Discover and read the best of Twitter Threads about #ALARK

Most recents (24)

Alarko Holding (#ALARK) 1Ç 2023 Webinar Notları

Yıla çok güçlü bir başlangıç yaptık. Konsolide net kâr geçen sene ilk çeyrek 1 milyardan bu sene 1.8 milyar TL’ye yükseldi. Yılın başında açıkladığımız yeni sektörümüz tarımda da hızla yol almaya devam ediyoruz.(1/15)
(Tarım ve gıda) Bu yılın sonuna kadar 2028 hedefimizin %10’u olacak şekilde üretim gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Buna ek olarak gübre sektörüne de başlangıç yaptık. EBITDA'da %30-35’ler, 650 milyon $ ciro, 175 milyonluk EBITDA hedefimiz var. Bunu aynen koruyoruz.

(2/15)
Mikrogranül gübrede ilk yatırımımıza 12 tonluk bir kapasite ile başlayacağız. Normal gübre ölçüsünde bakarsak bu kapasite 120 bin tonluk kapasiteye eşit.

Organomineral gübre konusunda da büyümeyi düşünüyoruz.

(3/15)
Read 15 tweets
1) Bu coğrafyanın insanı olarak, duygularımızı uçlarda yaşamayı seviyoruz. Tuttuğumuz takım 2 galibiyet alınca, "Bu sene kesin şampiyonuz" diyoruz veya 2 mağlubiyet olunca da, "yönetim istifa" diyoruz.

Sevdiğimiz zaman da böyle olmuyor mu?
2) Sevdiğimizi düşündüğümüz zaman, karşımızdaki insanın özeline müdahaleyi bir hak olarak görüyoruz, O'nun düşüncelerini değil kendi duygularımızı önemsiyoruz ve sevgimizle karşımızdakini boğuyoruz.

Tam tersi sevmiyorsak da, nefret boyutunda sevmeyebiliyoruz.
3) Karşımızdakinden nefret ediyorsak, O'nun sürekli mutsuz olmasını istiyoruz. "Benden sonra bir daha gülmedi, mutlu olamadı" demeyi o kadar çok istiyoruz ki...

Duygularımızı uçlarda yaşıyoruz.

Sevgimizle (bazen) karşımızdakini sıkıyoruz, boğuyoruz, öldürüyoruz.
Read 27 tweets
1) Merhaba arkadaşlar,

Son birkaç aydır testere piyasasındayız. Yatırımcılarımızın %60-70’i son birkaç yıldır, borsaya girdiği için, 2022 rallisinden sonra, borsayı her gün yükselen, hiç düşmeyen bir yatırım aracı olarak gördüler.

#aksa #alka #alkim #bioen #tuprs #alark #hekts
2) Son birkaç aydır yaşanılan gelişmeler ile, borsanın zor bir yer olduğunu kanıtladı. Testere piyasasında ne yapmak lazım?
Her şeyden önce ODAKLANMANIZ lazım. Buna BOLLUK PARADOKSU diyoruz. Seçim şansınız çok ise, başarı oranınız düşüyor.

#ttrak #kchol #sahol #sise #arclk
3) Tanıdığınız, bildiğiniz, güvenilir olarak gördüğünüz şirketleri takibe alın ve bir SHORT LIST yapın. 10-20-30 firma. Ben 15-20’yi geçmem. 500 şirketin tamamı hakkında yorum yapabilen adama da kusura bakmayın, ŞARLATAN derim.

#ttkom #miatk #smrtg #konka #yeotk
Read 13 tweets
Holdingler grubundan 6 firmanın temel analiz kapsamında performans durumlarını görelim.

2022/12---#smkasAnaliz
#Aghol #Alark #Glyho #Inves #Bera #Gsdho
Haydi İnceleyelim.
Dönen varlıklardan başlıyoruz.Evet alark gsdho agresif gelişim sağlarken bera ve glyh tarafında artışlarda daralma agholda nötr ve inves yine eski seviyelerini üzerine atan bir artış sağlıyor.Kendi içinde en yüksek artış ise alarka ait.

#Aghol #Alark #Glyho #Inves #Bera #Gsdho
İşlerini tabana yayan birnevi üretim gücünü geliştiren holdingler ise duran varlıklarında güçlü artış salıyorlar bunlar ise alark bera inves ve glyh öncelikli diyebiliriz.Aghol tarafında durgunluk stabil gidiş gsdh da ise azalış mevcut.

#Aghol #Alark #Glyho #Inves #Bera #Gsdho
Read 14 tweets
#alark
✅Alarko'nun "Jeotermal Seracılık ve Tarım" faaliyetinde 2 tane şirket satın almasıyla bu sektör için araştırma yaptım,notlarımı paylaşmak istedim.

📢 Jeotermal Seracılık önemi ve avantajları nelerdir?
✅ Jeotermal enerjinin tarımsal üretim alanlarında kullanılması++
bitkinin ihtiyaç duyduğu sıcaklığı sağlamasının yanı sıra, aşırı sıcak dönemler hariç, kesintiye uğramadan yılın her döneminde üretim yapılabilmesine imkan sağlıyor.
✅Türkiye’nin iklim şartları Akdeniz ve Ege Bölgesi'nin kıyı kesimi dışında ekonomik anlamda seracılığa imkan ++
vermezken jeotermal enerji sayesinde iklim özellikleri kısmen kontrol altına alınarak seracılık, kıyıdan uzak iç kesimlerde de yapılabiliyor
✅ Jeotermal kaynaklar, enerji ihtiyacının karşılanmasına ve ekonomik büyümeye katkıda bulunuyor. #alark
Read 7 tweets
Alarko Holding (#ALARK) webinar notlarını paylaşacağım. Sunum kısmını zaten biliyorduk ama soru-cevap kısmında güzel bilgiler var.

Genel kurul henüz netleşmemiş, o belli olunca temettü açıklanacak. Önemli kısmı başta yazayım.(1/10)
(Yatırım-temettü) Dengeli bir temettü ve yatırım politikası izlemek istiyoruz. Biriken nakdi hızlı bir şekilde yatırıma dönüştürme hedefimiz var. Buna ek olarak yatırımcılarımızı tatmin edecek bir temettü ödemeyi düşünüyoruz.

(2/10)
(Turizm) Bodrum’daki otelin inşaatını 2024 Ekim sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Böylece turizm grubumuza 2025 sezonuna hazırlık için zaman vermiş olacağız. Yurt dışında da otel alma girişimimiz var. Toplamda 4-5 otele ulaşmak istiyoruz, 2'si yurt dışında olacak şekilde.

(3/10)
Read 10 tweets
#Alark 2022/12---Haydi İnceleyelim.
#smkasAnaliz
#Alark Şirketin misyon ve vizyonunu seviyorum.Fakat 8 kat yükselmiş hissenin düşmesini eleştirenlerle dolu piyasa, pardon ama öyle bir dünya yok.Hakkı hak sahibine vermeliyiz.Evet bildiğiniz gibi şirket yeni aksiyonlarla gelişmeye devam ediyor.Bu çyrkte en yüksek artışı yakaladı.
#Alark Özkaynakların buraya dikkat gelişim durumuna baktığımızda şirket gelişiminin sermayeye nasıl yansıdığını görüyoruz.Yıla 1 Mia tl sermaye büyümesiyle başlayan şirket sonra 2.2 üstüne 4.3 ve üstüne 3.9 Mia tl daha ekleyerek sermayesini güçlendirdi.
Read 10 tweets
#matriks'in yaptığı iş konusundaki vurdumduymazlığı ve ilgisizliği inanılmaz derecede
#alark'da yeni açıklanan bilançoyu paylaşıyorlar
'Detaylı Bilgiler' sayfasında yeni oluşan F/K'yı açıklıyorlar: 3,12
Ama ana grafikte ve FK grafiğinde bilançoyu ve FK'yı gösteremiyorlar
Ve böyle Image
lakayt çalışan bir şirket... üstelik halka açık ve BİST'te payları alıp, satılıyor.
Ve kimse de bunu garipsemiyor. Ayıplamıyor. 🤣

Utanmaları falan da zaten yok.

Ya cidden.... açıkladığınız yeni F/K... nasıl aynı anda grafikte te görünmez ki?
Bu kadar mı zor bu?
Pazartesini mi
beklemek lazım illa ki...biri oradan bir düğmeye basıp...hadi artık grafikte F/K'yı gösterelim falan mı demesi lazım?

Yoksa herkes görüyor da bende ucuz bir matriks versiyon var da...2 gün sonra mı görüyorum?

Cidden merak ediyorum! 😂
Read 12 tweets
Ülkece birlik olduğumuz bu günlerde kalbimiz ve bazı ekip arkadaşlarımızın sahada olmasından dolayı bir süre uzak kaldık.
Borsanın tekrar açılmasının ardından bugün son bir yılda benzer getirilere sahip üç adet hisse senedi yoğun fonun pozisyonları ile sizlerle beraberiz.
İlk fonumuz @HedefPortfoy'den @NNFHedefPortfoy #NNF. En büyük pozisyonlara baktığımızda #YKBNK, #AKBNK, #GARAN gibi banka hisseleri gözümüze çarpıyor. #ALARK ve #THYAO'da Fon'un yatırım yaptığı büyük pozisyonlardan.
Read 6 tweets
#ALARK
Yatırımcı sunumunu inceledim, bazı noktalara temas etmek isterim. Öncelikle yeni yapılacak yatırımlardan bahsedelim.
Tarım ve gıda tarafında yapılan yatırımları çok doğru hamleler olarak gördüğümü ifade etmiştim. Herşeyden önce şunu not edelim Türkiye bir tarım ülkesi ve bir tarım ülkesi olarak da kalacaktır, burası net. Tarım ülkesi olarak kalacak demek kötü birşey değil
Sanayiye ulaşamayacak, katma değerli üretim yapamayacak demiyorum. Söylediğim ülkemizin zengin iklimi, benzersiz coğrafi koşulları, geniş tarım arazilerine ve iş gücüne sahip olması.
Read 12 tweets
Herkese merhaba bugün Ankara’da gerçekleşen @NNFHedefPortfoy ve @HKHHedefPortfoy sohbetlerinde konuşmacılar @yasaryildirimFK ve @YUNInvest’di. Oturumdan aldığım bazı notların satır başlarını sizlerle paylaşacağım. Umarım faydalı olur.
Yunus Şahin 💬

📌İmalat verilerinin geriye gittiğini görüyoruz.
📌Hizmet dönemine girdik diyebiliriz.
📌Türkiye’de ekstra durum var.
📌Dövizin sabit kalması ile sanayi etkilenebilir. Biliyoruz ki sanayi için en büyük maliyet işçilik.
📌Sanayideki maliyetlerin arttığı ve gelecek dönem marjların düşeceğini düşünüyorum.
📌Avrupa resesyonu, eur/usd paritesi ve marjları düşününce sanayici için en kötü yıllardan biri (hatta belki de son 10 yılın en kötüsü) olabilir.
Read 24 tweets
1) merhaba arkadaşlar sürekli borsa konuşuyoruz ama unutmayın borsa tek yatırım aracı değildir. Eğer borsada bir türlü başarılı olamıyorsanız çok da zorlamayın ve hırs yapmayın. Başka yatırım araçları da var.
2) Altın gümüş, gayrimenkul, vb alanlar da var. Ben borsada olmayı seviyorum ve borsada yatırım yapmak istiyorsanız da, önce kendinizi tanıyın . Yatırımcı profilinizi oluşturun. Bu profile göre eğitim alın ve kendinizi geliştirin.
3) kısa vadeli yatırımcı mısınız? Trader mısınız? Trend analizi mi yapıyorsunuz? Endeks ile ilgilenmiyor ve şirketlerin temel analizini yapıp orta uzun vadeli yatırım mı yapıyorsunuz? 3 yıl sonrasını mı yoksa 10 yıl sonrasını mı hedefliyorsunuz? Bunların hepsi bi arada olmaz.
Read 10 tweets
Günaydın,

Beni dikkatli bir şekilde okumanızı rica ediyorum.

Son 2 yılda dünkü gibi “13” düşüş yaşadık. Hepsinden şirketlerimiz daha güçlü çıktılar. Bu işin psikolojisi biraz farklı, nasıl 300$’a gelirken birçok sebep sayıyorsak yaşadığımız düşüşe de birçok sebep sayabiliriz.
Vadeli İşlemlerdeki teminat düzenlemesi, Erken seçim ve İBB ile ilgili kayyum dedikoduları, Kredi oran ve limitlerinin azaltılması, üç gündür #EREGL özelindeki yabancı ordinosu (Mittal) ve halka arzlar sebebiyle dolaşımda olan paranın tıkanması, dolayısıyla iştahın azalması vs.
Burada önemli olan değer. Her zaman değere odaklanmamız gerektiğini, değere odaklandığımız sürece bu gibi düşüşlerin iştahımızı artırması gerektiğini vurguladım. Emin olun kısa bir süre sonra bu değerin karşılığını aldığınızı göreceksiniz. 120$’dayken de böyledi 300$’da iken de.
Read 13 tweets
Günaydın,

2022 yılında yüksek enflasyon, düşük faiz ve sakin kur politikası yatırımcıları alternatif getiri arayışına yöneltti. Bu arayışa en iyi cevap veren varlığın Borsamız olması endeksin yılı %195 yükseliş ile tamamlamasını sağladı.

2023’de bizi neler bekliyor? Başlıyoruz;
2023 yılını 3 ayrı bölüme ayırmak istiyorum.

Birinci bölüm Ocak-Mart 2023 arasındaki Bilanço dönemi. Ocak ayı sonunda Bankacılık endeksi ile başlacak olan dönem belki de zor yıl öncesi en çok getiri sağlayacağımız dönem olabilir.

Bu sebeple, sizlere yol göstermesi açısından;
2022 yılsonu yaklaşırken kuvvetli bilanço beklediğim şirketler;

Havacılık - #THYAO #PGSUS
Bankacılık - #AKBNK #YKBNK #ISCTR #GARAN
Enerji - #ODAS #ALARK #AKSEN
Gıda - #TUKAS
Perakende - #MGROS
Otomotiv - #TOASO #FROTO #EGEEN #DOAS
Endüstriyel Tekstil - #AKSA
Petrokimya - #TUPRS
Read 13 tweets
1) 2023 PORTFÖYÜM:

Kasım ayından itibaren, 2023 yılına hazırlık yapıyordum. Bu hazırlığa Aralık ayı eğitimindeki arkadaşları da dahil ettim. Onlardan da güzel fikirler ve geri dönüşler geldi. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Bilgiyi paylaşmak ve birlikte kazanmak en güzeli.
2) Yine uzun bir bilgisel olacak. Ben bazı ÖNEMLİ konuları, kısa kısa anlatmak yerine, uzun ve detaylı anlatmayı daha çok seviyorum. Bu nedenle, klasik bir "Çaylar kahveler hazırlansın, yatırımcı baba yazıyor" bilgiseli daha geliyor.

Vatana, millete hayırlısı olsun :)
3) 19 Kasım’da paylaştığım, 2022 yılında neler yaptım?
Finansal yatırımlarımı nasıl değerlendirdim yazısını yeniden sunuyorum. Bu yazıda 2022 yılında portföyüm %471 büyüdü demiştim.

#alka #aksa #eregl #hekts #sasa #gesan #smrtg #kontr #kmpur

Read 72 tweets
Biraz yazayım istedim. 2022 yılında başladığım sistemi mayıs ayında terk etmiştim. 2022 yılının başındaki beyazyakagiyer bu tutuma çok kızardı ancak şimdi geriye dönebilsem şubattan itibaren benzer strateji izlemem üzerine kendime baskı yapardım.
Herkesin ciddi getiriler sağladığı bir yıl oldu. Ben kendi adıma #gesan #glyho #tuprs #aksa #sise #thyao ve #alark için bu zamana kadar ki en karlı pozisyonları gördüm. Kaçırdığım ve inanmadığım trenler oldu bazen de etik bulmadığım karlar. Bunlardan ders çıkarmaya çalıştım.
İnsanların ne kadar çılgın olabileceğini gördüm. Kendi sahip olduğum hissenin makroekonomik olumsuzluğuna “yok canım ya” diyecek kadar kör de kaldım. Ancak sonunda hep daha iyi bir yatırım disiplini elde etmek için hatalarla samimi yüzleşmeler yaptım.
Read 15 tweets
Günaydın,

Borsa İstanbul'un müthiş yolculuğu devam ediyor. 280$'ın üzerinde birkaç gün kalıcılık sağlar mıyız derken 289$'a geldik.

Bankacılık endeksi tek kelimeyle meydan okuyor. Günlük 7.2b$ hacim son bir haftalık ortalama hacmin %3, son 1 aylık ortalama hacmin %20 üzerinde.
Bu kadar büyük para girişine ve momentuma rağmen #YKBNK'de 2.7mia₺ #ISCTR'de 1.8mia₺ #PETKM'de 1.7mia₺ #AKBNK'de 1.4mia₺ #EREGL'de 1.2mia₺ #THYAO'da 1.1 mia₺ açığa satış işlemi gerçekleştiren değerli borsacılarımıza allah akıl fikir versin diyor, teşekkürlerimi sunuyorum.
Dün akşam Havacılık tarafının bu hafta tempo kazanacağından bahsetmiştim. #XULAS %3.1 ile bugünkü yükselişte Bankacılık Endeksine en büyük desteği veren 2. sektör oldu. #TAHVL'de son 3 aylık ortalama hacmin 1.6 katı, #PGSUS'da ise son 3 aylık ortalama hacmin 1.4 katı gerçekleşti.
Read 12 tweets
İyi akşamlar,

2022 yılının son 10 işlem günü, geri sayıma başlıyoruz. Haftaya gayet güçlü başlayacağımızı düşünüyorum. Özellikle Bankalarda müthiş bir momentum söz konusu. 280$ seviyesinin üzerinde kalacağımız her gün yılı 300$ üzerinde bitireceğimize dair inancım artacaktır.
Dönelim hisse senedi tarafına;

Havacılık sakin bir hafta geçirdi. Bir çok Yatırım ve Emeklilik fonunun en yüksek paya yer verdiği #THYAO iyi bir yıl kapanışı yapacaktır. Fiyat performansları beraber hareket eden #PGSUS ile beraber bu hafta yukarı doğru bir ivme gözlemlenebilir.
GYO tarafında #EKGYO hacimli ve kuvvetli performansını devam ettirecektir. GYO’lar her yılsonunda aktiflerindeki gayrimenkullere değerleme yaptırır ve gelecek bir yıl boyunca bilançolarında gayrimenkullerini bu değerden taşırlar. Bu bakış açısıyla #EKGYO müthiş fırsat sunuyor.
Read 11 tweets
1) Merhaba arkadaşlar,

2023 Portföyünü soruyorsunuz. Net bir şey henüz söyleyemiyorum.

Sürekli faaliyet raporu okuyorum ayrıca hisseleri de takip ediyorum.

Yavaş yavaş kafamda bir çerçeve oluşmaya başladı.

Bunları da yazmaya anlatmaya başlayacağım.
2) Öncelikle biliyoruz ki, 2023'de (tam da ortasında) bir seçim var. Yurtdışı ne kadar hareketli olursa olsun, bu sene borsanın kaderini yurtiçindeki gelişmeler belirleyecek. Bu nedenle, atacağım adımlarda öncelikle yurtiçini düşünerek atacağım.
3) FED faiz kararları ve açıklamaları çok önemli. Ama yurt içindeki, siyasi ve ekonomik gelişmeler çok daha önemli. Mesela, şu anda borsaya "reel" bir siyasi destek var. Doğru veya yanlış, sağlıklı veya sağlıksız, ama böyle bir gerçeğimiz var. Bu gerçeğe göre hareket edeceğim.
Read 41 tweets
FİNANSAL ÖZGÜRLÜK YAZILARI – 04 –

1) Arkadaşlar merhaba,

Bir önceki yazımızda, HEDEF BELİRLEMEK konusunu ele alacağımı söylemiştim. Evvela bakalım, daha önce neler yazdık? 1. Yazımızda ne demiştik, YATIRIMCI PSİKOLOJİSİ önemli demiştik.

2) 2. Yazımızda eğer psikolojik olarak kendinizi YATIRIMCI olmaya hazırladıysanız EĞİTİM’e önem vermelisiniz demiştik. Eğitimin ise klasik bir TEMEL/TEKNİK ANALİZ EĞİTİMİ alayım, çok para kazanayım gibi basit olmadığından bahsettik.

3) 3. Yazımızda ise, Eğitim konusunu detaylandırdık. Temel Ekonomi, Finans, Para ve Yatırım konularını öğrenmeniz gerektiğini belirttik. Ayrıca "Kendini bilmek" "Gözlem" ve "Sezgilerin" önemini vurguladık. Çaylar kahveler gelsin, 4. Yazımız başlıyor. 🫖☕️

Read 88 tweets
Ya kendimi eksik ifade ettim ya da haklısınız. 22 portföy çok iyi gidince ve orada kar alınca, 23 portföy oluşturmaya çalışıyorum. Bu süreçte ufak alımlar yapıyorum. Şirketleri de tanıyorum. Bakab tezol ve konka birlikte aldım. Konka kaldı. Şu anda portföyümün %55’i falan nakitte
Bazen iş yoğunluğundan eksik bilgi verebiliyorum sanırım. Bu da benim hatam. Lakin, 23 portföyümü Ocak ayı sonuna kadar oluşturmuş olurum diye düşünüyorum. Bir aksilik olmazsa, #alark #sise #sahol #konka kesin olacaklar. 22 den de gelen #aksa var. Bu beşi dışında şirket arıyorum
Lakin adım adım ve ihtiyatlı gidiyorum. Ha bir şirket buldum diyip, o şirkete full girmiyorum. Ayrıca konjonktür uygun diye halka arzlarda da fırsat görüyorsam gir-çık yapıyorum.

Bunun dışında trade yapmamaya çalışıyorum, yaparsam da pek başarılı olamıyorum ben trade de
Read 4 tweets
Evli fon yöneticisi şirket bakmak için İstanbul'a gelir. Mihmandar heyetinden birkaç kişi ile bist İstanbulu gezelim derler. Meydana geldiklerinde onlarca devasa kafes, her kafesin başında bir nöbetçi ve içlerinde binlerce bireysel yatırımcı gören misafir sorar:
Bu nedir yahu !
Bu sasani kafesidir. Başındaki eli coplu kişi "açığa satış yassak açığa satış yassak" diye bağırmaktadır.
- bunlar sasaniler bu gruba giren çıkamaz.

Biraz ilerde başka bir kafes, önündeki bekçi derviş kılığında elde şişe bir adam.
-Ya bu?
-Hektaşiler, bunlar kendi istekleri
İle kafesteler. Başlarındaki nöbetçi tuhaf biri selam verme laf sokar şimdi demeye kalmadan Hektaşi uzaktan laf atar:
- Evli barklı adamsın ne işin var Las Vegasta der. Gülerek bir yudum alır şişesinden.

Bizimkiler aldırış etmeden devam ederler.
Read 5 tweets
1/13- #alark Aynı ortak soru geldiği için meseleye bir bakış açısı getirmek istedim.

Şirket bilerek mi fiyatı manipüle etti?
Elimizdeki soru bu. Çok farklı sebepler üretilebilir ama ben fikir vermesi açısından "TAMAMEN HAYALİ" küçük bir pencere açmak istedim sizlere. ++
2/13- Aslında Kurumsal iletişim hataları bu soruyu düşünmeye bizi itiyor. Normalde bir sebep aramayacakken bizi zorla bir sebep aramaya itiyor. Bu nedenle "Profesyonel Kurumsal dil" her şeydir.

Şirket bilerek mi fiyatı manipüle etti?

Hem evet, hem hayır... ++
3/13- Öncelikle şirket bize 2030'da 3 milyar dolar değerleme vererek esasında zaten aşırı muhafazakar bakış açısını anlatmak istedi. Ama piyasa değeri hali hazırda 2 milyara geldi. ABD ve İngiltere'de enflasyon %10 civarında. TR'de %80'inin üzerinde. Sadece enflasyon ++
Read 13 tweets
1/14 #alark

Bugün Alarko yatırımcı toplantısına katıldım. Toplantı sonunda tavan olan hisse eksiye döndü. Yaşanan olay tam bir üniversite case study konusu. İşletme masterı yapan (MBA) öğrencilere bile bunları yapmamaları öğretilirken maalesef traji komik bir durum oldu...
2/14- Bu konunun özünde Kurumsal İletişim konusu var ama neden kaynaklandığına dair 3 muhtemel olasılığı sizlerle paylaşmak istedim. Aslında mesele çok daha detaylı ama çok kabaca aktarmaya çalışacağım müsadenizle:

İlk ihtimal Toplantıya hazırlıksız çıkılmış, +
3/14- kurumsal iletişim dili öncesinde planlanmamış. Her şey aceleye getirilmiş. Strateji birimi yöneticisi sanki bir normal sohbet havasında olayı hayal etmiş. Bunu toplantı esnasında verilen cevapların içeriğinden ziyade ses ve vücut dilinden de bir parça çıkarmak mümkün ++
Read 14 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!