız var ise affola.
2⃣ Bu yayını özellikle özetlememek istemin nedeni açıklamak isterim. Uzun vade, değer yatırımı, temettü emekliliği, finansal özgürlük vb. kavramları araştıran herkesin Hakan Bey'le karşılaşmaması imkansızdır. Yayınlarını en az 2-3 kere not alarak izlemiş, twitlerini defalarca +
3⃣ +okuyup faydalanmışımdır. Bu yayın içerisinde, yıllarca tecrübe edilmiş bir çok strateji yer almıştır. Ayrıca bu tecrübeler, net ve samimi bir şekilde aktarılmıştır. Kendisine verdiği emeklerden dolayı tekrar ayrıca teşekkür ederim.
Read 38 tweets
Günaydın,
Herkese iyi haftalar,

Global piyasalarda sıkı para politikalarının büyüme verilerini olumsuz etkilediğini gördüğümüz/ göreceğimiz, resesyon korkularının piyasalar üzerinde baskı yaratmaya devam ettiği yaz aylarına hoşgeldiniz. Sabah programı gibi oldu 😂
Yunanistan ile olan süreci nasıl yöneteceğimiz, CDS’in geldiği korkutucu seviye, Kur’daki volatilite, dahiyane para politikamız, iç siyasi dinamikler, global piyasalardaki dalgalanmalar vs.

Olumsuz bir çok etken olmasına rağmen “Seçim” süreci herşeyi değiştirebilir.
Herşeye rağmen mevcut konjoktürde hisse senedi yatırımından daha iyi yatırım bir aracı olduğumu düşünmüyorum.

Bir daha, tane tane yazıyorum; büyüyen, karlılığını/kar marjlarını artıran, makul borçluluk oranında, yatırımlarını artıran her şirket sizi fazlasıyla mutlu edecektir.
Read 4 tweets
Deniz Yatırım, Mavi Giyim için hedef fiyatını 53,00 TL'den 61,00 TL'ye yükseltirken, "al" tavsiyesini sürdürdü #MAVI
Ünlü&Co, Pegasus için hedef fiyatını 158,2 TL'den 253,5 TL'ye yükseltti, tavsiyesini "al" olarak sürdürdü #PGSUS
Oyak Yatırım, Mavi Giyim hedef fiyatını 65,00 TL'den 94,00 TL'ye yükseltti, tavsiye "endeksin üzerinde getiri" olarak korundu #MAVI
Read 9 tweets
Günaydın,

Haftanın ilk günü yurtiçinde ve yurtdışında beklenen bir veri yok. ABD piyasaları da kapalı olacak.

An itibarıyla neredeyse tüm vadeliler positif, kur/ons altın dolayısıyla gram altın hareketli.

Keyifli başlayıp Mayıs ayını 2.485 üzerinde kapatacağımızı düşünüyorum.
1 Haziran itibariyle PTF tavanı 3.200₺ oluyor, yüksek ihtimalle Doğalgaz santrallerine zam gelecek, enerji şirketleri ön planda olacaktır.

#ALARK #AKSEN #ODAS en beğendiklerim. Image
Kredi kartı harcamalarında ise, ilk 4 ayda havayolu harcamaları geçen yıla oranla %342 artmış. Akaryakıt harcamalarının da kk harcamaları içindeki payı giderek artıyor. Tüketim arttığı için mi fiyatlar arttığı için mi onun muhasebesini size bırakıyorum.

#THYAO #TAVHL #PGSUS ImageImageImage
Read 7 tweets
Yapı Kredi Yatırım, model portföyünde yer alan Anadolu Efes için 52,10 TL hedef fiyatla "al" tavsiyesini korudu #AEFES
Deniz Yatırım'ın Petkim için hedef fiyatını 12,80 TL'den 13,40 TL'ye yükseltirken, "al" tavsiyesini sürdürdü #PETKM
Yapı Kredi Yatırım, Alarko Holding için 39,10 hedef fiyatla "al" tavsiyesini korudu #ALARK
Read 42 tweets
#AKSEN Satışlar bir önceki yıla göre %92, Brüt Kar %74, Favök %61, Net Kar artan kur farkı gelirlerinin ve kapasite ödemesine istinaden döviz bazında garantili satış yapan yurt dışı santrallerinin kârlılığa olumlu etkisiyle %257 artışla 1.68mia TL’ye yükselmiş. Müthiş bir büyüme.
Bu büyümeye karşılık marjlarda düşüş göze çarpıyor. Brüt Kar Marjı %16.56’dan %14.97’ye, Favök Marjı %21.25’den %17.81’e düşmüş. Net Kar Marjı, 2021 yılında yaratılan yaklaşık 900m TL kur farkı geliri kaynaklı %6.5’dan %12.1’e yükselmiş.
Faaliyet Raporunda verilen bilgilere göre; karlılıklardaki düşüş aşağıdaki bilgiler ışığında daha sağlıklı bir şekilde yorumlanabilir;

Doğalgaz piyasasında küresel boyutta yaşanan gaz arzına yönelik endişeler nedeniyle doğalgaz fiyatlarında artış yaşanmıştır.
Read 9 tweets
"Lisa Murkowski was in trouble well before Donald Trump descended the escalator. If she loses in 2022, the surprising thing won't be that she does, but that she managed to hold on for so long."

Me on #AKSen. This week's @dcexaminer magazine cover story. yahoo.com/now/murkowski-…
"Lisa Murkowski was a prime target for the Tea Party fervor that swept through the GOP in 2010. Yet her relationship with Alaska Republicans was already tenuous, largely because of how she got her seat in the first place." yahoo.com/now/murkowski-…
"Whether such was its intent, the notion that Alaska’s new voting procedures would rescue Murkowski from electoral oblivion hardened into conventional wisdom." yahoo.com/now/murkowski-…
Read 8 tweets
Evet nihayet #AKSEN ile alakalı düşüncelerimi paylaşma fırsatı (zamanı) buldum. Ekrem bey #AKSEN'i genel hatlarıyla gayet güzel özetlemiş bende müsadesiyle bu hususlara ek olarak bir kaç ekleme yapmak istiyorum. Image
1-Türkiye’nin en büyük halka açık serbest elektrik üreticisi olan Aksa Enerjiyi borsamızda ki diğer enerji şirketlerinden ayıran en büyük özellik ülkemiz haricinde yurt dışında bulunan mevcut ve planlanan yatırımlarıdır. Image
2-Bu nokta itibariyle akışa yurt içi (kıbrıs dahil), yurt dışı ve planlanan yatırımlar noktasından gideceğim.

Şirketin yurt içinde 4 adet (Antalya-Bolu-Urfa-Kıbrıs) elektrik üretim santrali bulunmakta ve 2020 yılı hasılatının %80'i buradan gelmektedir. Image
Read 42 tweets
1- Herkese iyi bayramlar.
Geçtiğimiz hafta sonu paylaştığım #AKSEN incelemesi,beklentimin üzerinde ilgi gördü.
Teşekkür ederim.
Fırsat buldukça,takibimde olan şirketlerden bu tarz bilgiseller hazırlamaya gayret göstereceğim.
2-Biraz dertleşmek istiyorum.
Burada ara ara paylaştığım bilgilerin,ilgilisine fayda ve finansal okur-yazarlığına katkı sağlaması en büyük dileğim olur.
Bunu,hiç bir karşılık veya menfaat beklentisi içinde olmadan yaptığımın bilinmesini önemle rica ederim.
3-18 yaşımdan beri finansal piyasaların içindeyim.
Bizim başladığımız zamanlarda,bırakın analizleri,tahminleri,raporları; bilginin kendisine bile ulaşmak çok ama çok zordu.
Elimizden tutan,öğreten kimse de yoktu.
Düşe kalka,deneye yanıla kendimiz yol bulmaya çalıştık uzun yıllar
Read 8 tweets
1-Temel analiz ve değer yatırımcılığı ekosistemine minik bir katkı maksadıyla, yakından izlediğim şirketlerden biri olan AKSA ENERJİ (#AKSEN) hakkında şahsi izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.
Eksiklikler için şimdiden özür dilerim.
2-Çok fazla teknik ve rakamsal detaylara girmeden firmanın hedefleri, olası yatırımları ,potansiyeli noktasında görüşlerimi paylaşacağım.

Önce firmayı tanıyarak başlayalım ;
-1997 yılında Kazancı Holding tarafından kuruldu.
3-Kazancı Holding,enerji üretimi,elektrik dağıtım-satışı,doğal gaz dağıtımı,jeneratör üretim-satışı faaliyetleriyle enerji alanında yüksek know-how ve tecrübeye sahip.
-AKSEN 2010 yılında borsaya açıldı.%79,42 Kazancı Holding-%20,58 halka açık ortaklık yapısıyla işlem görmekte.
Read 24 tweets
Değerleme oranlarına göre teknoloji hisseleri ektedir;
#indes #asels #karel #arena #escom #dgate #despc #smart #kfein #fonet #alctl
Değerleme oranlarına göre gıda, içecek hisseleri ektedir;
#aefes #ulker #ccola #uluun #kervt #tatgd #petun #pnsut #tukas #frigo
Değerleme oranlarına göre tekstil hisseleri ektedir;
#mndrs #yatas #krtek #bossa #hatek #kords #sktas #arsan
Read 8 tweets
1. I've had second thoughts about the value of the extensive weasel words the @adndotcom published from the lips of @SenDanSullivan the other day. Thanks to @AK_OK for offering this profile in evasion. I've added annotation.
#aksen #akgov
adn.com/politics/2021/…
2. Sullivan covers for Trump, the inciter-in-chief with a deflection, never admitting that Trump lit the fuse. "I think had the president accepted the election results earlier and repudiated the mob violence earlier and more forcefully, it could have had an impact yesterday.”
3. As late as Monday Jan. 4, Sullivan's office refused comment on the GOP coup proposed by members of Congress. On Jan. 7, Sullivan said he had "decided a number of days ago" to oppose the coup. So he stayed silent in the corner, avoiding triggering Trump or Trump voters.
Read 9 tweets
Quick thread on Alaska's U.S. Senate race, since people have been asking about it this morning.

Dem-endorsed independent Al Gross, who's trailing by nearly 60,000 votes put out a memo this morning saying: We still think we're going to win. Here it is #AKleg #AKsen #AKelect (1/x)
Their argument, summarized, is: Only about 200,000 votes have been counted so far, and as many as 150,000 absentee/early/questioned ballots won't be counted until starting next week (more on that delay in a separate story).

Gross: "A question mark on this race should remain"
The campaign of Gross' opponent, incumbent Republican U.S. Sen. Dan Sullivan, sees the math very differently -- as do a number of Dems/progressives I've spoken to.

Gross trails by about 60,000 votes. In theory, he needs to win @ least 70% of the uncounted votes to pull even.
Read 9 tweets
.@DrAlGrossAK campaign remains confident they can win in #AKSEN memo from camp. mgr. David Keith, says they'll overcome Dan Sullivan's lead "once every vote has been counted in the state"

notes how 44.6% of votes have yet to be counted
@DrAlGrossAK It's worth noting based on current returns, Gross is trailing Sullivan by about 30 percentage points, or close to 60K votes
Read 3 tweets
ALASKA: 29% of precincts:

BIDEN: 38%
TRUMP: 58%

GROSS: 37%
SULLIVAN: 58%

YOUNG: 58%
GALVIN: 41%

#AKleg #AKelect #AKsen
BALLOT MEASURES:

Yes on 1 (oil tax increase): 39 percent
No on 1: 61 percent

Yes on 2 (open primaries/ranked choice voting: 47%
No on 2: 53% #AKelect #AKleg #AKsen
One big change now that a second set of results are reporting: Robb Myers (R) takes a 1,600-vote lead over independent Marna Sanford in Fairbanks/North Pole with 8 of 12 precincts reporting. At least 5,000 or so ballots won't be counted til next week.

#AKleg #AKelect
Read 6 tweets
1- Arkadaşlar herkese merhaba,
Bugün sizlere Borsaya ilk giriş anılarımı ve sonrasında neler yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.

#borsa #Endeks #Garan #akbnk #asels #thyao #tavhl #pgsus #kchol #sahol #tkfen #tcell #aksen #avod #armda #bagfs #bfren #brsan #bntas #bsoke #cemas
2- Zira anlatacaklarım,borsaya yeni giren hemen hemen herkesin ilk dönemlerde yaşadıklarına benzer olsa da, bazı şeyleri erken farketmenizi sağlayacak dersler de içeriyor.

#crdfa #crfsa #cusan #dgklb #dohol #gents #gerel #hubvc #icbct #iheva #isfin #ittfh #jants #karsn #katmr
3- Son 1 yıldır yeni gelenler iyi para kazandılar ama, bu her zaman böyle gitmez. Borsa tarihinde ender görülen dönemlerden geçiyoruz. İşler tersine döner de zarar etmeye başlarsanız, emin olun zararlarınız kazançlarınızdan çok daha fazla oluyor.
Read 46 tweets
Mitch McConnell's @Senate_Fund dropping over $22.5M in eight races tonight:
6,121,824->#NCSen
4,505,936->#GASen
3,636,248->#IASen
3,275,192->#AKSen
2,579,361->#MTSen
1,255,998->#MESen
1,008,765->#COSen
138,632->#KSSen
fec.gov/data/committee… ImageImageImageImage
Independent expenditures in the North Carolina Senate race are about to hit $150 million Image
Rough approximation of the total Senate IE spending over the entire 2020 cycle so far:

$146M - North Carolina
$107M - Iowa
$76M - Georgia (Both races)
$74M - Montana
$70M - Maine
$58M - Arizona
$54M - Michigan
$31M - Colorado
$30M - Kansas
$19M - South Carolina
$15M - Alaska
Read 6 tweets
Alaska, Florida and Wyoming are holding Congressional primaries today.
Dean of the House Alaska at-large Republican Rep. Don Young, first elected to Congress in 1973, is facing primary challengers today. Democrats in Alaska are voting in #AKSEN primary election to challenge 1st term GOP Senator Dan Sullivan in November.
In Florida, there are two House open seat races with two Republicans, 4th term #FL03 Rep. Ted Yoho, who represents Gainesville/Ocala areas, and 2nd term #FL19 Rep. Francis Rooney, who represents Fort Myers/Naples district, are both not seeking re-election this fall.
Read 6 tweets
#AKSEN Elektrik ticareti piyasasındaki durumu hakkında bir kac bilgi vermek istiyorum. Bu çeyrekte bu kalemde ciddi hareketlenme var.

1-2018 yılında ulusal tarifedeki baskı ve maliyetlerdeki artış + dolar krizi sebebi ile neredeyse tüm tedarikçiler portföy boşalttı.Bakınız sayac sayısı 👇Şimdi serbest tüketici sayaç sayısı hala 2018 başındaki seviyelerde görünmese bile hacim olarak eski seviyelere yaklaşmıştır.
2-Sektör içerisinden aldıgım bilgilere göre Aksen bu pazarda çok agresif davranmaktadr.Gecen yılın aynı dönemine göre 3-4 kat artış vardır.Ancak burada bu işten kar yada zarar ettigini bilmiyoruz. Holdingin diger firması olan Aksa Elektrik üzerinden ciddi ticaret artışı sözkonusu
Read 8 tweets
Selamlar, #AKSEN 2020 1. çeyrek notlarımda biraz daha farklı noktalara değinmek istiyorum.
1- Öncelikle Ciro artısı Türkiye piyasasından gelmektedir. Hatta Afrika`da ciroda yıllıkta düşüş vardır. Ancak USD bazlı FAVOK da yurtdısının oranı artmaya devam etmiştir.
2-Türkiye piyasasında tedarik/üretim/satış piyasasında ciddi artışlar bulunmaktadır
Toplam elektrik tedarik/satış hacmi, 2019 yılına göre 2988 GWs`den 4750 GWs`ye çıkmıştır.% 58 lik artış var.Ciddi hacim artışı vardır. Burada Gün içi piyasasında liderlik hedefleri bulunmaktadır
3-Yıllık olarak Toplam Enerji Üretimi Degişimi 2019 da 1010 GWs`den 1269 GWs`ye cıktıstır. % 25 lik bir artış sözkonusudur.
4-Overall olarak bakıldığında kapasite kullanım oranları 2019 ile 2020 yakın görünmektedir. (%43-45)
Read 6 tweets
Siz 5 yıl satamayacak olsanız hangi hisseleri alırdınız? Neden?
Baksoy abi bu soruya ne cevap vermişti:
'Kar eden, karını arttıran firmalar olmali.' Image
Hep vurguladığı diğer bir konuda borsada aldigimiz hisselerin arkasında bir şirket olduğu ve bu şirketlerinde bir değeri olduğuydu. Bunu bilmeden al sat yapmayı kumar sayardi ve sirket karliliklari arttığı sürece elinizde tutmayi onerirdi. Image
Read 82 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!